Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek, miért a szegényebbek dohányoznak gyakrabban, mikor drága a cigi? fórum

Szerintetek, miért a szegényebbek dohányoznak gyakrabban, mikor drága a cigi? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2021. márc. 17. 17:13

Addig nem érdekel, amíg nem kuncsorog nálam. De megesett már, hogy sírtak nincs pénz a gyereknek kajára, de közben elszívta a drága kategóriás cigarettát napi 2-3 dobozzal.


Ilyen szempontból igen, idegesítő. És amikor tudja valaki, hogy a közösből kapja/kapják nem kevesen a segélyt, de napi x ezer forintot elfüstöl.

Aki meg minden fillért összerak, nem mer kérni.

69. 55Judit (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2021. márc. 17. 17:10

Az emeletes ház valóban túlzás lehet.

Én akkor tettem le a cigit, mikor 24 ft lett 1 dobozal, mert azt mondtam ez nekem már túl drága, és állandóan az lebegett a szemem előtt, mi mindenre lenne jó ez a pénz. Napi 1.5, volt hogy 2 dobozzal is elfüstöltem. Attól kezdve naponta félre tettem a cigi árát. Rá 1 évre a 7 éves fiammal 2 hétre elmentünk belőle Bulgáriába a Fekete tenger partra nyaralni. Utána az irígy munkatársaktól folyamatosan azt hallgattam, hogy de jó nekem. Az volt a válasz, hogy neked is lehetne ugyanilyen jó. :)

68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Epresturmix)
2021. márc. 17. 17:07

:D


Köszi! :D

67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Unom)
2021. márc. 17. 17:04
A stressz lehet magyarázat valóban. Köszi!
66. vivo44 (válaszként erre: 63. - Unom)
2021. márc. 17. 17:04
Pedig egy sebész (gondolná az ember), nem a szegényebb, aluliskolázott réteghez tartozik...
65. vivo44 (válaszként erre: 61. - Epresturmix)
2021. márc. 17. 17:04
:D:D:D
64. vivo44 (válaszként erre: 53. - Borian)
2021. márc. 17. 17:03

Rendben. Külföldi kutatás? Én Magyar vagyok, engem nem kutattak, így nem is releváns!

Mint azt korábban írtam, elfogadom a véleményt, de ha nem baj nem értek vele egyet.

Nem fogok linkelni én is, hogy bizonygassam, másra erőltessem az igazamat.

A véleményem továbbra is az, hogy nincsen összefüggés.

Hozhatnék egészen más kutatási eredményt....Kutatások szerint a nők szemében az átlag 15,4...

Én nem készítek felmérést, de abban egészen biztos vagyok, hogy nem annyi.

Akkor most ők nem élvezik a szexet, vagy rosszabbak?

NEM.

Azt csinál mindenki az adottságaival, a bevételeivel, amit csak szeretne, mind addig, míg az nem más kárára történik.

További sok sikert a közvéleménykutatásokhoz!

63. unom (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 16:58
Inkább a stresszes helyzetben lévők közül dohányoznak többen, pl. a baleseti sebészek közt kiemelkedően sok a dohányos.
62. vivo44 (válaszként erre: 50. - Vigyefene)
2021. márc. 17. 16:58

Ez már csak szokás, de igazad van.

Azonban nem ez teszi a különséget a szegényebb és gazdagabb réteg között.

hiszen a nagyon szegény is néha rágja a dohányt és annyi, míg a kő gazdag megrágja és elszívja a Havannai-t:D:D

61. Epresturmix (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 16:55
Érdemben válaszolni még nem láttalak. Bólogatni jöttél? :)
60. Epresturmix (válaszként erre: 58. - Borian)
2021. márc. 17. 16:55

Szerinted csak az alacsony iskolai végzettségű emberek vannak néha kilátástalan helyzetben? Kétlem!

És nem csak a mostani helyzetről beszélek, ami most van. A dohányzás szerintem mélyebbre nyúlik, mint a példa amit felhoztál. 😉

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Borian)
2021. márc. 17. 16:52

Köszi ezt is!


Látatlanban elvennélek feleségül :D

58. Borian (válaszként erre: 56. - Epresturmix)
2021. márc. 17. 16:51

nem furcsa, van benne logika

sajnos a kilátástalanság gyakran szül önpusztító életmódot

57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Borian)
2021. márc. 17. 16:51

Köszi szépen!


Alapesetben ennek (szegényebbek dohányoznak inkább) nem kellene vita tárgyának lenni, de úgy tűnik itt még ez is az.

Vajon az oka mi lehet a jelenségnek?

56. Epresturmix (válaszként erre: 55. - Borian)
2021. márc. 17. 16:50
Ugyanezt a statisztikát hozzák elő most az oltásra is. Aki nem oltat, az alacsony iskolai végzettségű. Aki dohányzik az is. Aki iszik, az is! Hát nem furcsa?
55. Borian (válaszként erre: 53. - Borian)
2021. márc. 17. 16:47

Maoról szóló kutatás is megerősíti:


[link]


A dohányzás inkább az alacsony iskolai végzettségű vagy alacsony jövedelemmel rendelkező férfiak és nők körében terjedt el (különösen a legalacsonyabb jövedelműek körében). Az egyéb szocioökonómiai és szociodemográfiai változókkal történő kiigazítás után a legalacsonyabb iskolai végzettségű és a legalacsonyabb jövedelmi szintű férfiak és nők továbbra is körülbelül kétszer nagyobb valószínűséggel dohányoztak, mint a legmagasabb iskolai végzettségűek vagy a legmagasabb jövedelműek. Kétkezi vagy nem alkalmazott munkavállalás a kétváltozós modellben a jelenlegi dohányzással volt összefüggésben, a többváltozós modellben azonban nem.

54. vigyefene (válaszként erre: 50. - Vigyefene)
2021. márc. 17. 16:39

A kézzel nagyon gondosan sodortak a legdrágábbak.


[link]


[link]

53. Borian (válaszként erre: 42. - Vivo44)
2021. márc. 17. 16:39

külföldi kutatás szerint van összefüggés a jövedelem és dohányzás között:


[link]

52. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2021. márc. 17. 16:38
mindenkinek a saját dolga,mire költi a pénzét.van aki ruhára,kajára,kinek mi a fontos.
51. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2021. márc. 17. 16:36
igen a bankban.én már öreg vagyok,hogy alagutat tudjak ásni.meg őszintén én a pénzben csak azt láttam,mint egy tollban.tehát a munkaeszközt.
50. vigyefene (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2021. márc. 17. 16:35
Talán van az a pirinyó különbség, h gazdagabbak drágább szivarokat szívnak, és amikor elégett, akkor nem rágják tovább.
49. vivo44 (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2021. márc. 17. 16:33
:D:D
48. vivo44
2021. márc. 17. 16:23

Minden nyilvánosságra hozott felmérés eredménye, közvéleménykutatás egyébként megoszt és elhatárol, még akár családon belül is.

Így van ez a választásokkal, vakcinákkal, oltásokkal és lehetne sorolni a végtelenségig.

Ki egyik, ki másik oldalon áll, túl sok különbség nincsen. Attól mert dogányzik valaki lehet gazdag s lehet szegény ember, aki soha rá sem gyújtott.

Nem a dohányzás határozza meg a jólétet én azt gondolom.

csak valaki azt a keveset gyümölcsre költi, van aki kv-ra, cigire. Egyik sem rosszabb, vagy jobb, mert számtalan ismerős van aki dohányzik és nem áll egyenes arányosságban, hogy szegény is, ahogyan a fordítotja sem.

47. vigyefene (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2021. márc. 17. 16:20

A bankban volt?

Akkor a Magyar Nemzeti Bank tulajdona volt.

Neked pedig alagutat kellet ásni benne, h beljebb tudj menni.

46. vivo44 (válaszként erre: 45. - Tumbo2)
2021. márc. 17. 16:19
Ezennel meg is bukott az elmélet....
45. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Vivo44)
2021. márc. 17. 16:16
ha nem dohányzol,már emeletes házad lenne.érdekes,nekem nincs,pedig nem cigizek.igaz kéne a fenének.
2021. márc. 17. 15:52
Mert nekik nem telik kokóra, mint a full gazdagnak.
43. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2021. márc. 17. 15:35
hogyne láttam volna,mikor a bankban voltam a fizetésekért,tele volt a helység plafonig pénzzel,mikor kinyitották,akkor láttam.
42. vivo44 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 15:33

Egy KSH adatra támaszkodsz??:D:D

A KSH adata szerint BP-en lakok, pedig nem. Erről ennyit!

Arról nem beszélve, hogy a te felvetésed szerint a szegényebbek dohányoznak. Ám legyen!

Akkor én kő gazdag vagyok, mert nem dohányzom, férjem pedig szegény, mert igen. Na ezt is tedd a KSH adataihoz:D:D

Vagy egyáltalán honnan is tudod, hogy akit látsz az utcán, annak mennyi pénze pihen a párnája alatt, bankban?---és dohányozni látod.

Szóval még azt sem tudhatod, hogy gazdag, vagy szegény akit éppen dohányozni látsz!

Vannak nagyon sokan, akik egyszerű öltözetben dohányozva egy 40 milliós "űrhajóból" szálltak ki előtte, de te csak azt látod, hogy nem éppen full elegánsan dohányzik.

A KSH-nak és azok felmérő szervezeteinek pedig nem mindenki vallja be, hogy gazdag. (ilyen-olyan oknál fogva)

Ez továbbra is csak egy torzítás és társadalmi megosztás, hogy ráakasztani a szegényebb rétegre a dohányzási szokást.

Nekem ez a véleményem.

41. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Vivo44)
2021. márc. 17. 15:32
ja,őket nem látod 7 órakor,alig várják,hogy kinyissanak.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook