Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mitől szedem nehezen a levegőt ezek alapján? fórum

Szerintetek mitől szedem nehezen a levegőt ezek alapján? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
5. gizus58 (válaszként erre: 2. - Sellőke15)
2018. febr. 23. 16:20
Ha meghallgatta a tüdőd az orvos, és az oxigén szinted is majd nem 100 % akkor nem lehetsz asztmás!Inkább stressz ami okozza!
4. sellőke15 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2018. febr. 23. 16:02
Jövő héten intézem és szerinted ha meg hallgatta a tudom akkor is lehetek asztmás ha amúgy semmi gond nem volt miközben hallgatta a tudom?
2018. febr. 23. 16:00

Hiába kérdezgeted ezerszer, itt többségében nem orvosok vagyunk. De ha azok lennénk is, látatlanban nem tudnánk megállapítani.


Mint már írtam neked:

"Kérj a háziorvosodtól beutalót pulmonológiára, ott mondd el a panaszodat. Ott megvizsgál a doki, meg kell fújnod levegőt egy csőbe (ami a tüdőkapacitást mérő eszközhöz tartozik).


A tüdőkapacitás megmutatja, hogy van-e valami gond. A krónikus bronchitis asztmává fejlődhet, főleg ha szennyezett levegőjű településen élsz.


A túlsúly annyiban játszik szerepet, hogy a tüdő jobban összenyomódik (a belső hájtól), plusz nem mindegy, mekkora testet kell oxigénnel ellátni."


Kértél beutalót? Kértél időpontot pulmonológiára?

Ne fórumokat nyitogass, hanem intézzed.

2018. febr. 23. 15:34
23-éves nő vagyok néha rám tör hogy nehezen veszem a levegőt idő szakosan.Ezt úgy írnám le hogy olyan mintha a torkomnál össze szorulna,és csak ásítással tudok elegendő levegőhöz jutni.A kilégzés ami nehézkes.Stresszes fajta is vagyok kissé illetve van túlsúlyom is 152-centi vagyok és 78-kiló ha ez közre játszik.Az orvosnak is említettem már ezt hogy nehezen veszem a levegőt akkor meg vizsgált és nézte az oxigén szintem pulzoximéterrel 99 százalékos volt,illetve a tüdőm rendben van.A szívemmel se nincs gond tudtommal mivel műtöttek is de akkor se mondták hogy probléma lenne vele illetve voltam EKG vizsgán,is.Tudom hogy feltettem már ezt a kérdést de kíváncsi vagyok mi a véleményetek normális válaszokat szeretnék.Ha asztmás lennék azt a tüdőm hallgatózásakor nem tudom hogy észre -e vették volna vagy ahhoz milyen vizsgálatok kellenek.
2018. febr. 23. 15:30
Szerintetek mitől szedem nehezen a levegőt ezek alapján?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook