Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? fórum

Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
371. fc05b4bfbb (válaszként erre: 358. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 17:20

..látod ordít rólad! IT-hez nem kell német tudás, mivel minden angolul van ... és az IT fogalmát se érted. Most akkor miről is beszélsz tulajdonképpen?


IT szót is azok használják, akik azt se tudják megmondani, hogy mihez értenek az informatikában. De ez is eggyel jobb megfogalmazás, mivel az informatika szó annyit jelent, hogy kb. 3 méterre van egy számítógéphez. Na most itt következő kérdés, hogy mihez is ért tulajdonképpen?? Itt kezdődik a válogatás, hogy valóban kinek mire van szüksége.


..ja matek??? Erősebbet végeztem, mint a matek tanárok, de a diplomát letettem. MONDOM A DIPLOMÁT, MIVEL EZT SEM ÉRTED! Tehát ne fárassz a hülyeségeddel, mivel tényleg nem látod a mai valóságot!


Mond TE mennyiért pakolnád a téglát egy új házon? Mennyiért vésnéd a falat -20 fokban? Ennek mennyi az ára, egy billentyűzet mögül nézve?

370. fc05b4bfbb (válaszként erre: 356. - Michelle.r)
2016. nov. 2. 17:09

..na most erre azt mondom, hogy az egyik ismerősöm burkolóként dolgozik sógoroknál! MÉG EGYSZER MONDOM BURKOLÓ!!!! Havonta kb 1 millát keres. Feltétel: péntek délután hazajön, de hétfő reggel ott kezd. Most akkor miről beszélünk?


Diplomával mennyit keresek?

369. fc05b4bfbb (válaszként erre: 355. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 17:03

Akkor figyelj! Szakmunkások nem hülyék és nem ostobák, ahogy TE állítod. Tehát a TE világnézetedet ez magyarázza. Lenézed őket! Ennyi a történet.


Találok szakmunkást, de aki olcsó, az kontár, aki meg megkéri az árát, annál én olcsóbban elkészítem magamnak. Ennyi a történet, és sok sikert az életedhez.

368. unom (válaszként erre: 366. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 16:52
Ma is vannak olyan szakmák, amik5-10 éve nem is léteztek. Landing oldal készítő, Közösségi média szakértő, vagy amit én csinálok: online marketinges.
367. csikil4ny (válaszként erre: 362. - Bolygó hollandi)
2016. nov. 2. 16:33

Az a tapasztalatom, hogy napjainkban az érettségi szükséges, 40-50 éveseknek is hátrányt jelent. A másik oldala: család és munka mellett sokkal nehezebb letenni, főleg, ha sok idő telik el a tanulás után. Legalábbis az összes estis tanítványom ezt mondja. Tehát én a lányomat afelé terelgetném.


Nem tudom nálatok, hogy van a rendszer, nálunk a szakiskola után át lehet iratkozni szakközépbe, amelyik már érettségit ad (plusz két év), vagy ha dolgozni akar, akkor ott van az estis oktatás (plusz 3 év).

366. Mezei Virág (válaszként erre: 356. - Michelle.r)
2016. nov. 2. 12:34

Nem bizony!

Ez a jövő - egyelőre! ;)

365. unom (válaszként erre: 363. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 12:16
Én informatikusok Elmondása alapján írom, de természetesen elfogadom, hogy máshol másként van.
364. Mezei Virág (válaszként erre: 354. - Unom)
2016. nov. 2. 11:50

Írtam neked!


[link]

Furcsa szakmák a láthatáron

A technooptimisták jóslatai részben biztosan valóra válnak, ugyanis szinte biztos, hogy már a közeljövőben egy csomó új típusú állás jön létre. Becslések szerint

A mai kisiskolások 65 százalékának olyan munkája lesz, mikor felnő, amely ma még egyáltalán nem létezik.

363. 9a095cf031 (válaszként erre: 361. - Unom)
2016. nov. 2. 10:24

Nem teljesen értek egyet, volt szerencsém multinál dolgozni és ott azért ez nem így működött, kérték a diplomát. Jó, ez nem Budapest volt, ahol 1 infosra 500 álláslehetőség jut, de itt is hiány van és ennek ellenére mégis elvárás. A fizut is befolyásolja.

Ha nincs, akkor is bekerülhet ilyen-olyan állásokra, de akkor a munahely küldi el egyetemre az illetőt.

2016. nov. 2. 10:22

Nagyon jó kérdés....

A lányom most 7. osztályos, a múlt héten kezdték a pályaválasztási mizériát. Jövő héten már az első pályaválasztási szülői lesz, ahol a 8.-osokkal együtt kell részt vennünk gyereknek-szülőnek egyaránt. Halvány lila gőze nincs a gyerekemnek, hogy mit is szeretne tanulni. Azt viszont tudom, hogy mindenben támogatni fogom! Legyen az varrónő, fodrász, ápoló, vagy bármi. Lényeg, hogy szeresse. Nagyon okos, értelmes kislány, kitűnő tanuló lehetne, ha kicsit odatenné magát. Annyi biztos, hogy nem fog gimibe menni. Ezt előre borítékolom. Nekem van érettségim, jó érettségim. van egy vámügyintézői bizonyítványom. Van 3 gyerekem. És most mit is csinálok??? Holnap megyek a munkanélkülibe. Tehát egy szó, mint száz: nem szégyen, ha nincs érettségi, viszont van egy jó szakma. Az érettségit később is le tudja tenni.

361. unom (válaszként erre: 360. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 10:16

Sok helyen referenciát kernek, és probafeladatokat kell megoldani.

Ha megy akkor jó, ha nem akkor lehet bármilyen papír.

360. 9a095cf031 (válaszként erre: 359. - Unom)
2016. nov. 2. 10:12
Az egyetemre gondoltam, sok munkahely azért elvárja a programozó-mérnök elvégzését, nekem volt szerencsém belelátni a matekjukba, nagyon durva. Én kevesebb matekot tanultam egyetemen, de már azon kihullott az évfolyam fele az első évben, és az még semmi nem volt az infosok matekjához képest, nem véletlen, hogy alig 15-20% végzi el azok közül, akik elkezdik.
359. unom (válaszként erre: 358. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 10:09

A matek ma már nem annyira szükséges, inkább logikus-analitikus gondolkodás.

Az angol pedig alapvető, ha mellé németül is tus, az német cégeknél előny.

358. 9a095cf031 (válaszként erre: 356. - Michelle.r)
2016. nov. 2. 10:06

Az IT, főleg német nyelvtudással, nagyon jó választás, mondhatni alkalmazottként a legjobb döntés itthon ebbe az irányba elindulni.


A gond csak annyi vele, hogy alapvetően kell hozzá egy komolyabb informatikai irányú érdeklődés és nagyon erős matektudást. Én, ha választani kellene, szívesen elmennék IT-snak, de baromira nem érdekel az informatika és matekból is rossz vagyok.


Na, épp ezért van hiány belőlük az egész világon. Mert kevés az olyan ember, akinek megvan hozzá a matekérzéke és akit pluszban érdekel is, viszont ehhez a pályához mindkét feltétel kell.

357. szomatikus marker (válaszként erre: 355. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 09:58
Szóval,ha a szegényebb romákat vesszük eleve butábbak?Esetleg nem kapják meg azt a vezérfonalat a családjuktól ami a más középosztály gyermekei megkaptak .Náluk időben kifejlődik az alkalmasság érzet ,nem magától ügyes az a gyerek:))Lehet ,ha ő is az iskolában sok becsmérlő ,negatív értékelést kapna nem alakul ki nála az a tanulási folyamat ami optimális:)))
356. michelle.r (válaszként erre: 333. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 09:44
Egyetértek. Egy barátom 16 éves fia máris többet keres mint a kétdiplomás, németül is felsőfokon beszélő Waldorf pedagógus anyja. A suli mellett bedolgozhat egy nagyon komoly IT cégnek. Szerintem nem lesz nagy gond az álláskereséssel ;)
355. 9a095cf031 (válaszként erre: 337. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 2. 09:41

Figyelj, én értem, amit te mondasz. Te nem érted, amit én írtam le neked. Az, hogy te nem találsz szakmunkást olcsón, az még nem azt jelenti, hogy a szakmunkások automatikusan értelmesek. Ismétlem: tele van szakmunkásokkal a munkanélküli központ. A nagy munkaerőhiány közepén.


Épp azért, mert a 90-es évek után már többnyire csak a buták mentek szakmunkásnak, akik nem is akarnak dolgozni. És pont ez az oka, hogy nem találsz megfizethető munkást, az idősebbeknek van elég munkája, a fiatalok meg a segélyekre várnak és nem melóznak. Mert buták.

354. unom (válaszként erre: 353. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:58

Kiderül mi lesz.

Lehet, olyan munkája lesz, ami ma még nem is létezik.

353. Mezei Virág (válaszként erre: 352. - Unom)
2016. nov. 2. 08:40

:)

Nem is mostra gondoltam teeeeeeeeeeee! :D :D :D


Fel kell készülni, mit szeretne!

Ilyenkor még egymástól tanulnak sokat. Változhat is még az érdeklődése. Ennyi idősen kevesen tudják, mi legyek, ha nagy leszek! a világ is sokat változik még!

352. unom (válaszként erre: 351. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:36

Ezt tervezi :)

Meglátjuk, akkor mi lesz, 11 évesen korai még webshopot nyitni :D

351. Mezei Virág (válaszként erre: 349. - Unom)
2016. nov. 2. 08:35

Ja, én most a lányodra gondoltam :)

Neki is hasonló kéne.

350. c73db520ef (válaszként erre: 337. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 2. 08:33

Amennyi az anyag, kb. annyi szokott lenni a munkadij is ugy atlagban.

Aki jol dolgozik, az bizony megkeri az arat.

Amikor a festom mutatta a kozel 10 ezer forintos szinezopasztat, ami volt talan egy jo huvelykujjnyi, majd elajultam.

349. unom (válaszként erre: 348. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:31

Kérés esetén kézi rajzot is fel lehet vinni pólóra.

Egyedi igények alapján is készítenek, arra is van igény. Amik itt vannak, azok mind saját tervezés.

Január óta megy, és mivel webshop, nem csak a környékbeliek vásárolnak.

348. Mezei Virág (válaszként erre: 347. - Unom)
2016. nov. 2. 08:29

Köszi, ezeket nagyjából ismerem... :)

Csak, hát ugye fontos az egyediség is. A kézi rajz mindenképpen az lehetne.


Ha a ti környéketeken lenne rá vevő, meg ugye webbolt sem árt, akkor hajrá!

347. unom (válaszként erre: 346. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:22

Ha érdekel, én erről a pólóboltról beszéltem:

[link]

Nem hiszem, hogy reklám lenne, nem te vagy a célközönség :)

346. Mezei Virág (válaszként erre: 345. - Unom)
2016. nov. 2. 08:20

Nem ígérek tutira, mert nem tudok biztosat...

Ma megkérdezem mindenképpen!

345. unom (válaszként erre: 343. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:16
Köszönöm előre is. Kíváncsi vagyok, kint milyen pólók mennek mostanában.
344. unom (válaszként erre: 342. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 2. 08:16
A legtöbb szakmában folyamatosan tanulni kell annak, aki nem akar lemaradni. Ebben semmi új nincs.
343. Mezei Virág (válaszként erre: 341. - Unom)
2016. nov. 2. 08:13
Nem tudom, hogy van-e neki honlapja. Mindenképpen megkérdezem - én láttam fotókat, mert a fiam osztálytársa volt.
2016. nov. 2. 08:11

Igen az informatika a leggyorsabban változó szakma, tehát aki ezt választja neki folyamatosan tanulni kell!


Nézzünk egy ügyvédet. Milyen gyorsan változnak a jogszabályok, és mennyi. Esetleg egy orvost? Utóbbi 100 évben mennyi új szervet fedeztek fel? ..ja hogy jönnek gyógyszerek, amelyek különböző betegségek megoldására alkalmasak az egy másik kérdés, de hol kell többet tanulni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook