Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mit jelent az a szó: BOLDOGSÁG fórum

Szerintetek mit jelent az a szó: BOLDOGSÁG (beszélgetős fórum)

1 2
25. homokóra (válaszként erre: 18. - Dominós)
2010. ápr. 7. 14:50
Minket kihagytál, Drágám!!!:) Mi is hozzájárulunk a boldogságodhoz!
24. zuzu07 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. ápr. 7. 14:45
Zsóka a szívemből szóltál!...igen!..csak az tudja igazán értékeli a hétköznapok olyan apró örömeit,akinek mindez már nem adatik meg...
23. Változó (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. ápr. 7. 14:43
:)
2010. ápr. 7. 14:43

"A boldogság nem a dolgokban,

Hanem hajlamunkban rejlik,

S attól vagyunk boldogok,

Hogy azt mondhatjuk magunkénak,

amit mi szeretünk nem pedig azt,

Amit mások vélnek szeretetre méltónak."

21. FormáSan (válaszként erre: 19. - Dominós)
2010. ápr. 7. 14:43
kedves, nagyon örömteli amiket irsz és gratulálok, vigyázz rá és maradj ilyen, mert ez a boldogság belőled fakad és Te magad idézed elő! (természetesen meg a környezet és a körülmények, de a tiéd a fő:-)
20. a14ge
2010. ápr. 7. 14:42

Mia boldogság?Jézus szerint:Boldogok akik sírnak,mert ők megvígasztaltatnak..

Boldogok a lelki szegények,mert övék a mennyek országa..

Boldogok a szelídek,mert ők örökségül bírják a földet...

Boldogok az irgalmasok,mert ők irgalmasságot nyernek..

Boldogok akiknek szívük tiszta:mert ők az Istent

meglátják..

Boldogok a békkeségre igyekvők:mert ők az Isten fiainak mondatnak..

Boldogok,a kik háborúságot szenvednek az igazságért

mert ővék a mennyek országa..

Szerintem a belső béke,kiegyensúlyozottság a boldogság elengedheteten felétele.Ami örömet okoz

magamnak és embertársaimnak egyaránt az biztos,hogy boldogság és igy lehetne végtelenségig

sorolni azt hiszem egy belső bizonyosság.

19. dominós (válaszként erre: 18. - Dominós)
2010. ápr. 7. 14:40
És mindennnek tudok örülni.
2010. ápr. 7. 14:40
Nem tudom megfogalmazni. Én tényleg az vagyok. Nem azon bánkódom, mi volt tegnap, miért úgy volt, lehetett volna másképp... Nem szorongok attól (csak nagyritkán), hogy mi vár rám a jövőben, mi lesz ha... Ha nagy bajban vagyok, minden erőmmel a kiutat keresem, nem roskadok magamba, mindig meg is találom, úgy érzem a legjobbat. Ennyi elég a boldogsághoz.
2010. ápr. 7. 14:38
a boldogság apró örömök halmaza!
16. hte23
2010. ápr. 7. 14:38
Most csak olvasok, majd éjjel irok.
15. zuzu07 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. ápr. 7. 14:38

Szerintem is mindenkinek más.Nagyon függ a mentalitáson,gondolkodás módon,igényeken stb.

Szerintem ritka az,akinek minden tökéletes,bár szerintem ha jól belegondol,akkor találna olyat ami lehetne jobb is.

Szokták mondani,hogy fő a pozitív gondolkodás,és te is akkor levonhatod azt,hogy örülhetsz talán annak is,hogy mégha nemis azt csinálod amit szeretnél,de legalább van honnan pénzt hazavinned....ahogy írod,megy a mókuskerék.

Szerintem mindenkinek vannak gondjai,csak valaki könnyebben veszi,és valakit mélyebben érint,megvisel....lényeg,hogy nem szabad elkönyvelni,hogy ez van,törekedni kell a pozitív változtatásra...és ha reménytelen,akkor is lehet választani,hogy elviseled,vagy teszel ellene....neked mi éri meg.?...mert életed csak 1 van.

2010. ápr. 7. 14:37

Én már egy tartós állástól is boldog lennék, felhőtlenül...


A többi mellékes, a megélhetés a legfőbb dolog!!

2010. ápr. 7. 14:36

"Boldogság természetesen nincsen, abban a lepárolható, csomagolható, címkézhető értelemben, mint ahogy a legtöbb ember elképzeli... Mintha élne valahol egy nő számára egy férfi, vagy egy férfi számára egy nő, s ha egyszer találkoznak, nincs többé félreértés, sem önzés, sem harag, csak örök derű, állandó elégültség, jókedv és egészség. Mintha a boldogság más is lenne, mint vágy az elérhetetlen után!


Legtöbb ember egy életet tölt el azzal, hogy módszeresen, izzadva, szorgalmasan és ernyedetlenül készül a boldogságra. Terveket dolgoznak ki, hogy boldogok legyenek, utaznak és munkálkodnak e célból... S mikor eltelt az élet, megtudják, hogy nem elég megszerezni a boldogság összes kellékeit. Boldognak is kell lenni, közben."


Márai Sándor

2010. ápr. 7. 14:36
Így van. Örülni kell a szélnek és a napsütésnek, az esőnek és a gázszámlának, a csetresnek a mosogatóban és a vasalni való ruhának... Mert nem fekszünk magatehetetlenül az ágyban, mert van mit fűtenünk, van kinek tányért tenni az asztalra és van kire ruhát mosni. Ezek a hétköznapok apró örömei, és csak akkor jövünk rá, hogy ez is öröm, amikor nincs kire...
2010. ápr. 7. 14:35

"A boldogságot mindenkinek magának kell felfedeznie, elsősorban önmagában. Csak rajtunk múlik, hogyan alakítjuk az életünket, hogyan tudunk örülni az apró dolgoknak is az életben. "Sokszor elég csak egy mosoly, egy kedves szó, egy ölelés ahhoz, hogy ezáltal a környezetünkben élők hétköznapjaiba is egy picike boldogságot csempésszünk".


"A boldogság legtöbbször ujjongó öröm, amely csaknem szétfeszíti az ember keblét és ugyanolyan gyorsan elmúlik mint ahogyan jött. Aztán ismét itt terem és elhiteti velünk, hogy az élet csodálatos dolog".


"Csalódni kell, hogy boldog lehess,


Gyűlölni, hogy újra szeress.


Kell tudni kacagni, sírni,


Valakit megunni, és újra visszahívni.


Csalódni kell sokszor, ezerszer,


Hogy boldog lehess, csak egyetlen egyszer".


"Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életed, hanem az, aki nélkül nem."

2010. ápr. 7. 14:32

A boldogság nem a külvilágban keresendő.. van akinek rengeteg a vagyona, van szerető párja, egészséges gyermekei de nem érez belül elégedettséget és hálát, nem boldog.


Másoknak szinte semmijük sincs, mégis elégedettek, oldogok.


A boldogság bennünk van, ez biztos.. és akkor vagy közel hozzá, mikor hálát érzel azért amit addig kaptál az élettől.. a jókért, és a rosszakért is, mert azokból tanulhattál.

9. d560948772 (válaszként erre: 8. - Változó)
2010. ápr. 7. 14:30
Erőleves a léleknek... hm valahol itt az idézet a gépemen, mert itt van 6 könyv belőle pdf-ben, de most nem keresem meg. De ha valaki akarja, akkor óriásfájlként küldöm, aztán keresgesse! ;)))
2010. ápr. 7. 14:26

Nem tudom, hol hallottam, és sajna nem is tudom pontosan idézni...


"Sírt a szám, hogy nincs cipőm :(

aztán láttam az embert, akinek nincs lába... :((("


Szóval szerintem, nagyon relatív, kinek mit is jelent pontosan.


Én most nem vagyok mérvadó, mert nem érzem magam boldognak, de szerencsésnek érzem magam, mert van lábam... :/

Valami ilyesmi...

2010. ápr. 7. 14:25

"Nem azt csinálom amit szeretnék, megy a mókuskerék. Vannak bőven gondjaink."


Mondhatnám én is ezt. Meg a fentebb felsoroltakat is.....


Hát nem mondanám,hogy ez maga a boldogság.

A boldogsághoz sokkal,de sokkal több kell.


Főleg sok-sok szeretet és megértés,amit nem tudom hányan kapunk meg.

2010. ápr. 7. 14:23
Békében önmagunkkal.
2010. ápr. 7. 14:23
ha ennyi minden rendben van körülötted, akkor tényleg talán boldognak kéne lenne! De én azt hiszem ott bent a lelkedben van valami ami nem hagy nyugtot! Azt tárd fel magadnak és akkor megtalálod a kérdésedre a választ is!
2010. ápr. 7. 14:23
nekem? körülöleli az életemet! s ez jó..nagyon jó!!
3. d560948772 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. ápr. 7. 14:23

Amiket leírtál, az mind OK, már elég ok a boldogsághoz... van, akinek ennél sokkal kevesebb is...

"Nem azt csinálom amit szeretnék, megy a mókuskerék. Vannak bőven gondjaink.(házassági)" ... és a Te kezedben van a változtatás lehetősége, már az is valami. ;)


Egyébként szerintem a boldogság egyfajta életszemlélet, mentalitás...

2010. ápr. 7. 14:22
Olvasd el Müller Péter Boldogság című könyvét! De a pontos választ még Ő sem tudja! Szerintem, mindenkinek más jelenti a boldogságot! Kinek ez, kinek az!
2010. ápr. 7. 14:20

Egy jóbarátom feltette nekem a kérdést: És Te mikor leszel boldog?

Mit jelent: Boldog vagyok, mert van két szép egészséges gyerekem.

Boldog vagyok, mert viszonylag jól vagyok (??)

Boldog vagyok, mert van munkahelyem és a férjemnek is.

Boldog vagyok, mert van házam, megélünk.


De csak ennyi lenne?


Nem azt csinálom amit szeretnék, megy a mókuskerék. Vannak bőven gondjaink.(házassági)


Szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook