Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek 2 vetélés után és 3 egészséges gyerek mellett normális dolog-e baba után vágyni? Lehet -e segíteni a terhesség megtartását? fórum

Szerintetek 2 vetélés után és 3 egészséges gyerek mellett normális dolog-e baba után vágyni? Lehet -e segíteni a terhesség megtartását? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. okt. 4. 18:24

Drága Emese!

Ne keseredj el! Tudom, most minden vigasztalás üresen hangzik, de még fiatalok vagytok, lesz nemsokára másik babátok. Olvasd csak el az előző hozzászólásokat, Kobagabinak is úgy született a kisfia, hogy elvetélt és rögtön utána megfogant újra. Beszélj az orvosoddal - és beszélj Gabival is, hogy vele mi történt. Sok erőt kívánok Neked!

2007. okt. 4. 14:59
Szasztok.Az én babám most halt el 7 hetesen.Tegnap tudtuk meg.Én még ilyen fájdalmat nem éreztem.Nekem van két kisfiam,és ez a baba lett volna a párommal az első közös gyermekünk.Holnap megyek a korházba.csinálnak hüvelyi uh-ot,aztán ha még mindig nincs szívhang akkor küret.Olyan szörnyü ez.Látszott az uh-n nincs vérkeringés a baba körül,de semmi külsö bevérzés nem volt látható.Az aszisztens is azt mondta,hogy valószínű,hogy nemrég történhetett.Milyen út jön ezután?Hogy lehet ezen idővel túl lépni?Mi minnél hamarabb akarunk másik kisbabát.Mikor célszerű belevágni?Ha tudtok valami jót,írjatok.És bocsi,hogy így rátok zúditottam a dolgot.
94. HusiNyuszi (válaszként erre: 90. - Mágika75)
2007. okt. 4. 14:03

Köszönjük szépen, viszont kívánjuk :-)


Amikor felraktam a képeket a nagyokról (ezek a kedvenc képeim róluk), rájöttem, hogy ezek már tavalyiak meg tavalyelőttiek, és azóta a babás vonásaik már hosszúkásabbak, nagyfiúsabbak lettek... Jaj, de jó, hogy itt van Bulcsú, ő még puha és kerekded :-))) Olyan hamar felnőnek ezek a gyerekek!

93. cikicakk (válaszként erre: 89. - HusiNyuszi)
2007. okt. 3. 20:43
Így van,igazad van.Minden vetélés magával visz egy darabot a szivemből.Be kell,hogy valljam igen is feladtam. A kisfiamat már egyáltalán nem akartam.Nem tettem semmit ellene,de nem hittem el,hogy pont 41 évesen fog sikerülni.Lehet,hogy pont azért született meg,mert már nem volt bennem az a görcsös akarás.Természetesen mikor megszületett nagyon örültem neki.A 7.hónapig azonban nem tudtam hinni benne,hogy megmarad.
2007. okt. 3. 19:49

Nekem is van 3 gyerekem és volt egy sajnálatos kimenetelű ikerszülésem és ezek után azt mondom, hogyha összejönne még egy akkor is vállanám.

Ésszel tudom, hogy anyagi és idegi oldalról nem lenne egyszerű, de szívvel igen még szeretnék egy babát és ha lehet egy kislányt ( de ha fiú lenne az sem baj ).

91. kobagabi (válaszként erre: 86. - Cikicakk)
2007. okt. 3. 18:53

Fúúú! Ez a nyolc vetélés tényleg nem semmi!!!

Hogy lehetett kibírni! Nekem kettő volt, de azon is nehéz volt túltenni magam. És a mai napig én is számon tartom. De nekem a 3. úgy lett hogy vetélés után rögtön terhes lettem. Tehát, ha akkor az megmarad, ma nincs a kisfiam! Az meg nem lenne jó!

De amit most elveszítettem februárban, arra én is sokat gondolok! Mégcsak most születne: október 10-re voltam kiírva! Na megyek, mert pityizek!

90. Mágika75 (válaszként erre: 84. - HusiNyuszi)
2007. okt. 3. 13:32

HusiNyuszi!

Gratulálunk! Gyönyörűek a csemeték!

Jó egészséget az egész családnak!

89. HusiNyuszi (válaszként erre: 86. - Cikicakk)
2007. okt. 3. 13:15
Nyolc vetélés! Rémes lehetett. Nagyon becsüllek, hogy nem adtad fel. Én is elveszítettem egyet, és a mai napig számon tartom, hány éves lenne, ha... Pedig butaság, de úgy érzem, ő is számít, ő is a gyerekem, ha nem is ismerhettük meg egymást. Mi, anyák, már csak ilyen szentimentálisak vagyunk, igaz?
88. HusiNyuszi (válaszként erre: 87. - Kobagabi)
2007. okt. 3. 13:11
Köszönöm szépen, aranyos vagy. Igyekszünk! :-) Sokat gondolok Rád, minden rendben lesz, meglátod!
87. kobagabi (válaszként erre: 85. - HusiNyuszi)
2007. okt. 2. 23:20
Meglestelek benneteket! Hát büszke lehetsz a kisfiadra. Egy tüöneményes csodababa: Nagyon kis helyes, formás! Az egész családodhoz gratulálok! Jó tudni, hogy nem csak án vállalnék 3 gyerek után még 4.-et is. Köszi neked. Erőt adtál!!
2007. okt. 2. 18:02
Nekem az első fiam után 8 vetélésem volt. A második fiamat 41 évesen szültem,teljesen egészséges. nem szabad feladni a reményt.
85. HusiNyuszi (válaszként erre: 84. - HusiNyuszi)
2007. okt. 2. 17:10
Képeket raktam fel az adatlapomhoz, ha valakit érdekel :-)
2007. okt. 2. 16:49

Sziasztok!

Sokáig nem jártam erre, aminek az az oka, hogy szeptember 21-én megszületett negyedik kisfiam, Bulcsú. Nagyon örülök a jó híreknek, amiket itt olvastam, és szurkolok mindenkinek, aki még vár az ő babájára. Mi jól vagyunk, nagyon sok "érdekes" élményünk volt, ha kicsit megerősödtem és több időm lesz, majd leírom és elolvashatjátok (valóban igen "érdekes" ez az új kórházrendszer... :-(((, de a lényeg az, hogy most már mindketten jól vagyunk, Buckó egy kis angyal, de most már ideje megetetnem, úgyhogy megyek is, és mindenkinek azt kívánom, legalább olyan jól sikerüljön az újabb babája körül minden, mint nekem. Hajrá, lányok!

2007. szept. 29. 20:20

Én például nagyon irigylem!!!!

Jó lenne már nekem is babásodni, dehát úgy néz ki most is megjön! Pedig tegnap még semmi jele nem volt. Most estére viszont már barnázok! Azt hiszem reggelre teljesen elönt! Így szokta!

De azért örülök ám a ti boldogságotoknak. Főleg neked nyikhaj! Jó pocaknövesztgetést kívánom, és teljes rosszullétmentességet! Puszi

82. 363d535da9 (válaszként erre: 80. - B4fbf8b286)
2007. szept. 29. 14:54
Vigasztaljon, hogy nagyon sokan irigyelnek ezért az állapotért!!!!!!
2007. szept. 23. 20:28
Nekem még nincs gyerekem,de mi is hárman vagyunk testvérek.anyuék szerettek volna még 1 kislányt negyediknek mikor én már 18 votam,egyik öcsém 16 másik 13 volt ekkor.mindenki lebeszélte őket,hogy itt vagyunk 3an szépek egészségesek minek már 4? ennyiben is maradt a dolog.átlagos család vagyunk mostmár egyetemre járok én is nagyobbik öcsém most kezdte el,kisebbik a középsulit kezdte.most jön ki igazán a 3 gyerek anyagi vonzata....
80. b4fbf8b286 (válaszként erre: 79. - Kobagabi)
2007. szept. 23. 14:48

Itt vagyok bár nem túl jól:( Egész napos hányinger, ami néha párosul egy kis szédüléssel is:( Jó lenne már megmozdulna, mert akkor elmulna ez a sok rosszullét!! Meg van a kiskönyvem is ugyhogy monden ok:) Amugy most egy másik forumot kisérek figyelemmel de hát néha nevetséges hogy mennyire egymásnak tudnak ugrani az emberek ha külömbözik a véleményük. Na mindegy ha van valmi válltozás akkor irom ugyis:))

puszi

79. kobagabi (válaszként erre: 67. - B4fbf8b286)
2007. szept. 23. 14:12
Nyikhaj merre vagy? Hogy érzed magad? Tünetek vannak? Remélem nem vagy túl rosszul!!!
78. kobagabi (válaszként erre: 77. - Icus)
2007. szept. 23. 14:11
Hát én is hasonlóan voltam sokáig. Az én agyam is egyfolytában azon járt mi lett volna ha!?? De ha akkor az a baba nem megy el, akkor most nem lehetne itt a legkisebb fiam. Azt meg nem akarnám. Hiszen rögtön vetélés után terhes maradtam. Meg sem jött. Ami elment előtte azzal 2005.aug.13-ra voltam kiírva. A kisfiam meg 2005.0kt.26-án született.
77. Icus (válaszként erre: 75. - Kobagabi)
2007. szept. 23. 12:12
Itt Dunaújvárosban, külön vannak a terhesek. Ha lehetőség van rá külön teszik a kaparásososkat valamint az egészségügyi kaparásosokat a vetélőkkel. Másként bánnak is velünk az ápolónők. Egészségügyin páréve voltam, akkor még igy volt. Most ebben az új rendszerben, hogy van hál' isten nem tudom. 8 hetesen vetéltem el az első babámmal én is otthon. A tenyeremben elfért a kis burok... Szőrnyű volt. Talán az a baj, hogy én ilyen dolgokon nem tudom túl tenni magamat. Gondolkodom, molyolok, hogy lett volna ha.... Tudom nem szabad, de én már csak ilyen vagyok.
2007. szept. 22. 23:23

Sziasztok!


Lassan 10 napja nem jártam erre. (Kipurcant a számítógép.) Hogy vagytok?

Én bőszen szedem a Gravidát, a Folsavat, iszom a palástfű teát, mérem a hőmet.... Majd meglátjuk lesz-e eredménye, vagy hogy mikor!

(Még nem volt időm visszaolvasni mindent.) Az elmúlt időben is gondoltam rátok!!

75. kobagabi (válaszként erre: 74. - Icus)
2007. szept. 22. 23:16
Teljesen egyetértek veled. A 4 tehességem nem volt tervezve. Besikerült. De mégsem vetettük volna el. Én sem tudtam volna. Dehát az élet, a sors nem akarta, hogy ő megszülessen. Talán érezte nem volt tervezve? Nem tudom. Azt tudom, hogy február 13-án távozott el tőúlünk. Mai napig nem felejtem el. Az előtte lévő terhességemből született a most 2 éves fiam. De ő előtte is volt egy csúnyább vetélésem: a kezembe pottyant a wc-ben szó szerint a baba. És előtte egy héttel még a szívverését hallhattam az Uh-n. Egyszerűen szörnyű volt. Aztán odaraktak, ahol a sima kaparásosokat. Annál nem volt rosszabb. Tényleg úgy járnak oda, mintha vásárolni menne. Ja és a kismamákról ne is beszéljünk. Egy olyan szobában voltam, ahol egy mindenperces ikerterhes, és egy ugyanilyen sima terhes várta sorsát. Beszélgettek a boldog jövőről. Én meg a falhoz fordulva sirattam az elvesztett babámat. A mai napig nem tettem magam túl rajta.
74. Icus (válaszként erre: 73. - Kobagabi)
2007. szept. 22. 13:59
Nekem a két gyermekem előtt volt a vetélésem. A korházban "műszeresen kellett befejezni" a terhességet. Altatás nélkül. Én utána rettegtem a teherbe eséstől, majdnem ráment a házasságom, mert egyszerűen nem akartam szülni, azt mondtam még egy vetélést és egy hozzátartozó kaparást nem birnék ki!:(( Most más okból félek egy esetleges terhességtől, de ha véletlenűl terhes maradnék, nem tudnám elvetetni. Egyéleten át bántana a bűntudat, hogy megőltem a gyermekemet. Tudom ezzel vagyunk igy egypáran. Valaki pedig úgy jár kaparásra, mintha nyaralni menne.
73. kobagabi (válaszként erre: 72. - Icus)
2007. szept. 21. 22:41

Nekem is két vetélésem volt! És én is ettől félek titkon. Félek, ha terhes leszek, megint elveszítem! És azt nem bírnám ki. Az utolsó vetélésem még most februárban volt. Mai napig a fejemben van! Október 10-re voltam kiírva! Most hogy közeleg az időpont mindennap eszembe jut!

Mindenkinek van szerintem valami félelme! Majd csak legyőzzük valahogy. Hatalmas erőt kívánok neked! Ha terhes maradsz, akkor pedig a szíved dönt majd helyetted! Puszi

72. Icus (válaszként erre: 69. - Kobagabi)
2007. szept. 21. 12:51
Én is vágyok egy kislány után. (két fiam van) Nagy szívfájdalmam, hogy nem lehetett. Volt egy vetélésem, mind a kettő terhességemet végig feküdtem az első kimaradt mensestől. Méhszáj varrás, infuziós, magnéziumos kezelések tömkelege. Páréve, méhszájcsonkolás, hüvelyplasztika, hólyagplasztika. És én egyszerűen nem merek szűlni. Rettegek, hogy terhes maradok. Mellette pedig sovárgok egy pici babáért. Néha én is azt mondom, nem vagyok normális. Nem tudom mit csinálnék, ha véletlenül terhes lennék!:((
2007. szept. 21. 04:52
A baba utáni vágy a nőknél szinte örökös. De azt hiszem, a legjobb, ha azért az észérveket is elővesszük, amikor családot tervezünk...:)
70. kobagabi (válaszként erre: 62. - Jázminka)
2007. szept. 20. 23:03
Jázminka én is olvastalak! Nagyon izgi, már lassan itt lesz a kicsikéd! Talán pont most van úton. Hiszen 19-e óta nem írtál a naplódba. Mi újság? Majd azért írd meg nekünk hogyan lett, mi történt...stb. Figyuzni fogunk. Puszi nektek.
69. kobagabi (válaszként erre: 68. - Icus)
2007. szept. 20. 22:58
Köszi Icus, és puszika!
68. Icus
2007. szept. 20. 14:49
Miért ne lenne normális dolog! Benned jobban műkődik, az ősi ösztön.
67. b4fbf8b286 (válaszként erre: 65. - Mágika75)
2007. szept. 20. 12:50

Neked is köszönöm a gratulációt:)) Irigykedhetsz:))

Megigérem hogy ha meglesz a baba akkor teszek fel képet róla is:))

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook