Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? fórum

Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2008. nov. 9. 21:14
nem
2008. nov. 9. 21:11
Nem. Ha esetleg vannak gyerekek,akkor mi úgy oldottuk meg,hogy csak a gyerekek kapnak, mi szülők nem.Máris kevesebb a kiadás 2 emberrel. Attól függetlenül nagyon jóban vagyunk -napi szinten.
2008. nov. 9. 20:48
Nem.
37. emagdi
2008. nov. 9. 20:14
nem, de nem mindegy hogyan tálalod neki:))
2008. nov. 9. 20:11
Egyáltalán nem:)
2008. nov. 9. 19:56

szerintem nem bunkóság....mond meg határozottan hogy nem fér bele a költségvetésbe...

megha ritkán találkoztok ,akkor meg teljesen felesleges...

2008. nov. 9. 19:50

Nálunk egyébként pont az anyagiak miatt költözik össze a család egy két szobás házba(hatan leszünk).

Nem igazán lesz pénze senkinek sem ajándékokra, most fog igazán érződni, hogy fontosabb a család, mint sem az ajándékok. Egy szép karácsonyfa és egy szerető család. Van akinek ez sincs meg. Emlékszem mikor kicsi koromban papámnak csak rajzoltam valamit és teljesen örült neki! :]

2008. nov. 9. 19:44

az ajándéknak 3 formája van: a figyelmességi, a lekötelező és a diplomáciai.

Az első kettő jön szóba a mindennapi életben és sajnos összekeverik.

Mindenki egyre értékesebb lekötelező ajándékkal próbájla túllicitálni a másikat, ami szánalmas.

32. Ymanie
2008. nov. 9. 19:41
nálunk is már évek óta csak a gyerekek kapnak ajándékot
31. 68f3da251d (válaszként erre: 30. - Edb6c38cef)
2008. nov. 9. 19:37

Az emberek többségét nem tanítják meg kiskorukban ajándékot, vagy kedveskedést fogadni.

Csak annyi kellene, hogy az ajándékot megköszönjék, megnézzék, és megdícsérjék (akármilyen is)

A bókokat se tudják legtöbben kezelni, ha pl. egy nő haját megdícsérik, akkor nem azt mondja, hogy köszönöm, hanem magyarázkodik, hogy "pedig ma egy kicsit ilyen-olyan"

2008. nov. 9. 19:34

Teljesen klassz és őszinte dolgokat írtatok.

A képmutatás édekes dolog... Ahogy visszagondolok, nálunk unokahúg, sőt tesó szinten is úgy fogadták az ajándékaimat, olyan álságos "de át minek költöttél" szavakkal, hogy szívem szerint beszóltam volna: "Mert így illik, mert ez az elvárás, basszus, azért!"

Valahogy soha nem az jött le nekik, hogy én netán lemondtam valamiről azért, hogy megvehessem az ajándékot, hanem az jött le, hogy milyen jól megy nekem, amiért megvettem neki ezt-azt. Valahol ebből van elegem többek között.

És igaz is, holnap meg is beszélem ezt a témát az érintettekkel.

29. csókica (válaszként erre: 25. - 5a7f699553)
2008. nov. 9. 19:33
próbálj ötleteket meriteni a hozzászólásokból,és amikor már saját lábadon állsz,megteremtheted,ami nektek a legjobb!!)))
28. 68f3da251d (válaszként erre: 20. - 5a7f699553)
2008. nov. 9. 19:32
Van egy olyan illemszabály, hogy olyan nőnek aki nem közvetlen hozzátartozója az embernek, nem illik olyan ajándékot adni, ami a testéhez érhet.
2008. nov. 9. 19:23
A mai gazdasági helyzetben még a közvetlen családban sem az. Nálunk csak a gyerekek kapnak, mi, felnőttek pedig egy jó vacsora, beszélgetés után többnyire gitárral, zongorával, egyéb, zajkeltésre alkalmas eszközzel kísérve énekelünk mindenfélét. Érzelmileg is többet ad, mint bármi más.
2008. nov. 9. 19:19
még közelivel sem az szerintem :))))
25. 5a7f699553 (válaszként erre: 23. - Csókica)
2008. nov. 9. 19:18

Bizony. De nálunk képmutatás megy, azért nem szeretem...

Majd csak sikerül egyszer olyan környezetet teremtenem, ahol nem ezt fogom érezni.

2008. nov. 9. 19:15

Szerintem nem bunkóság!

Egyébként is szomorú, hogy majdnem mindenkinek az ajándék jut eszébe a karácsonyról!


Pedig nem erről szól! (szerintem!)

23. csókica (válaszként erre: 20. - 5a7f699553)
2008. nov. 9. 19:09

Na látod mi meg nagyon szeretjük a karácsonyt,mert már mi régen lehuztuk a személyeket az ajándékozásból,de persze nem is megyünk kivüláálőkhoz)),meg ők sem hozzánk.

Nálunk valóban meghitt ünnep a karácsony!!

Remélem sokan ráfogtok jönni a fontossági sorrendre,mi a fontosabb,olyan személyekkel tölteni a karácsonyt,akitől már megakarsz szabadulni,vagy a családtagokkal akikkel végig dorbézolhatod,nevetheted,az ünnepet.Éljen a jókedv!!))

22. syria
2008. nov. 9. 19:08

Szerintem nem.

Nálunk a legközelebbi rokonok döntöttek úgy tavaly, hogy az eddigi, 30 éves hagyományt megszakítva senki, senkinek nem ajándékoz semmit. Nekem nem volt szívem szakítani a hagyománnyal, és mindenkinek készültem aprósággal, és nem zavart, hogy a többiek betartották a döntést.

Idén már én is elfogadom. A karácsony szóljon az együttlétről, és ne a kiizzadott ajándékötletekről.

21. csókica (válaszként erre: 13. - 6c5f346e46)
2008. nov. 9. 19:04

Mondd meg nekik nyugodtan,ha megsértődnek az az ő bajuk!!)))A mai világban örül ha valaki megtudja családjának venni a szükséges dolgokat.

Látod az már más kérdés,hogy jártok unokatesóhoz

ebédre,és karácsonykor.Nem kell személyszerinti ajándékot venni, a meghitt kapcsolat fontosabb,mint az ajándék

2008. nov. 9. 19:03

Sziasztok,


Olvastam. Kényes téma. Én is ilyeneken gondolkodom.

A legutóbb bontakozott ki bennem teljesen az érzés, amikor kaptam 2 nadrágot egy olyan valakitől, akivel 2x-3x találkoztam... És nyilván nem volt jó, sőt, gáz volt az egész. Továbbá kaptam két mammer kendőt, amiből az egyik ki volt már lyukadva. Hogy mit kezdjek vele... nem tudom.


Szóval én fölöslegesnek tartom az ilyet. Mi a tökömnek az egész. Nem tudom. Én sem nagyon szeretnék nekik venni, és ők is csak turnak valamit, vagy valamit szereznek innen-onnan... Inkább egy beszélgetés... stb.


Én nagyon utálom az egész karácsonyos sz@rságot az ilyen képmutatások miatt.

19. csókica (válaszként erre: 16. - Edb6c38cef)
2008. nov. 9. 18:59

Igen régebben valóban jobb volt a helyzet,nyugodtan mond meg nekik,hameg mégis mentek mondjuk karácsonyi ebédre,akkor nem személyszerint ajándékot,/most csak az ajándékkorsár ugrott be/

Mi csak a lányaimhoz járunk,illetve ők jönnek,és anyósomhoz,velük kimerül az ajándékozási névsor,

és azt hiszem igy van ez rendjén)))

2008. nov. 9. 18:58
Csak akkor ne halogassátok, mert mindjárt itt a karácsony és az gáz ha ti kaptok, de adni már nem tudtok. Én jártam már úgy, hogy én vittem az ajándékot akkor már csak a gyerekeknek, és az nyémek tőlem kérdezték, hogy ők nem kapnak???? Nekem így is kellemetlen volt!
2008. nov. 9. 18:48
ÁÁÁ, én is csak magamat lepem meg.:D
2008. nov. 9. 18:45

Nagyon örülök, hogy ilyen őszintén válaszolgattok. Olyan jó ezt így megdumálni:))

Való igaz, nincs rá keretem. Valamikor pár éve sokkal jobban éltünk (gondolom, más is). Most a tartalékainkból élünk, férjemnek alig volt munkája idén (nem szégyen ez végül). Valahogy most púp a hátamra az egész ajándékozósdi. És igen, tán pár szóban meg kéne mondani, szóból ért az ember.

15. daroki (válaszként erre: 7. - Edb6c38cef)
2008. nov. 9. 18:23

Nálunk tényleg jól bevált,nincs sértődés vagy hasonló.Nekem is kinnt él két tesóm,az egyiknek ugyan a két gyerköje itt maradt az anyjukkal Mo-on.Ha jönnek hozzánk,akkor jókat esznek,isznak,jól érzik magukat,de sosem kérik számon,hogy hol van az ő ajándékuk:)

Nekem is van pár tesóm a páromnak is,elég sok a gyerek a családban,tuti kész anyagi csőd lenne,ha mindenkinek ajcsit vennénk.Ennél többet ér,hogyha nagy ritkán találkozunk,jókat beszélgetünk,eszünk,iszunk.Nálunk tényleg nem az ajándékozáson van a hangsúly.

2008. nov. 9. 18:23
Nem bunkóság,mi is befejeztük ,csak a családtagoknak és a szűlőnek adunk.
2008. nov. 9. 18:21
én is hasonló cipőben vagyok,nem tudom,hogy mondjam meg az unokatestvéreméknek,ők könnyen vannak,nekem,csak egy lányom van,nekik viszont 3gyerek van és dupla annyit keresnek mint mi...olyan ajándékot vesznek nekünk,hogy amit én veszek,annak a 3nak az ára kevesebb,mint a mit ők költenek az egyre...le kellene szoknunk róla,de ezt ők nem veszik komolyan és mindig vesznek valamit én meg égek....ezt elkerülvén én is minden évben veszek valamit...már ott tartok,hogy nem megyek a családhoz karácsonykor,de az meg,hogy néz ki????
2008. nov. 9. 18:16
Mi is leálltunk ezzel az ajándékozgatással. A hócipőm tele volt már vele!
2008. nov. 9. 18:15
De mondjuk az is megoldás, sőt a lehető leggyorsabb megoldás, hogy kerek-perec megmondod neki(k)! :]
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook