Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek, aki túlsúlyos az biztos, hogy sokat eszik? fórum

Szerintetek, aki túlsúlyos az biztos, hogy sokat eszik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. márc. 5. 20:42
Lényegében ez nem más ismét, mint törvényes népirtás!! Mivel sok embernek, akik nem tehetnek arról, hogy túlsúlyosak, pedig mindent megtesznek az egészségért, még a gyógyszerekre sem futja majd!!
2011. márc. 5. 20:40
Nem tudom, miért nem onnan vonják el a pénzt, akik zsebre teszik a nép pénzét, sokszor milliárdokat...
35. 36a26f5226 (válaszként erre: 9. - Eperke78)
2011. márc. 5. 20:39
Vagy akit a krónikus betegsége miatt nagyon sokszor tömnek szteroidokkal, és ez okozott már cukorbetegséget is, II. típusút, és nem a kaja, amiben édesség sincs, sem zsíros ételek. És még sem megy le a vércukor.
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Pista55)
2011. márc. 5. 20:37
Igen teljesen igazad van , nem tudjuk mit etetnek azokkal az állatokkal, amit az asztalunkra teszünk, de a növényekkel is ue. a helyzet.
2011. márc. 5. 20:35

A sok E is okozhat elhízást. Rengeteg olyan élelmiszert fogyasztunk amikben ki tudja milyen vegyi anyagok vannak. A nagyüzemi húsokban is különböző gyógyszerek és hormonok vannak, amik segíthetik az elhízást.

Érdemes ezt elolvasni.

[link]

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Smudlaagi54)
2011. márc. 5. 20:26
Kb. én is erre gondoltam. Hulljon a férgese. Miért nem a multikkal kezdik a spórolást?
31. smudlaagi54 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 20:21

Akkor én mit csináljak?Már most akasszam fel magam?

Mindig kövér voltam gyerekkorom óta,dacára annak,

hogy amíg dolgoztam volt,hogy 7-8 órát mentem álltam egyfolytában!Most itt vagyok betegen,de egyre inkább azt érzem,hogy ennek az országnak addig kell az ember,amíg dolgozni tud!

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2011. márc. 5. 20:10
Arra :) Csak az agyam elszállt ma kissé, a reggeli árveréseket látván, most meg a gyógyszertámogatások. Vááááááááá. mi a fenének nézek én tévét, hallgatok rádiót? ....de azért csak nem dughatjuk homokba a fejünket.
2011. márc. 5. 20:09

Ja, és elmegyünk újság/levélkihordónak!!

Eleget leszünk levegőn, mozgunk, mindez ingyen, meg még fizetnek is érte... szombat-vasárnap szabad :S

28. eperke78 (válaszként erre: 23. - Lisy50)
2011. márc. 5. 20:08

Sajnos ismerős a probléma, anyósom is hízott húsz kilót a kezelés miatt.

A fene egye meg ezeket a fránya fiatalokat, hogy az Atyaúristennek nem akarnak eladósodni a hitel miatt. :DDD Mi lesz szegény bankokkal, ha most meg a fiatalok otthonmaradnak?

27. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 20:07

A "természetes kiválogatódásra" gondolsz?

Lehet. Áttérünk a fényevésre.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Lisy50)
2011. márc. 5. 20:07
Nem is értem ezek az emberek nem ebben az országban élnek? Nem látják mi van itt. Emberektől veszik vissza a lakásaikat, árverezik fillérekért el. Vagy otthon spórolsz, vagy nem marad egy filléred sem amit félre tehetnél. ....ha esetleg nem az a kivételes valaki, aki százezreket tud keresni.
25. eperke78 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 20:06
Ez már megint egy olyan ötlet, amivel a gazdagok ellesznek. Mi meg választhatunk, vagy meggyógyulunk, vagy éhendöglünk, de legalább lesz mit eltapsolni a kedves képviselőknek.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2011. márc. 5. 20:02
Igen, de akkor hogyan élj egészségesen? Ez lesz majd az "egészséges szelektáció"? Aki nem hasznos egészséges tagja a társadalomnak akkor dögöljön is meg. Rúgjunk bele még egyet, ha idáig nem sikerült a kötélhez segíteni magától. Lehet nagyon pesszimista vagyok.
23. Lisy50 (válaszként erre: 20. - Eperke78)
2011. márc. 5. 19:58
Az anyukám mellrákos, a szteroidoktól meg is hízott! Van az embereknek elég bajuk, felháborító hogy ilyen hü..gekkel idegesítik az embert. Nem is látnak a dolgok mögé! Holnap is azzal foglalkozik egy műsor hogy miért nem költöznek el a fiatalok otthonról? Arra nem is gondolnak, hogy talán szívesen mennének csak nincs miből!!!
22. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 19:57

Egészségesen nem, csak egyszerűen. Reggeli egy szelet zsíros kenyér teával, délben mondjuk tojásleves, este 2 tojásból rántotta egy szelet kenyérrel, teával.

Variáció egy témára, mint a háborús időkben :(

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Eperke78)
2011. márc. 5. 19:54
Igen Te tapintottál rá a kérdés lényegére. Kinek és mi is jár akkor?
2011. márc. 5. 19:50

Ezt a daganatos betegségeknél nem értem. Ha első körben nem javul az állapota akkor utána fizetheti magának a további kezeléseket?

És mi van az eleve gyógyíthatatlan ráktípusokkal?

Pl mellráknak van egy olyan fajtája, ami terhesség alatt fejlődik ki, gyógyíthatatlan, kezelés a terhesség miatt kizárt, és ráadásul ezt soha semivel nem fogják tudni kiszűrni, mert az okozza, hogy a szervezet a saját hormonjára reagál a daganattal. Na, akkor ilyen esetben, dögöljön meg a kedves kismama?

Vagy azok, akik végstádiumban vannak, mert a kezelésük sikertelen volt, azok fizetik majd a morfiumot, ha van pénze emberként halhat meg, ha nincs akkor meg szenvedjen?

Hát az eszem megáll.

2011. márc. 5. 19:49
Ahogy nézem nem is jól tettem fel a kérdést, itt nem csupán az elhízáson van a hangsúly. Arról is hogy minimál bérből ,hogyan lehet egészségesen élni (és itt most nem a Colára, hamburgerre gondolok) Itt a nyugalomra, hogy ne legyen valaki cukros az idegeskedéstől, hogyan nem tudja holnap lesz-e fedél a feje felett, mert esetleg nem lesz holnaptól munkája. Az egészséges élethez a NYUGODT élet is hozzátartozna, de az nincs azt hiszem.
18. Lisy50
2011. márc. 5. 19:44

Én pm. beteg vagyok, nem zabálok,még is nehéz nem hízni!:(

Aki ezt kitalálta kívánok neki egy kis hormonbetegséget!

2011. márc. 5. 19:43
Nem feltétlenül egyszerre "zabálja" be a mennyiséget, de ha leírná jegyzőkönyvszerűen, hogy mit csócsál össze egész nap, akkor ledöbbenne. Mosogatás előtt kikaparja az edényből a maradékot, s hogy ne menjen kárba, leküldi. A kévéhoz egy-egy keksz, főzés közben a kóstolgatás mennyisége felér egy ebéddel. Szóval mindig csak egy kis "cekélység", de egész nap.Persze van abban valami, hogy nem mindenki szervezete hasznosít egyformán, de hízni attól lehet, ami lemegy a torkon. Tudom, miről beszélek:((
2011. márc. 5. 19:42

Az ismerőseim között rengeteg túlsúlyos van. Ahogy én látom, egyik sem eszik keveset.. aki igen, annak az a kevés az mind tömény szénhidrát.

Sőt, van, akinél én világitottam rá, hogy irja már le, mennyi az a nem kevés, amit megeszik egy nap.. a végén ledöbbent! Egész nap evett.. igaz, egész nap mindenből full keveset, de nonstop.

Ahogy látom, a túlsúlyosak igen kis hányada hizott meg betegség miatt, viszont az is tény, hogy aki elhizott, egyik sem mozog semmit, soha.

A statisztikák ugyan ezt mutatják. Önámitják magukat, keményen, és kifogásokat keresnek.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Málnapuding)
2011. márc. 5. 19:42

Tudod van igazság is abban amit leírtál, de azért hidd el a nyugdíjasokat érinti többnyire az érrendszeri, probléma, a cukor, vérnyomás stb.

Viszont itt megemlítették a daganatos betegségeket is, ha ott nem sikerül az egyik kezelés…nos szerinted melyik orvos fogja vállalni akkor annak a következményeit, hogy a biztosító ne fizesse az intézménynek a százezres kezeléseket.

Ja és aki TB-re akar gyomorgyűrűt és van összeköttetése at fog is kapni lehetőséget, hogy a TE a Mi pénzünkből műtsék.

2011. márc. 5. 19:40

Ez egy sima számtani kérdés.

Bevitt energia és elhasznált energia.

Ennyi az egész.

Ja, hogy az evés az emocionális kérdés is?

Igen. Ezért kell a fejben rendet tenni és akkor éppen annyit eszel, amennyit szeretnél.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Málnapuding)
2011. márc. 5. 19:33

Igen, de azt hogy tudja bebizonyítani az orvos, hogy valaki betartja vagy nem? Saját példám évekig nem jöttek rá, hogy hormonzavaros vagyok.

Én nem vitatom, hogy vannak akik nem tartják be az utasírásokat......de hányszor kezelnek valakit félre? .....vagy esetleg nem is tudják diagnosztizálni mi a betegsége. Arról már nem is beszélek a stressz is okozhat cukorbetegséget, magasvérnyomást stb. Abból pedig most kijut jó néhány embernek.

2011. márc. 5. 19:32
Nem biztos, hogy agyon zabálja magát, de biztos, hogy nem megfelelően táplálkozik. Vagy a mennyisége vagy a minősége nem megfelelő. Sokan azt sem veszik figyelembe, hogy a kor előrehaladtával lényegesen (50 éves korra 40%-kal) csökken az anyagcsere sebessége.
2011. márc. 5. 19:31
Ja igen és ez csak terv, ötlet, még semmi nem biztos. És nyilván nem a kisnyugdíjast súlytaná, hanem a felelőtlenül zabálókat, akik nem mozognak, iszna, dohányoznak, stb. Én a magam részéről kikérem magamnak, hogy én fizessem az adómból az alkoholisták májműtétjét, és bárki gyomorgyűrűjét, vagy koleszterincsökkentőjének a támogatását. Én sem várom el! Fel lehet háborodni, de ha mindezeket támogatásból kell fizeni, a TE, TI adótokat, járulékaitokat emeleik meg és akkor majd az nem fog tetszeni.
2011. márc. 5. 19:30
Egyáltalán nem biztos.
9. eperke78 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 19:29

:O Hát de jópofák ezek a rendeletek. Mi az hogy, és ha nem fogy? És ha pont betegség miatt nem fogy, mert mondjuk hormonzavara van, vagy paizsmirigyproblémája? Ezt már megint olyan ember találta ki, akinek fogalma sincs az emberi testről, pláne az egyes betegségek tüneteiről.

Viszont kevés pénzből is lehet egészségesen táplálkozni, erre én vagyok az élő példa :)

Cukros üdítőt nem iszom, nem futja rá, gyorskajáldára, chipsre, csokira szintén nem jut. Kenyeret nem eszem, vagy csak nagyon ritkán, nem is hiányzik. De főzök sok főzeléket, tartalmas leveseket, húst is csak módjával, szintén az ára miatt.

2011. márc. 5. 19:27
Nem, nem így van. Sajnos általában igaz a mondás, de van olyan is, hogy valaki lett hormonzavar/pajzsmirigy miatt kövér.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook