Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? fórum

Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
10. winny
2008. nov. 9. 18:14

Nem bunkóság!

Mi már tavaj is csak a szűk családi körben ajándékoztunk.

Kinek mire van szüksége elv szerint:))

2008. nov. 9. 18:13

Hát igen! Általában nálunk legalább is az a szokás, hogy nagyszülők, szülők, unokák...ha nem is mindenki mindenkinek, de egy-egy ajándékot közösen adunk. Szóval szűkebb családi körben, távoli rokonoknak kizárólag jó kívánságot írunk.


Szerintem egyre kisebb ajándékokkal meglepetésekkel kell csak készülni. Lehet, hogy így idővel elmarad. Mert nyilván ez a problémád, hogy már nincs rá keret. Akkor talán észreveszik a rokonok, hogy nektek is költséges a Karácsonyozás...és felhagynak vele. :]

2008. nov. 9. 18:12

szerintem,nem,,es szerintem nem is kell a mai vilagban kolteni a penzt,,


a csald...es kessz....eleg csak a csaladban..


anya apa,gyerekeke,,es ok a nagyszulok!!!

7. edb6c38cef (válaszként erre: 5. - Daroki)
2008. nov. 9. 18:12

Ez a dolog például kimondottan tetszik.

Tesóm ugyan nem távoli rokonom, de külföldön él. Megveszem az ajcsit, neki és gyerekének. Otthagyom egy közös rokonnál. Vagy kiviszi utána valaki, vagy nem. Vagy hazaviszi repülőn magával, amikor jön, vagy nem, mert majd kiviszi valaki utána kocsival. Szóval, mi a f... értelme???

2008. nov. 9. 18:11
Nem bunkóság. Mi is többször beszéltük, hogy leállunk a rokonok ajándékozgatásával.
2008. nov. 9. 18:09

Én még szerencsére nem!Mi már évekkel ezelőtt megbeszéltük a tesóimmal és a párom tesóival is,hogy nem ajándékozzuk meg egymást,de még egymás gyermekeit sem.Mindenki vesz a sajátjának.

Aztán szívesen főzök-sütök ilyenkor több emberkére,ha vki jön hozzánk vendégeskedni,de nem terheljük le egymás pénztárcáját az ajándékokkal.

Évek óta tökéletesen mükődik a dolog.

2008. nov. 9. 18:07
ha nem tartjátok a kapcsolatot évközben akkor nem.hülyeség és képmutatás csak karácsonykor ajándékot vinni
2008. nov. 9. 18:06

Tudom, kényes a téma, de úgy értem: Amikor már kínlódás kitalálni, hogy minek örülne, amikor jóformán nem is találkozunk, amikor anyagilag sem mindegy sajnos.

Ha pár szóval tisztázza az ember, hogy nem igazán van értelme... szerintetek? Volt már valaki ilyen helyzetben?

2008. nov. 9. 18:06
nem, szerintem alapból így kell kialakítani.
2008. nov. 9. 18:05
Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook