Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. fórum

Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. (tudásbázis kérdés)


67. Sznebk2 (válaszként erre: 59. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:36
Képzeld, az én iker-kisfiaim is felvételiznek az általános iskolába. Csak ők figyelemzavaros-hiperaktív gyerekek, plusz tüdőproblémával. Ők azért felvételiznek, hogy beférjenek egy 7 férőhelyes osztályba, ahol úgy fogják őket tanítani, hogy a tehetségüket kiemeljék, a többit meg felzárkóztassák a korosztályuknak megfelelően. Ők is "normális, elit" felnőttek lesznek. Az egyik kisfiam lesz Beethoven, a másik pedig az új Puskás Öcsi. :) Gondolom, hogy van a gyermekednek gyermekkora, mert mos gyerek. Te már beszélgettél vele, kérdezted, hogy mit akar? No azon kívül, hogy a legújabb Barbit, vagy bármi mást. Ha rengeteget foglalkozol vele, akkor nem az ő haját kéne kitépni, hanem a tükörbe nézni. Mert ez akkor a Te kudarcod is. NEEEEM????
66. youlcsi (válaszként erre: 64. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:36
ajaj! ebbe én is beleolvastam most... ehhez képest elég nagyok a gyerek felé az elvárások...
65. youlcsi (válaszként erre: 59. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:33

az ilyen hozzáállás arra jó, hogy a gyerek ha véletlen rossz jegyet kap egyszer, majd nem meri elmondani, és esetleg nem csak hallgat, hanem majd hazudik is miatta.

ezért nem szabad büntetni sem.

64. 6ebf587766 (válaszként erre: 61. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:23
Most nézem hogy milyen fórumot nyitottal..hogy tudnál megváltozni?...:)ez mindent megmagyaráz...
63. H.Ancsi (válaszként erre: 59. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:19
Bocs, de ezt nem értem, miért nincs esélye? A pirospont az nem jó? Elvesztettem a fonalat..
62. tücsimücsi (válaszként erre: 59. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:19

Majd lesz, nyugi. Olyan nincs hogy valaki évekig csak ötösöket kapjon. Soha ne csússzon be egy négyes esetleg hármas. Csak akkor nehogy szívinfarktust vagy gutaütést kapj ( amilyen felfogással rendelkezel ).

Hát nem lennék a gyermeked helyében....

61. 6ebf587766 (válaszként erre: 56. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:18

Bocs hogy megkérdezem de veled minden ok?lelkileg???

Olyan rossz az életed hogy a gyerekedben akarod megvalósítani azt ami te nem lehettél?

Verned a gyereked mert rossz jegyet kapna?teged is vertek vagy csak csillagocskat meg 5 hoztal haza egesz eletedben?

2009. ápr. 23. 12:15
Nem büntetni, szeretni és megérteni kell őket. Ezt egy mosolygósszemű nagymama mondta egyszer nekem. Üljetek le, fogd meg a kezét és nyugodtan higgadtan magyarázd el nekik, téged is bánt az 1-es, de bízol benne, hogy kijavítja és annak örültök mind a ketten ... Az én fiam 1x hazajött és azt mondta: Anya most fogd meg a kezem, mondok valamit. Még élek nem felejtem el. Minden nap küzdelem nekik is. Megfelelni a tanárnak, a szülőnek, a testvérnek stb.
59. chatrina (válaszként erre: 58. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:14

Elitek nem vagyunk.... sőt! csak egy átlagos család.


Mint írtam, igazából pirospontra sincs esélye.

58. tücsimücsi (válaszként erre: 55. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:13

válogatott gyerekek...elit gyerekek...inkább erre nem reagálok.


Amúgy ha becsúszna egy piros vagy zöld pont azért is hajtépés járna? Vagy megúszná enyhébb büntivel?

2009. ápr. 23. 12:12
bocs: sincs esélye
56. chatrina (válaszként erre: 53. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:12

:) Lehet, hogy még egy fülest is kapna mellé....


:D

Hogy a gyakorlatban mindez hogy működne, nem tudom. Elég röhejesen hangzik, hogy :"Anya egyest kaptam."

Még pirospontra sics esélye. :S

55. chatrina (válaszként erre: 52. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:08
Nem mindenki kitűnő, de kb. a fele az. Felvételi volt 1. osztály előtt...válogatott gyerekek.
54. chatrina (válaszként erre: 50. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 12:07

Tisztában van vele, hogy keményen számonkérem tőle a tanulást. Rengeteget foglalkozok vele, és meg is van az eredménye.

Igazából a nevelési elképzeléseimhez nem érdekel mások véleménye, így jöhet a hideg...


A félreértések elkerülése miatt: VAN GYERMEKKORA!

babázik, játszik, ha hazajövünk fél 5-kor a suliból, megírja a szorgalmikat (magától! ezt nem kötelezem neki), utána megyünk bicajozni, görkorizni, vagy amit épp elterveztünk....

53. 6ebf587766 (válaszként erre: 49. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:06
Kitépned a hajat?Elvárod hogy csak csillaga legyen?inkább nem szolok semmit...
52. tücsimücsi (válaszként erre: 50. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 12:04
Itt is van a szülők rivalizálásának példája. Nehogy az ő gyereke picivel rosszabb legyen már mint a többi, mert összedől a világ. Olyat meg még nem hallottam, hogy egy osztályban mindenki kitűnő. Szuper suli = zseniképző...becarok....
2009. ápr. 23. 11:25
Az én gyerekeim nem járnak szuper csak egy átlagos iskolába, és én nem várom el a fiamtól,hogy kitűnő legyen, de mégis az. Még soha nem kapott egyest, egyszer talán harmadikba egy kettest. Nem téptem ki a haját, sőt én vigasztaltam, mondván ez a legjobb családban is előfordul, hisz mi is hibázunk néha. Hogy a barátainak milyen jegyük van azt nem tudom....
50. Sznebk2 (válaszként erre: 49. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 11:18
Ne haragudj, de lehet, hogy most kapsz majd hideget-meleget. Ki is tépni a haját. Büszke lehetsz magadra, no meg a kislányodra is. Tény, hogy ügyes lehet, de majd térjünk erre vissza, ha felnőtt lesz, mennyire volt boldog gyermekkora, hogy Neked meg a felületes osztálytársaknak megfeleljen. Bocsánat, csak olyan erős volt ez a kitépném a haját...
2009. ápr. 23. 11:11

Na, ezt hiszem, ki is tépném a haját!

Szép és jó, hogy nem kell büntetni, meg magának tanul, stb....

DE! az én lányom egy nagyon szuper iskolába jár, ott meg kell felelni. Minden barátjának CSAK! csillagja van, elvárom, hogy ő is kitűnően tanuljon.

Rengeteget foglalkozok vele.

8 éves, már tök jól beszél angolul.

Kap dícséretet, elismerést, már alig várja, h. nyári szünet legyen, mert Anglába megy.

48. H.Ancsi (válaszként erre: 45. - Youlcsi)
2009. ápr. 23. 10:43
Mi is bevezettük, pontosan ezzel a rendszerrel. A kislányomat nem nagyon érdekli, viszont a fiammal aki 5.-es anyagilag becsődöltünk, ezért kénytelenek voltunk elmagyarázni, hogy jelen helyzetben ez nem megy, azt mondta a drágám: "nem baj Anya, nekem az is elég ha neked örömet szerzek vele" és továbbra is jól tanul. Tehát nem büntetni jutalmazni, jutalmazni! Megtérül!
47. zizi68
2009. ápr. 23. 10:40
eLL KELL VELE BESZÉLGETNI. HA NAGYON MEGBÜNTETED, EGY ÉLETRE MEGUTÁLJA A TANULÁST. lEHET, HOGY TÉGED IS.
2009. ápr. 23. 10:34
Büntetni? Legfeljebb leülni, és megbeszélni, hogy miért is történt. De nem szabad túldramatizálni, lesz még párja is.
2009. ápr. 23. 10:31

ha 5-öst kap, van jutalom? mert ha nincs, 1-esért se legyen büntetés!!!

valamit valamiért.

mi ált.isk.-ban jegyekért kaptuk a zsebpénzt. pontosabban csak a 5-ösért. a 4-esért semmit, 3-tól lefelé pedig egyre nagyobb összeget kellett apunak visszaperkálni :)

gyorsan becsődölt a rendszer, mert elkezdtünk tanulni, mint a kisangyalok :)

2009. ápr. 23. 10:26

Tehát nem akarja?


Szerintem ki kellene deríteni, hogy miért nem, és azon változtatni:

- nem szereti a tanárnőt

- esetleg annyira nem érti a tananyagot és emiatt föladja

- szorong az eddigi kudarcok miatt

- nem látja értelmét a tanulásnak

- más tárgyakból milyen? van olyan dolog, amiből jó, ami érdekli, amit akar csinálni? ha igen, akkor szerintem valahogyan meg kell értetni vele, hogy mondjuk ezt is meg kell tanulnia azért, hogy később azzal a "szeretem" dologgal foglalkozhasson



Biztosan meg lehet találni az okot, és szerintem azon kellene változtatni. A tanulás értelmének a megláttatása pedig a szülő és az iskola feladat is, szerintem. ha az iskola nem tesz ebben eleget, vagy a gyerek nem elég érdeklődő magától, akkor mindenképpen a szülőnek kell ezt felé közvetítenie. A tanulás ne egy kötelező feladat legyen, hanem olyasvalami, aminek hosszú távon értelme van az életben: akár a későbbi pálya, hivatás, egzisztencia miatt, a kíváncsiság kielégítése miatt, a tudás miatt, akár a pénz miatt.


Remélem, ezek a szempontok segítenek.

2009. ápr. 23. 10:21

Büntetni fölösleges, mert már dacból sem fogja kijavítani!

Ezen én már túlestem. Az én lányom 12 éves, és már megvontunk tőle mindent, mobilt, számítógépet, stb. de eredményt nem hozott.

Ha újra kezdeneém, leülnék vele és érthetően elmbeszélgetnék vele, hogy ha vinni akarja az életben valamire akkor tanulni kel. és addig örüljön míg csak tanulnia kell és nem dolgoznia.

Vagy meló mellett tanulnia, mert az nagyon nehéz!

És nem nekem tanul, hanme saját magának!

Lehet ez célravezetőbb lett volna!!!

42. kattyus (válaszként erre: 22. - Svarc)
2009. ápr. 23. 10:20
Szerintem minde gyerek és szülő más és más. Azok a te gyerekeid, és nem az andreáé. A diploma egy dolod. Nem kell ahhoz diploma hogy valaki hasznos tagja legyen a társadalomnak. Nem mindenki egyforma képességű. Örülj hogy a gyerekeid problémamentesek voltak. Attól hogy valaki néha enyhén megbünteti a csemetéjét még igenis lehet jó édesanya. Az hogy itt akarja megbeszélni a problémáját, szerintem nem bűn. Nincs jogunk a másik felett pálcát törni.
2009. ápr. 23. 10:19

Teljes mértékben egyetértek a 29 hsz.-al. Az én lányom 9 és fél éves és harmadikos. Őket még év végén szóban értékelik, de tájékoztató jelleggel órán és a tájékoztatóba mindig kapnak osztályzatot is. Hogy büntesd vagy ne büntesd az szerintem attól függ, hogy miért kapta azt az egyest. Azért mert lusta volt és nem tanult, vagy mert nagyon nem ért valamit, vagy összejött feketepontokból ami általában nem megírt lecke, vagy nem elvitt felszerelés miatt van.

Sajnos ebben a korban már tudnia kell, hogy vannak dolgok amikben fel sem merülhet, hogy nincs kedve, vagy sz...ik az egészre. Te dolgozol ő tanul. Ha nehezen megy neki és nem jó a napközi akkor neked kell vele sokat foglalkozni, sajnos akkor is ha nem tetszik neki. Hogy hogyan tudod rávenni ezt csak te tudod. Nálam sokkal jobban bevált, ha a jóért jutalmozom, mintha a rosszért büntetném. Tanuljatok együtt, majd csináljátok azt amit ő szeretne. Ez hosszútávon mindig bejön.

Meséld el neki, hogy sajnos nem mindig csinálhatjuk azt amit szeretnénk, mi is dolgozunk, akkor is ha nincs kedvünk. Neki ez a dolga. És munka után mindig jöjjön pihenés lehetőleg aktívan és ami még ennél is fontosabb együtt. Bocs ha hosszúra sikeredett.

2009. ápr. 23. 10:17
Egy egyes? :) Neked nem volt? Ha nem is volt, majd amikor családja lesz, vagy beteg, akkor gondold végig légy szíves, mekkora "tragédia" egy rossz jegy. Nem ettől lesz elvadult felnőtt. És mi lesz, ha kamasz lesz? Ne büntesd, szerintem eléggé zavarja őt is. Dicsérd, amikor jó jegyet visz haza.
39. kattyus (válaszként erre: 17. - Andrea anya)
2009. ápr. 23. 10:14
Az hogy nem mehet ki játszani, nem egy nagy büntetés. Szerintem jobban nem is kell megbüntetni. Valamivel viszont tényleg fogni kell a gyerekeket.
2009. ápr. 23. 10:06

9 éves gyereket megbüntetni?! Pfff..kár lenne a kis önbizamát letörni egy ilyen marhaság miatt. Az érettségimben 3 db 2-es volt!:D

Anyukám örült, hogy átmentem:D

Most hamarosan diplomás leszek két szakon, 5 nyelven beszélek folyékonyan felsőfokon.

No comm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook