Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? fórum

Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
96. c914d3c5e9 (válaszként erre: 94. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:17
Pont tegnap beszélgettünk egyik barátommal a jó fizetésről. Mi számít annak, amikor az ember tényleg elmondhatja, hogy jól keres. Arra jutottunk, havi 1 millió nettóban már jó.
95. f7f780f355 (válaszként erre: 94. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:16
Olyan ara van a sajtnak baxod lassan egy menu olcsobb lesz mint a sajt
94. f7f780f355 (válaszként erre: 92. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 14:15
Egyiket sem fizetek ja csak ami extra h ha ninc skedvem fozni rendeek heti 2-3x ennyi.
93. tumbo2 (válaszként erre: 91. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:14
meg lehet.éhen nem halok,de bizony most villanyszerelő kéne,mindig félek,hogy a vihar leviszi a cserepeket.majd imádkozom,állítólag az segít.
92. c914d3c5e9 (válaszként erre: 91. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:13

Gondolom fizetsz albérletet, vagy van lakáshiteled (nincs közöm hozzá). De amúgy meg ennek a háromszorosa se sok...

Mai árakhoz szerintem kellene egy nettó félmilliós fizetés, minimum.

91. f7f780f355 (válaszként erre: 89. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 14:10

Gyah, nem akarok tul bunko lenni de h lehet abbol megelni?

En a tobb mint duplajabol, majdnem triplajabol is tarom a karom sokszor ho vegen h hova a pichaba lett a penzem es akkor meg nem is vettem semmi extrat.

90. globus (válaszként erre: 84. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 13:24
Apám is meghalt. Bizottság előtt járt, mielőtt az első pénzét megkapta volna, vége lett.
89. tumbo2 (válaszként erre: 87. - Semleges)
2023. febr. 14. 13:23
én is a negyvenévessel mentem nyugdíjba,minimálbérrel.most 140 ezer a nyugdíjam.
88. globus (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 13:21
Egyetértek ebben. "Világgá menni" egyáltalán nem magyar specialitás, ez manapság könnyű lehetőségek kapcsán minden ország mozgásra képes fiataljára jellemző. Leginkább rájuk, mert tudják, van idejük lábat vetni új környezetben, egzisztenciát felépíteni. Egy 50-60 éves ritkán érez kedvet elölről kezdéshez.
87. semleges (válaszként erre: 71. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 13:18
Ez igaz. Én is ismerek olyat aki 30+ éve nyugdíjas. Aki meg nem tett bele annyit amennyit, nem is kap annyi nyugdíjat mint aki igen. Ismerek olyat aki elment a nők 40-el de mivel létminimummal volt bejelentve 70 ezer a nyugdíja. Azóta már emeltek neki, de ha nem lenne társa felkopna az álla. A rezsijét nem tudná kifizetni.
86. semleges (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 13:14
Igen, én úgy látom.
85. c914d3c5e9 (válaszként erre: 84. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 11:38
Fú, még egy jó 10 éve is voltak ilyenek. Le lettek százalékolva, aztán feketén dolgoztak. 😊
84. tumbo2 (válaszként erre: 79. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 11:36
azt nem tudom ,most mi a helyzet,de,hogy a rendszerváltáskor rengeteg ember lett leszázalékolva,pl.magas vérnyomással.utána még 20 évig vígan dolgozott.de az ellenkezőjéről is tudok,magas vérnyomása volt a nőnek,mindenki azt mondta,nem akar dolgozni,aztán hirtelen meghalt.
83. michelle.r (válaszként erre: 81. - Smile72)
2023. febr. 14. 11:10

"Viszont semmi garancia sincs rá, hogy ez amíg fel nem nő, így is marad."


Különösképpen, ha már a kezdetekkor se. Az ellenvélemény nem feltétlenül ítélkezés. Beszélgetünk, nem?

82. michelle.r (válaszként erre: 78. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 11:06
Egyetértek.
81. smile72 (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 10:10

Azzal természetesen maximálisan egyetértek, hogy minden gyereknek joga van a boldog, biztonságos gyerekkorhoz. Viszont semmi garancia sincs rá, hogy ez amíg fel nem nő, így is marad. Bármikor történhet egy olyan baleset, betegség, házassági válság, stb, ami véget vet az idilli családi képnek.

Azt pedig nem gondolnám, hogy a szülőknek addig kellene várni a gyermekvállalással, amíg a saját lakáson/házon kívül több tízmillió forintos megtakarításuk is legyen.

A felelőtlen szaporodást én sem támogatom. Azonban senkinek nincs joga mások helyett döntést hozni, illetve ítélkezni bárki felett is!

(Szociális végzettséggel rendelkezem, viszont ez a személyes véleményem.) A témát részemről lezártnak tekintem. ☮ 😘

80. dfc04c70e4 (válaszként erre: 79. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 09:59

Örülök, ha te tudsz olyan esetről, akik foglalkoztatva vannak, és dolgoznak is. Én sajnos nem hallottam még ilyenről, de attól még nyilván van ilyen. Mindegy, hogy milyen munkát végeznek. Ha gyári munka, építkezés, kint az erdőn, kukásautón, akkor ott. Lényeg, hogy dolgozzanak. Nem baj, ha más munkára alkalmatlanok (gondolom aluliskolázottság vagy bármi más miatt), a lényeg, hogy dolgozzanak, ne csak követelőzzenek.


A jövő biztosan az öngondoskodás lesz. Az okos ember már ma így gondolkodik.

Amit írsz, az adófizetés, hát igen. Pont ez az, ami bosszantó. A becsületesen dolgozó fizeti a nem kevés adót, aki nem dolgozik, és okoskodik (nem jó értelemben), meg csak úgy elvan...

79. c914d3c5e9 (válaszként erre: 76. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 14. 09:52

Ebben igazat adok, de mondom, én azt tapasztaltam, mindig azok voltak mindenhol a leghangosabbak, akik vagy nem dolgoztak eleget, mint ahogy említetted is, vagy meg idejekorán rokkantnyugdíjasok lettek (és egyébként nem kellett volna őket leszázalékolni). Mennyi ilyen van vidéken, te jó ég! Az orvosok pedig, akik segítettek ebben, szépen megszedték magukat.


Valóban, ez a réteg sajnos nem fog semmit termelni, akikről írsz, viszont mióta foglalkoztatva vannak, megszelídültek. Tudok olyan - javarészt romák által lakott - falvakat, ahol a közösség szinte kivet magából, ha nem dolgozol. A nők jellemzően gyárakban dolgoznak, a férfiak építkezésen, vagy kint az erdőn, kukásautón. Azt nem tudom lehetne-e őket más munkára hasznosítani, de gyanítom nem.


Én benne vagyok, hogy mindenki gondoskodjon magáról, viszont minek fizessük be azt a sok adót? Legyen akkor más alapokra helyezve.


Meg sok olyan van, aki "jókor volt, jó helyen" és olyan szinten összeszedte magát, hogy az unokája jövője is biztosítva. Na, ha valami, akkor ez szintén szúrja a szemét szerintem minden olyan jóérzésű embernek, aki becsületesen, nem a másik emberen átgázolva szeretne az életben boldogulni.

78. c914d3c5e9 (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 09:49
Az öngondoskodás híve lennék; viszont akkor ne fizessük be azt a sok adót, mert minek?
77. michelle.r (válaszként erre: 70. - Semleges)
2023. febr. 14. 09:48

Miben mond ellent ennek az, amit írtam?

Te úgy látod, hogy van utánpótlás, lesz, aki "eltartsa" a nyugdíjasokat?

76. dfc04c70e4 (válaszként erre: 56. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 09:43

Az elöregedés nemcsak a nyugati társadalmakban probléma.

De egy biztos: azzal, hogy vannak, akik felelőtlenül halomra szülik a gyerekeket, nem oldódik meg a nyugdíjas korúak nyugdíj ellátása.

Nem ők, és nem a majdan munkába álló gyerekeik fogják kitermelni az általuk befizetett járulékból a nyugdíjakat. Ezek az emberek nemhogy dolgozni nem szeretnek, de csak potyogtatják a gyerekeket, minden felelősség nélkül. Annál nagyobb szájjal követelik a segélyeket, mert nekik jár. Különben miből tudnák ellátni a gyerekeiket?

Félre ne értsen senki! Nem azokról beszélek, ahol jó helyre születik 3-4 gyerek. Ilyen is van, de ők pont biztosítani tudják a gyerekeiknek mindazt, ami egy normális élethez kell.

Szóval, nem elég szülni, csak azért, mert nincs elég fiatal, aki biztosítaná a nyugdíjakat.

Hosszú évek óta megy, hogy az emberek lássanak előre, és gondoljanak az öngondoskodásra. Pont ezért, mert nem lesz honnan/miből fizetni a nyugdíjakat.


Sokaknak azért alacsony a nyugdíjuk, mert alig dolgoztak, csak a markukat nyújtogatták segélyekért.

Persze tudom, hogy nagyon sok olyan időskorú is van, akik végigdolgozták az életüket, mégis méltánytalanul kevés a nyugdíjuk. Igazságtalan? Igen.

75. 8d00a82c06 (válaszként erre: 74. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 09:41

Hogy tudnának?

A legtöbb azt hiszi a korral több joga van!

Nem véletlenül viselkedek velük szemben nem èppen szèpen...

74. c914d3c5e9 (válaszként erre: 69. - 8d00a82c06)
2023. febr. 14. 09:38

Nem ezért mennek el (de a rossz közhangulat is szerepet játszik ebben, meggyőződésem), de ha felmerül a fiatalokat érintő probléma, akkor egyből jönnek - kéretlenül - az okoskodásaikkal a Facebookon (ez lett a terepük), hogy "de lehet ám dógozni vidéken is". Igen, valami borzalmas összeszerelő üzemben az esetek jelentős részében; nyilván menjen el mindenki ilyen helyre, ha nincs más lehetőség. Az is aki egyetemet végzett, az is, aki több nyelven beszél, ha éppen nincs ismerőse, vagy nem olyan gerinctelen, hogy nyalással haladjon előre. Nincsenek illúzióm, látom a vidék működését. Így van már minden 30 éve, mi fog változni? Mennyien vannak közmunkásként foglalkoztatva, jó ég... Diplomával, nyelvtudással. Az agyatlan, energiaitalon, meg töltött cigarettán vegetáló véglények meg, akik valami borzalmas munkát végeznek, ilyenkor dörzsölik a tenyerüket, azt hiszik az a réteg, aki időt, energiát fektetett a tanulásba és most nincs annyira megfizetve, szóval azt hiszik ez a réteg: hülye.

Jönnek azzal, hogy ez a generáció nem tud 8 órát dolgozni naponta. Miért ne tudna? Simán dolgoznak többet is, csak nem itt, bagóért, hanem mondjuk Ausztriában, tisztességes fizetésért.

Facebookos csoportba megjelent egy kép, hogy valaki felrakta a lábát a vonaton az ülésre (nem derült ki az életkora, pusztán egy láb volt látható), egyből olyan gyűlölet hadjárat indult a fiatalok ellen - mert a hozzászólók erre asszociáltak - hogy a poszt törölve lett.

Van aki itt is megkeresi a pénzt, nem azért megy el, hanem egyszerűen nem bírja elviselni ami az országban zajlik. Van egy ilyen réteg is, sőt, nem mosogatni mennek, mint ahogyan azt a mainstream próbálni szuggerálni az emberekbe. Orvosok, mérnökök, informatikusok...

Egyszerűen gyerekkorom óta a tömegközlekedési eszközökön is permanensen szidta az idősek egy része a fiatalokat. Kicsit elgondolkozhatnának a dolgokon (de nem tudnak).

73. michelle.r (válaszként erre: 66. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 09:37

Így igaz. De ők szerintem mindent és mindenkit pocskondiáznak.


A fiatalok viszont szerintem nem miattuk mennek, hanem a lehetőségek, a kihívások miatt.

72. michelle.r (válaszként erre: 67. - PöttyösPanka)
2023. febr. 14. 09:36

Tudom, te nem szoktál kötekedni 💙


A minden és a között, amit írtam, szerintem sok minden van még. Anyai nagymamámnál engem is kergetett még a liba, meg a kakas a kertben.


Az egy értékrend válság, hogy valaki azt hiszi, tablet nélkül megáll az élet, de továbbra is azt gondolom, a gyereknek gyerek éltet kell élni, nem felnőttként felelősséget vállalni.


Akiről én beszélek, azok valószínűleg nem azért nem érnek rá a számos gyerekeikre, mert épp PlayStationra hajtanak. Én arról beszélek, amikor egy tehetséges gyerek azért nem tanulhat, mert nem teheti meg.


Nem szeretek a saját életemmel példálózni, de azért van csak kettő, mert velük eleget tudtunk foglalkozni úgy, hogy a saját karrierünket is tudtuk építeni, és a házasságunkat is működtetni tudjuk 20 év után is. Leborulok azok előtt, akik ezt négy gyerek mellett is meg tudják tenni. Nekem biztos, hogy nem menne.


Lehet, hogy anyagilag megengedhettünk volna még egy, vagy két gyereket, de ezt nem tudhattuk, akkor, amikor családot terveztünk. Az egyetlen, amit mindig tudtam, hogy az életemet nem szeretném a szent anyaság oltárán beáldozni. Élvezem a xaranyaságot 😉


Az nagyon szomorú, hogy egy takarítónak komolyabb vizsgát kell tennie, mint annak, aki gyereket hoz a világra.

71. c914d3c5e9 (válaszként erre: 70. - Semleges)
2023. febr. 14. 09:24
"A mindenkori nyugdíjasok ledolgozták a magukét sőt be is fizették amit be kellett." - kapásból fel tudnék sorolni nem egy nyugdíjast, aki lóf@szt nem tett a közösbe, de neki van a legnagyobb pofája. 30-40 éve vannak nyugdíjban úgy, hogy most 80 évesek. Na ezek a legnagyobb hangadók mindenütt. Kinyugdíjazták őket, 40, meg 50 évesen, csak tudnám mire...
70. semleges (válaszként erre: 65. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 09:11
A mindenkori nyugdíjasok ledolgozták a magukét sőt be is fizették amit be kellett. Ezen irányelv alapján aktív korukban ők "tartották el" a nyugdíjasokat. Ez egy körforgás.
69. 8d00a82c06 (válaszként erre: 66. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 08:18

Tèny,hogy a legnagyobb rèsze ezt csinálja,de akinek van esze az ingorálja őket. Bárhol!

De nem ezèrt mennek el a fiatalok.

68. Channa* (válaszként erre: 66. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 08:13

Ez hülyeség!

Nem a nyugdíjasok miatt mennek külföldre a fiatalok!

Miért írsz ilyen butaságot?

67. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 08:05
Alapvetően egyetértek, és nem is kötekedésnek írom ezt a hozzászólást. Teljesen jogos igénynek tűnik, hogy csak akkor vállaljunk gyereket, ha mindent meg tudunk adni neki. Ha lehetséges, akkor a diploma-lakás-kocsi kombinációval bezárólag. De ha egy kicsit távolabbról nézed, akkor ez úgy hat, mintha a gyerekkort és a gyereknevelést is alaposan átitatta volna a fogyasztói társadalom. Nem volt az olyan régen, amikor még teljesen természetes volt, hogy a nagyobb gyerekek főztek és vigyáztak a kisebbekre. A kisebbek pedig legeltették a libákat, vagy akármi. És nem gondolom, hogy ezért sok-sok generáció gyerekkora meg lett lopva, mert nem a fűtött szobában tologatták a műanyag játékokat, hanem a mezőn futkároztak koszosan. Régen szegénységben, de nagy szeretetben is fel tudtak nevelni gyerekeket. Ma meg nyomorult az a gyerek, akinek nincs tablete. De leginkább az a gyerek nyomorult, akinek van telefonja, tablete, PC-je, X-boxa, csak épp a szülei nem érnek rá vele foglalkozni, mert épp megteremtik a PlayStationre valót.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook