Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek bezárnak a drogériák? fórum

Szerintetek bezárnak a drogériák? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2020. márc. 16. 13:54
Azért, hogy a témánál maradjunk, drogériák nélkül még lehet létezni. Alap tisztálkodó szereket az élelmiszerboltok is árulnak.
47. Guruljka (válaszként erre: 45. - Ab61752c45)
2020. márc. 16. 13:52
Pontosan így van.
46. Guruljka (válaszként erre: 43. - VendrinerPiroska)
2020. márc. 16. 13:49

Pl. élelmiszert ide senki, de senki nem szállít. Rendszeresen nézegetem, de évek óta nincs ebben változás.

Mivel kenyérért mindenképp el kell menni legalább hetente, bízom abban, hogy a helyi két bolt, ami a számomra elérhető, egyebeket is tartani fog.

Vész esetére sincsenek különleges igényeim.


Ami online és fontos, az az állatkaja. Helyben csak száraz tápot tudok venni, azt is drágábban. Szerencsére épp a napokban érkezett csomag. Kitart pár hétig.


A Tüzép is nyitva tart, mert nincs pénztartalékom. hogy tartalékokat halmozzak fel. Még tüzelőből sem. De rendeltem, és ma meg is érkezik a következő adag tüzelőm.


A könyvrendeléseim, a ruhanemű nyugodtan várhat, persze.

Azért a kiszemelt fűkaszát is meg fogjuk venni online, mert a víruson kívül azért terjed a tavasz is, és hamarosan szükség lesz fűkaszára.

45. ab61752c45 (válaszként erre: 36. - Lávli*)
2020. márc. 16. 13:48
fizetés semmi.mikor a magyar lakosság felének nincs annyi megtakarítása,hogy egy hónapig kihúzza.magyarán napról-napra élnek.
44. ab61752c45 (válaszként erre: 43. - VendrinerPiroska)
2020. márc. 16. 13:44
nálunk a faluban nincs drogéria.
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2020. márc. 16. 13:37

De bizony, ha muszáj. :D A hozzászólásod alapján úgy tűnt, nem vagy igazán képben. Ha mégis, akkor örülök.

A leírtak saját tapasztalataim. Szerencsére, nagyvárosban élek, ahol szinte mindent megkapok, így főként csak külföldről rendelek, ha nagyon kell. Gondolom, neked, ha kistelepülésen élsz, ez jobban létszükséglet.

Bár a helyedben akár így, akár úgy beszerezném, ami az elkövetkezendő hetekben szükséges lehet és nem számítanék arra, hogy online mindent meg fogok tudni szerezni. Persze ez csak az én véleményem.

42. Lávli* (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2020. márc. 16. 13:35

" Aki még tud dolgozni, az legalább ne tudjon vásárolni?"

Erre a kérdésedre írtam a válaszomat, hogy lehet online is bevásárolni.

De az élelmiszer üzleteket nem is érinti a változás.

Eddig még.

41. Guruljka (válaszként erre: 36. - Lávli*)
2020. márc. 16. 13:25

Miért, ha adott egy kis akármilyen bolt, néhány fővel, amely eddig is működott önline de van üzlethelyisége is, és ha a jelen helyzetben az online üzemeléssel meg tud élni, az miért ne tegye?

Nem nyit ki, de online üzemel. Ehhez nem kell tömegeket foglalkoztatnia, a legtöbb egyébként is családi vállalkozás.

40. Sziszi69 (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2020. márc. 16. 13:19
Ez változhat bármikor,de a mai nap ez a helyzet. Holnapután pedig akármi lehet. Sajnos.
39. Lávli* (válaszként erre: 37. - Sziszi69)
2020. márc. 16. 13:17

Nem, a pontosítás úgy szól, hogy kivéve élelmiszerboltok és patikák.

Drogériák nem.

38. Bless the child (válaszként erre: 37. - Sziszi69)
2020. márc. 16. 13:16
Ez változhat bármikor
37. Sziszi69 (válaszként erre: 29. - Lávli*)
2020. márc. 16. 13:15

Kivéve az élelmiszerboltok,a drogériák és a patikák.

Csak a pontosítás kedvéért.

36. Lávli* (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2020. márc. 16. 13:13

Hát ha úgy nézzük, akkor arra jó, hogy legalább kapjon fizetést a dolgozó :)

Vásároljon online, aztán pár nap, max 1 hét múlva úgy is belátják a döntéshozók, hogy mégiscsak jobb a teljes bezárás.

Az kétségtelen, hogy a korlátozott nyitvatartás csökkenti a fertőzési kockázatot.

35. Guruljka (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2020. márc. 16. 13:11

"Guruljka, nem az fogja össze állítani a rendelésed, aki kihozza neked."


Nem mondod... 😂😂😂

34. Guruljka (válaszként erre: 29. - Lávli*)
2020. márc. 16. 13:10
Ez vajon mire jó? Aki még tud dolgozni, az legalább ne tudjon vásárolni?
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2020. márc. 16. 12:56

Több webbolt viszont írja a mailt, hogy nem számítanak fel szállítási díjat, csak azt kérik, hogy ne fizessünk a futárnál készpénzben.


Lehet, hogy futárszolgálata válogatja, én eddig is gyakran rendeltem házhoz dologkat, és persze nem én válogatom meg a futárt, tehát többféle céggel találkoztam már. Soha nem fordult elő, hogy cédulát találtam volna, mert nem is tudnám, hol van a telephelyük. Olyan már volt, hogy a futár telefonált, hogy hova adhatja le a csomagot, amikor nem voltam itthon. Általában előtte való napon mailben jelzik az érkezést és megadják a futár telefonszámát is.


Lehet a dolgokat rendesen is csinálni és lehet nem rendesen is. Majdnem azt írtam, hogy magyar módra, de igyekszem pozitív maradni.

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. márc. 16. 12:49
Guruljka, nem az fogja össze állítani a rendelésed, aki kihozza neked. Az nagyon jó, hogy ilyen jók a tapasztalataid a futárszolgálatokkal, de azért van köztük nem egy hanyag is, aki csak lepasszolja a csomagot az ajtóban, aztán meglepődsz, hogy mit kaptál, vagy elfelejt becsengetni, csak a cédulát hagyja ott, hogy vedd fel a telephelyükön. Mellesleg a jelen helyzetben volt olyan nagy nyugati webshop, ami egyszerűen összeomlott készlethiány és a túlzott internet forgalom miatt. Az már csak hab a tortán, hogy ha egy cég bezárja a boltjait, akkor nem biztos, hogy behívja v. egyáltalán be tudja hívni (mondjuk, ha leáll a tömegközlekedés) a raktári dolgozóit rendeléseket összeállítani.
2020. márc. 16. 12:47
Szerintem nem tudom, még nem hallottam erről semmit sem.
30. Channa* (válaszként erre: 25. - Vivo44)
2020. márc. 16. 12:46
Mi is készülünk erre...
2020. márc. 16. 12:44
Most jelentették be, hogy ma éjféltől az üzletek 15 óráig tarthatnak nyitva.
28. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. márc. 16. 12:42
Én ezt applikációval megoldottam. A kártyára jóvá írt pontokat a blokkon is látod, ott írja is mennyi az egyenleged amit a vásárlásodból le tudnak vonni ha akarod. Én össze szoktam gyűjteni több ezer forintot (ha előttem a pénztárnâl nincsen valakinek kártyâja, odaadoom az enyémet is, hogy nekem gyűljön, így hamarabb összejön) majd akciós napokon felhasználom.
27. unom
2020. márc. 16. 12:41
A drogériákat most még nem zárják be.
26. Lávli* (válaszként erre: 25. - Vivo44)
2020. márc. 16. 12:38
Már régóta.
25. vivo44 (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2020. márc. 16. 12:37

Romániában mától a bankoknak sem kell hitelt törleszteni.

Szóval valahogy előrébb vannak, mint mi (mindenben).

24. Channa* (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. márc. 16. 12:36
Nem. Egyszerűen kirúgják az embereket.
23. Lávli* (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. márc. 16. 12:36

Nem szeretnék feszültséget kelteni ,de gondolom nem csak én olvastam a hírt: Romániában megoldható pl. a gyerekekkel otthon maradó szülők bére is valamilyen szinten. Nálunk ebben nem vagyok biztos.


Sokan inkább választanák az átmeneti pénzszűkét otthon, biztonságban, mint a járvány terjedését.


[link]

22. vivo44
2020. márc. 16. 12:32
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Lávli*)
2020. márc. 16. 12:29
Én abban, hogy ha bezárnak, akkor a dolgozóknak azért fizetnek valamit.
2020. márc. 16. 12:27
Igen. Most közölték valamit erról.
19. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 16. 12:22

Szerintem be. Nagyon remélem.

Meg a ruhás butikok, cipőboltok, fagyizók, könyvesboltok stb. bezárásában is reménykedem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook