Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? fórum

Szerinted ki a felelős a sok abortusz miatt? És miért olyan tabu ez a a kérdés? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 9. 14:02

Ajánlom mindenki figyelméba Feldmár András a Tudatállapotok szivárványa c. könyvét.

Sok öngyilkosjelöltet kezelt. A végén az derült ki, hogy azok az emberek, akiket el akartak vetetni a szüleik nagyobb eséllyel lesznek depressziós, öngyilkos(jelölt) emberek, mint akiket terveztek. Még akkor is, ha nem tudták, hogy el akarták vetetni őket.

Melyik jobb választás? Egy abortusz, vagy egy érzelmi sérült gyerek/felnőtt, aki érzelmi sérült gyermeket fog világra hozni?

93. ZiZi81 (válaszként erre: 48. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 14:00

Természetes úton lettem kismama,de én úgy gondolom az abortusz és a lombikprogram nem ugyanaz...

Az,hogy mennyi petesejtet szívnak le és mennyit termékenyítenek meg belőle azért nem ugynaz azzal,amikor egymásnak esik meggondolatlanul 2 fiatal...


A beültetésre váró megtermékenyített petesejtek azért "sorakoznak",mert benne van a pakliban,hogy esetleg nem sikerül az első beültetés...sőt sokszor a második és harmadik sem....

Gondoljuk már bele egy kicsit a lombikra várók helyzetébe.

Az én baráti körömben van egy fiatal pár,akiknek csak lombikprogrammal lehet kisbabájuk-nem az lebeg a szemük előtt,hogy mennyi marad meg,hanem hogy megfoganjon végre a vágyott kisbaba.

Bár ismerek több anyukát itt a Hoxán,akiknek szintén lombik babájuk van.És miután már elmúlt egy éves a kisbaba,bizony eszükbe jutnak a lefagyasztott kis petesejtek és ezzel együtt a sok szorongás,amit átéltek a terhességük alatt.Újra ez vár rájuk.

2009. okt. 9. 14:00
Szerintem ezt soha nem lehet feldolgozni...ha valaki az abortusz mellett dönt...ezzel kell élnie....nekem is volt....de nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá....a döntésemre...gyáva voltam...féltem....de mellettem senki nem volt még az anyám sem....senki....és ilyenkor nincs más választás...anyaotthon az egyenlő a halállal...vagy egy börtönnel....én azért tettem ezt mert párom anyukája gyülölt...én szegény voltam párom gazadag és nem akartam megszülni ugy hogy azt mondják rám így akar lakást mindent...utánna még az akkori párommal két évig voltam...de minket nagyon össze kötöt emberileg ez a dolog....mai napig beszélünk és ő sokszor mondja megbánta a döntést....akárcsak én....mi gyengék voltunk megijjedtünk...a családunktól szegény gazdag....ez van....
91. kri76
2009. okt. 9. 13:57

Gyógyszer mellett pl. úgy tudtam teherbe esni anno, hogy a gyógyszernek 6 óra kell a felszívódáshoz (ha jól tudom).


Mivel emésztési problémáim voltak, a gyógyszer néha gyorsan távozott...nem részletezném. Jártam orvosokhoz ezzel, félre is kezeltek egy ideig. (Magánorvos is, aki főállásban a Kútvölgyiben belgyógyász...)


Ma már van hüvelygyűrű, amiből helyileg szívódik fel a hatóanyag, amikor velem megesett ez a dolog, még nem volt ilyen Mo-on.

2009. okt. 9. 13:53
Az a baj,hogy nem testileg,hanem a lelkének egy rész "hal" meg a normális nőnek az abortusz miatt. Barátnőm is mai napig hajtogatja,hogy mi lett volna ha...
89. 7fb8501abf (válaszként erre: 82. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:52
Érdekes felvetés..valóban....
88. 5a7f699553 (válaszként erre: 83. - 7fb8501abf)
2009. okt. 9. 13:51

A fiú mit tud tenni? Semmit... Amikor nekem volt eü. küretem, ott állt mindegyik mellett a srác...


De nem fogja tudni soha sem átérezni, maximum csak épp esetileg, helyileg. De aztán ő hamar el felejti.

87. ZiZi81 (válaszként erre: 80. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 9. 13:51
Nagyon sajnálom.Ráz a hideg...szörnyű volt olvasni.
86. ZiZi81 (válaszként erre: 79. - Gyöngyszemü)
2009. okt. 9. 13:50

No itt megintcsak beigazolódik,hogy különbözőek vagyunk mi nők.

Én nem tudnám megtenni lelkiismeretfurdalás nélkül...

85. russodebby (válaszként erre: 78. - Kattyus)
2009. okt. 9. 13:49
Ezt tudom,én is voltam fiatal,csak annyi külömbséggel,h nekem volt annyi eszem,gumival csináltuk a dolgot,ami kiszakadt,de szerencsére nem lett belőle gond,mert nem volt benne semmi,de azért izgultam a következő vérzésig. Ja és 15 éves voltam utána,17 évesen "kezdtem el" a sexuális életet azzal az emberrel akivel ma is együtt vagyunk.
84. 5a7f699553 (válaszként erre: 82. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:49

Anyukám nagyon például nagyon vérzett a spiráltól... nem mindenkinek válik be teljesen...


Senki ne szexeljen, aki ennyire nagyon fél... Ez a tuti.

2009. okt. 9. 13:49

Érdekes az emberek hozzáállása ehhez a témához látom...

Az a baj mindég a nő a hibás és a férfiakról nem beszélünk....a nő az nehezen megy bele az abortuszba de a nőt sokszor zsarolják érzelmileg és terrorizálják csak vetesse el a pasi pedig odébb áll....

2009. okt. 9. 13:47
Bocs ! a spirál, hogy működik? - a megfogant petesejtetet lekaparja a falról, méh falára nem engedi beágyazódni, vagyik minden hónapban megtermékenyül a petesejt, amit a fém megöl.- akkor ez mi ??????????
81. 5a7f699553 (válaszként erre: 76. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:46
Én ehhez nem tudok hozzászólni. Ilyenbe még nem gondoltam bele...
2009. okt. 9. 13:46

A védekezésről csak annyit, szidhatjuk mi a pasikat, de a neheze úgyis a miénk. És egy dolgot sosem szabad elfelejteni! SOHA SENKI NEM FOG TUDNI RÁNK ÚGY VIGYÁZNI, MINT MI SAJÁT MAGUNKRA!!!!

És ha ezt az egy szabályt betartjuk, akkor nem kell a párunkat okolni azért, mert hülye volt és nem húzott gumit.

Egyébként úgy tudom 12 hetes korig csinálnak abortuszt. Ezt az időt viszont drasztikusan lecsökkenteném. Egy okból. A kezemben halt meg a 13 hetes kisbabám. Orvosi gondtlanság az oka. Kórházban szültem meg, magamból vettem ki és dobogott a szíve. Itt mindenkit el kell keserítenem, aki azt hiszi fejletlen. Egyáltalán nem az. Mindene megvolt. Ugyan olyan volt, mint egy csecsemő, csak sokkal-sokkal kisebbe. :-(

A kezemben halt meg. És túléltem. Nagyon nehezen, de túléltem. Pedig azt hiszem ez rosszabb volt, mint egy abortusz.

2009. okt. 9. 13:45

Volt egy idős kolleganöm nagyon vallásos volt fiatalon volt egy abortusza... Mindíg azon siránkozott hogy biztos azért olyan szerencsétlen az élete mert anno elvetette az elsőt... Így bünteti őt az isten..

Kérdem én ha ez isten büntetése, akkor nyilván nem adta volna meg az embernek ezt a lehetőséget, "tudást", az abortuszt!

Én magam nem vagyok vallásos, ésmég abortuszom sem volt! De nyílván nem véletlenül van ez a lehetőség amivel élhetünk ha szükség van rá, még akár lelkiismeret fúrdalás nélkül is!

78. kattyus (válaszként erre: 3. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:44
Tapasztalatból tudom, hogy sok tini lány anyukája azt sem tudja hol tölti a leánykája az éjszakát. (Akinek nem inge, ne vegye magára!)
77. 5a7f699553 (válaszként erre: 70. - 99279bb06f)
2009. okt. 9. 13:44
Vannak ilyen "balesetek", nehogy most olvass először ilyet, na. Nincs 100%-os védekezés, ezt tudni illik.
76. kírakitti (válaszként erre: 73. - 7fb8501abf)
2009. okt. 9. 13:44
sok ellenző, tiltakozó erre nem reagált
75. ZiZi81
2009. okt. 9. 13:44

Kényes kérdés ez.

Igaza van az előttem szólóknak,akik azt mondják,hogy nagyon is felvilágosult a mai fiatalság.Az iskolában,az újságokban,a neten-mindenhol utána olvashatunk.És ugye egy lelkiismeetes szülő is megteszi amit kell-elmegy a lányával orvoshoz vagy utánaolvasnak együtt vagy bemennek egy boltba és megveszik a dolgokat.Ez csak abban az esetben lehetséges,ha anya-lány között felhőtlen,barátias kapcsolat van-és tudom ez nagyon ritka sajnos:(

És aki a védekezést a férfiakra hagyja,az meg is érdemli azt hiszem.Bár igen-közös ügy,de mint tudjuk a férfiak számára nem sok eszköz sorakozik a polcon...


Mindenki tudja-vagyis tudnia kellene,hogy vannak majdnem 100%-os fogamzásgátló eszközök és vannak kevésbé megbízható dolgok.Mindenki döntse el melyiket kockáztatja!Kockáztat igen,mert egy életről dönt abban a pillanatban.


A mai napig hallunk eseteket,amikor "gyógyszer mellett" esett teherbe valaki.Ezt is nagyon ritka dolognak tartom.Mert,ha az a gyógyszer minden nap!!! ugyanabban az időben van bevéve- és semmilyen a fogamzásgátló hatását befolyásoló gyógyszert,antibiotikumot,infúzió,gyógyszeres kórházi kezelés,injekció stb. nem szed-akkor ott aligha történhet meg a baj.Bár a tabletták hatása is csak 99% és ez olyan kicsi-s ebbe nem tartozik bele,ha elfelejtem bevenni vagy antibiotikumot szedek....

És ha én nem akarok gyereket és mindezekkel tisztában vagyok,akkor gyógyszeres kezelés esetén máshogy is védekezek!


Olyat is hallunk,amikor valaki spirál mellett esik teherbe.Na ez az a helyzet,amikor tényleg nem tehet róla a nő.Legalábbis én így gondolom.Mert választott egy eléggé elterjedt és biztonságosnak mondott fogamzásgátlást,amit orvos szakszerűen helyezett fel,de ő mégis beleesett abba a néhány százalékba.


Amiben nem hiszek és soha nem használnám a hőmérőzés(ez a legviccesebb dolog és még vannak akik hisznek benne,aztán meglepődnek ha pozitív a teszt) vagy az a régi megállapítás,hogy amíg valaki szoptat nem lehet terhes.Ezen is mindig jót derülök,hogy szoptat és nem védekezik,mert így nem lehet terhes.Az sem mellékes hogy hányszor szoptat egy nap.Még 6-8x?Talán akkor szerencséje lehet.De ebből a módszerből sem kérek...


Ahogy mondjátok.Ez valahol a felelősségtudaton,megfontoltságon és az előrelátáson múlik.


De azt is hozzá kell tenni,hogy az abortuszra várakozó nők sem egyformák.


Amikor a kislányommal kismama lettem,kórházba kerültem fenyegető vetéléssel,görcsökkel.Egy olyan szobába helyeztek el,ahol minden nap vártak legalább 3-an terhességmegszakításra.

Mindegy,hogy mi miatt nem tartja meg,mindegy,hogy hogy esett teherbe.

Az egyik nőt bántja a dolog és sírva ballag a műtőbe,a másik meg vihogva és neki nem ez volt az utoló...

74. russodebby (válaszként erre: 71. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:43
Tényleg nem tudom már,hogy hol találtam.
73. 7fb8501abf (válaszként erre: 48. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:43
Szerintem igazad van..az is az akkor nem???
72. russodebby (válaszként erre: 67. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 13:42
Van benne valami. Az a baj,h ez is még kezdeti dolog és nem merik bevállalni az emberek,szerintem. Meg nincs még visszhangja ennek az eljárásnak.
71. kírakitti (válaszként erre: 65. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:41
ezt több nőt érintene, pédául engem is , valami pontosabbat nem tudnál írni, hogy mégis hol keresgéljen az akit érdekel a téma?
70. 99279bb06f (válaszként erre: 66. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 13:41

Mi az hogy "gumis baba"?

Ha valaki gumit használ, akkor azon nem jut át a spermium? Vagy hálós talán az a gumi?

69. kri76 (válaszként erre: 57. - 7fb8501abf)
2009. okt. 9. 13:40

Szerintem ha egy nő úgy szül meg egy babát, hogy igazából nem szeretné és a későbiekben ezt még érezteti is a gyerekkel, az a legrosszabb.


Szerintem egyébként a baba érzékeli a környezetét és az Őt körülvevő szeretetet is a pocakban már. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz.


A nevelés meg olyan ( a szülői felvilágosítás is), hogy elültetsz egy fát és hogy milyen lesz (hogy nevelted), csak később derül ki.


Az meg sajnos tényleg szinte "sikk" már, hogy egy lány 13 évesen nem szűz.

68. 7fb8501abf (válaszként erre: 32. - Kírakitti)
2009. okt. 9. 13:40

Akik pálcát törnek felettünk...

Én írtam talán már ellehet olvasni én nem voltam tini de mégis megtörtént...vannak helyzetek amikor a nő magára marad..és a társadalom a nőt ítéli el...pedig az apának ugyanolyan felelőssége van...és az abortuszba soszor a család a parner viszi bele a nőt...

Nekem ez a véleményem...ugye vannak anya otthonok..de mit érünk vele szerintetek ott segítenek? Ugyan az meg egy bün banda gyerekek adás vétele...A NŐ MAGÁRA MARAD NINCS SOK ESETBEN MÁS VÁLASZTTÁS!!!

Élnie kel a bünével...holott szerintem nem minden nő gyilkos...

67. 5a7f699553 (válaszként erre: 65. - Russodebby)
2009. okt. 9. 13:40
Azért ezt a témát én rendbetenném... mert lehet, hogy egy fiatal pár, akik még nem akarnak babát megkockáztatnák ezt az eljárást... nem?
66. 5a7f699553 (válaszként erre: 63. - A74de3d08a)
2009. okt. 9. 13:39

Vannak kisribancok, felelőtlenek, de az ilyeneknek hiába beszélsz... Ezt most is így gondolom.


Sok gumis baba/gyermek/felnőtt van ma már a világon. Így az állításod az esetek nagy részében helyes.

65. russodebby (válaszként erre: 64. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 13:37
Fosnak a pasik szerintem. Nem tudom,hogy mi a menete,nemrég olvastam vagy láttam róla műsort valahol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook