Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? fórum

Szerintetek milyen lesz a világ 10-20 év múlva? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
126. Channa* (válaszként erre: 124. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 14. 21:41
Tehát, sophos 66, 71, 74,79 hozzászólásai.
125. Channa* (válaszként erre: 124. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 14. 21:37

Sophos elég sok hozzászólásában fikázta az időseket és a rokkan nyugdíjasokat is.

Nem tudom, hogy hány éves, de remélem pont ilyen szépeket mondanak rá, amiket ő az idősekre.


Nagyon vérlázító szerintem.

124. dfc04c70e4 (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. febr. 14. 21:34

Most akkor nem értem. Ki bántja/bántotta az idős embereket? Itt nem olvastam idős emberek bántásáról. Pedig az írásodból úgy tűnt, mintha itt olvastál volna olyat, hogy valaki bántó megjegyzést tett rájuk.


Említetted face-t, lehet, hogy ott vannak ilyen jellegű kirohanások, de akkor azt ott kell tisztázni. De te ide írtál (nekem úgy tűnt) - ingerülten.

Én nem vagyok fent a frászbukon, már régen töröltem a profilomat. Időrabló volt nekem.

Szóval, szerintem itt senki nem köpködött senki nyomorúsága miatt. Legalábbis nem emlékszem ilyen posztra, pedig elejétől követem a témát.

123. Főnix3 (válaszként erre: 122. - Channa*)
2023. febr. 14. 21:32

🤣🤣🤣

Telódon van! 🤢🤮

122. Channa* (válaszként erre: 110. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 21:27
Olyan kár, hogy nincs már hányós jel, mert te elég gyakran kiérdemled😉
121. Channa* (válaszként erre: 120. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 14. 21:26

Félre ne értsd!

Nem zavar, hogy jól jártak, hiszen én is töltögettem a papírjaikat az ismerőseimnek, hogy visszakapják a visszaadót, és már idén is küldtem be ügyfélkapun nyilatkozatokat a 30 év alatti anya ismerőseimnek.


És pont azért, mert én örülök, hogy ők legalább visszakapják, nem szép, hogy a másik korosztályt ennyire bántják.


Egy olyan csoportot, akik már örülnek, ha nem túl betegek és annak is, hogy esetleg még néhány év megadatik nekik.

Ne bántsuk már az idős embereket! Ha szerencsénk van, akkor mi is megöregedhetünk és talán nyugdíjunk is lesz.

Miért mindig másokat kell köpködni a saját nyomorúsága miatt valakinek? Miért nem néz magába és oldja meg a saját problémáját? Miért lenne az jó neki, ha az összes nyugdíjas meghalna? Attól több lenne a fizetése? Nem hinném! Akkor mire jó ez?


Én személy szerint, bízom benne, hogy az idős ismerőseim még sokáig élnek, sokáig felveszik azt a kis nyugdíjukat és sokáig legalább ilyen színvonalon tudnak élni...

120. dfc04c70e4 (válaszként erre: 113. - ,zumba)
2023. febr. 14. 21:09

Csak azért szólok közbe, mert pont én írtam arról, hogy vannak olyan emberek, akiknek azért kevés a nyugdíjuk, mert annak idején alig dolgoztak, mert büdös volt nekik a munka. Egy bizonyos rétegre gondoltam. Tény, hogy rengeteg ilyen van.

Ugyanabban a posztomban írtam arról is, hogy bizony vannak nagyon sokan, akik ledolgozták az életüket, mégis méltánytalanul kevés nyugdíjat kapnak.


Egyébként pedig azt érzem, hogy aki érintett nyugdíjügyben (vagy saját vagy hozzátartozója révén), és szót emel a méltánytalannak tartott kommentek ellen - ugyanúgy sértődöttséget érez amiatt, hogy más korosztályba tartozók milyen jól jártak. Akkor hogy is van ez?

119. dfc04c70e4 (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2023. febr. 14. 20:52

Érdekes amit írsz. Mert ha valóban csak azok vállalnának gyereket, akik mindent meg tudnak adni nekik amiket felsoroltál - nem születnének gyerekek. De pont az ellenkezője az igaz. Azok potyogtatják sorra felelőtlenül a gyerekeket, akik az alapvető szükségleteiket sem képesek biztosítani, de majd megoldja az állam...


Azok a dolgok, amikről írsz, és külső dolognak nevezed - való igaz, hogy nem a legalapvetőbbek és legfontosabbak, de a mai világ ilyen. Értem ám, hogy mire gondolsz, amikor a rohanó, elanyagiasodott világról beszélsz. De pont ebben a világban nagyon nehéz normális értékrendre nevelni a gyerekeket. Mert amíg nagyon pici, addig nem tudsz vele ilyen komoly dolgokról beszélni, meg sem értené. Amint külső ingerek is érik, hatással lesz rá a környezet. Már az oviban kezdődik a megkülönböztetés. Óhatatlan. A gyerekek már ebben a korban klikkesednek, és kiválasztják maguk köré a hasonszőrűeket. Nem minden szülő képes drága ruhákat, drága cipőket venni a gyerekének, és már itt kiütköznek a társadalmi különbségek. Később egyre inkább.

Nem, nem képes senki megóvni a gyerekét a káros hatásoktól, és hiába szeretne (ahogy írod) normális értékrend szerint nevelni, a környezeti hatások rányomják a bélyegét a törekvéseire.

Valamiféle álomvilág, amiről írsz. Jó is lenne, ha nem minden a külső csillogásról, hanem annak töredékéről szólna, amiről írsz. De ez a világ nem ilyen. A rohanó, anyagias világtól pedig nem tudod megvédeni a gyereket.


Ezért nem hiszek abban, amikor valaki arról beszél, hogy minden nevelés kérdése. Nem. Közel sem.

Ez utóbbit persze nem rád értettem.

2023. febr. 14. 20:52

Ki tudja, hogy 10(0) év múlva

Milyen lesz a vén Föld arca

Hogy él a majd a föld lakója,

S emlékszik e még majd arra

Mi is az a boldog nevetés

117. f7f780f355 (válaszként erre: 111. - Channa*)
2023. febr. 14. 20:48
Ok csak legyszi ne nekem cimezd mert en egy rossz szot aem szoltam a nyugdijasokra. Sztem 140 forintnal is tobbet kene kapniuk mert pont azon csodalkozok h lehet annyibol megelni. Rohej ez a helyzet.
116. Channa* (válaszként erre: 113. - ,zumba)
2023. febr. 14. 20:41

Ugye!? Nekünk is jól jött volna egy kis visszatérítés, ha már mi is dolgozunk és fizetjük az SZJA-t.


Ja, és a nyugdíjasoknak is jó jött volna, mert ugye azt ők is fizetnek, hiába kapnak kevesebb fizetést...

115. Channa* (válaszként erre: 79. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 20:39

Tudod mennyi a rokkant nyugdíj?


Én igen!


A tesómat kicsit elműtötték 48 évesen és 55 éves koráig csak járókerettel tudott közlekedni a lakásban. Az utcára csak úgy ment ki, ha valaki kísérte és próbálta a minimumra csökkenteni, mert szégyenkezett az állapota miatt. Férfi.

A betegsége miatt kevés évet tudott igazolni, így csak valami rendszeres segélyre volt jogosult, azaz 1 évig kapott 22.800 Ft-ot, majd megállapították, hogy valóban nem tud dolgozni és azért, ha az utolsó 6 évben nem is dolgozott, de előtte azért igen, így kapott valami megváltozott képességű cuccost, ami 27 ezer Ft volt. Tudod mire volt elég? A rezsire sem.


Szerencsére megoldódott a problémája és már tud dolgozni 1 éve újra.

És remélem jól felhúzod magad, de kapja a mostani emeléssel már a kőkemény 31 ezret is!!!!

Remélem irigyled tőle!


Nem a rokkant nyugdíjasok miatt megy tönkre országunk!


Ja, munkanélküli segély...


Jó esetben 90 napig adják, de inkább 45 napra csak és hát 50 ezer alatt van jócskán...


Tehát, nem tudsz te semmit, csak fröcsögni, köpködni az időseket és mindenkit. Örülj neki, hogy nem voltál soha olyan beteg, hogy ne tudj dolgozni, örülj annak, hogy sosem voltál munkanélküli, és reménykedj abba, hogy sosem leszel nyugdíjas, mert ha még is megéred, akkor bizony ugyan így fognak rólad beszélni a hozzád hasonló szellemi szinten tengődő emberek...

2023. febr. 14. 20:34

Hogy milyen lesz a világ 10-20 év múlva?

Ilyen hosszútávra nem tervezek - még gondolatban sem.

113. ,zumba (válaszként erre: 111. - Channa*)
2023. febr. 14. 20:31

Egyetértek az általad leírtakkal.

Amikor valaki azt mondja valakire: nem dolgozott, azért kevesebb a nyugdíja, nem tudhatja milyen élethelyzeteket élt át az illető, ami befolyással van a nyugdíj összegére.

Bizony, egy kis szja jól jött volna a mi korosztályunknak is...

112. birebora (válaszként erre: 111. - Channa*)
2023. febr. 14. 19:55
Egyetértek.
111. Channa* (válaszként erre: 91. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 19:50

Sok nyugdíjasnak ilyen kevés vagy még ennél is kevesebb a nyugdíja, ezt sajnálják tőlük az emberek.


A férjem pl. 2021. év végén ment nyugdíjba és 84 ezer Ft volt a kezdő pénze. A mostani emeléssel már elérte a 121 ezret.


Igen, volt leszázalékolva, mert rákos volt. 10 évig, amit nem vettek figyelembe, azaz ennyivel kevesebb volt a szolgálati ideje, illetve amit figyelembe vettek az meg ugye mindig kb. a minimálbér volt, mert ugye Mo a minimálbéresek országa. Itt aztán még egy banki ügyitéző sem keres sokkal többet.


Tehát, 121 ezer, és sok nyugdíjas ismerősömnek kb. ennyi a nyugdíja. Nincs mit sajnálni tőlük, mert ezek a nyugdíjasok dolgoznak tovább, hogy ki tudják fizetni a lakhatásukat és a többit.


A férjem egy szerencsés ember, mert itt vagyok én és még a fiúnk is. Ha valamiért egyedül maradna, a rezsire nem lenne elég a nyugdíja.

Ja, a férjem amióta nyugdíjba ment 1 napot nem volt munkanélküli, de a munkaadók kínosan ügyelnek arra, hogy nagyon kevésre jelentsék be és nagyon kevésért csinálja azt, amit az aktív munkavállalók 3x annyiért végeznek.


Nyugodtan lehet sajnálni tőlük a napi 8 órában megkeresett 140 ezret is, mert többet nem kapnak.


Nem, nem kellene a férjemnek dolgoznia, de fiatalos és aktív, és nem akarjuk, hogy leépüljön se fizikailag, se szellemileg, illetve találkozzon emberekkel rajtunk kívül is.


A fiam 'anyósa' 73 éves és amióta nyugdíjba ment takarítóként dolgozik, szintén havi 140 ezerért, az ő nyugdíja kicsit magasabb 125 ezer.


Én egyik időstől sem sajnálom a nyugdíjukat, mert akárhogy is fröcsögtök, attól még megdolgoztak a nyugdíjukért. Azért a kevésért is! És aki nem dolgozott, ahogy mondjátok, az sosem fog nyugdíjat kapni.

Aki meg annyit dolgozott, hogy épp csak megvan a nyugdíjhoz a kötelezően ledolgozott évek száma, az meg pont annyi nyugdíjat fog kapni...


Erről nem te írtál!



Tudjátok, hogy miért háborognak a nyugdíjasok az FB?

Azért, mert állandóan azzal foglalkoztok, hogy ingyen élők, minek kapnak nyugdíjemelést, miért kapnak 13. havi nyugdíjat, stb.

Teljesen megértem őket. Ledolgozták az életüket, nem olyan kényelemben, mint mi, és állandóan ekézzétek őket.


Még is milyenek legyenek?


Bezzeg tavaly jóképet kellett vágnunk ahhoz, hogy a gyerekesek visszakapták a befizetett adójukat, ahhoz is jóképet kell vágnunk, hogy a 30 év alatti anyák ne fizessenek adót, és ahhoz is, hogy a 25 év alatti munkavállalók se fizessenek adót.


Nekem sosem voltak ilyen kedvezmények, és mégis szeretnem kell a babapocakos sokadikat szülőt, mert ő aztán hozzátesz a közös büdzséhez úgy, hogy az életében nem fog dolgozni, mert ő az ős anya.


Röhej, ami itt megy...

110. c914d3c5e9 (válaszként erre: 104. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 17:32
Jártál dolgozni, ugye?
109. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Michelle.r)
2023. febr. 14. 15:19
Igen, alapvetően hatalmas értékrend válság van, ahogy írtad. Sajnos nem csak azt hiszik, hogy tablet nélkül megáll az élet, hanem egy bizonyos kor után egy ilyen elektronikai eszköz nélkülözése ellehetetleníti a tanulást és a beilleszkedést is. De nem ez a téma. Hanem az, hogy nekem az szúrja a szemem, hogy amikor szóba kerül, mire van szüksége egy gyereknek, és csak az vállaljon gyereket, aki ezt meg tudja adni neki, akkor egy csomó jó és fontos dolog előkerül. De mind külső dolog. Anyagiak, taníttatás, ilyesmi. Pedig szerintem nem ezek a legalapvetőbb és legfontosabb dolgok, amit adni kellene a gyerekeknek. Miért nem arról beszélünk, hogy csak az vállaljon gyereket, aki fel tudja készíteni rá, hogyan legyen boldog ebben a rohanó, elanyagiasodott világban? Hogyan tudja kiszűrni a fontos dolgokat a médiából folyamatosan áramló temérdek mocsok közül? Hogyan alakítson ki és tartson meg egy normális értékrendet ebben a fejre állt, nem normális világban? Hogyan védje meg magát a bántalmazóktól a valós és digitális világban? Stb. Sokan fel sem fogják, hogy ez a társadalom milyen káros hatással van az egyénre, így a gyerekeiket sem tudják megóvni tőle. Ők maguk sincsenek tisztában vele, hogy mitől szoronganak, miért tör rájuk időnként a depresszió és hasonlók. Ahogy arról pláne nincs fogalmuk, hogy mitől lesz mondjuk ADHD-s a gyerek. Na jó, zavaros és elvont. Be is fejezem. Csak kikívánkozott belőlem.
108. Ildi
2023. febr. 14. 15:10
Amilyennek Schwabék akarják
107. c914d3c5e9 (válaszként erre: 103. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:28
Kemény vagy 😂😊
106. f7f780f355 (válaszként erre: 105. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 14:26

Felolem leirhatod 100x is, engem nem zavar de mar tenyleg tudja mindenki. :D

Hat mondjuk nemtom keres nelkul is lehet adni de ti tudjagok

105. tumbo2 (válaszként erre: 103. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:25
bocsi,többé nem fordul elő.kérni meg utálok bármit.
104. tumbo2 (válaszként erre: 99. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 14:24
az isten miért nem akadályozta meg a sok kilakoltatást,egyesek biztos jobban imádkoztak,mint a kettesek.a gazdagok imáit jobban meghallgatja.
103. f7f780f355 (válaszként erre: 100. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 14:24
Tumbo draga sztem mar az egesz Hoxa tudja h a vejed egyetemi tanar. 😂😘 Hidd el ugyanolyat tojik mint az utcai melos, inkabb akkor adjon neked picit a javitasokra, na akkor buszke leehetne magara.
102. f7f780f355 (válaszként erre: 101. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 14:22
Nah, fasza !
101. tumbo2 (válaszként erre: 98. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:22
viccből írtam,ateista vagyok.
100. tumbo2 (válaszként erre: 96. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 14:21
én nem kérdeztem a lányomékat,hogy mennyit keresnek.de hálistennek biztos jól.bár a lányom fél évig nem dolgozott,mert megszűnt a munkahelye.de egy egyetemi tanárt csak megfizetnek.
99. c914d3c5e9 (válaszként erre: 98. - F7f780f355)
2023. febr. 14. 14:20
Pedig segít az imádkozás.
98. f7f780f355 (válaszként erre: 93. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 14:18
Jajj dehogy segit. Bocsi. De ha segitene akko nem lenne ennyi szerencsetlen.
97. f7f780f355 (válaszként erre: 96. - C914d3c5e9)
2023. febr. 14. 14:17

Vagy 2

El tudnam tapsolni azt is😂😂😂🤞🏼

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook