Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) fórum

Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - Bb2f4e28dd)
2008. júl. 24. 13:42

Jamina!


teljes mértékben egyetértek veled.:)

49. csillus78.06.27 (válaszként erre: 7. - 39f5f6877d)
2008. júl. 24. 13:41

Ildikó.

A gyerekorvosod, és a védőnőd se százas, ha ilyet javasol?

Próbáltátok a baba sok evésének az okát kitalálni?

Diétára nem szabad fogni a babát, de megoldások azért vannak, amik ésszerűek.

2008. júl. 24. 13:41
várj 4hós koráig, akkor gyümi mehet !!!
2008. júl. 24. 13:39

Szia!


Isten ments. Nehogy 2 hós csecsemőnek bármit is adj.


Biztos, hogy a korának megfelelő tápszert issza?

A tápszeres dobozon rajta van, mennyit lehet adni egy eteetésre max. Ráadásul, remélem, az adagot, pontosan méred ki, az is fontoss.


Nagyon nem vagyok a teáztatás híve, de ha nagyon kis evős, inkább néha teáztasd, mert lehet csak szomjas, a nagy melegben és nem éhes.

Amúgy milyen a súlygyarapodása a kicsinek?

Az anyatej, azért jó, mert ha csak párat kortyol belőle, akkor az az előtej, és nem túl dús, tehát szomjoltásra pont alkalmas. A tápszeres csecsemőknél, valamivel nehezebb ezeket a dolgokat koordinálni.


Csillus

46. wanda8
2008. júl. 24. 13:33
Két hónapos csecsemőnek nem leet semmit adni tápszeren kivül,probálj meg másik tápszert.
2008. júl. 24. 13:30
Liliának üzenem 2 honapos csecsemönek semmit nem lehet adni a tápszeren v.anyatejen kivül az ö gyomruk nem kész még más dolgok befogadására.4 honapos kortol kezdheted az almát reszelve ill. a barackot , aztán fött krumpli répa stb Ha ugy gondolod a tápszertöl hizik másik szer kell./ nekem pl.Milupa milumil Ha /bevált de ez csak az én tapasztalatom/ ja és azért javasolják a 3 oránkénti etetést mert az ö gyomruknak is ki kell ürülni, emészteniük kell! esetleg az is elöfordulhat hogy a sulya nem csökken de a tápértéke a tápszernek öneki nem jo és igy gyakrabban lesz éhes,erre is megoldás lehet a tápszercsere.
44. b46d5f17a9 (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 19:05

tudtommal egy kis gyenge kamillateával lehet nyújtani az étkezések közötti időt, de vigyázz, mert van akinél ez gyomorpanaszokat okoz, bár a gyógyszertárban, meg tudják mondani mit ajánlanak, vannak nagyon jó instant teaporok és az emésztést is elősegítik, mivel a tápszer elég nehéz és tényleg nagyon hízlal :)

volt nálunk itt családban egy kislány, akit az anyja nemtörődömsége eléggé tönkre tett evés téren, szegénykém tényleg kicsit túltáplált volt, őrá rászólt az orvos, aki mellesleg a mi orvosunk is, hogy vegyen kicsit vissza, mivel a kicsinek olyan hurkái voltak, hogy a nyári melegben megrepedezett a combján a hajlatokban, 3 hónaposan a 9 hónapos méretű ruhákat kellett neki venni, 1 évesen kezdett el mászni, mivel előbb nem bírta el a saját súlyát, mindig tartani kellett kézben, most, hogy már 3 éves kezd formásodni, de még mindig elég kis husika

43. drnéni (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 18:26
Egyeltalán nem kell húzni az etetés idejét. vannak olyan babák, akik egyszererre kevesebbet esznek, de gyakrabban, nem vagyunk egyformák. Ha elkezded a hülye doki miatt kvázi diétáztatni, azzal súlyos szorongásos és táplálkozászavarokat alapozhatsz meg. Keress másik dokit, és hallgass az anyai ösztönödre (mielőtt kivernék beláled).
42. drnéni (válaszként erre: 40. - 1eb84e4bad)
2008. júl. 23. 18:22

Csatlakozom. Egy gyereknél, pláne babánál TILOS megvonni az energiát. Tápszerből, anyatejből annyit eszik, amennyire szüksége van, ezekkel nem lehet túletetni. Ha valaki egészségesen táplálja a gyerekét, semmi oka arra, hogy a későbbi elhízás miatt aggódjon. Szerintem a doktor néninek fóbiája lehetaz elhízással kapcsolatban, amit eléggé el nem ítélhető módon megpróbál átragasztani az anyukákra és rajtuk keresztül a gyerekekre.

Még életemben nem hallottam ilyet.

41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 40. - 1eb84e4bad)
2008. júl. 23. 17:16
Nem akartalak megijeszteni, félre ne érts!!! Csak fő az óvatosság!
40. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 17:14
A dokid eg yhülye, ez már tuti!!! Bakker éheztetni kéne azt a szegény gyereket?? Keress másik orvost! Komolyan!
39. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 17:13
de nagyjából annyi volt, hogy nagoyn gyorsan gyarapodott a súlya, iagz csak nyaktól felfelé. De nem tűnt fel a dokinőnek! Mire elvitték szakemberhez, és kiderült hogy daganata van, 2 nap múlva műtötték. Nyubold története, olvashatod itt a hoxán a Segítsetek a kisfiamon című topicban.
38. pemete
2008. júl. 23. 16:04
Anyukám azt mesélte, hogy én anno 1,65 kg-mal születtem, és fél éves koromra elértem az átlagos súlyt, tehát behoztam a lemaradást, én is tápos gyerek voltam. modjuk az átlag legyen 7 kiló, akkor én nemhogy megdupláztam, hanem megnégyszereztem a súlyomat!!! Mégse volt gond, hogy túl sokat híztam. Aztán világ életemben vékony voltam, egész addig, míg nem kezdtem el egyfajta fogamzásgátlót szedni, de ez már egy másik téma...
37. bb2f4e28dd (válaszként erre: 27. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 16:02

Általános megfigyelés, hogy a kis súllyal született babák igyekeznek születés után gyorsan bepótolni a lemaradást. Az én fiam is iylen volt (ő 2750 g-mal született), az első pár hónapban sokat hízott és ezért csak hálásak lehetünk!


Azt hiszem, a ti gyerekorvosotok és védőnőtök egy kicsit szakmailag továbbképezhetné magát.

36. win (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 14:35

Szerintem ez a mennyiség így egyáltalán nem sok. Egy ekkora gyerek esetében azt javasolják, naponta 6-8 alkalommal egyen 150-170 ml-t. A fiad nagyon kicsi volt, cseppet sem csodálkozom, hogy ennyit eszik, és persze hízik is. Szerencsére!


A lányomnál 1 kilóval volt könnyebb a szobatársam fia születésekor, ráadásul abból még jóval többet is fogyott az első 5 napban, mint a lányom, és 6 hónapos korára mégis utolérte.

Ebből elég egyértelmű, hogy jóval többet hízott, mint a lányom, pedig ő is kis híján megduplázta a 3900 gros születési súlyát.


Az átlagos hízás állítólag 150-250 gr között mozog hetente. Ez az átlag! Ettől bármilyen irányban eltérhet egy gyerek, és az többnyire nem jelent gondot, vagy okoz a későbbiekben problémát.


A fiam az első 2 hónapban 1250 és 1240 gr-ot hízott (heti bontásban kb. 410 gr), pedig ő nem 2390 hanem 3970 gr volt, mikor megszületett!

2008. júl. 23. 13:25
Csak etesd nyugodtan, ha éhes. A kis súllyal született gyerkőcök többet híznak, mint a nagyobb társaik. A kisebbik lányom csak szoptatva volt 1/2 évig, az első 4 hétben 1.20 kg-ot hízott, 3.55-el született, úgy szívott, mint egy szivattyú, szép gömbölyű is lett tőle, Úgy nézett ki, min a Michellin-reklámbaba. Most meg vékony kislány.
34. herengtimea (válaszként erre: 31. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 12:48
az orvosod hibbant,az etetés szerintem tokéletesen csinálod,minimum két orának kell eltelni két etetés kozott,de ez a három oránkénti nagyon jo az én kisfiam is pont így evett,szerintem ez a tápszer probálgatás egy hulyeség,tényleg nem vagytok kisérleti nyulak
33. 14775640c4 (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 11:13
akkor ne aggódj, ha majd nő és elkezd kúszni mászni stb... tehát többet mozog majd leadja amit felszedett:))
2008. júl. 23. 11:12
EGyébbként mindgyik gyerekorvos ilyen ha nem anyatejes a baba. Míg nekem szopott a kicsi semmi baja nem volt a súlyával pedig jó hícban volt amikor már tápszert kapott az orvos ki volt teljesen hogy nem kéne őt tömni mert hogy nagyon kövér pedig semmivel sem evett többet mint anyatejes korában :DDD
31. 39f5f6877d (válaszként erre: 22. - Herengtimea)
2008. júl. 23. 11:07
Nem önszántamból váltogatom tápszert. Sajnos a mi dokink azt irja fel és úgy ahogy neki szimpatikus. Most már egy ideje a Milumil 1-et eszük. Recept nélkül vesszük a gyógyszertárba mert a dokink azt mondta meg ez a táp sem tökéletes. De nem vagyunk mi kisérleti nyulak.
30. 39f5f6877d (válaszként erre: 28. - 14775640c4)
2008. júl. 23. 11:01
Háromóránként eszik 130gr-ot. Sajnos tovább nehezen lehet nála húzni úgyanis orditva sír és nem lehet megvigasztalni amig nem kap enni. Szülés után két kétig voltunk kórházba és ott igy kapta a kaját azóta már próbáltuk nyújtani az étkezések közötti időt de sajnos kevés sikerrel.
29. 39f5f6877d (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2008. júl. 23. 10:57

Szia!

nem tudod véletlenül mi volt az ismerősöd kisbabájának a súlyos problémája. Szerintem nálunk nincs nagy baj, csak a mai "divat" szerint egy baba nem hizhat sokat mert később súlyproblémái lehetnek. A mi orvosunk ezt szajkozza állandóan, hogy mennyi túlsúlyos baba van és ez a szülők hibája. Tiszta lelkiismeretfurdalásom van minden orvoslátogatásunk után.

28. 14775640c4 (válaszként erre: 27. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 10:53

akkor talán azt tanácsolom hogy kicsit "fogd vissza" magad:))

mikor éhes nem adj neki mindig,véletlen hagyj ki egy étkezést.

mert ha mindig adsz neki tápot amikor kér akkor az a gyomrának sem tesz jót.

azért a táp más mnt az anyatej.

de ha ugy érzed hogy nincs gond és a gyerek nem lesz hasfájós és nem hizik kórosan akkor akár meg is tarthatod a bevált módszert:)

2008. júl. 23. 10:47
A kisfiam 2390 gr-mal született, most 5470 gr. Azt mondta a dokink heti 200gr-ot hizhat. Ő heti 350-400 gr-ot hízik. Bár nektek bevalhatom amikor éhes én adok neki enni. A gyerekorvosnak sem kell mindenről tudnia. Sajnos itt vidéken nem nagy választék van gyerekorvosból ezért nehéz váltani. A következő legközelebbi 45 km-re van és nem szívesen rángatom a babámat ilyen messze. ( a mostani dokink 10 km van.) A védőnőnk egy vén banya aki még a pólya és a babaszappanos kúp világában él.
26. ALLICS
2008. júl. 23. 09:14

Ne adjál neki semm8i mást.Az én kisfiamat is felfújta a tápszer 5 hónaposan 9 kiló volt.Soha senki nem mondta,hogy dagadt lenne.

Ma már 11 hónapos és 11 kiló,tehát ha 4 hónaposan elkezded a hozzátápit lényegesen lassúlni fog a súlygyarapodás.Addid meg ne csinálj semmit.

25. pufika
2008. júl. 23. 09:13

Édes Istenem! Hogy ma a tinik 25 %-a vészesen sovány, anorexiába hajlóan, már az is tragikus. DE hogy odáig jutottunk, hogy egy 2 hónapos babát sem engednek nyugodtan nőni, sőt ahogy az egyik hozzászólást olvastam, anyatejes babát akartak visszafogni, ez már kiábrándító. Hová jutunk??? A végén úgy járnak majd a gyermekeink, mint az egyszeri paraszt lova: az is mire leszokott az evésről, éhenveszett.


Szerintem nem lehet olyan nagy gond a babával. Ha mégis, próbálj ki egy sokadik tápszert. 4-6 hónapos kor előtt semmit nem javasolnak értelmes dokik a babának, csak anyatejet vagy tápszert.


A jövőre nézvést, meg hülyeség az hogy pufi babából lesz a kövér felnőtt. Nővérem 4,65 kilóval született, hatalmas étvágyú baba volt, igazi kis puffanat. Én 3 kilóval születtem, étvágytalan, igazi girhes gyerek voltam. Nővérem most 65 kiló, én 105. No komment ;)


Azért én még emlékszem arra, mikor még a pufiarcú, gömbölyű babára mondták azt: majd kicsattan az egészségtől....

24. pemete
2008. júl. 23. 09:11

A gyerekorvosod nem normális!!! Nekünk amikor a kislányom még anyatejes volt, és nem hízott rendesen, akkor sem rögtön a tápot adta, hanem nekem mondta, hogy milyen homeopátiás szereket vegyek magamnak amitől több tejem lesz! Ettől lett is egy darabig, aztán mikor látta a doki, hogy végképp nem megy , akkor írt tápot.

Jár oda egy kisfiú, aki 6 hónaposan 9 kiló volt, mégsem kellett diétára fognia az anyukájának! Amúgy meg ha egy hónapban 1 kilót hízik egy ennyi idős gyerek az teljesen normális, sőt vannak olyan babák akik kettőt is!!! Úgyhogy szerintem keress egy másik gyermekorvost!

2008. júl. 23. 09:08

hát igen...

ez a kövér a gyerek, sovány a gyerek...nem tudom miért fontos, a kisbabák ugyanolyanok mint a nagyobbacska gyerekek,az elején hiznak, aztán nőnek, majd megint hiznak és ujra nőnek. ennyi...

nekem is a kisfiam aki anyatejes két hósan 6 kiló volt , hanem több.

hozzáteszem 4 kilóval született. csak hizott hizott...

én is kaptam hogy ne szopjon annyit mert kövér lesz.. adjak neki normál kaját.de nem hallgattam másra. ugyanugy tettem mint eddig.

max csökkentettem a cicizések számát.

1-2-vel.

aztán elmúlt a hizos korszak, és nőtt, utána nem volt olyan kövér, de mindig duci volt. aztán elindult és szépen lefogyta a súlyát.

mostanra 2 évesen 13 kiló. ennyit a kövér gyerekről. ugyhogy nem kell semmi annak a gyereknek. esetleg tényleg érdemesebb lightosabb táp, vagy némi táp csökkentés, ha ugy érzed, de ennyi

2008. júl. 23. 09:07
hát semmit!mennyi kg a kicsike írd meg légyszi,tudod vannak orvosok akik konyv szerint akarnak gyereket nevelni,egy gyerek sem egyforma egyik 2kg hízik,míg a másik csak fél kilot,az én kisfiam is két honaposan tobbet hízott mint ahogy azt a konyv leírta,így a drága gyerekorvosom azt javasolta hadjak ki egy etetést vagy adjak helyette teát,hát mit mondjak jot nevettunk a párommal otthon rajta,majd éheztetni fogom a kisbabámat,nem?fél évesen 9 kg volt,most 1 évesen 13 kg,semmi baja egy gyonyoru egészséges kisbaba.ja és nagyon nem jol csinálod,hogy ennyi féle tápszert probálgatsz,mindegyik ugyanúgy táplál,de nem szabad váltogatni oket,csoda hogy a kisbabád bírja,habár nem mondta neked,hogy"mama már megint fáj a hasam"
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - 39f5f6877d)
2008. júl. 23. 09:03
Érdemes lenne elmenni egy táplálkozási szakértőhöz. Nem akarlak riogatni, de itt a hoxán is volt egy történet, egy ismerősömé, akinek így kezdődött a kisbabájuk nagoyn súlyos problémája... és nem tűnt fel a gyerekorvosnak!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook