Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? fórum

Szerintetek ki számít manapság jó módúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
151. a0c1361e44 (válaszként erre: 150. - 7a3a05277b)
2014. jan. 26. 12:45

Ebben van igazság, de ha egyébként az életük harmonikus, boldog, számíthatnak egymásra, akkor miért ne lenne jó ez?


Mert ha bántaná testileg vagy lelkileg, akkor azt mondom, hogy OK tegyen valamit, de ha minden rendben van, akkor miért kellene változtatnia?


Most tényleg mondhatnék példákat én is az életemből, hogy a férjem mihez tart bénának, és ezek ellenére jó a kapcsolatunk, nem érzem elnyomva magam. Pl. fel tudom én is húzni a redőnyt, de a redőny fából van, nagy és neki kell feszülnöm rendesen, így vagy a férjem vagy a fiam húzza fel és közben végig hallgatom, hogy hogyan kell úgy hozzáállni a redőny felhúzáshoz, hogy könnyebb legyen:)))), de pl. ha úgy alakul, akkor én is elmagyarázom, hogy milyen ruhákat mivel lehet együtt mosni, hányas programon, milyen mosószerrel....

150. 7a3a05277b (válaszként erre: 149. - Anya4005)
2014. jan. 26. 12:38

Tudod... anélkül, hogy azt mondanám, hogy a férjed ilyen lenne, mert nem tudhatom, de leírom, mire utaltak a többiek: a nők nem veszik észre az elnyomást vagy azt, ha uralkodnak rajtuk és ennek folyamányait, mert nem értenek valamit. Amit te sem értesz most.

Egy elnyomó férfi minden esetben (!!) rábízza a gyerekeit az anyjukra, de soha nem engedi a pénzt kezelni. Mert ezzel:

-"segít" a feleségének,

-akinek "pont elég a gyerekekkel bánni egész nap", -mert "nem tudja úgysem a pénzt kezelni rendesen", -mert "ezzel megkönnyíti az életét",

-mert "úgysem látja át a pénzügyeket",

-mert "túl könnyelmű",

-mert "én vagyok a férfi",

-mert "kérjen (!!!) és akkor majd adok neki"

És a többi.

Ez mind-mind az uralom egy fajtájának tünete, melyek mellett a férjek mindig hagyják, hogy a nő nevelje a gyerekeiket, a nő pedig nem vesz észre, hogy ezzel sakkban van tartva.


Ezeknek a nőknek általában fogalmuk sincs a a pénzügyekről, hogy mennyi pénzük van, van-e megtakarításuk, hogy mennyit költenek/költhetnek el egy hónapban.


Ezeket a nőket a férjük arra presszionálja -sokszor csak kedvesen, a nő vagy a gyerekek "érdekében" érvelve-, hogy a feleség ne dolgozzon, mert a gyerekeknek jobb így, akkor is, ha minden gyerek intézménybe is jár.


Ezek a nők tökéletesen ki vannak szolgáltatva anyagilag és nem csak egy esetleges válásnak vagy tragédiának, melyek mindig másokkal történnek, tudom... Hanem pl. annak, hogy nincs megtakarítás a nevükön vagy nem akkor, hogy nyugdíjas korukban számíthatnának bármire. Ugyanis még nyugdíjszerző időszakuk is kevés lesz, tipikusan.


Hangsúlyozom, ezzel nem rólatok írok feltétlenül, mert azt nem tudhatom. De tudnod kell, hogy ezen dolgok anyagi része rád nézve is valós veszély lehet. Akik rákérdeztek, erre próbáltak utalni, a bántás árnyéka nélkül is.

149. anya4005 (válaszként erre: 145. - A0c1361e44)
2014. jan. 25. 19:40
Igazából nem akarom magam kimagyarázni! Kinek? Miért? Mi így működünk,mint család,ebbe nem nagyon van betekintése másnak. Leírhattam volna"mentségül",h havazáskor hajnal 3kor megyek tolni a havat,h ne a páromnak kelljen,de nem gondolom,h ez bárkit érdekel. Csak az bosszant,amit mögélátnak egyesek: nem bízik,bennem, nem ad a kezembe nagyobb összeget,stb. Könyörgöm!!! A világon a 2 legdrágább kincsét rám meri bízni, a szaros pénz nem?!?!
148. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 147. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 25. 19:20
És ha így lenne, kis hazánkban is vigyorognának az emberek. jó lenne.
147. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 143. - 02cc8f2a95)
2014. jan. 25. 19:17

Nyilván viszonylagos, de szerintem

1. ha van szé lakás v. ház

2. nincs hitel

3. ha bedöglik a hűtő, nem kell hónapokat várni az újra

4. van 2-3 millió félretéve

5. pár havonta néhány szükséges dolog medvétele nem okoz gondot

6. a gyerek nyugodtan mehet osztálykirándulásra, nyaralni. Ennyi szerintem.

146. a0c1361e44 (válaszként erre: 138. - Gribedli***)
2014. jan. 25. 18:41

Ja, hát ha érdemes kocsival elindulni. Mi pl. nem megyünk vásárolni autóval, mert a piac 2 sarokra van tőlünk, körülményesebb lenne parkolót találni, penny-be 1 megálló busszal, na ide néha kocsival megyünk, de inkább nem.


Nekem elég nagy kihívás lenne még ennyi is. Nem igen emelhetek. Bírom, de utána lehet nem tudok menni napokig. Nem éri meg, így a fiúk elintézik. Ha megyek velük, akkor is csak flangálok, de nem igen cipelek semmit:)

145. a0c1361e44 (válaszként erre: 134. - Andi6020)
2014. jan. 25. 18:38

Valóban értem miről beszéltek, de lehet csak rosszul gondoljátok. Én el tudom képzelni, hogy azért nem megy vásárolni, hogy ne kelljen a két gyereket maga után húzni, cipekedni, stb.

Most meg szegény nem győzi kimagyarázni magát ebből a helyzetből...

144. anya4005 (válaszként erre: 139. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 25. 11:43
Tudom,h kárt tehet a rossz cipő (gerincferdülésem és lordózisom van),de az udvaron vagy a homokozóban ülnek,vagy motoroznak (kb.3 perc,és tönkremegy az orra a cipőnek).
2014. jan. 25. 11:41

Az, hogy ki számít jómódúnak, az viszonylagos. Akik közmunkából élnek és emellett még albérletben laknak, nekik az is jómódú, akinek saját lakása van, netán a bére 100 fölé megy.

Nagyon sok olyan családot ismerek, akik több nagyértékű autóval rendelkeznek, nagy családi házzal, de azt kevesen tudják róluk, hogy ez mind hitelből van és alig-alig tudják fizetni. Kifelé az átlagember irigykedik rájuk.

Szerintem a jómód viszonylagos.

142. anya4005 (válaszként erre: 137. - Gribedli***)
2014. jan. 25. 11:37

Ezt írtam én is! Számomra nem értékesen együtt töltött idő a gyerekkel vásárlás! Inkább megyek vele motorozni,mint vásárolni. A két gyerekkel vásárlás a nagynak élmény,a kicsinek nem,ezért csináljuk ritkán.

Ugyan a párom nem ér rá,de akár este tízkor is gyorsabb,egyszerűbb,ha ő megy- egyedül!

141. anya4005 (válaszként erre: 136. - Pearl1975)
2014. jan. 25. 11:32
Már felhívták rá a figyelmem,de köszi!
140. anya4005 (válaszként erre: 135. - Nbandus)
2014. jan. 25. 11:31
Igen! Köszönöm! Tényleg nem tdtam a lehetőségről,de élni fogok vele! Max.,amit eddig papírra írtam,most a gépbe pötyögöm. :-)
139. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. jan. 25. 11:29
Egy dologra figyeltem fel; udvarra jó az olcsóbb cipő. Nem!! Nagyon kell vigyázni, a gyerekeknek SEHOVA nem jó az olcsó cipő, egy életre tönkreteheti a gerincét is. És tudod, ez csak 16-20 év körül jön ki. Ügyes vagy, csak erre figyelj!:)
138. gribedli*** (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2014. jan. 25. 11:12

Cipekedes: uzlettol kocsi csomagtartoig, hazaerve kocsicsomagtartobol konyhaig.


Egy eleteros nonek nem lehet akkora kihivas

137. gribedli*** (válaszként erre: 125. - Anya4005)
2014. jan. 25. 11:10

Igen, neked igy jo, megis valamiert kiirtad a forumot.


Az en ferjem este 8-ig dolgozik, van ebedszunete es rendszerint akkor is, mert hajtas van.


De szerintem ugyanolyan gaz elvarni, hogy heti szinten az a ferj vasaroljon be, aki nem er ra, mert dolgozik (te irtad, hogy nem er ra, es akarhogy nezzuk, te jobban raersz), mint az, aki delutan 5-kor otthon van, es megis az asszony jar a gyerekekkel bevasarolni.


Habar az utobbit lehet, hogy azert csinaljak, hogy tobbet lehessenek egyutt, igy az anya mar delelott elintez mindent, hogy ne delutan 5 utan kelljen, illetve, ha annyira zavaro a gyerek a bevasarlasban, akkor mikor az apa hazaer, otthagyhatja a gyerekeket vele es elszalalad addig (a feleseg) boltba.


Meg mas az is, hogy kinek mi a kozos program. En mondjuk inkabb megyek kozos programkent a kutyakkal es gyerekekkel, ferjjel egy bazinagy kutyasetaltatasra, mint bevasarolni.

2014. jan. 25. 08:52
a jómódú egy szó.
135. nbandus (válaszként erre: 131. - Anya4005)
2014. jan. 25. 08:52
Marmint az onlime vasarlasnak? Tok jo! Orulok, hogy segitettem;)
134. andi6020 (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2014. jan. 25. 08:48
Nem ugyanarról a szituációról beszéltek. Nem hiszem, hogy nem érted miről van szó.
133. anya4005 (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2014. jan. 25. 08:25
Nekem van autóm,nem kéne cipekednem. Viszon 1 vagy 2 gyerekkel kéne mennem vásárolni,azért nem járok.
132. a0c1361e44 (válaszként erre: 130. - Nbandus)
2014. jan. 25. 06:39
Jaj, ne már! Olyan nehéz cipelni a szatyrokat. Tudom van húzogatós táska is, de azzal sem könnyebb sokkal. Én szinte sosem vásárolok. Ma is a fiam megy el megvenni, ami kell, hogy ne én cipekedjek.
131. anya4005 (válaszként erre: 130. - Nbandus)
2014. jan. 25. 00:03
Általában. Nekem akkor lesz feladatom újra,ha a pici is ovis lesz. Amúgy,mivel ma "korán" végzett a párom,már vázoltam is a dolgot neki,és ő is örült a hírnek. :-)
130. nbandus (válaszként erre: 129. - Anya4005)
2014. jan. 24. 22:35
Nem gondolom, hogy barki szerint hulye lennel, csak furcsa, hogy azt irod mennyit dolgozik a parod, es mivel Te otthon vagy, van kocsid, a nagyobb fiad oviban van napkozben, megsem te vegzed a bevasarlast, ami valljuk be oszinten altalaban a haziasszony feldata szokott lenni.
129. anya4005 (válaszként erre: 127. - Nbandus)
2014. jan. 24. 21:24
Köszi! Amúgy nem vagyok magatehetetlen hülye,csak bevásárolni nem járok. Valaki írta,h nagyobb összeget nem bíz rám a párom... Ha elmegyünk a fiúkkal cipőt,ruhát venni (párom nem jön), olyankor többet költök,mint egy tescoban. Márpedig a gyerekek öltözködéséről nyilván én döntök,hiszen én jobban látom, mire van szükségük! De a páromnak is én veszek zoknit,alsót,mert ő nem ér rá (hátha ráharap vki)!
128. a0c1361e44 (válaszként erre: 88. - Andi6020)
2014. jan. 24. 19:55
Én sem járok bevásárolni, mert vagy a férjem vagy a fiam megcsinálja, max. beugrok a boltba egy csokiért vagy kenyérért és ennyi. Ők jobban bírják a cipekedést.
127. nbandus (válaszként erre: 126. - Anya4005)
2014. jan. 24. 19:40
Hajra-hajra!:)
126. anya4005 (válaszként erre: 110. - Nbandus)
2014. jan. 24. 18:46
Na,azt nem tdtam,h ilyen van,de ma éjjel meg is nézem,hogy működik a dolog,mert tetszik az ötlet. Eddig csak a Family F-től vásároltam így,mirelitet,de erre a lehetőségre kiváncsi lettem.
125. anya4005 (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2014. jan. 24. 18:38
Nem arról van szó,h nem bízik bennem! Nekünk ez így jó! Teljesen mindegy,h másnak mi erről a véleménye! Egyébként,ahogy írtam is,gyerekek elött,aztán 1 gyerekkel én intéztem az ilyesmit,nem a párom. Mi így élünk,és nem baj,ha másnak ez fura,nevetséges,vagy nem tetszik,mert pont teszek rá! Nekem az fura,ha anya 2 gyerekkel megy a boltba,mikor apa 5-re otthon van,és tv-t néz. Mégsem foglalkozom vele,csak mert mi máshogy csináljuk!
124. pzm3 (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2014. jan. 24. 14:43
Szerintem is...Meg ez az egész felállás náluk az.
2014. jan. 24. 14:40

Visa kartyam van, ha atm-bol veszek fel, akkor majdnem 10%ot vonnak, de cserebe ugye ezt is csak a kovetkezo honap 16-an terhelik csak ra a szamlara. Ellenben visa kartyaval varlsarlas soran nem vonnak le semmit (es szinten csak a kovetkezo honapban terhelik a szamlara)


Bancomat kartyammal valo felvetel viszont ingyenes, de azonnal terheli a szamlamat, a vele valo vasarlaskor szinten azonnal vonjak.


En szeretem a hitelkartyat hasznalni vasarlaskor mert igy mindig ad akar tobb mint 1 honapnyi idot, hogy a penzt valoban a szamlara tehessuk, tehat a semmibol is kolthetek eppen, nem korlatoz az, hogy mar utalt-e a szamlamra a ferjem annyit, vagy csak ezek utan teszi. Viszont felvenni penzt csak ritkan, szoktam mert ezen ott lesz a kamat is ugye, amit fizethetek utolag.


Masik, amit jonak tartok, az a bankfiokban penzfelvetel, toll/papir segitsegevel, kicsit primitiv, de azoknak, akik idegenkednek a kartyaktol mert elfelejtik, mennyit es mikor vettek fel, szerintem ez az idealis, mert a "blokkot" a penztarcadban tarthatod, igy mindig tudod:) Es van, aki az sms-re eskuszik, de ezt meg kitorolheted veletlenul es akkor megint nem emlekszel, ha nem irtad fel.

122. Zebra25 (válaszként erre: 118. - Gribedli***)
2014. jan. 24. 14:22
Ja, azt nem tudom miről volt szó, csak arra írtam, hogy most kellett igényelni az ingyenes kézpénzfelvételt vagy mit.:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook