Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? fórum

Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
251. csikil4ny (válaszként erre: 249. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 17:41

Lehet, hogy az adott ember olvasottabb, mint az öt diplomás... Én azért félve hülyéznék és butáznék le embereket, már csak azért is, mert nem vagyok felsőbbrendű. Neki az az élet kell, nekem meg ez.


Az érettségi diploma nem az emberség fokmérője!

250. c73db520ef (válaszként erre: 249. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 17:40
Nehany evvel ezelott meg azt harsogta a media, hogy legyen szinte mindenkinek erettsegije, szakmaja.
249. 9a095cf031 (válaszként erre: 248. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 17:38

Persze, sok a diplomás bunkó is.


Nem azért hülye valaki, mert nincs érettségije, hanem bizonyos kor alatt már csak annak nincs érettségije, aki buta.

248. csikil4ny (válaszként erre: 246. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 17:35

Nem, az a ciki, aki diplomával is bunkó!


Nem kell mindenkinek érettségi - legalábbis nem kellene, s ezt írom én tanárként. Tanítok pincéreket, szakácsokat, fodrászokat - látom, hogy vannak olyanok, akik minden igyekezetük ellenére és az én igyekezetem ellenére, sem képesek egy óra alatt megjegyezni egy ép mondatot, de attól jó szakember tudnának lenni, DE azt neveli beléjük mindenki, hogy ők semmire sem valók és a végén el is hiszik.


Egy szakácsnak, pincérnek, fodrásznak, kőművesnek nem Vörösmarty verseiből kell(ene) vizsgáznia, nem kell oda-vissza felsorolja a híres történelmi eseményeket, hanem jó szakács, jó pincér stb. kellene legyen. Jó mesterember legyen a víz gázszerelő. Egyébként, ha kijön házhoz, akkor a 3o perces munkájáért annyit kér, amennyi nekem a napi bérem. Tehát azért a pénzért legyen jó szakember és nem kell azért szégyenkeznie, mert ő "tanulatlan". Az más kérdés, hogy érti-e a szakmáját?


Egyébként Nyugat-Európa, Amerika tele van kelet-európai diplomás mosogatófiúkkal, -lányokkal. Van olyan volt csoporttársam, aki Angliában 12 éve pincérkedik és jól érzi magát. Ezek mind-mind az állam által finanszírozott helyeken tanultak, ezek mind fölöslegesen kidobott pénzbe kerültek....


Ezzel szemben az egyetemi csod

2016. nov. 1. 16:53
2016. nov. 1. 16:50

Igen, szerintem 40 éves kor alatt kicsit ciki?


Miért? Mert ettől a korosztálytól lentebb általában már csak a nagyon buták és a kisebbségiek mentek szakmunkásba. Mostanában megint egy kicsit divatba jött a szakmunkás-képzés, de amikor én voltam 13-14 éves pályaválasztás előtt álló, csak az nem érettségit adó intézménybe ment, aki roma volt vagy annyira hülye, hogy nem bírta volna megcsinálni.


Az idősebb korosztály más, náluk még az elvárások is másak voltak.

245. csikil4ny (válaszként erre: 242. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 11:56

A normalist, az elfogadottat a tobbseghez merik: ha a tobbsegnek van erettsegije, akkor ez az elvart, ha nincs, akkor az.


Egyebkent szerintem sokkal fontosabb az egeszseges lelkulet, mint a diploma.


Ismerek orszagos szinten elismert 30 eves mesterszakacsot erettsegi nelkul es ot diplomas munkanelkulit is....

2016. nov. 1. 11:49
Nem szégyen mert nagyon sok olyan van akinek csak szakmunkás iskolája van és jó szakember, jól keres sőt még jobban akár mint egy diplomás.
243. massalhangzo (válaszként erre: 242. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 11:45

szerintem senkinek nincs a homlokara ragasztva, hogy erettsegije vagy diplomaja van, vagy nincs. ha valakinek van egy jo szakmaja, amiben ugyes, jol boldogul, azt nem zavarja, hogy nincs erettsegije. diplomasok kozott is rengeteg van, aki nem tud elhelyezkedni, mert keves az elmeleti tudas, a munkaadok jo allasokra tapasztalt embert akarnak, aki ismeri a dorgest


kevesen kezdik ugy, hogy rogton beulnek egy zsiros allasba es semmi gondjuk eletuk vegeig, ilyen nem is nagyon van, mert barmi megtortenhet, protekcios melok sem tartanak orokke.


az, hogy egy ember meddig jut, mit tanul, dolgozik, fejlodik, az rajta mulik elsosorban. amiket eler es tesz, azutan a kutya nem nezi, hogy milyen vegzettsege van, ha profi a szakmajaban es bizonyitott mar

2016. nov. 1. 11:33

O, csak egy erettsegije van...

me'g egy erettsegije sincs...


Szegyen, hogy tanult?

Szegyen, hogy nem tanult??

241. csikil4ny (válaszként erre: 235. - 12d083b51b)
2016. nov. 1. 11:29
Felenk a takaritonoknel is elvaras az erettsegi, sot lattam olyan allashirdetest, ahol alapfoku informatikai ismereteket igazolo dokumentumot kertek...
240. massalhangzo (válaszként erre: 236. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 11:23
az ekkora baromsagokat honnet veszed? meg sosem hallottam, hogy barkit is leneznenek azert, mert erettsegije van, sem olyan baromrol, aki azt hirdetne, minek tanuljanak, mikor egy erettsegi vagy szakma elveszitette mar a tekintelyet, jelentoseget
239. unom (válaszként erre: 237. - Forrest2010)
2016. nov. 1. 11:19
Szerintem egy érettségi önmagában kevés már. Sok szakmánál alapfeltétel, de önmagában semmit sem ér.
238. c73db520ef (válaszként erre: 237. - Forrest2010)
2016. nov. 1. 11:17
Igen - sajnos ez van. Kozben a csaladok majd belerokkannak a gyerek/ek tanittatasaba.
237. forrest2010 (válaszként erre: 236. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 11:16
Az a tragédia , h akár van , akár nincs nagyon nehéz elhelyezkedni , normális munkát , amiből + is lehet élni pláne nehéz találni :(
2016. nov. 1. 11:08

Ha nincs, azert nezik le, ha van, akkor azert.

Elveszitette a tekintelyet.

Kozben pedig minden tavasszal tizezrek torik magukat a kozepiskolakba, hogy majd erettsegijuk-szakmajuk legyen.

2016. nov. 1. 07:50

Az érettségizett (diplomás) ember is ugyanolyan ember, mint a többi. Sőt, lehet, hogy érettségi, diploma nélküli ember sokkal inkább meg tudott maradni EMBER-nek. Az intelligenciát nem a bizonyítvánnyal együtt osztják.


Az érettséginek csak akkor van értelme, (szerintem), ha valaki olyan helyen akar még tovább tanulni, ahova "előképzettségként" szükséges.

Valamikor azt mondták, hogy az érettségivel egy magasabb szintű, általános műveltséget kapunk. De akkor még nem volt internet, stb. Ma már semmi jelentősége, egy db. papír, ami leginkább semmire sem jó.

234. Dodi44 (válaszként erre: 232. - PöttyösPanka)
2016. nov. 1. 00:11

[Miert lenne az szegyen, de sosem teszem ki a kirakatba... Nem a kutyaborunk tesz emberebbe, hanem az embersegunk.

Egyes helyeken az Boast. ]

233. csikil4ny (válaszként erre: 232. - PöttyösPanka)
2016. okt. 31. 14:52

Abban igazuk van, hogy sokan diplomakórságban szenvednek. Én sem értem, miért kell 4-5 egyetemi diploma valakinek.


Viszont ma épp ez volt a barátaimmal a téma, hogy miért van az, hogy ennyire frusztráltak, kisebbségérzetűek, önbizalom hiányosak vagyunk? Olyan mintha az egész történelmi múltunk frusztráltságát magunkban hordoznánk....

232. PöttyösPanka (válaszként erre: 231. - Csikil4ny)
2016. okt. 31. 14:47
Szerintem sem ez számít. Csak unom, hogy rosszul kell éreznem magam azért, mert diplomám van.
231. csikil4ny (válaszként erre: 229. - PöttyösPanka)
2016. okt. 31. 08:02
Ez a diplomanelkuliek kisebbsegerzetebol adodik. Nekem is vannak olyan gyermekkori ismeroseim, akik elkezdenek elottem dadogni, izzadni, volt aki ki is mondta, hogy ezert. Pedig nekem fel sem vetodik a kerdes, mindegyikunknek -altalaban - ket labunk, ket kezunk van es a fejunket is nyakon hordjuk....
2016. okt. 31. 07:57

Az nem szégyen : nem tud egyszerű szorzást fejben kiszámolni?

és sorolhatnám...

229. PöttyösPanka (válaszként erre: 225. - Dodi44)
2016. okt. 30. 21:00
Mindenki tudja, hogy az egyetem csak az alapot adja meg. De aki megcsinálja, annak legalább megvan az alap, hogy később igazán jó legyen valamiben. Azért kell előbb könyvből tanulni, hogy lássuk, mások meddig jutottak a tapasztalatszerzésben. Így nem kell mindig mindent előről kezdeni. Ha csak empirikus módon tanulhatnánk, hogy meglegyen a tapasztalat, sehova sem jutnánk, mert nem elég hosszú egy emberöltő. Aki kijárt egy egyetemet, annak általában nem a papír a fontos, hanem a tudás, amit megszerzett. Persze aki nem tanult, annak fogalma sincs, milyen tudásról van szó. Olyannan ritkán találkozom, hogy egy diplomás ember lenéz másokat, csak mert nekik nincs papírjuk. Viszont a diplomásokat érő előítéletet gyakran látom. "Azt hiszi a mérnökúr, hogy különb nálunk". "Akinek Dr van a neve előtt, az mindig problémás eset". Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak: egyáltalán nem szégyen, ha valakinek nincs érettségije, de kevés olyan talpraesett ember van, akinek nincs is rá szüksége.
228. PöttyösPanka (válaszként erre: 219. - Zolo)
2016. okt. 30. 20:38
De még csak emeletet sem lehet ráhúzni, mert ahhoz már kellene egy kis statika. Nagyon ügyesek, hogy összehozták azokat kunyhókat, de olyan, mintha azt mondanád, hogy aki megtud csinálni egy paprikás krumplit, az már mesterszakács. Vajon mennyi tapasztalatra lenne szüksége egy paraszt embernek, hogy megtervezzen egy földrengésbiztis felhőkarcolót? Ha a józan eszű, tapasztalt paraszt emberekre hagynánk, akkor még mindig mind parasztházakban laknánk.
227. Dodi44 (válaszként erre: 224. - Ab61752c45)
2016. okt. 30. 18:47

A koto anyag es a jo fajta agyag kevereke fontos volt. Es ha nem volt mar torek a multkori cseplesbol, akkor szalmat vagtak ossze a szecska vagoval, ugy ot nyolc centisekre es azt tapostak bele az agyagba. nyarfabol vagott deszkakat tettek a foldre egy akacfa oszlopra szogelve, es a ket deszka koze raktak vasvillaval az agyag kevereket, es ugy hatvancentinkent vartak, hogy megszaradjon az agyag fal, es akkor raktak a deszkakat foljebb a falnak keretenek. A sarkok voltak az erdekesek, ahogy azokat csinaltak, mert meg akachabol hajlitott vastagabb agakat is tettek a sarkoknal a falba az agyagos keverekekbe.

Ha gyenge minosegu volt az agyag es keves volt benne a torek (koto anyag) akkor omlott le a faldarabok...

2016. okt. 30. 17:55
Bakker ! én már csak arra emlékszem , h irtózatosan nehéz volt téglához + egyéb építőanyaghoz jutni amikor már megindultak az építkezések :(
225. Dodi44 (válaszként erre: 219. - Zolo)
2016. okt. 30. 17:51

Emlekezzunk vissza a jo par szazaddal elotti idokre, amikor meg a Kodex-eket a kolostorokban, apatsagokban a Baratok masoltak. Azok kozott nem talaltak irastudokat. Azok nem tudtak olvasni amit masoltak, ok csak masoltak, de a regi Kodex-ek megis mennyivel mutatosabb kiviteluek, mert nem irtak, hanem rajzoltak. Akik mar irast masolnak es tudjak olvasni is, azok konnyebben csinalhatnak benne hibakat Manapsag vannak akik meg mindig ezen lovagolnak, amit a helyesirast tartjak nagy folenyuknek, de lehet hogy a nagy igenyesseguk ott meg is torpan, masik oldalukra mar nem ennyira fontosnak tartjak, Ugyan ugy van a "tanulassal" valaki a konyvbol tanul, jo a memoriaja, jol tud vizsgazni belole, mert az agya kemiai rendszere, nagyon jol tud adatokat tarolni, de azoknak nem szuksegszeruen tudjak a gyakorlati eletben azt az emlekezetukben tarolt data-t helyesen felhasznalni, alkalmazni. Azert van az a mondas, aki erti az csinalja, aki tudja, az tanitja (mert nem erti).

Nagyon sok fajta ember van, es aki sokaig jart iskolaba, az nem mindegyik helyesen tudja alkalmazni amit tanult, mert sosem ertette miert, csak elismetelni tudta amit olvasott, amit kerdeztek tole.

Nem regen kaptam egy nagyon erdekes szakmara iranyulo kepes hirdetest, amiben a kepen az volt, hogy egy jo kinezesi lany, egy forraszto pakat fogott a kezeben, es egy computer alaplap fole hajulva forraszt ...

Igen ez jol nez ki, csak ott volt a bokkeno, aki ismeros ezzel a folyamattal, ha jol megnezed, a no azt a reszet fogta a sorraszto pakanak, aminek a forro resze lett volna, ha be lett volna kapcsolva, nem pedig a nyelet fogta! Ha azt a pakat valaki bedugta volna a zsinorjat, az a szerencsetlen no osszeegetett kezu lenne!!!

Ezen is meglatszik, az elismetles es a tudas kozotti kulonbseg. Mert egy kicsike tudas az veszelyes lehet mindenki szamara...

Tudod, aki nem tudja mi az igazi hozzaertes, az igazi tudas, annak a konyvek a legfontosabbak, es a bizonyitvanyok. De ahogy tanulunk az eletben, akkor kezdunk igazan a szakmahoz hozza erteni, amikor meglatjuk, hogy meg mennyit nem tudunk belole...

De azt is be kellene latnunk, hogy az embereket nem mindenkit egyforma teren bovitjuk a tudasunkat, es akiknek valamilyen magasabb bizonyitvanya van, az meg nem jelenti azt, hogy az a minden teren is olyan szinten van, mint amirol az alap papirja szol.

Ne feledjuk el, haromfele ember tanulas van:

1, aki konyvbol tanul (egyik baratom fogta a kocsijanak a javitasi leirasi konyvet, es a konyvben az volt irva, hogy az alternator szijanak az allitasahoz egy 19-es kulcs kell, es a kocsin meg 17-es feju csavar volt, es nem ertette miert irtak a konyve ugy, amikor a gyarkorlbatban az a kulcs nem illik a csavarra!

2, aki mas karabol tanul, mert nezte, a masikat, es latta, hogy a 19-es helyett a 17 -es kulcs valo.

3. Neki meg ra kell pisilni az elektromos

keritesre, hogy elhigyje hogy az RAZ!!!

Ne feledjuk el, hogy aki jart huszonot-hat eves koraig iskolaba, es megszenvedett erte amit kapott papirt, neki az a fontos. Azert vitaba szall! met mindenkinem az adja meg a fontossagi erteket, hogy mennyit aldozott fol azert, hogy az neki meglehessen.

De minden iskola csak egy alap, amire epithetunk a gyakorlatban. Valakik elerik azt, valakik nem, azoknak csak a bizonyitvany pirja a fontos, es buszkek arra, hogy eltudtak azt erni. (de azt mondjak, egy orvosnak, akar milyen jo bizonyitvanya is van, az egy fel domboldalt meg fog tolteni a temetoben, mire kezd belejonni a szakmajaba.

Igaz egy "orvosnak" mar "hivatasa" van nem szakmaja, ahogy ok mondjak, mert a "neves" embereket nem gyilkoljak meg, hanem elveszik az eletuket, vagy megszakitjak az eletfonalukat.

De ha hapog mint egy kacsa, ha ugy megy mint a kacsa, az akarmilyen masnevet is adnak neki, az akkor is kacsak marad.

Rangkorsagot egyes emberekbol nem lehet kinevelni ...

csak egy par gondolat

224. ab61752c45 (válaszként erre: 223. - Dodi44)
2016. okt. 30. 17:08
hogyne emlékeznék,bár inkább a vert falra.az ismerőseimnek háromszor is leomlott,mire sikerült.
223. Dodi44 (válaszként erre: 219. - Zolo)
2016. okt. 30. 17:04

Emlekszel meg a ket fajta fal typusra?

az egyik az a "vert fal", a masik a "valyog" fal volt. Azok ala csak ritkan tettek katranypapirt, es hamarabb elnedvesedtek a falak es belulrol peneszesek voltak, ha nem voltak telen jol kifutve.

Osszel az aratas utan a cseplogepek, amelyek a gabonakat csepeltek a gazdaknal, azoknal maradt egy ugynevezett torek, ami a hulladek maradt a cseples utan, es azt kevertek bele az agyagba es mezitlab tapostak/ kevertek ossze, majd egy deszkabol formalt teglalap alaku kockaba tettek es a gyepre kiraktak a formakbol szaradni. Akkoriban egy "valyog tegla"-nak egy forint volt darabja. A videkeken jartak a vandor ciganyok es azok csinaltak, es azok ugy kerestek penzt. Igaz akkoriban neha a kornyekben el el tunt egy par tyuk , kacsa vagy liba.

222. Dodi44
2016. okt. 30. 16:56

Országos Nép- és Családvédelmi Alap röviden ONCSA 1940-1944

H. Miki bacsi csinaltatta...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook