Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. fórum

Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. (tudásbázis kérdés)


127. kattyus (válaszként erre: 113. - 2a424e60e7)
2009. ápr. 23. 14:05
De ugye akkor is a te gyereked lesz, és ugyanúgy szeretni fogod mintha 5 diplomája lenne:)
2009. ápr. 23. 14:03

Úgy érzem, hogy normálisan nevelem a gyermekeimet, de biztosan én nem látok valamit jól, de nem tudom, hogy miben van fogalmi zavarom. Ezért vagyok lehet hülye....


Tényleg fura lehet a felfogásom, főleg így, hogy ti mindenki épp az ellenkezőjét gondolja, mint én, de én ezekben a fura dolgokban hiszek.

125. 2a424e60e7 (válaszként erre: 123. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 14:03
Aszonta este 6 után:(
124. kattyus (válaszként erre: 120. - 2a424e60e7)
2009. ápr. 23. 14:03
Nagyon sajnálom az így nevelkedő gyerekeket.
123. kattyus (válaszként erre: 109. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 14:02
És mikor játszik, beszélget veled, és mikor szórakozik? Hol a gyerekkora?
122. 2a424e60e7 (válaszként erre: 119. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 14:00
A gyereked fejlettsége nem több mint a többi hasonló korú gyereké,Csak azok szülei nem erőltetik hogy mindenáron első legyen, valami hülye önmegvalósítás okaként.
121. kattyus (válaszként erre: 107. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 13:59
Én mindíg csak akkor tanultam a lányommal-16éves-ha segítség kellett neki. Végig vitte az általánost 4,5-tel. Jó hírű középiskola 1. osztályosa, aki félévkor kémiából, ami neki szakmai tárgy megbukott. A tanárnő azt mondta, nem áll bukásra, de szüksége van a lánynak egy arculcsapásra. Jött a "büntetés" Azóta 4-re áll kémiából, és mindenből amiből lehetett javított. Ezért mondom hogy nem biztos hogy értékesebb egy diplomás ember mint egy jó szakmunkás. Csak a szülők nagy része úgy gondolja, vigye a gyerekem sokkal többre mint én. Ez jó is lenne, de maradjunk a realitás talaján. Ahogy olvastam a cathrin is így akarja a gyerekéből a maximumot kihozni.
120. 2a424e60e7 (válaszként erre: 115. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:59
Tudod mikor fog összedőlni a homokvárad?Amikor a gyereked 14 évesen közli hogy melós akar lenni, és nem akar tanulni.Akkor mit teszel?Megölöd?Vagy sipítozol hogy mennyi energiát feketettél bele a hálátlanjába?És ő meg elmegy sima konyhalánynak?
119. chatrina (válaszként erre: 113. - 2a424e60e7)
2009. ápr. 23. 13:58
Lehet, hogy a gyerekem mostani fejlettsége és tudása néhány hónap, év múlva legyengül, de azért szeretném támogatni abban, hogy taníttatom, és bízok benne, hogy szeret is majd tanulni, úgy, mint most, remélem nem lesz rá szükség, hogy abban büntesse az élet, hogy nem tanult, és ennek következményeiért. Van még sok más büntetés is az élettől.
118. 6ebf587766 (válaszként erre: 114. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:57
Hogy érted hogy hülyének nyilvánitani magad?
117. tücsimücsi (válaszként erre: 114. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:56
Ki mondta, hogy hülye vagy? Ezt arra értetted, hogy javasoltuk a szakembert? Honnan veszed azt, hogy akik pszichológushoz járnak azok hülyék? Ilyet még nem pipáltam ne haragudj....fura felfogásod van neked nagyon, és sok dologgal, ill. fogalommal nem vagy tisztában.
116. H.Ancsi (válaszként erre: 111. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 13:56

Szerintem szorzás osztás gyakorlásnál, főleg szorzótáblánál, simán belefér a mosogatás.

Főleg, ha csak ismétel.

A többiben egyetértek.

115. chatrina (válaszként erre: 112. - 2a424e60e7)
2009. ápr. 23. 13:54

igen, én már csak egy ilyen mocsok dög vagyok...


Mindezt kb. fél 6-ig csináljuk, aztán irány az utca...

114. chatrina (válaszként erre: 110. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 13:52

Érzem én, hogy nem sajnálni kellene őket...csak épp nem vagyok annyira talpraesett, hogy kezelni tudjam a helyzetet. Nem vetem meg őket, sőt...

Bár az is igaz, hogy ritkán találkozok ilyen emberekkel.



Mindenképp fontos nekem is a hasznos, jó tanács.

Soha nem cikizem a gyerekeket, szerintem nagyon jó a kapcsolatom mindkettővel. És mivel a férjem elment itthonról, már csak a gyerekeim maradtak, meg a talpraállás.


De lehet meg kellene fogadnom a tanácsotokat, és hülyének nyilvánítani magam... Nem tudom...

2009. ápr. 23. 13:51

Nekem is iskolás lesz a gyerek,ha hazajön akkor max a leckét megnézem és mehet a játék.Ha lesz kedve tanul majd ha nem akkor erőltethetem úgysem fog.Persze túl lazának sem kell lenni,de tudni kell az egyensúlyt.Ugyanis lehet mondani bármit, a gyerek elsősorban magának tanul nem nekem.Én csak a körülményeket biztosítom, és megadom az alapokat, a nyugalmat a tanuláshoz.Ő lesz felnőtt korában valamilyen.Kit érdekel munkás lesz-e vagy sem.Bármit tesz az ő döntése.Mi csak segítsük és ne megszabjuk mit tegyen.

És az hogy büntetni?Minek?Majd az élet megbünteti, ha minimálbérért kell dolgoznia mert nem tanult.

112. 2a424e60e7 (válaszként erre: 109. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:46

Azért ugye vissza is olvasod az egymásnak ellentmondó hozzászólásaid?

A második hsz-ben azt írod rengeteget foglalkozol vele,iskola utá még számon kéred a tanulást,és majd görkorizik, babázik stb...Mikor?Amikor este 4 kor hajazön és mire átvesztek mindent, és plusz szorgalmit ír,már szinte este van.Egy gyerek gyerek legyen elsősorban, ne kis felnőtt.Ráér még felelősséget vállalnia, nem kell ráerőltetni az elvárásaid.

8 évesen nem kell neki ezer féle dolgot tudnia.

Én meg úgy tudom az iskolaotthon azért van mert ott tanulnak, otthon már nem tanulnak.4 ig tanul szerencsétlen gyerek, utána meg hazajön és te kezded vele előlről.

Aztán ha felnőtt lesz vagy csak kamasz, úgy megutálja a tanulást meg téged hogy mindent elkövet majd hogy melós legyen.

111. Sznebk2
2009. ápr. 23. 13:41

"Matek: amikor pl. mosogatok, szoktam tőle kérdezni osztást-szorzást, átváltásokat, fejszámolásban. "

A legfontosabb, hogy amikor elvileg vele foglalkozol, vele is legyél, ne a koszos edényekkel. Ülj le vele, nézz a szemébe, úgy tanuljatok, játszatok. Ez nagyon fontos. Ez csak egy tanács.

110. Sznebk2
2009. ápr. 23. 13:38
A fogyatékkal élőket nem kell sajnálni. Ugyanolyanok, mint mi, csak épp nem látnak, hallanak, stb. Kiváló szakemberek a maguk szakmájában, és van aki lusta, van, aki maximalista, van aki pletykás... Meg van szép és nem szép, meg szemtelen meg sértődékeny, még sorolhatnám... Foglalkozz sokat a gyermekeddel, ha más nem, az együtt töltött órák, pillanatok sokat adhatnak neki. Már ha nem cikized, meg froclizod. Neked is, nekünk is gyakorolni kell még a jó szülő szerepét, az egy életen át tart.
2009. ápr. 23. 13:36

Na akkor mégegyszer nekifutok, mert én voltam ezek szerint félreérthető:


Ezt írtam:

Megtanuljuk a környezetet, angol szövegeket, szavakat kikérdezem, meg fejszámolást gyakorlunk még itthon. Ja, meg az ének, ami még fontos, mert angolul van az is, azt nem tudja mindig egyből, gyakorolni kell. . .


Magyarázat:

Környezet: Ezt a suli után nem szokta tudni tökéletesen, kikérdezem, majd amíg pl. átnézem az órai füzeteit, felolvassa hangosan néhányszor

Angol szavakat: ki kell kérdeznem- írásban szoktunk minden nap 30 szavas "szódolgozatot" gyakorolni. Én diktálom a szavakat, így ott kell lennem. Ugyanígy az angol szövegnél és fordításnál is: akarom hallani, hogy mit olvas, milyen kiejtéssel, stb.

Ének szintén angolul...

Matek: amikor pl. mosogatok, szoktam tőle kérdezni osztást-szorzást, átváltásokat, fejszámolásban.

Ha mindent így átvettünk, leül egyedül, és szorgalmit ír.

108. chatrina (válaszként erre: 106. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 13:30
Valóban vicces lehetett :)
107. tücsimücsi (válaszként erre: 104. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:29

Nem baj, én is foglalkozok a lányommal.

Csak ezt fogja megszokni, hogy együtt tanultok. Én ismerek olyan szülőt aki még nyolcadikban is tanult a fiával sőt még a középsuliban is, a gyerek ezt szokta meg.

A lányom aki elsős, múlt hétvégén szinte egyedül tanult meg egy verset ( 8 soros ) nem ültem ott vele.

A matek az más, a házit is egyedül csinálja meg, viszont ha valamit nehezen ért meg akkor ott ülök vele és együtt oldjuk meg a példákat, hogy jól begyakorolja. Amúgy egy erős négyes lesz év végén, mert több a négyese, mint az ötöse, de nem baj. Nem ér ő kevesebbet, mint egy kitűnő tanuló.

106. H.Ancsi
2009. ápr. 23. 13:25

Az nem baj, hogy foglalkozol vele, de szerintem csak akkor kellene, ha valami gondja van a tanulással. Ellenőrizni azt kell, de megcsinálnia egyedül kell szerintem.

Volt olyan, egy nyílt napon egy anyuka felállt és kijavította a gyerek feladatát a saját kezével, mert valamit elrontott. Vicces volt.

105. chatrina (válaszként erre: 103. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 13:24

Sajnos már megtanulta azokat is, ami egy nagyon szomorú történet, tabu nálam.

Természetesen nem minden olyan szépséges és harmonikus nálunk, mint Kitti tanulása. Ne haragzdjatok, de erről nem írok szívesen.

104. chatrina (válaszként erre: 101. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 13:22
Miért baj, hogy foglalkozok vele?
103. tücsimücsi (válaszként erre: 98. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 13:21
...és hogy fogja megtanulni kezelni a kudarcokat?
102. chatrina (válaszként erre: 100. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 13:18
Iskolaotthonos rendszerben tanul, 4-fél 5-kor érünk haza, egyedül csak a hétvégéken tanul, hétköznap meg megírja a szorgalmikat.
101. tücsimücsi (válaszként erre: 96. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:18

Ha Te nem tanulnál vele, egyedül nem tudna felkészülni másnapra? Mi az, hogy "megtanuljuk a környezetet"?

Egyedül kellene leülnie (elvégre már olvasni is biztos szuperül olvas), neked meg annyi dolgod lenne, hogy felkérdezd a leckét.

100. H.Ancsi (válaszként erre: 96. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:15
Azért egyedül is szokott tanulni?
99. chatrina (válaszként erre: 94. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 13:15

Igen....

Sajnos nem tudom kezelni azt a helyzetet, ha fogyatékossal találkozok. Örülök, hogy neked megy.

98. kattyus (válaszként erre: 49. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:13
Lehet egy olyan gyerek aki egész gyerekkorában csak meg kell hogy feleljen fele annyit nem fog érni felnőttként (x diplomával) mint egy olyan kislány aki néha egyest is hoz,de volt gyermekkora.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook