Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretnék még fogyni 3-4 kilót, de egyszerűen nem megy!Van valakinek egy jó és bevált módszere ilyen esetekre? fórum

Szeretnék még fogyni 3-4 kilót, de egyszerűen nem megy!Van valakinek egy jó és bevált módszere ilyen esetekre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. a9e1c02a7b (válaszként erre: 34. - Bernuska)
2008. ápr. 18. 08:36
Én nem sokat, naponta pár perces (15-20 perc) mindent átmozgató tornát végzek.
2008. ápr. 17. 10:48
És ti mennyit mozogtok?
33. csutkababa (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 16. 15:35

jo otletnek tartom, es ha egy picit is ismeritek az update rendszert, ott is az edessegek,a csoki, palacsinta stb... 12 oraig van megengedve, es igazad van , jobb reggel megenni 2 szelet csokit, mint este egy egesz tablaval :))

en kulonben az update-t kovetem az szerint kajalok,es jol birom, nem szenvedek sose vagyok ehes, csak oda kell figyelni mi az amit reggel elehet,es mi az amit egesz nap.

ha este megis edessegre vagyom, hat irany a konyha, lereszelek par almat, egy sargarepat, kis fajejjal meghinntem, es edesito se kell ra, mert a repa is es az alma is edes, es eheto egesz nap, vagyis update 1-es kodu:))


udv nektek

2008. ápr. 16. 14:29

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok,3-4kg van hátra,eddig a NOrbi update módszerrel fogyiztam(68-ról),most 63 vagyok,de egyre inkább kívánom a "hagyományos"ízeket.Nagyon gáz leadni ezt a pár kilót!

Filozok én is mindenen,káposztaleves kúra meg hasonlok,de nincs lelkierőm belefogni.

31. a9e1c02a7b (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 16. 14:02
Biztos, hogy így kéne, bár az a baj, hogy amikor rajtam van az öt perc, akkor nem gondolkodok előtte, hogy "majd reggel", hanem csak utána gondolkodok, hogy "már megint hülyeséget csináltam". De azért megpróbálom, míg élek, remélek.
30. a9e1c02a7b (válaszként erre: 28. - Bernuska)
2008. ápr. 16. 13:57
Szerintem akkor nincs miért aggódnod vele kapcsolatban. Biztos megnyúlik, ennél többet nem tehetsz.
29. Bernuska (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 16. 10:58
Akkor inkább 5-kor nézek be a hűtőbe és mindent megeszek, amit este is megennék....:S
28. Bernuska (válaszként erre: 22. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 16. 10:56
Ezek nagyrészt megvannak... nagyon ritkán eszik csokit, barna kenyeret veszek, minden nap van itthon friss zöldség-gyümi, csoki helyett a müzli. Viszonylag sokat mozog is. Már csak abban bízom, hogy 2-3 évig tudja tartani ezt a súlyt, és nyúlik egy kicsit hozzá.
27. herengtimea (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 16. 10:27
én mindig ezt csinálom és sikerul is,de nagy megprobáltatás.Mostanában 5=kor max.6=kor tartom a vacsorát,torna.dehát aki 11=ig,12=ig fent van az megéhezik.mindig van az asztalon vagy a hujtoben olyan íncsiklandozo kaja amivel szemezgetek,de erot veszek magamon és azt mondogatom jo leszel te nekem reggelire.így is van,de ha látnátok reggel,alig várom hogy odaulhessek az asztalhoz és felfalhassam.jo ez a játék és meglepoen kellemes de csak reggel.és az a legjobb benne,hogy buszke lehetsz magadra,megcsináltad!Reggel ugy falatozok,mint a király,remélem eredménye is lesz
2008. ápr. 16. 09:32
Ebben a pillanatban jutott eszembe egy ötlet: mi lenne, (Betty hiányteóriájából kiindulva, ld. 24. hozzászólás), ha este felírnánk, mit kívántunk meg olyan nagyon, és azt ennénk másnap napközben? Akkor a hiányt is pótolnánk, és mégsem este ennénk meg, amikor már nem szabad. Szerintetek van ennek értelme? Nincs különösebb alapja, most pattant ki a fejemből, mint lehetséges megoldás. És akkor este is könnyebb kibírni, hogy "most nem, de holnap majd igen." Mit szóltok? Van ennek valami teteje?
25. a9e1c02a7b (válaszként erre: 23. - Nyuler@citromail.hu)
2008. ápr. 16. 09:13

Már harmadjára kezdek neki a válasznak, egyszer áramszünet lett, utána meg vendég jött. Szóval végül is a problémád az, hogy este nem tudsz parancsolni magadnak kaja terén. Ez ismerős egyébként, nálam is ez a helyzet mostanában, de nálam lelki okai vannak. Szrájk az egyhangúság, stressz, unalom, akármicsoda ellen. Nem vagyok egy pszichológus, nem mondom, hogy nálad is ez a helyzet.


Lehet még az is, hogy napközben nem megfelelő a táplálkozásod összetétele. Valamiből hiány van: vitamin, ásványi anyag, szénhidrát, nem tudom miket eszel napközben. A változatosság fontos napközben.


Hát, tutti tippet nem tudok esti falási rohamok ellen, csak annyit, hogy még mielőtt jönne a roham, egyél valami rostosat és igyál rá sokat. Meg hogy tereld el a figyelmedet amennyire lehet. Menj el sétálni, vagy kezdj el tornázni a tv előtt, ha ott ér a kritikus időszak. Találj ki valamit, hogy mivel lehetne helyettesíteni a túlzott kajálást, mi az ami örömet okoz és nem káros.

24. vicky_
2008. ápr. 15. 17:22
Ha viszont este megéhezel, mindenképpen próbálj meg valami könnyű vacsit enni(saláta, gyümölcs). Mint már írtam, én is ezt csináltam, és ha nem is sok, de 2-3 kiló azért szép lassan lement. Pedig én nem is viszem túlzásba a mozgást, sajnos:)) Hidd el, nekem sem könnyű megállni, hisz minden este én készítem el a gyerkőceimnek a vacsorát, de ha pár napig ellen tudok állni, akkor már kibírom. Csak elhatározás kérdése az egész. Most is ezzel fogok próbálkozni, remélem a zöld tea is segíteni fog.
2008. ápr. 15. 17:07

ha megnézitek a mérlegelőmet,valószinűleg bolondnak fogtok tartani,de mégis úgy érzem,hogy ezt a pár kilót még le kell adjam.Az a baj,hogy a

kitartásom erősen megcsappant!Amúgy rengeteget iszok,viszont semmi tejterméket nem tudok megenni.

Persze a tejbegríz-rizs,kakaó az jöhet.Egész nap elvagyok minimum kaján,viszont este....

Már azt is kipróbáltam,hogy napközben ettem rendesen,(persze ésszel)hátha akkor este nem jelentkezik a zabálási rohamom.Így se működött.

Talán inkább az agyammal van baj?

22. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - Bernuska)
2008. ápr. 15. 14:54
Nem kell, hogy fogyózzon, de az egyészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás senkinek sem árt. Sőt, mindenkinek úgy kéne, akár sovány, akár súlyosabb valaki. Meg legalább ezt szokja meg a kislány, ez lesz neki természetes a későbbiekben is. Most én nem a Norbis kenyérre meg ilyenekre gondolok egészséges élelmiszer címén, hanem inkább a zöldségekre, gyümölcsökre, joghurt, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sajtok stb. Nem feltétlenül drágább, ami egészséges, inkább egy kicsivel nagyobb odafigyelést, előre tervezést igényel egy egészségesebb menü összeállítása. De egy idő után már természetes lesz, hogy nem Mars csokit kap a kislány, hanem pl. műzliszeletet, vagy hogy nem fehér kenyeret veszel, hanem barnát. Meg lehet szokni. Egy gyerek még könnyebben is átáll az egészségesebb dolgokra, mert még nincs annyira "elrontva", mint mi.
21. Bernuska (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 15. 14:35

Tudom, hogy igazad van, de nagyon nehéz az átállás. Olyan családból származom, ahol abszolút nem figyelnek az egészséges táplálkozásra. mindenből a legolcsóbbat vették meg anyuék. (és valahol meg is értem őket, egyik napról a másikra éltek).

Most én megpróbálok erre nagyon odafigyelni, elsősorban a gyerekeim miatt. Az egyik kislányom 7 éves és 40 kiló. Nem akarom fogyóztatni, hiszen én sem bírom a nélkülözést, a koplalást, meg amúgy sem tartom helyesnek, hogy egy gyerek fogyózzon.

2008. ápr. 15. 14:30
Ma már megittam 1 litert, bár itt lötyög a hasamban..pedig lehet, hogy a pattijaimnak is ez az oka, hogy nagyon kevés folyadékot iszok.
19. loch ness (válaszként erre: 12. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 15. 09:57
Kösz szépen a választ, megnyugodtam :)
2008. ápr. 15. 09:57

Csatlakozom. Tavaly úgy adtal le 7 kilót, hogy nem éheztem, hasonlóan eszem most is, és 2 kiló jött vissza, ami messze nem számít jojónak. Ráadásul ezt egy éve tartom. A két legfontosabb az volt, hogy (kevesebb zsír-, cukor- és sóbevitel mellett) nagyon sokat ittam, és este 5 után nem ettem. Inkább akkor egyek egy könnyű vacsorát, mint aztán este 10-kor felfaljam a világot éhségemben. De az utolsó kilókat tudtommal a legnehezebb leadni. Lehet, hogy nekem azért nem ment lejjebb, mert nincs fölöslegem, csak hurkáim bőséggel :(

Túl keveset és kevésszer nem jó enni.

Bernuskának a vízhez: tegyél ki magad mellé egy vizesüveget, és ha szomjas vagy, ha nem, időnként igyál belőle. Mindenképpen többet fogsz tudni meginni, mint gondolnád. Nekem is itt van mellettem, és akkor veszem észre, hogy szomjas vagyok, mikor már elkezdek inni. Simán lemegy egy liter, még több is, pedig máskor szomjaztattam magam estig.

17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 15. - Bernuska)
2008. ápr. 15. 09:45
Nem szeretnék okoskodni,de ezt határozottan ne! Ez csak izomvesztés lenne, nem zsírból megy. Márpedig ha a test izomtömege csökken, akkor a zsírt kevésbé égeti a szervezet alapból. Lényeg: lehet, hogy súlyra fogysz, de a hurkák megmaradnak. Meg ezt a módszert nem lehet tartani a végtelenségig. Ha abbahagyod, tutti jojó. Csak olyan kúrát (inkább életmódváltást) válassz, amit utána egy életen át tartani tudsz: kiegyensúlyozott táplálkozás. Sose éhezz, de ne is zabálj. Kerülni az egyszerű szénhidrátokat (cukor, fehér lisztes dolgok) és alacsonyan tartani a zsírfogyasztást. Szerintem ennyinek elégnek kell lenni, ha az ember még nem cseszte el totálisan az anyagcseréjét. Emellett betartani a régi mondást: reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus. Köztük pedig egy-egy pici étkezés (gyümi, joghurt, zöldség, müzliszelet stb.)
2008. ápr. 15. 09:35
A pasikról genetice megy a súly:-((
2008. ápr. 15. 09:30

Egy pasi ismerősöm úgy ad le heti 2-3 kilót, hogy du. két óra után semmit nem eszik.

Tegnap kipróbáltam (volna), de 8-kor kénytelen voltam vacsizni..., nem bírtam volna ki.

2008. ápr. 15. 09:28
Köszönöm a válaszod . Igen sajnos még a víz ívás megy nehezen . ha eszembe jut és iszom akkor csak is csap víz . Arra gondoltam magam mellé készitek egy flakonba vízet és azt kortyolgatom el egész nap . a tornával kapcsolatba már csináltam olyant ,hogy mondjuk Duci tornára tornáztam 3 hétig aztán beiktattam egy kis jógát . a callanetics valóban lassú egy -egy centis mozdulatok és 100x .
13. Bernuska (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2008. ápr. 15. 09:27

Nekem is 5-8 kilótól kellene megszabadunom, azonban nagyon kevés folyadékot iszom, sztem néha még az 1 liter is alig van meg. Ha erőltetem, akkor a sazétdurranás szélén vagyok a víztől. A sós ételeket szintén nem szeretem, pedig arra biztos jobban lehetne inni.

De ha holnap ráállsz a mérlegre, már biztos jót fog mutatni....:)

12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2008. ápr. 15. 09:25

Igen, szerintem attól van, de meg fogja szokni a szervezeted a több folyadékot, utána "kiviszi" a mérgeket, egyéb nem odavaló dolgokat és beáll az egyensúly. Ja, még az is elképzelhető, hogy esetleg sok sós dolgot ettél. Mert az még megköti a vizet a szervezetben és plusz súlynak tűnik. Ezért javasolt sószegényen táplálkozni, olyankor is tengeri sót használni.


Tényleg kemény a callanetics, nagyon jó alakformáló, én is építettem be belőle gyakorlatokat az edzéstervembe, de tény, hogy súlyt veszteni nem lehet tőle. Az ideális az lenne, ha kicsit táncikálna az ember, utána végezne call. jellegű alakformáló gyakorlatokat.

11. s.irma
2008. ápr. 15. 09:23

este hat után ne egyél. Inkább tornázz egy napi 15 percet.

Reggel egyél rendesen. Ne egyél fehér lisztből készült termékeket és édességet.Gyümölcs evés után mindig legyen 1/2 óra szünet. Ja és legalább 4 inkább 5 étkezés legyen egy nap. Napi 2,5 liter folyadék.

Ha ez megvan garantált a siker.

2008. ápr. 15. 09:14
Szerintem a Callanetics amúgy nagyon kemény torna, de utána nagyon jól szoktam érezni magam. Ha pedig formálódik az ember, és megerősödnek az izmai, nem kell feltétlenül ragaszkodnia a fogyáshoz sem. Én is vagy 5 kilóval nagyobb súlyt tűztem ki magam elé, mint amilyen pár éve voltam, mert az irreálisan kevés volt, csak akkor még meghízni nem tudtam. De ha 5 kiló helyett kettőt fogyok csak, közben viszont megfelelő lesz az alakom a torna hatására, nem fogok ragaszkodni a kitűzött súly elérésére.
2008. ápr. 15. 09:10
Én is fogyózom, rajtam is van 3-5 kiló plusz, de tapasztaltam, hogy ez csak fogyókúrával nem fog lemenni, így elkezdtem a Callanetics-et (tegnapelőtt, úgyhogy még nincs hatása). Viszont: tegnap végre sikerült jó sokat innom, majdnem három litert. Erre ma reggelre fél kilóval több voltam, pedig nem ettem sokat tegnap, az is főleg zöldség volt. Szerintetek lehet, hogy a hirtelen megnövekedett vízmennyiséget nem engedte ki teljességgel a szervezetem? Mert más magyarázatát nemigen látom a fél kiló plusznak.
8. a9e1c02a7b (válaszként erre: 7. - E12ac2bb5c)
2008. ápr. 15. 09:05

Úristen! 5-kor egy szelet puffasztott búza! Bizti ez lehet a bűnös! :) Na jó, viccen kívül: szerintem ez kevés. Le van lassulva az anyagcseréd. Fel kéne turbózni kis gyümölccsel, iktass be még plusz 1-2 kisebb étkezést 1-1 gyümölccsel, joghurttal.


A tornáról annyit, hogy jó a Call. meg a Pilates, de egyiktől sem fogsz fogyni, csak formálódni. Kéne egy kis táncika, ha nem is ugrabugra :))) Az a helyzet, hogy a Call. és a Pilates eléggé egyoldalú mozgás. Úgy értem, hogy egyik sem dinamikus, hanem lassú mozgásokból vagy statikus izomerősítő gyakorlatokból áll. Ehhez is hozzászokhatsz, kellene váltani egy kicsit dinamikusabb sportra. Nem kell feltétlenül ugrálni hozzá, csak más jellegű legyen, mint az eddigiek.


És sokat inni, inni, inni (vizet)!

2008. ápr. 15. 08:52
Sziasztok! Hát én nem szeretem a zöldségeket ,és ez nagy baj . De én pl reggel eszem két kis teljeskiörlésű kenyeret egy szelet párizsi . Délben ebéd amit otthonról viszek a munkahelyemre ,persze odafigyelve az adagra . És kb 5-körül egy szelet pufasztott búza . És napont 3x iszom zöld teát igaz én filtert és nem szálast . És heti 4x callanetics és havonta váltva Pilátes . van más dvd is de én nem szeretk ugrálni meg a levegőbe hadonászni itt a bokszra gondoltam . Na de én úgyérzem ennyinek elégnek kéne lenni . De megse mozdul a súlyom talán némi változás van centibe . Na akkor még mit csináljak ??
2008. ápr. 15. 08:41

szia!

en a zoldseg dietat ajanlom,es persze sok folyadek, kicsi torna is kellenne, ha teljesen oszinte akarok lenni.

en a duci-treninget csinalom, heti 5 alkalommal, igaz 1 hete kezdtem a tornat, de maris jobban erzem magam, talalsz nagyon sok dietas zoldseges receptet itt a hoxan is, de ha irsz nekem, szivesen adok 1-2 receptet,no persze nekem konnyu ,mert en zoldseg imado vagyok,nem tudom te hoyg allsz a zoldsegekkel???!!!

szoval,ha van kerdesed irjal, szivesen segitek.

a zold-tea is egyebkent jol bevallt nekem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook