Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? fórum

Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? (beszélgetős fórum)


34. 7fb8501abf (válaszként erre: 6. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 13:23

Jó döntés soha nincs...de még most is jobb elvetetni mint megszülni...az államnak...

Az szerintem a felelőtlen döntés ha megszül valaki egy gyereket a semmibe a szenvedésbe....

Abortusz mindig volt és lesz....

Csak régen titokba csinálták...ma legális de régen sok nő belehat egy ilyen beavatkozásba...

33. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:23

én meg abortuszra menni tartanám nyűgnek, és nem is volna kényelmes...

nem lehet az összes felelősséget, meg mindent a nőre hárítani és ezt nem is kéne hagynunk nekünk nőknek.

2009. okt. 9. 13:22
Sziasztok! Szerintem Senkit nem kéne elítélni. Mi van akkor ha a nő nem tud védekezni egéyszégügyi okokból, és a férfire van bízva. ÉS nem úgy vigyázz ahogy kell a nő pedig bízik benne. A nő életét befolyásolja a döntés.
31. ad04b33206 (válaszként erre: 20. - Kri76)
2009. okt. 9. 13:20

teljesen egyet kell hogy ertsek veled. Nem vagyok sem mellette sem ellene. De vannak esetek mikor egyszerüen jobb igy.

Söt, ott ahol nem kivant, csak "összejött" jobb lenne mindig. Mert elöfordulhat hogy vedekezes mellett is terhes lesz az ember lanya. (nem egy ismerösöm van igy!)

Igen, gyilkossag, de inkabb legyen gyilkossag mint egy allami gondozott nulla hatterrel, vagy meg roszabb... es egy igazi normalis nönek ep eleg szerintem ezzel a tudattal elnie, nem kene hogy a tarsadalom meg elitelje.

Az mar mas kerdes akit egyaltalan nem erdekel es isten tudja hanyszor volt mar korhazban emiatt (ilyen sok veletlen nem lehet). Az ilyet (es szandekosan nem mondom hogy nöt mert egy normalis nö ilyet nem tesz ennyiszer) automatikusan sterilizaltatnam, mert nem erdemli meg hogy gyereke lehessen egyaltalan valamikor is a jövöben megegyszer!!!

30. 7fb8501abf (válaszként erre: 5. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:20

Sajnos azt nem láttam de sokat hallottam róla, régen voltak felvilágosító oszt.fő órák..

Ma már sajnos az sincs...de szerintem ez a téma társadalmi kérdés...

2009. okt. 9. 13:19

Sziasztok!


Nem minden a védekezés. Vannak Copperfield leleményességgel megálldott hímivarsejtek, amik azért néha kiszabadulhatnak. Tapasztaltam. Fogamzásgátló, meg egyéb hormonális szereket szedtem 7 évig... köszönöm, többet nem kérek belőlük. Marad a gumi... És teherbe estem, gumi mellett, odafigyelve. Persze, megtartottam volna...


De! Mindenki nézze meg a filmet. Ok, támogatom.


De ha becsúszik, attól még ne legyen bűnös a nő... Igenis a gyerekvállalást meg kell tervezni: kell apa és anya, a kettőjük szoros és jó kapcsolata. Kell egy lakás, ahol a mama-papa nem dirigál. Kell 2 biztos állás... mivel a leendő anyukának a szülés után nem nagyon lesz keresete az esetek nagy többségében, mert semmilyen munkaadónak nem fog kelleni (általánosságban beszélek)...


Szóval, meg kell gondoloni. Maga a kicsi baba eleinte nem visz el sok pénzt, de próbára teszi a kapcsolatot és az anyuka teherbírását egyaránt.


Szóval, ha nem tudja bevállalni, akkor ne tegye. Én nem ítélem el, az átgondolot döntést.


A kis ribancokkal meg nem lehet mit tenni, akik felelőtlenek.. :) Azoknak beszélhet bárki, saját kárán fog tanulni.

28. c95c921ae7 (válaszként erre: 27. - Fdóri)
2009. okt. 9. 13:18
Jó..ez a kivételes eset.
27. fdóri
2009. okt. 9. 13:16

Sziasztok! Mindenki mondhat bármit, amíg nem volt ilyen helyzetben!

Igaz hogy én maradtam kettesben 14 évesen egy 18 éves fiúval, de ezen kívül nem tehettem róla hogy 'megtörtént'(ha értitek mire gondolok).

Amikor a szüleim megtudták hogy terhes vagyok, rögtön vittek a kórházba, kérdés nélkül...az egyetlen aki megkérdezte hogy mit akarok az az orvos volt, bár nem tudom mi mást tehettem volna ennyi idősen...Hát én ezért 'döntöttem' így

Még most is 23 évesen 2 gyerekkel sem tudom elfelejteni...De valószínű hogy nem lettem volna jó 'anya', és nem biztos(a pszichológusok szerint) hogy tudná bárki szeretni az így fogant gyerekét.

2009. okt. 9. 13:15

Nagyon sok olyan ismerősöm van, aki nem felelőtlenül, védekezés mellett esett teherbe (felnőtt, családos, gyermekes családanyák)

volt aki az abortusz mellett, volt a gyermekvállalás mellett döntött

nagyon összetett kérdés...

Adja az ég, a sors,...(mindenki gondolja ide, amiben hisz), hogy soha ne kelljen ezen gondolkodnom:S

25. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - Fiatal nő)
2009. okt. 9. 13:13
Mintha én írtam volna..Maximálisan egyet értek! Lényegtelen a pasiknak mit kéne és mit nem. A nő megy abortuszra, ő öli meg azt a gyermeket. Még a lehetőségét is el kell kerülnie!!!
24. russodebby (válaszként erre: 21. - A74de3d08a)
2009. okt. 9. 13:13
ezt nem értem! Akikkel eddig beszéltem pasikkal a legtöbb nyűgnek tartja a gumit,mert nem kényelmes,nem jó benne a sex és hasonlók. Ezért írtam amit.
2009. okt. 9. 13:12

ugye azt szokták mondani, hogy egy nő két dologért tesz meg mindent. Az egyik az az, hogy ne legyen gyermeke, a másik pedig az, hogy legyen gyermeke.

Az érettebb nőknél is előfordulhat, hogy becsúszik, de ők szerintem csak nagyon reménytelen esetben vetetik el, mert ahol 1-2-3 gyereknek jut hely és étel, ott a következőnek is fog.

Manapság a gond szerintem inkább a fiatalabb lányokkal van. Nagyon felelőtlenek és azt hiszik a sok baromságtól, amit meg mernek tenni menők lesznek. Ha nálunk vannak tesóm lányai, mindegyiknek veszek egy-egy csomag óvszert és közlöm velük, nincs olyan, hogy a fiú tud vigyázni, ha nem használják és ebből bajuk lesz, ott töröm el őket, ahol a legvastagabbak. Sajnos szép szóból nem értenek.

Kié a felelősség? Ez egy nagyon jó kérdés.

ha fiatalabbról van szó, pofázhat a szülő vagy rokon, vannak akik csakazértis azt csinálják, amit tiltanak nekik mégha tudják is, hogy helytelen, amit cselekednek.

Ha már érett nőről van szó egyértelműen ő és a párja.

Hogy megértik-e őket? Szerintem nem feltétlenül megértésre van szükségük. Mindenkínek szíve joga eldönteni akarja-e vagy sem. Vagy nagyon akarja, de nem tudja vállalni.

Én meg tudom érteni azokat, akik nehéz helyzetbe kerülnek ezáltal és inkább az abortuszt választják. Még úgy is képes vagyok együttérezni, hogy nekünk lombik babánk lesz.

Nekik lehetne egy gyermekük, de nem tudják vállalni, nekünk nem lehet, holott tudnám vállalni. Ez így nagy izgazságtalan az élettől, de még mindig jobb, mint egy nemkívánt gyermek, aki ennek a tudatában nő fel.

22. 7fb8501abf (válaszként erre: 3. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:12

És szerinted a tini a felelős ezért?

Szülök, iskola,stb...

sajnos ilyenek is vannak...de biztos lehetne másképp is..

21. a74de3d08a (válaszként erre: 18. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:11

na jó, mindjárt mondok egy csúnyát ide.... (:-))

ha cseszik rá, akkor meg én is cseszek rá....

nem úgy van ám az.

20. kri76
2009. okt. 9. 13:08

Én 5 évvel ezelőtt az abortusz mellett döntöttem. Sem én, sem a párom nem voltunk elég érettek. Ráadásul fogamzásgátló használata mellett sikerült.


Ma 9 hónapos terhes vagyok és terveztük a babát. A párom ugyanaz, aki akkor volt. Közben összeházasodtunk, házat vettünk...szóval megteremtettük az anyagi hátterünket is. És érettebbek is lettünk. A kapcsolatunk is szilárd alapokon áll és most mindene meglesz a babának is. Most magunknak vállaltuk és nem a nagyszülőknek.


Ha akkor megtartottam volna a babát, a kapcsolatunk már nem biztos, hogy meglenne. Akkor Őt rákényszerítettem volna arra, hogy apa legyen. Persze, én sem voltam elég érett és a kapcsolatunk sem állt éppen szilárd lábakon.


Szerintem mindkét félnek joga van eldönteni, hogy szeretne e szülő lenni. A leendő gyereknek meg nem biztos, hogy egy csonka család optimális megoldás.

(Persze, én csonka családban nőttem fel.)


Elítélni egy döntésért valakit a legkönnyebb. Egy nőnek elég fájdalmas döntés az abortusz mellett dönteni. De a mai eszemmel is ugyanígy döntöttem volna az adott helyzetben.


A családunk nem értette meg akkor, de ez nem érdekelt és nem titkoltuk el előlük sem.


Szerintem nem szégyen felvállalni a döntésünket!!! A megszült, de nem nevelt gyerekeket esetleg a család vagy a társadalom felneveli? És ez annak a gyereknek a személyiségét később ez nem befolyásolja? Szerintem mindkét szülő fontos a gyerek személyiség fejlődésében.


Elég hosszan ecseteltem, de szerintem ezek lényeges kérdések.

19. russodebby (válaszként erre: 18. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:07
cseszek=csesznek
18. russodebby (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. okt. 9. 13:06
Egyet értek,de sajnos az a baj,h a pasik cseszek a védekezésre,mert az a nő dolga szerintük. Pedig ez is egy közös dolognak kéne lennie.
17. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - Mia 74)
2009. okt. 9. 13:04

hát egyáltalán nem csak a nő, a férfi is védekezhet!!!

meg kéne beszélni, hogy ki és mi módon védekezik.

2009. okt. 9. 13:03

Én elítélem az abortuszt teljesen, kivéve, ha valami extrém eset áll fent (pl. fogyatékosság). Egyébként gyilkosság. Ajánlom megtekintésre azoknak, akik még nem látták:


- The silent scream (Néma sikoly)

- Eclipse of reason


Bemutatják, hogy zajlik egy-egy abortusz... :-(


Aki volt ahhoz elég "nagylány", illetve felelőtlen, vagy "ügyes", hogy összehozott egy gyereket, akkor már tessék felvállalni. Ha nem is tudja megtartani, de legalább ne ölje meg... :-((

15. uracsvivi (válaszként erre: 12. - Nanettike)
2009. okt. 9. 13:03
Ennyi abortusz akkor se lenne ha csak "néhány becsúszott"gyerekről lenne szó.
14. Mia 74
2009. okt. 9. 13:01

Hogyhogy ki? Természetesen a nő, aki meggondolatlan... már bocsánat, de izélni nem egy nagy etvasz, úgy értem, nem sok ész kell hozzá.

Hogy tabu lenne? Szerintem meg már néha így is túl sokat foglalkoznak a megelőzés kérdésével, illetve a jelek szerint mégsem eléggé.

Azt hiszem, aki "nem olyan", annak a csapból is ez folyik, aki meg "olyan", annak ha naponta ezerszer mondják el, mindgyis. Azoknak mindjárt ott az Algopyrin...

2009. okt. 9. 13:01
Nem jó dolog az abortusz az biztos. Én úgy gondolom soha nem tudnák ilyet tenni. Azért sajnálom azokat akik erre kényszerülnek.Bár az is igaz ahogy russodebby irta,hogy sokan tényleg összevissza ke...nek.
12. nanettike (válaszként erre: 8. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 13:00

de sajnos akkor is becsúszhat egy gyerek?

szerintem 100% védekezés nincs, ha csak le nem vágom:)))

11. uracsvivi (válaszként erre: 8. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 13:00
Egyetértek teljesen így van.Ha valaki tudja magáról hogy nem tudja felnevelni a gyermeket miért nem védekezik?Számomra ez érthetetlen.
2009. okt. 9. 12:59
de vki még védekezni se védekezik mert neki túl drága. és már van egy gyereke akinek nem tudja meg teremteni a rendes életet, mert füteni se tudnak és nemazért mert szegények hanem mert másra költik. érdekes h a cigire mindig jut és akkor most megszüli a második gyerekét, holott egyről se tud gondoskodni. ez felelőtlenség!
9. ducky (válaszként erre: 8. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 12:56
teljesen igazad van!
2009. okt. 9. 12:54
Én csak akkor nem ítélném el az aburtuszt, ha az az utolsó esélye lenne a nőnek, hogy életben maradjon. Minden más esetben ott van a VÉDEKEZÉS!!
2009. okt. 9. 12:54

ki a felelős???

az aki nem védekezik, holott tudja, hogy nincs módja felnevelni egy gyereket. Inkább megöli....

megvan a véleményem az ilyen emberröl....

6. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 12:53

Nem figyeltem egy fontos szóra: NŐ.

Én a fiatalokról beszéltem.

Egy nő, aki házasságban, párkapcsolatban él, azt elsősorban az anyagi háttér, a munkahely elvesztése ... visz rá, hogy elvetesse a gyermekét.

5. russodebby (válaszként erre: 3. - Russodebby)
2009. okt. 9. 12:52
Ja,és álltalánosban biológián kötelezővé tenném a Néma sikoly című film megnézését! Elég elrettentő példa.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook