Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sokat eszik a gyerek! fórum

Sokat eszik a gyerek! (beszélgetős fórum)


2012. márc. 13. 21:01

Az én lányom is ilyen (volt). Rengeteget evett picinek, egyáltalán nem volt válogatós. Nagyon sokat mozgott is, és jó kis husi baba volt, de egyáltalán nem volt kövér. Most már 5,5 éves, még mindig jó étvágya van, de azért már válogat, és az oviban ő is csak 1-szer repetázik délben, ha finom a kaja :))

Ma mérték pont, 118,5 cm, 21,4 kg, szóval egyáltalán nem mondható husinak, sőt. Vékony, izmos, magas csajszi lett belőle. :))

10. Sz.Izolda (válaszként erre: 8. - Nőci1)
2012. márc. 12. 10:39
Dehát pl. almából miért ne ehetne meg 4-et is akár? Attól nem fog elhízni, ez tuti. A főtt ételeket kell megszabni, hogy miből mennyit, szerintem.
9. Miramira77 (válaszként erre: 7. - Mona..)
2012. márc. 12. 10:16

Jaj ezektől én is már most! A legjobb szöveg amit hallottam: Na, ha ilyen lábakon állna Magyarország (harisnyában volt)

De jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül! Nincs nasi, maximum valami zöldség, gyümölcs.

Napi öt étkezés, két meleg, három hideg.

Néha félelmetes mennyi belefér. Inkább csak ruháztatnám, mint etetném.

Mozogni mozog rengeteget, csak akkor áll le amikor alszik. Egész nap megy/fut, felmászik az ágyra egy bunyóra...

Erős nem csak pufi.

8. Nőci1 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. márc. 11. 21:45
Sajnos az én fiam is ilyen,szeret enni,imádja az ízeket,nálunk van már túlsúly. Persze probálok zöldséget és abonettet adni neki,de sajnos már most elkell kezdeni a fogyozást. Egyszerre nem elég,neki 1-2 alma megenne 4 almát is,hiába mondom neki,igyál több vízet. Mindig azt hiszi nem akarok enni adni neki,most már probálok úgy főzni,kevés szénhídrát legyen,de nehéz.Fiam 9-éves és szégyelli a túlsúly ,ezt hozzá kell tennem,mert mondja anya,nem szép a dagi fiú.
2012. márc. 11. 21:25
Az én fiam is sokat eszik, és mindenevő :) 4,5 éves, 24kg. Rengeteget mozog, erős,vállas,izmos. Az olyan megjegyzésektől hülyét kapok, hogy milyen jól néz ki, milyen jó húsban van, micsoda combjai vannak.
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Timycat)
2012. márc. 11. 21:01
Nálunk is csökkennek az adagok... már beéri az oviban egy repetával is... ;) Az viszont igaz, hogy nemcsak a súlya nőtt, hanem magas és izmos is (igaz rengeteget mozog), most 28kg és 118cm 4.5 évesen. De pl. a súlya nyár óta nem változott, csak a magassága...
5. timycat (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. márc. 11. 20:59

Nem tudom mennyi idős, meg milyen nálatok a genetika, mert ez is meghatározó.


Az én lányom is rengeteget evett újszülött korától, aztán később is levesből simán felnőtt adagot és aztán a többi fogást is végigette; ez tartott úgy 3 éves koráig, nem hízott el, csak rettentően nőtt. Most 4 éves, még mindig azt mondhatom, hogy jó evő, de fele annyit eszik, mint korábban.

2012. márc. 11. 20:57
ja látom :) 17 hónapos... mindenképpen tanítgatni kell, hol a határ, de hosszú idő, nem megy egyik napról a másikra
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. márc. 11. 20:55

Az én kislányom is ilyen...

Mennyi idős a lányod? Nálunk évek munkája van benne, hogy kezdi megtanulni, hol a határ, már van olyan hogy otthagy ételt mert érzi hogy sok. Korábban ilyen nem volt... most 4.5 éves.


Ötlet: rengeteg mozgás :) és igyekszünk egészséges dolgokat adni, nem nassolnivalókat. És sokszor előre megbeszéljük, mennyit ehet meg és miért...

2012. márc. 11. 20:53

Ha le is mozogja, és nem nem kövér, semmi gond.

Van, akinek a szervezete jobban éget...

2012. márc. 11. 20:52

Rengetegszer olvasom és ismerek is "fotoszintetizáló" gyereket. Akik alig esznek, szinte kergetni kell a kajával mégis szépen fejlődnek.

Na az én Reginám más. Eszik. Mindíg és mindent.

Lazán végigeszik velünk egy telljes étkezést előételtől a desszertig, annyit, amennyit a 10 éves húgom. A férjemmel mindketten nagyon jó evők vagyunk, de félek, hogy hosszútávon gondok lesznek (elhízás).

Van még így valaki?

Próbáljuk visszafogni, megvannak az adagok, de hiába nem lehet éhes, könyörög még egy falatért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook