Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek nőtt-e a lelki betegek száma az utóbbi 10-20 évben? fórum

Szerintetek nőtt-e a lelki betegek száma az utóbbi 10-20 évben? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 6. 11:50
Igen az utóbbi 4-évben drasztikusan nőtt,mert ez a kormány célja,és sajnos elérte....remélem őket is eléri a vég...
10. Kubiak
2014. márc. 6. 10:40

Lelki problémák mindíg is voltak csak lehet nem voltak felcímkézve egy diagnózissal.

Amikor már van diagnózis akkor lehet betegségről beszélni.

Ha már beteség akkor gyógyszer szedés.


Ez egy ördögi kör.

Sokaknak áll érdekében hogy minél többen szedjenek rá gyógyszert.


Pedig korántsem ez a megoldás a lelki problémákra.

2014. márc. 6. 10:25

Én se nézem az adatokat, de sokat hallom, hogy igen

Viszont mikor én voltam gyerek, fiatal felnőtt, nem is ismertem ilyeneket, ma meg sokat.

Akkoriban nyugis volt a családok többségének helyzete.

És többet jártak össze. Még nyaralni is mentek együtt, nekem eza nagy welnessezés nem szól semmiről.

Amikor mi 3-4 családdal pl. Jugoszláviában nyaraltunk, az csuda jó volt.Gyerekek együtt, nőknek főleg délelőtt külön program a férfiaktól, délután, este mindenki együtt, mint egy tábortűznél. Ez az én gyerekemnél kimaradt. De hol veszett el?

2014. márc. 6. 10:16
Nem.
2014. márc. 6. 10:09
Nem.Depresszív nép voltunk,vagyunk,leszünk.
2014. márc. 6. 09:40

Szerintem nem, csak konnyebb felvallalni es jobban tudjak oket gyogyszerezni, az pedig jo uzlet.

A taplalkozas pedig egyre rosszabb, igy az ratesz erre egy jo nagy lapattal.

2014. márc. 6. 09:12

Megmondom őszintén, fogalmam sincs.

Nem ismerem a statisztikai adatokat és azt sem tudom,hogy mennyi volt és mennyi van most látenciában. Az biztos,hogy mostanában jobban odafigyelnek erre, és jobban fel is ismerik a lelki betegségeket.

Egyébként meg nagyon sok "testi" betegség mögött a stressz húzódik meg, persze a lelkiek mögött pláne.

MI a megoldás? Szerintem tudatosabban kellene az életet élni. Sportolni, egészségesen táplálkozni, és őszintének lenni magunkkal, társainkkal. Legyünk elfogadóbbak és szeressük egymást:)

2014. márc. 6. 09:07
Igen, nőtt sajnos. Egyre több az anyagi gondok miatt széthulló család. Egy nőnek nagyon sok helyen meg kell állnia a helyét. Okosan gazdálkodni a konyhapénzből, háztartást vezetni, gyereket nevelni munkába járni. Nem egyszerű. Főleg, ha nincs mellette támogató férj, vagy társ.
2014. márc. 6. 09:06
Mindenképp. Nagyfokú létbizonytalanság tönkreteszi lelkileg(is) az embert.
2014. márc. 6. 08:44
igen is sokat, a kilátástalanság,a bizonytalanság, a munkanélküliség, a családok felbomlása mind ide vezet
2014. márc. 6. 08:40
?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook