Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? fórum

Szerintetek mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány? Ti is féltek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
100. Zséka198 (válaszként erre: 98. - Tündér74)
2014. aug. 29. 13:29

A túlnépesedés érdekes módon nem a védőoltásokat legszélesebb körben használókat (Európa), hanem az azt nem használókat (Afrika, India) fenyegeti.

A gyógyszertárak érdekét (minél több beteg ember) nem kell feltétlenül akceptálni csak azért, hogy legyen szegényeknek hasznuk, ahogy a bérgyilkosok érdekeit se vesszük tekintetbe csak azért, hogy legyen nekik munkájuk. Nézzük inkább a tényeket: minden gyógyszerfejlesztés ellenére a világ "fejlettebb" részének lakossága megy tönkre, hízik el, terjed közte a rák, infarktus, és válik mozgásképtelen, reumatikus hízott disznóvá 50-es éveire, mikor nagyanyáink még vígan kapáltak. Mi már tízszer több gyógyszert szedünk, mint nagyszüleink valaha is láttak, mégse élünk tovább, mint ők.

99. ittvoltam (válaszként erre: 98. - Tündér74)
2014. aug. 29. 12:54

Ne viccelődjünk a védőoltások mellékhatásaival. Vannak tapasztalataim. Csak ugye a mellékhatások miatt megbetegedett, elhalálozott emberekről már nem hallasz a híradásokban. Sokan az oltások mellett is megbetegszenek, és ha nem lesznek betegek, az sem feltétlenül az oltásnak köszönhető. Nem azt állítom, hogy az oltások értelmetlenek, csak nem biztos, hogy minden esetben feltétlenül szükségesek, indokoltak. Influ. oltásra pl. szerintem csak legyengült szervezetűeknek van szüksége, az általános influenza vírus ellen az

emberek nagy részének az immunrendszere fel van készülve.

98. tündér74 (válaszként erre: 94. - Zséka198)
2014. aug. 29. 12:34

Biztos azért van túlnépesedés is, mert olyan kártékonyak azok a védőoltások:DDDD

Én mondjuk pl.influenza ellen nem szoktam oltatni, de nem a belerakott nanorobotok miatt:DDDD

Igen, tényleg megy a pánikkeltés.

Az emberek jobban félnek egy kis sz@ros oltástól mint magától a betegségtől.


Mellesleg higanymentes oltásról hallottál már?


Nyilván a gyógyszergyáraknak is megvan a maga érdeke. Mint pl. a természetgyógyászoknak, ők sem felebaráti jóindulatból árulják a termékeiket.

97. ittvoltam (válaszként erre: 95. - Unom)
2014. aug. 29. 12:24
Most nem értek veled egyet én sem. Zsékának igaza van. Az oltások nem veszélytelenek.
96. Zséka198 (válaszként erre: 95. - Unom)
2014. aug. 29. 12:23

:))))))))))))))))

Olvastam a lentebbi hozzászólásaidat látom melyik vélemény pártján állsz... na mibe fogadjunk, hogy végig se olvastad amit írtam?:)

Vagy ha igen, az szövegértési probléma, abban sajnos nem segíthetek:(

95. unom (válaszként erre: 94. - Zséka198)
2014. aug. 29. 12:01
Kicsit el vagy maradva, de legalább okosnak hiheted magad. Félj csak, ha neked ez jó.
2014. aug. 29. 11:59

Járvány nem lesz. Védőoltás azonban biztos lesz ellene, amelynek ürügyén újabb tonna higanyt meg mittoménmilyen, a járványnál ezerszer több kárt okozó anyagokat adnak be naiv, ártatlan és hiszékeny embereknek, mert csak a pénz számít a gyógyszergyáraknak, az ember meg dögöljön meg.

Hogy félek-e ettől? Igen.

93. ittvoltam (válaszként erre: 89. - Tündér74)
2014. aug. 29. 11:45

Tudod mit? Akkor félj! Ezt te már eldöntötted.

A H1N1-nél is ment a cirkusz, aztán kiderült, hogy már rég lecsengett a "járvány" európa szerte, mikor itt elkezdték felfújni. Tudod mit mondok erre? Undorító, ahogy manipulálják az embereket.

2014. aug. 29. 11:24
Meghalhatsz tüdőgyulladásban.
91. ittvoltam (válaszként erre: 76. - Ezmi)
2014. aug. 29. 11:22

Mi a probléma? Olvasni tudsz? Akkor légy oly szíves olvasd el a topiknyitó kérdését: mennyire veszélyezteti Európát az ebola járvány, azaz mekkora esélye van ennek... Leírták itt többen, hogy hogyan terjed, ill. milyen körülmények között.

Emberke! Afrikában a nyers tej ivása miatt - mert nem hajlandóak a náluk szolgálatot teljesítő nyugati orvosokra hallgatva a tejet felforralni az ottani törzsben élő emberek - rengetegen TBC-sek lesznek és meghalnak.

A cégünknél közzétettek az OTH hivatalos jelentését, melyben leírták, hogy az ebola járvány ritka betegség, és még azoknál is rendkívül alacsony a megfertőződés esélye, akik az értintett országokba utaznak. Hozzánk közelebbi országokban (ld. ROmánia) van leprás és pestises megbetegedés, most akkor rettegjek, hogy mikor hozza át ide valaki? Csak a realitást akartam érzékeltetni, egy sima tüdőgyulladásban is meghallhatsz, azt sem tudod kivédeni.

90. unom (válaszként erre: 89. - Tündér74)
2014. aug. 22. 16:37
Afrikában egy influenza is tarolna. A rezisztens kórokozók ellen meg nincs semmi sajnos.
89. tündér74 (válaszként erre: 87. - Unom)
2014. aug. 22. 16:34

azért az itt felsorolt betegségek ellen van védőoltás az ebola ellen pedig nincs.

Mellesleg egy influenza lefolyását ne hasonlítsuk már össze egy eboláéval, ég és föld, főleg ha még a halálozási arányt is figyelembe vesszük....:( tehát jogos a félelem.

88. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2014. aug. 22. 16:04

Én majd akkor kezdek el "félni", ha Magyarországon is lesznek megbetegedések.

Akkor sem annyira félni, inkább csak átgondolni a szükséges óvintézkedéseket.

Abban erősen bízom, hogy vidékiként nem én leszek a legelső áldozat.

87. unom
2014. aug. 22. 16:01

A két amerikai ebolás betegmár otthon van, gyógyultan.

Ja, ha félni akarsz itt felsorolnak pár betegséget, ami veszélyesebb az ebolánál:

[link]

86. tündér74 (válaszként erre: 85. - Husigomboc)
2014. aug. 22. 15:54
hmmm.. pánik vagy nem pánik, nem tudom, de az tény, hogy a halottak száma egyre csak nő:(
85. husigomboc (válaszként erre: 84. - Unom)
2014. aug. 19. 18:52
PÁNIK! PÁNIK! PÁNIK!
84. unom (válaszként erre: 83. - Husigomboc)
2014. aug. 19. 18:49
Milyen cikk? Mindmeghalunk? :D
2014. aug. 19. 18:47
A jó fenébe, nem kellett volna elolvasni a cikket és a hozzászólásokat...
2014. aug. 19. 18:19
Elsőre én is megijedtem, de szerintem nem vagyunk veszélyben. Legalábbis nagyon bízom benne....
2014. aug. 19. 16:41
nem felek!
80. tündér74 (válaszként erre: 79. - 6b006fc769)
2014. aug. 19. 14:17
:DD
79. 6b006fc769 (válaszként erre: 78. - Tündér74)
2014. aug. 19. 14:10
Az tényleg jó buli lesz:))
78. tündér74 (válaszként erre: 69. - Bowie)
2014. aug. 19. 12:16

Cseppfertőzéssel állítólag nem terjed, viszont ha valaki valakinek a képébe tüsszög, úgy viszont már gáz a dolog:(

Ahogy elnézem az embereket, sokan nem ismerik a zsebkendőt.


Azért szerintem lesz majd para, ha elkezdődik az influenzaszezon, mert ugye az ebolának a kezdődő tünetei éppen olyanok mint az influenzának.

77. Zebra25 (válaszként erre: 69. - Bowie)
2014. aug. 16. 15:36
Az ebolások lényegében elvéreznek. Belső vérzés, de akár a szöveten keresztül is vérezhet. Brutális egy betegség.
76. ezmi (válaszként erre: 55. - Ittvoltam)
2014. aug. 16. 13:54

Ha az 1848 ebolás beteg közül te lennél az egyik, kíváncsi lennék, hogy a túlélési esélyeidet latolgatva, mint gondolnál az általad vélt, „arányaiban nézve nem is olyan magas” halálozási arányról.

Próbáljunk már meg kicsit részvéttel lenni mások iránt, akkor is, ha azok az emberek „civilizálatlanok”, ahogy egy másik kedves hozzászóló utalt rá. Elvégre emberekről beszélünk, akik rossz körülmények között élnek. Nem civilizáltság, vagy tájékozottság kérdése, hogy az ember mit választ: iszik vagy kezet mos. Vannak olyan körülmények, amiket mi nem vagyunk képesek felfogni és megérteni a billentyűzetet nyomkodva, mert tudatlanok(!)vagyunk hozzá…

75. unom (válaszként erre: 73. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 08:51
A bélmosást én is olvastam, de nem találtam hozzá olyan forrást amelyikben megbízom, így nem tudtam eldönteni, igaz vagy nem.
74. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Bowie)
2014. aug. 16. 08:46
Azért mert nem szappannal és fertőtlenítővel mossák le és nemcsak kívül, hanem a beleket is, mindent. Ja, és természetesen nem ám gumikesztyűben. Elkerülhetetlen, hogy ilyen körülmények között érintkezzenek a testnedvekkel, még "nyelvezés" nélkül is
73. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Unom)
2014. aug. 16. 08:41

Pontosan! És kihagytad, hogy temetés előtt a holttesteknél belet is mosnak (fontos hagyomány), szappan meg ugye nuku. Egy civilizált helyen nem is terjedne el annyira mint náluk, mert a karantén is megállítja, meg más higiénés szabályok vannak. Afrikában nem hiszem, hogy a nővérkék sem szkafanderben látják el az ebolásokat, és mindennap hazamennek, megpuszilják a gyerekeket, akik másnap játszanak az osztálytársaikkal...


Fogadok, hogy bármilyen vírusos betegség ezekben az országokban potenciális halálos vírus, nemcsak az olyan mint az ebola.

72. unom (válaszként erre: 71. - Tündér74)
2014. aug. 15. 21:53

Hogyne létezne. A vírust régóta vizsgálják, kísérleti gyógyszerek is vannak, most először próbálják ki emberen, átugorva pár lépcsőfokot.

Miért hazudnának erről: Európát, Amerikát nem igazán érinti, vannak sokkal veszélyesebbek is. Ne a bulvárból tájékozódj, az a szenzációra megy, az az érdeke, hogy félj, szörnyülködj, megbotránkozz.

71. tündér74 (válaszként erre: 67. - Unom)
2014. aug. 15. 21:15

Valójában nem tudhatjuk biztosan, hogy a lappangási időszakban fertőz-e. Persze azt mondják, hogy nem fertőz, de mondanak ugye mindenfélét...


Szerintem a magyar egészségügyi hatóság semmit nem tudna lépni, ha egyszer elindulna a járvány. Kétlem azt is, hogy létezik nálunk hatósági karantén.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook