Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a pasi is kérhet apasági vizsgálatot attól, hogy nem vele élek? fórum

Szerintetek a pasi is kérhet apasági vizsgálatot attól, hogy nem vele élek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
18. 4d201760e3 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 18:19
Persze hogy kérhet,csak neki kell állni a költségeket!
17. babszibobó (válaszként erre: 16. - Martian)
2011. szept. 23. 18:14

Igen, de amit belinkeltél, arra vonatkozik, hogy az Anya kéri és milyen lépések lehetnek.

Itt most az Apa kér.

2011. szept. 23. 18:05
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Martian)
2011. szept. 23. 18:04
Ha teszem azt nemi erőszakról van szó egy adott ügyben, akkor az esetleges gyanúsítottaktól is leveszik a mintát, ha kell 8 különböző embertől, akikhez a nőnek sosem volt köze "törvényes módon".
14. babszibobó (válaszként erre: 12. - Martian)
2011. szept. 23. 18:03

Mondjuk úgy, hogy bárki kérhet...,csak bizonyítani kell a kapcsolat valaha létezését, de szerintem nagyon bizonygatni sem kell...szerintem senki nem kér "jókedvében" csak úgy viccből egy ilyen lelki és anyagi horderejű vizsgálatot.

Együtt éltek, csak már nem élnek együtt!!!

2011. szept. 23. 17:59
A saját tapasztalom a következő Én 12 év után váltam el a páromtól és maradtam egyedül 3 csodálatos gyermekkel. Az apa velem szemét módon viselkedett a gyerekeket viszont rajongásig imádja. Én azt gondolom egy gyermeknek joga van az apával is tartani a kapcsolatot és nekem mint anyának kötelességem biztosítani ezt. Az már régen rossz,ha az anya a sérelmei miatt egy fajta pajzsként tartja maga előtt a gyermeket.Nehéz nagyon nehéz nekünk anyáknak,ha szemét az apa a gyermekkel,de nekünk mindig pártatlannak kell maradni és soha nem szabad úgy kezdeni egy mondatott:Hogy tudom apád ilyen meg olyan. Akár milyen az apa az anyának kell ezeket a dolgokat elsimítani és a gyermekének a nyugodt fejlődést biztosítani.Soha nem szabad semmit erőltetni és,ha a gyermek kifejezett kérése,hogy nem akar az apához menni akkor ezt diszkréten,de apa füle hallatára kell a gyermekkel elmondatni. Amikor már nagyobb lesz a gyermek maga is eldöntheti,hogy tartja-e továbbra is az apával a kapcsolatot vagy sem. Egy szónak is száz a vége ezernek is: A jó kapcsolat ápolni kell a szülőknek a gyermek érdekei miatt
2011. szept. 23. 17:59
Csak kérdezem, nem tudom, de ha nem éltetek együtt "törvényes módon", akkor milyen alapon kérne ilyen vizsgálatot?
2011. szept. 23. 17:56
Apaság megállapítása iránti keresetet nyújthat be a bíróságon, az anyának ebbe nincs beleszólása.
2011. szept. 23. 17:52

"Kik a megrendelők DNS vizsgálatra?


Nők-férfiak fele-fele arányban rendelik meg a vizsgálatot, sokszor a feltételezett apa édesanyja."


Több helyen utánaolvastam, és bárki kérheti, akár személytelenül, ún. titkos jelszóval.

9. 99a172a973 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:47
Te mit éreznél, ha a volt párod tőled akarná eltitkolni a gyerekedet, vagy éppen eltiltani.Attól, hogy te nem akarod még ugyanolyan joga van hozzá, mint neked.Arról nem is beszélve, hogy a gyereknek is szüksége van az igazi apjára.
2011. szept. 23. 17:46
Nem arrol van szó, hogy mit akar vagy mit nem akar fizetni, vagy te mit kérsz tőle vagy mit nem, törvény kimondja, hogy mint az anya, mint az apa kérhet, ha peres úton is történik de megcsinálják, csak akkor magasabbak a költségek. Ha van félni valód akkor mond el az igazat mielőtt megjárod.
7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:43
sőt, ha szeretné rendszeresen látni a gyermeket, kérhet láthatást is. Azt sem lehet neki megtiltani.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:40
Ha az apa ezt fontolgatja, akkor valószínűleg nem biológia fajfenntartó ösztöne miatt tesz így, hanem az érzelmei miatt. Ezt nekünk, nőknek is be kell nyelnünk
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:38

Kell, hogy joga legyen. Bár nagyon anyaközpontú a magyar ítélkezés, mégis, ha valaki tudni szeretné, hogy van-e a Földön gyermeke, akkor ez biztos nem véletlen.

A férfinek is meg kell jelennie az apaságin az anya kérésére, akkor mért bújhatnának ki ez alól a nők?

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:37

Én értem, de attól még az apának is vannak jogai a gyermeke felé.

Perrel kérhet vizsgálatot, és engedned kell majd.

3. zsuzsu 12 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. szept. 23. 17:35
Nem élek már vele nem akarok már tőle semmit külön élünk a babát akarom de ennyi.Érted nem akarok már tőle semmit nem is kérek gyerek tartást sem semmit
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2011. szept. 23. 17:34

nyilván az övé a gyerek, ezért hadakozol ennyire ellene.


és igen, szerintem kérhet, mert az apának is vannak jogai, amiket Te sem vitathatsz el

2011. szept. 23. 17:31

Érdeklődnék ha a volt pasim úgy gondolja ővé a gyerek (mert mondjuk én nem akarom ezt elmondani neki)akkor kérhet vizsgálatot?

És ha én nem egyezem bele?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook