Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? fórum

Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
70. unom (válaszként erre: 69. - Bowie)
2014. aug. 15. 19:04
Ha jól tudom, az ebola vérzéssel jár, tehát a halottak véresek, és nem lennék meglepve ha más testnedvek is lennének,
69. bowie (válaszként erre: 67. - Unom)
2014. aug. 15. 18:20

Nekem olyan furcsa az, hogy attól elkapható, hogy lemossák a halottat, meg megcsókolják..gondolom nem nyelveznek bele a szájába, meg hasonlók. Szóval nem tudom, hogy ha testnedvek útján terjed csak, tehát vér, nyál, ondó, ilyesmi, akkor egy lemosástól hogy lehet elkapni? Vagy véresek ezek a halottak?És amiatt kapják el?

Elismerem, roppant tudatlan vagyok e téren, szóval szívesen venném, ha felvilágosítana erről valaki, aki ezt érti.:))


Egyébként a wikipédia szerint bár cseppfertőzés útján nem terjed, viszont laboratóriumi körülmények között azért meg tudták oldani azt is a kísérletek során, emiatt minősül biológiai fegyvernek. Úgyhogy, ha számításba vesszük azt, hogy egy vírus önmagától is mutálódik, meg egyre erősebb lesz, akkor simán elképzelhető, hogy az egyik típusa egyszercsak majd cseppfertőzéssel is terjedni fog.

Egyébként attól még most sem tartok, hogy ide eljutna, szerintem nem fog.:)

68. 6b006fc769 (válaszként erre: 60. - Tündér74)
2014. aug. 15. 12:49
Teljesen normális, hogy karanténban van, de szerintem csekély a valószínűsége, hogy fertőzött lenne.
67. unom (válaszként erre: 66. - Tündér74)
2014. aug. 15. 12:08

Mennyi esélye van, hogy érintkezésbe kerülsz a beteg testnedveivel a mindennapi érintkezés során? Ráadásul a lappangási időszakban nem fertőz, a tünetek meg eléggé jellegzetesek.

Felesleges pánikkeltés, most épp nem jósoltak világvégét, kell valami amivel lehet ijesztgetni az embereket.

66. tündér74 (válaszként erre: 65. - Unom)
2014. aug. 15. 12:01
Szerintem meg maximális óvintézkedés kellene.
65. unom (válaszként erre: 64. - Tündér74)
2014. aug. 15. 11:52
Mert semmi nem utal rá, hogy fertőzött lenne.
64. tündér74 (válaszként erre: 63. - Unom)
2014. aug. 15. 11:50

Oké, ezekről én is olvasgattam.


Miért nem kórházban vállalta az önkéntes karantént a hölgy?

63. unom (válaszként erre: 62. - Tündér74)
2014. aug. 15. 11:34

Kicsi az esélye. Az óvintézkedés természetes.

Miondom ezt úgy, hogy tatabányai vagyok, bármikor összefuthatok vele a boltban. Idézek:

" az áldozatok magas száma a helyi szokásokra, higéniás viszonyokra vezethetők vissza. Ott nem az van, hogy éjjel nappal lógnak a FB-n, meg a Jutyubon az emberek és többet tudnak a betegségről, mint az orvos. Ott amúgy háziorvosa sincs az embereknek. Az Eboláról meg tudják, hogy egy folyó, de nem hogy egy betegség. Amikor minden ember elkezd meghalni a kórházban, akkor meg ki akarják onnan vinni a családtagot, mert azt hiszik, hogy ott kapnak el valamit. Csak mert gondolom ami nem kerül be a hírekbe, ott is van olyan, akárcsak nálunk. Csak az sem kerül be a hírekbe, hogy hány ember kapott nálunk kórházban multirezisztens baktérium fertőzést. Hidd el nem annyi, mint a hírekben szerepel.

Aztán amikor megkaparintják a beteget, vagy már a holttestet, szépen lemossák ahogy kell, meg mmindenki végig csókolgatja, unokától nagypapiig.

Aztán következő héten, mennek kórházba ők is."

62. tündér74 (válaszként erre: 61. - Unom)
2014. aug. 15. 11:32

Még nem tudják, hogy fertőzött-e, doki vizsgálja, néhány napja van itthon.

Remélem, hogy csak pánikkeltés.

61. unom (válaszként erre: 60. - Tündér74)
2014. aug. 15. 11:29

Ez sima óvintézkedés, a nő nem fertőzött.

Megy a pánikkeltés ezerrel.

2014. aug. 15. 11:16
59. gribedli*** (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2014. aug. 14. 12:32

:DDD


Az egy dolog, hogy én feltettem a képet. De az komolyan elgondolkoztat, hogy ezt valaki gyártja...vajon kinek a fejéből pattannak ki ezek az ötletek? Egyszer a nőgyógyásznál láttam egy plüssből készült méhet (mármint a szervet). Ajándékba kapta. Cukiság:)))) Aki vesz a gyerekének ilyen ebolásat, mit mond? Nézd csak milyen kis ariii....

58. 6b006fc769 (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2014. aug. 14. 12:05
Jó a képed:D
57. gribedli*** (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2014. aug. 14. 12:04

Na, mondom én, hogy enyhe!:DDD


Volt már olyan ebola is, ami 100%os volt, na, ott még egy egér sem maradt élve. Egyébként előbb utóbb biztos lesz gyógyszer ebolára is. Jó, bizti nem az idén...

2014. aug. 14. 10:27
Nem tudom, honnan vettétek egyébként a 90%-os halálozást, eddig 1848 fertőzést és 1013 halálesetet regisztráltak. Ez egyáltalán nem 90 %.
55. ittvoltam (válaszként erre: 48. - Unom)
2014. aug. 14. 10:13

Ez hasznos infó volt, kösz.

Szerintem nem érdemes akkora hűhót csinálni ebből.

Egy cikk szerint eddig ezres nagyságrendű összességében a halálos áldozatok száma, ez szerintem nem magas olyan magas arányaiban nézve.

Nálunk a H1N1-nél Magyarország viszonylatában beszéltek 20-50 főről, akik ráadásul legyengült szervezetüek voltak, aztán mekkora pánikkeltés volt itt...! Ha pedig valóban érintkezés útján terjed, akkor elkerülhető. Naponta a magyarországi viszonyok között is ki vagy téve nem gyenge fertőzéseknek.

2014. aug. 9. 19:29
Abszolút nem félek.Nincs mitől.
53. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. aug. 9. 18:53

A 100%-oshoz képest akkor ez egész enyhe:D


(volt már példa olyan ebolára is)

52. unom (válaszként erre: 51. - KisGréta)
2014. aug. 9. 18:50

Mi nem tetszik? Ha a te hozzátartozód lenne azt várnád, hagyják meghalni Afrikában?

Kórházban van, fertőző osztályon, próbálnak neki segíteni.

Mit engednek ki? Vannak ennél jóval veszélyesebb vírusok a laboratóriumokban.

Sose értettem, miért jó félni, bármitől, csak félhessünk?

51. KisGréta (válaszként erre: 50. - Unom)
2014. aug. 9. 18:41
Madridba tegnap hoztak egyet,nem tetszik ez nekem,kísérleteznek velük,vagy mit akarnak elérni?Egyszer csak kiengedik mint Aladin a szellemet...
50. unom (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. aug. 9. 17:52

Afrikában igen.

Az a két beteg akiket hazavittek az Usába javulnak.

2014. aug. 9. 17:43
Egyenlőre a hírek arról szólnak,hogy az elhalálozás 90%-os. Milyen javuló tendenciáról hallottál?
48. unom (válaszként erre: 47. - Marlenka70)
2014. aug. 9. 17:37

Az influenza cseppfertőzéssel terjed, az ebola testnedvekkel. Nagyobb az esély, hogy valaki rádtüsszent a buszon, mint annak, hogy a vérével kerülsz kapcsolatba.

Az itteni egészségügyi helyzet és az afrikai nem egy kategória.

Az, hogy nem reagál semmire szintén nem igaz. Az amerikai fertőzöttek állapota már javul.

2014. aug. 9. 17:30
Na-na amilyen katasztrofális itt is az egészségügy helyzete kiváncsi lennék hogyan fékeznének meg itt egy hasonló járványt. Minden télen beszámolnak a hírekben hány ember veszti életét influenzában a XXI.században.Akkor mire számíthatunk egy ilyen vírus fertőzés esetén ami nem reagál semmi eddig ismert gyógyszerre?
46. unom
2014. aug. 9. 14:35

At Ebola vírustörzseiből biztos, hogy vannak mintái a nagy laboratóriumoknak, nem kell hozzá a beteget is elhozni.

Én nem félek egy nagyobb európai Ebola járványtól. Lassú a lappangási ideje, testnedvek útján terjed.

Afrikában a higiéniai állapotok miatt vannak nagyobb járványok, hozzájárul ehhez az ottani egészségügy katasztrofális volta.

2-3 beteg, akiket behoznak nem jelent veszélyt.

45. grizus (válaszként erre: 44. - Bowie)
2014. aug. 9. 10:40
Nem azért, mert itt lakik? Vagy mert Afrikában egyszerűen nincs meg hozzá az infrastruktúra.
44. bowie
2014. aug. 9. 10:13

Én mondjuk nem értem, hogy minek kellett behozni őket Európába. Mondjuk nyilván nem így vélekednék, ha a családtagomról lenne szó..ez tény.


De gyanítom ennek csak az a célja, hogy kísérletezhessenek a vírussal, akkor is, ha meghalnak. Oltóanyag,gyógymód, ilyesmi miatt. Mert az Afrikában gondolom nem megoldható. De nem hinném, hogy azért hozták őket haza, hogy hazafiság, meg mentsük meg..:/

43. grizus
2014. aug. 9. 08:23
Reméljük nem lesz komolyabb járvány.
2014. aug. 9. 08:12
semennyire
2014. aug. 9. 08:01
Én fosok minden ilyentől,mert az immunrendszerem nem túl jó,és nem akarok meghalni még.Ebbe főleg nem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook