Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) fórum

Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 23. 08:44

Végig olvastam a fórumot.Minket is diétára akartak fogni,pedig csak anyatejes a babám.Mondván,hogy 400-500g gyarapodás két hetente sok.Erre aztán úgy elfutott a pulykaméreg,hogy megkérdezetm mégis mit kellene csinálnom,hogyan diétáztassam,és mégis,hogyan képzelik ezt.Komolyan fontolgatom,hogy keresek egy másik dokit,mert nem ez volt az első ilyen alkalom.Nem minden baba nő egyformán.Azóta is csak anyatejet kap,akkor amikor igényli.Ennek megfelelően 10-12 órákat alszik át éjszaka.

Tehát szerintem te se nyúlj máshoz.Esetleg ha van ismerősöd,akinek anyatejes a babája,és van neki feles teje megbeszélhetnétek vele,hogy néha egy kis tejet adjon.De a szilárd táplálékot még nem javaslom.

2008. júl. 23. 08:38
SEMMIT!!! Váltsatok tápszert.
18. diagonalt (válaszként erre: 8. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 08:34
Sürgősen keress másik gyerekorvost!!!!
2008. júl. 23. 08:28
megis mennyi az a nagy hizas?
2008. júl. 23. 08:21
alma körte ha nagyon muszáj, de higítsd. legalább is a védőnőnk szerint vagy krumpli, de só nélkül, nagyon szétfőve, és folyékony péppé higítva.
2008. júl. 23. 08:21
Érdekesek a mai védőnők.22 éves a 3. fiam.Besárgulás miatt vissza kellett vinni a kórházba ultrahang vizsgálatra.Megnézték,hogy nem e károsodott a mája,veséje. Igaz besárgúlva adták ki. Itthon 2 nap alatt lemant a sárgaság.Mikor visszavittem vizsgálatra,akkor az ottani gyerekorvos kérdezte,hogy mit adok a kicsinek anyatejen kívűl. Néztem rá csodálkozóan,és mondtam,hogy semmit,csak anyatejet és forralt vízet. Akkor mondta,hogy nyugodtan lehet adni neki már öszibarackot.Adtam neki és semmi baja nem lett tőle.Ikerfiaim nem kaptak anyatejet,hanem tápszert.Ők is nagyon kövérek lettek a tápszertől. Át tértünk a tehén tejre. Gyerek orvos mondta,nehogy higítsuk a tejet,mert így is elég vízes. 3 hónaposak voltak akkor az iker fiaim. Semmi bajuk sem volt. 6 hónaposan már azt ették amit mi.Igaz nem fűszereztük meg annyira az ételeket. Mondhatom,hogy nem is voltak betegesek. Nem jártunk orvoshoz havonta,mert bajuk volt.Én ha újra szűlnék,nem csinálnám másképp most sem.
2008. júl. 23. 08:06
Két hónapos csecsemőnek még semmi mást nem szabad adni. A bébi ételek is csak négy hónapos kórtól vannak és azok is csak gyümölcsök de én még négy hónaposan sem adtam neki ilyesmit. Nem tudom hogy miért ajánlotta az orvosod meg a a védőnő hogy adjál neki mást nem szabad mert allergiás reakció is közbe jöhet. Még a tejpépeket is csak ngy hónapos kórtól vannak azt sem lehetne neki adni.
2008. júl. 23. 07:41
No és? Hadd nőjön. Semmit! Felborul az emésztése.
2008. júl. 23. 07:17

két hónaposnak?

semmit...

emésztetlenül fogja kikakálni

inkább válts "gyengébb"tápra, vagy csökkentsd az adagot.

felesleges bármit is adni, kicsi még, a gyomra nem tud vala mit kezdeni,igy ugy távozik ahogy bement:)

2008. júl. 23. 07:10

Szia!

Furcsának tartom,hogy az orvosod és a védőnőd a hozzátáplálást javasolja a 2 hónapos babádnak.Ráadásul azt nem tudják megmondani mit adjál neki a tápszer helyet.Amikor mindenhol azt mondják azt olvasni hogy 6 hónapig csak! az anyatejet kapja a baba!!

Egy 2 hónapos baba gyomra,szervezete még nem tudja feldolgozni,megemészteni a szilárd ételt.Ne adj neki semmit még a tápszer mellett!!!!!



Nagyon sok oldalon itt a neten is kérdzhetsz gyerekorvostól,védőnőtől.Ha tanácsot kérsz akkor inkább ő rájuk hallgass!(családi net,kismama oldalak...)

10. win (válaszként erre: 8. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 06:53

Nem írod, mi az a nagy gyarapodás?


A fiam és a barátnőm kisfia is nagyon hízott, mindketten 9 kg-osak voltak féléves korukra. De senki nem akarta diétára fogni őket és senki nem riogatott minket azzal, hogy a gyereknek baja lesz, ha így hízik. És látszólag, egyiknek sincs semmi baja. :)


Egy 2 hónapos gyereknek még az ösztönei diktálják, mennyit egyen. Majd elér egy bizonyos súlyt és utána sokkal lassabban fog hízni, (a fiam 1 évesen 10,7 kg volt. A 2. 6 hónapban csak 1,7 kg-ot hízott!), sőt stagnálni is fog.


Mellesleg, ha az orvosod és a védőnőd azt tudják javasolni, hogy adj neki szilárd táplálékot, akkor azt is meg kellene tudniuk mondani, mi is legyen az? Számomra ez pl. egyértelműen jelzi, hogy azért nem tudnak mit mondani, mert ilyen nincs! A mai ajánlások szerint legalábbis nincs 4 hónapos kor előtt adható szilárd táplálék!

Arról nem is beszélve, hogy ha a fiad esetleg ilyen alkat, akkor lehet, hogy a szilárd ételekből is akkora mennyiségeket fog követelni, amitől a hízási üteme továbbra sem csökken.


Nem kell egyébként vitatkozni senkivel. Rájuk kell hagyni és nem kell mindent elmondani nekik.

Hallgass a józan eszedre és az anyai ösztöneidre! Ha Te nem akarod hozzátáplálni, akkor nem is kell. (Nekem is mondta 2 gyerekes, egészségügyet végzett már, hogy adjak a 6,5 hónapos lányomnak hurkát, mégsem teszem! ;)) )


Mellesleg a kamaszkori növekedés, hízás, hormonváltozás, ami a fiúknál elég látványosan ugrásszerű szokott lenni, szintén rengeteg evéssel jár együtt az iszonyatos tempójú növekedés mellett. Mégsem hallottam még egyszer sem, hogy egy kamaszt diétáztatni akartak volna, mert megevett egyszerre fél kiló kenyeret meg két rúd szalámit vagy a család ebédjét egyedül bevágta. :-OOOO

Akkor vajon egy csecsemőt, aki szintén egy meghatározó fejlődési ciklust él meg, miért akarnak egyes orvosok diétára fogni?

2008. júl. 23. 06:46

Semmit! A tápszeres babáknak ugyanúgy 6 hósan kell elkezdeni a hozzátáplálást, az ő gyomruk sem fejletebb, mint az anyatejeseké.

Épp azért vannak korosztályokra bontva a tápszerek is, hogy a teljes tápanyagigényt fedezzék.

Szabad felülbírálni a gyerekorovost, sajnos a hozzátáplálás, szoptatás terén kevés doki naprakész :S

2008. júl. 23. 06:14
Ja még valami. Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy nem fogja birni a szíve és a csontozata a súlygyarapodást ezert kell csökkenti az evések számát és a kimaradt étkezést kell pótolni de nem teával. Azt mondta meg kell nézni milyen Hipp-es bébikaja adható neki. De tudomásom szerint nincs még nekik ilyen. Nem én akarom diétáztatni.
2008. júl. 23. 06:08
Sajnos már az ötödik féle tápszert próbáljuk és a védőnő és a gyerekorvosunk tanácsolta a hozzátáplálás elkezdését de azt nem tudták meg mondani, hogy mit lehet egy ilyen pici babának adni. Én nem szeretném még elkezdeni a hozzátáplálást, ezért kértem ki a tapsztaltabb anyukák véleményét. Ki vitatkozna egy tapasztalt gyerekorvossal?
6. mase
2008. júl. 23. 06:04
Szerintem semmit.Es az sem baj , ha gyarapszik a suja hiszen az a dolga,hogy fejlödjön.Ne akar egy 2 honapos babat dietara fogni.
2008. júl. 23. 01:34

Egyetertek!


Mar a szavazasod kiirasakor is sokan leirtak a velemenyuket a forumba.

2008. júl. 23. 00:00

Egy kéthónapos babának ne akarj plussz táplálékot adni a tápszer mellé.

Majd négy-öt hónapos kórtól esetleg!

2008. júl. 23. 00:00
Igaza van "ts"-nek. De a védőnővel is meg lehetne beszélni ezeket a dolgokat...
2. ts
2008. júl. 22. 23:44
Egy ekkora babának még az az ideális, ha csak tejalapú táplálékot fogyaszt. Én a helyedben megpróbálnék valamilyen más tápszert adni neki. Szerencsére hatalmas a kínálat, biztosan találsz majd megfelelőt.
2008. júl. 22. 23:38
Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook