Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek nem túl korai 20 évesen férjhez menni? fórum

Szerintetek nem túl korai 20 évesen férjhez menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 31. 10:37
Szerintem nem korai, főleg ha megtalálják egymásban az igazit és akivel letudnák élni az életüket.
2009. aug. 31. 10:32

Én is 20 éves voltam, mikor hozzámentem páromhoz és 21 mikor megszületett a közös gyermekünk. Egyáltalán nem éreztem korainak, pedig csak 1 éve volt akkor, hogy ismertük egymást. Ráadásul úgy, hogy ebből 9 hónapig nem láttuk a másikat (párom kiment külföldre dolgozni). De mivel mindketten megtaláltuk egymásban azt a személyt, akivel képesek vagyunk leélni életünk hátralévő részét, így egy pillanatig sem gondoltuk azt, hogy korai és elhamarkodott lett volna a döntésünk. Hozzáteszem szülem korainak tartották még úgy is, hogy mikor ők házasodtak anya 16 volt, apa 26. Utána rá 1,5 évre megszülettem én. De immár 24 év elteltével is nagyon boldogok. És hiszem, hogy mi is megéljük ezt az időt. :D

Egyébként a szülők mindig korainak fogják tartani, hisz ők neveltek fel, velük éltünk sok-sok évet és bizony nehéz elengedniük.

39. 42af71f255 (válaszként erre: 32. - Manilu)
2009. aug. 30. 23:29

Teljes mértékben egyetétek veled!!!!!:)

Amúgy én is 20 vagyok,boldog párkapcsolatban,és ha tehetném már holnap oltár elé állnék..

38. Rika1 (válaszként erre: 1. - E4a95559d7)
2009. aug. 30. 22:39

Nos nem hinném, ha tényleg szeretitek egymást. Nálunk bevált a házasság 21 éves voltam a párom 23 éves. Jelenleg most ünnepeltük a 27. házassági évfordulónkat, és boldogabbak mondhatni még mindig szerelmesebbek vagyunk, mint valaha. Lányom 25 a fiam 21 éves. Nektek is szívből kívánom ezt a csodálatos érzést! Jah..most 49 éves vagyok.

Egy jó recept hozzá: Első perctől külön lenni a szülőktől. És úgy formálhatjátok egymást, ahogy nektek jól esik. Nem szól bele senki, hogy mit mikor és miért. Szerintem ez lényeges szempont, akármennyire is szeretitek a szüleiteket.

37. Rika1 (válaszként erre: 35. - Sonci)
2009. aug. 30. 22:30
Gratulálok Nektek!..:))♥
36. Manilu (válaszként erre: 35. - Sonci)
2009. aug. 30. 22:27
Szívből gratulálok nektek,és remélem mi is megérjük a mi 12.ünket!:)
35. sonci
2009. aug. 30. 22:00

Sziasztok!

Nekünk ma van a 12. -ik házassági évfordulónk és jövő héten leszek 31 éves. A lányom jövő januátban lesz 10 éves. Úgyhogy ........:)))))))

34. Pocy88
2009. aug. 30. 21:53

Sziasztok!

Szerintem emberfüggő. Aki korán kezdett bele a házimunkás életbe, eléggé ismeri a leendő férjét, annak nem túl korai. Egyébként is, anyáink idején az volt a normális.

Én személy szerint jövőre fogok férjhez menni, 22 évesen, és babát is 25 éves korom előtt szeretnénk.

Én érettnek érzem magamat a házassághoz, függetlenül attól, hogy néhányan furcsállják és még gyerekként néznek rám, de az olyanokkal nem kell foglalkozni.

2009. aug. 30. 21:49
Érettség,beállítódottság kérdése.Ezt mindenkinek magának (nem nyomásra)kell éreznie.
32. Manilu
2009. aug. 30. 21:47

JA!És a gyerektémáról pedig azt gondolom,hogy 21 évesen én személy szerint elég érettnek éreztem magam hozzá,és életem legfantasztikusabb dolga,hogy van egy kisfiam,akit a világon mindennél jobban szeretek,és nem érzem úgy hogy lemaradnék bármiről.Mindigis fiatal anya szerettem volna lenni,kislány korom óta arra készültem,hogy gyerekem lehessen.

Én úgy fogom fel,hogy mire 30 éves leszek lesz két(remélem lesz kistesó) gyönyörű,nagy gyerekem,más nő meg még akkor kezdi majd jó esetben az éjszakázást a picivel,vagy küzd azért hogy egyáltalán teherbe essen(mert a környezetemben rengeteg ilyen nő van aki várt 30-35 éves koráig és nem úgy jönnek össze a dolgok ahogy gondolta,nem esik teherbe ..beteg gyereke születik,stb)Ettől függetlenül mindenkinek saját maga kell eldöntenie,és kívánom mindenkinek találja meg a boldogságot kórtól függetlenül.

31. Manilu
2009. aug. 30. 21:41

Szia!

Én 20 évesen mentem férjhez,és 21évesen született a kicsimanóm.Ezt szerintem nem másoknak kell eldönteniük helyetted,mint ahogy láthatod is,megoszlanak a vélemények,én úgy gondolom,hogy teljesen mind1 hány éves vagy azt úgyis érzed,és én annak sem vagyok a híve,hogy éveket együttjárjak valakivel,és utána költözzek össze vele,ha jópárost alkottok,akkor 1hónap járás után is összeköltözhettek,és működni fog a dolog,ha nem akkor várhatsz 10 évet is,és csak az idődet pocsékoltad,itt van előttem az élő példa a bátyám,aki 7évig volt együtt egy csajjal,és mit ért vele?A csaj közölte,hogy eddig azért nem szakított mert nem volt más!!!???Hát köszi ,7évet kidobott az életéből...

Anyukám 17évesen ment férjhez,és szült gyereket,a mai napig,27éve boldog házaságban él...

2009. aug. 30. 21:38

Hát ez eléggé egyéni. Van akinek korai, van akinek nem, s ahogy Kricat is írta, az eredmény sokkal később derül csak ki.

Saját magamra visszagondolva, hát 20 évesen még víghajadonként éltem a boldog lánykoromat. Tökéletesen éretlen voltam még mindenre, ami házasság és család. 24 évesen mentem férjhez, de az a 4 év nagyon kellett, hogy "érjek".

De, amint az elején írtam, ez nagyon egyéni kérdés, mert hát mi emberek nagyon nem vagyunk egyformák.

29. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - Emelint)
2009. aug. 30. 21:20
szia Emelint, szerintem zt a kérdést majd kb 10-15 év múlva fogod tudni reálisanmegítélni. Mármint, hogy jó döntés volt-e. Persze, most nyilván annak tűnik, nics is ezzel baj.
2009. aug. 30. 20:20

Szia! Én 20 vagyok. Simán férjhez mennék, és tervezzük a babót, jövő hónaptól már bele is vágunk a projektbe. Másfél éve együtt élünk, 3 éve vagyunk együtt (nagyon sok mindent kibírtunk, párom katona, volt már fél éves misszióban, több hónapig kiképzésen, gyakorlaton). És most költöztünk be saját lakásunkba. Nem kor, hanem érettség függvénye, és jobban kijövök az idősebbekkel, mindig 23-25éves felfogásúnak gondolnak (de ez nem azt jelenti, hogy koravén vagyok). Ha valaki érett arra, hogy saját magáról gondoskodjon, felmérje az élethelyzeteket, és tudja önerőből kezelni, az képes dönteni 20 évesen. Aki nem,abban fel sem merül a kérdés, hogy férjhez menjen.


Bár érdekelne, hogy ezt mért bocsátottad közkívánatra? Nem bántásként, de tőlünk várod a boldogító igent vagy nemet? Vagy egyszerűen hasonlókorúakat keresel?

2009. aug. 30. 19:13

Hát nem tudom...

Én 24 évesen mentem férjhez, de 9 éve vagyunk együtt, 6 éve élünk együtt. Én nem éreztem korainak, és nem is bántam meg. A házasság csak még közelebb hozott minket.

Már csak egy baba hiányzik.


Ha te úgy érzed, nem korai, akkor hajrá. De korainak érzed, várj!!! Könnyebb elszakadni, úgy hogy nincs papír, ha papír van, akkor kötelezettségek is!

2009. aug. 30. 18:53

Én 22 voltam, mikor férjhez mentem, de 20 évesen már beszélgettünk róla, terveztük. Ha olyanok lettek volna a körülményeink, akkor szerintem össze is házasodtunk volna.

Ma is együtt vagyunk, van két gyerekünk és jó a házasságunk.

Mindenki maga érzi, "mire képes" 20 évesen.

2009. aug. 30. 18:41
Én is húsz évesen mentem férjhez. Mi elváltunk 7 év után. Én túl fiatal voltam ehhez. De ettől függetlenül lehet, hogy másnak bejön így! Szerintem ez nem kor, hanem érettség és ember függő.
24. winny
2009. aug. 30. 18:18
Nem.18 évesen mentem férjhez:)
2009. aug. 30. 17:45
igen 20 évesen mások az értékrendek,mások az elvárások egy pasiban.Akkor ugy éreztem vele akarom leélni az életemet senki más nem létezett csak ő.Aztán ahogy múltak az évek rájöttem hogy a férjemben pont az nincs meg ami nekem a legfontosabb hogy tudjak vele bármikor bármiről beszélgetni.Mert komunikáció nélkül hulla egy kapcsolat.De ez 20 évesen nem tűnt fel akkor a szerelem elvette az eszemet.
2009. aug. 30. 17:36
de igen, korai! 20 évesen még semit nem tapasztaltál, semi olyat, amit az ember csak pasi nélkül tehet.
2009. aug. 30. 17:35

Szerintem igen is korai!

Én januárban leszek 22 éves! 14 éves korom óta vagyok együtt párommal, 2 éve költöztünk össze. Nagyon szeretem, remek minden. (Párom 25 éves) Szeretnénk majd összeházasodni és még jobban babát! DE még várunk! Hogy miért? Egyszerűen fiatalnak érezzük még magunkat a házassághoz és a babához, annak ellenére, hogy nagyon-nagyon vágyom/vágyunk már egy picire!

2009. aug. 30. 17:34
Igen, korai, bár vannak szerencsések, akiknek bejön, és nem bánják meg harmincéves korukban. Én magamról tudom, hogy 20 évesen teljesen más volt az értékrendem, mást tartottam fontosnak a másikban, teljesen máshogy láttam a világot. Akikkel akkor jártam, ma már elképzelhetetlennek tartanám... de valóban lehetséges, hogy Te megtaláltad az Igazit, és örülj, ne engedd el! Várjatok még, éljetek egy kicsit együtt, és minden kiderül.
2009. aug. 30. 17:30
Én 20 évesen mentem férjhez 21 évesen szültem.Akkor ugy éreztem ezt akarom és igy lesz a jó.De ma már ugy gondolom kicsit lehet hogy várhattam volna még a dologgal.Sokszor előjön bennem az az érzés hogy még nem is volt időm élni ugy igazán vagyis nem éltem ki magam.Mert én már 16 éves koromba leköttem magam a mostani férjemmel.
18. mgagi
2009. aug. 30. 16:57
Attól függ ki mennyire készen rá magát. Van aki azt mondja ő inkább még élvezi az életet, van aki pedig úgy érzi hogy megtalálta akit keresett akkor miért ne.
2009. aug. 30. 16:46
Én 20 évesen férjhez mentem, 21 évesen szültem, és azóta is a férjemmel vagyok. Mégis, ha az én gyerekem akarna házasodni, hát azt nagyon korainak tartanám
16. 673567bc24 (válaszként erre: 15. - E4a95559d7)
2009. aug. 30. 16:40
Persze,csak nem elég gondolkodni,felnőtt fejjel...ahhoz meg kell élni dolgokat,és elviselni jó sok pofont,nem aprókat...rohadt nagyokat!...és felkelni,nagyon gyorsan!
15. e4a95559d7 (válaszként erre: 12. - 673567bc24)
2009. aug. 30. 16:36
Szerintem azért vannak kivételek!! mármint ezt arra értem hogy valaki már 17 -18 évesen is képes "felnőtt módjára gondolkodni" és elég sok akad olyan is -szerintem- aki 35-40 évesen sem!!!
14. mgagi
2009. aug. 30. 16:33
Én 21, majdnem 22 voltam amikor férhez mentem. Szóval attól függ, hogy jól érzi e magát a kapcsolatban. Majd pedig az hogy vele képzeli el leélni az életét. Mert ez egy életre szól. Én jól döntöttem, és nem bántam meg. Gondolja magában végig a dolgokat és csak utána döntsön.
2009. aug. 30. 16:26
Ha belegondolok, h engem anyukám 20 évesen szült és előtte nem sokkal házasodtak össze, hát elég durva, persze még ma is boldogok, de ez már rég volt, szerintem a mai világban ez még nagyon korai...
12. 673567bc24 (válaszként erre: 11. - E799f80651)
2009. aug. 30. 16:24
Sokan azt hiszik,ha elmúltak 18 évesek,felnőtt emberek!Papír szerint igen,de nézzünk kicsit körbe!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook