Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1414. Szilvita
2009. febr. 18. 15:01
Ancsa, ha baj lenne, hidd el, észrevennéd. Nyugi, az a legfontosabb most:) Pikk-pakk el fog menni az a pár hét, meglátod!
1413. Ancsa 37
2009. febr. 18. 14:44
Azért azt érzem, hogy a hőm még mindig magas (egész nap melegebb a homlokom, mióta kismama vagyok, 37 fok körül van folyamatosan) szerintem most is van ennyi. Hát azért talán ha baj lenne, ez is leesett volna, nem?
1412. rencsilany (válaszként erre: 1401. - Mandy)
2009. febr. 18. 14:33

azt azért én is tapasztalom,hogy nincs 2 egyforma,sőt 3 egyforma terhesség sem:)

Bennem is bennem van,hogy vajon melyik nap és mikor fog rám jönni a szülés.Vajon hogyan fogok reagálni rá...(úgy értem megijedek,stb...)

1411. Dézsa
2009. febr. 18. 14:28
De nincs már messze a 12. hét, ami után meg már úgyis eltűnik magától (általában).
1410. Ancsa 37 (válaszként erre: 1409. - Dézsa)
2009. febr. 18. 14:15
Aranyos vagy, köszönöm! Még csak 8 hetes és 5 napos...ez még igazán nem nevezhető előrehaladottnak :-(
1409. Dézsa (válaszként erre: 1398. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 14:14

Szia!


Orvostól hallottam egyszer:

minnél előrehaladottabb a terhesség, annál valószínőbb, hogy csak 3 naponta jelentkezik hányinger. Ha nincs görcs, se vérzés, próbálj megnyugodni!!!

1408. Ancsa 37 (válaszként erre: 1405. - Mandy)
2009. febr. 18. 14:12
Mandy, köszi az infót! Megpróbálom kibírni hétfőig, remélem, minden rendben lesz és próbálok nem agyalni...
1407. mandy (válaszként erre: 1406. - Mágika75)
2009. febr. 18. 14:08

Szia Mágika :)

Hát legkésőbb a hét végéig maradhat bent, nem kaptunk több haladékot...

1406. Mágika75 (válaszként erre: 1405. - Mandy)
2009. febr. 18. 14:04

Szia Mandy,


Ti még mindig itt?

Ez a lányzó bent marad? :-)

Semmi jel?


Minden jót!

1405. mandy (válaszként erre: 1404. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 13:54

Nincs baj, én nem is azért mondtam. Hanem hogy megnyugodj!

Van ott a rendelőben is UH. Nem olyan nagy, hanem csak egy kis 'dobozka', tehát tényleg csak arra alkalmas, hogy megnézze a baba szívét, meg hogy milyen fekvésben van, illetve a köldökzsinór és a lepény állapotát. Legalábbis nekem ezeket szokta megnézni.

1404. Ancsa 37
2009. febr. 18. 13:51

De ha baj van, akkor úgysem tudnak velem már mit csinálni...azért aranyosak vagytok, hogy bíztattok.


Balogh dokinak van UH-ja az Sztk rendelőjében? Mert hozzá megyek hétfőn. Ő meg tud majd nézni? Vagy csak előjegyzés után megy a vizsgálat a nagy UH-n?

1403. mandy
2009. febr. 18. 13:39

Egyébként meg én is aggódós vagyok, még így a harmadik terhesség legvégén is.

Reggel 9 körül eszembe jutott, hogy ma még nem is mocorgott. Na gyorsan leültem a kanapéra, és addig piszkáltam szegénykét, amig nem jelzett. Szóval csak aludt, de jól felvertem :)

Nem baj, a következő hónapokban majd jól visszaadja :D

1402. mandy (válaszként erre: 1398. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 13:38

Egyrészt simán lehet ilyen, hogy egyik napról a másikra elmúlik az émelygés.

De ez úgyse fog megnyugtatni (engem se nyugtatna), úgyhogy én is azt mondom, hogy menj el dokihoz. Biztos nincs baj, de legalább megnyugszol! Nem hinném, hogy egy plusz UH ártana.

(ahogy szerintem a deci vörösbor se, volt ahol pont azt olvastam, hogy annyit meg KÉNE inni minden nap, mert jó vérképző vagy mi)

1401. mandy (válaszként erre: 1399. - Rencsilany)
2009. febr. 18. 13:37

Az eddigi két szülésnél én is kinyíltam.

De ez a kiscsaj megmutatja (ebben is), hogy nincs egyforma terhesség :)

1400. rencsilany (válaszként erre: 1398. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 13:36

Én lehet elmenék dokihoz.Ha volt már egy ilyen...

Én a jobb félni,mint megijedni párti vagyok.


Azt mondják az uh nem árt a Babának.Az,hogy egy héten 2-3 szor is megnézik.Nem ettől lesz baja.

De lehet,hogy sokmindent megelőzől vele.


Majd jelentkezz,hogy mi lett!!Drukkolunk!


Én nem megijeszteni akartalak ezzel a hozzá szólásommal!!

Az időjárás is sok mindent befolyásol.És mostanában olyan bolondos idő van.Az is lehet,hogy semmi bajod,csak igy reagál aszervezeted erre a mai napra...

1399. rencsilany (válaszként erre: 1396. - Mandy)
2009. febr. 18. 13:33
nekem szülések elött általában kinyilt 1 ujjnyira.Sőt,ha vérezgetek,akkor tudom még kb. 2 nap és szülök.Most is kíváncsian várom,mikor tör rám:)
1398. Ancsa 37
2009. febr. 18. 13:24

Lányok, segítsetek!

Ma reggelre teljesen elmúlt a hányingerem. Ez nem jó jel, tavasszal is pont ilyen tájban így kezdődött. Most kicsit be vagyok sz*rva.

Az nem túl jó jel, ha valamelyik terhességi tünet hirtelen megszűnik. És ugye a régi rossz emlékek...

Remélem, Bari tényleg csak egy kis pihenőt adott nekem.

olyan fura, hogy idáig nagyon vacakul voltam, most meg mintha elvágták volna. Ugye nincs baj? Hétfőn még láttam dobogni a kis szívét...


Gondoltam elrohanok dokihoz, csak az a baj, hogy hétfőn voltam UH-n, meg jövő héten hétfőn is kell mennem-szóval a túl gyakori UH nem valami szerencsés. Próbálok pozitívan gondolkodni, de elég nehéz.


Normális, hogy a kb. 2 hete tartó folyamatos hányingerem mára teljesen elmúlt? (ma vagyok papírforma szerint 8 hetes és 5 napos) Nem korai ez még?


Remélem, nem csináltam azzal bajt, hogy tegnap este megittam egy deci finom vörösbort, úgy megkívántam. Ugye mindhol azt írják, hogy nulla alkohol, árt a babának. Szerintem meg ha ezen múlna, már kihalt volna az emberiség.


Szóval picit félek...

1397. Ancsa 37 (válaszként erre: 1393. - Mandy)
2009. febr. 18. 13:19

Igen, ezen már én is gondolkoztam. A szülésznő van veled végig, a doki meg már csak akkor jön, amikor kint a baba feje és varrni kell. És még egy gyerek se maradt az anyja hasában :D


Én nem februárban, hanem sokkal később szülök-papíron szept. 25.

1396. mandy (válaszként erre: 1395. - Rencsilany)
2009. febr. 18. 13:11
Hát akkor nem csak a jóslófájásokkal hagytál le, hanem a méhszájjal is. Az enyém is zárt, de még nem is puhult fel :-/
1395. rencsilany (válaszként erre: 1392. - Mandy)
2009. febr. 18. 13:10

Én is gondoltam már erre.:)De van egy olyan érzésem,hogy majd csak jövő hét vége felé "reménykedhetek" abban,hogy szülök.Jó a jóslófájásaim nem kellemesek...

Kedden este kiderül hogyan állunk,akkor megyek dokihoz.múltkor még zárt volt a méhszáj,de már puhább...

De nem szólók egy szót sem,még a végén az én Babóm is túl jól érzi majd magát odabent:)

1394. mandy
2009. febr. 18. 13:06
A Bártfai utcai UH tényleg vacak (mind a gép, mind a körülmények), össze sem lehet hasonlítani a Fehérvári útival!
1393. mandy (válaszként erre: 1384. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 13:05
Ancsa van egy lány a másik 'topikomban' :) (2009 februári babák), akit nem vállalt Balogh (mert hogy fullon van), erre úgy döntött a kismami, hogy a terhesgondozásra akkor is hozzá fog járni....aztán nem fogad dokit, csak szülésznőt.
1392. mandy (válaszként erre: 1383. - Rencsilany)
2009. febr. 18. 13:03

Rencsi!

Tőlem múlt héten kérdezte a dokim, hogy mikor mennék vissza hozzá, hétfő délután, vagy kedd délelőtt. Ha az utóbbit választom, még az is lehet, hogy összefutottunk volna :)

Ja és néhány hete itt viccelődtem, hogy ha kicsit siettek, mi pedig túlhordunk, akkor a végén egyszerre szülünk. Nem gondoltam komolyan, aztán a végén még..... ;-)

1391. mandy (válaszként erre: 1382. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 13:01

Igen a nődoki ad beutalót, sőt van nála (konkrétan az asszisztensnél) egy ilyen naplóféle, amiből rögtön mondja, hogy mikor vannak szabad időpontok az UH-on, Te pedig válogathatsz. Én elég nehéz eset vagyok, mert úgy kértem időpontot, hogy a férjemhez és Bálinthoz is alkalmazkodnom kellett :)


NST-n három gép van, tehát maximum ennyi kismamát tudnak figyelni egyszerre, de én ritkán mentem úgy, hogy az egyik gép ne lett volna szabadon.

2009. febr. 18. 12:58

Mandy!

Kösz a privit!:)

1389. rencsilany (válaszként erre: 1388. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 12:57

Ott nekem is negatív élményem volt.

Egyszer 12 hetesen ultrahangon.Jötte gy doki,aki közölte az uh-os csajjal,hogy ez nem baba mozi és fejezze be,meg különben is saját pacienst hozott,annak fontosabb az uh.

Alig tudta végig csinálni nekem az uh-ot,hogy megvan e Babának minden szerve.

És közben szinténmásik 2 kismama hallgatta ezt az öltözőben...

Utána,akkor volt még negatív,mikor közölték az agykamra tágulatot.Jól megijedtem és még le is szidott,hogy most ezt nem kellett volna,mert nézzem meg milyen gyorsan ver a Baba szíve.

Köszi,mikor közlölnek valami negatívat a gyerekeddel kapcsolatban,melyik az a szülő aki nem ijed meg?

Többet nem is mentem oda...


Ezért irtam,hogy egész más a Fehérvári út!!

1388. Ancsa 37 (válaszként erre: 1387. - Rencsilany)
2009. febr. 18. 11:17

Nekem a Bártfai utcából elég negatív emlékeim vannak-májusban szobat este kerültem be a kórházba 9 hetesen vérzéssel. A kórház UH-ja annyira béna volt, hogy nem lehetett egyértelműen látni, van-e szívverés. Hétfőig kellett várnom, akkor lementem a Bártfaiba, hogy ott nézzék meg. Gondolhatjátok, min mentem keresztül.


Egy fiatal nő végezte a vizsgálatot, tök szenvtelen hangon közölte, nincs szívhang, terhességmegszakítás. Ott bőgtem, senki még egy szót se szólt hozzám, miközben próbáltam magam rendbe szedni, az előtérben meg a félig elfüggönyözött öltözőkabinban ezt végighallgatta még 2 kismami, plusz az előtérben az asszisztens. Legszívesebben üvöltöttem volna ennyi érzéketlenségtől.

1387. rencsilany (válaszként erre: 1384. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 11:10

Egy kérdezést megér mindenképpen!:)

Próba cseresznye...


Hát igen,elég alap lenne.Amúgy szidták nagyon a Josdit,meg a Bártfai utcában a Zsivola Janát is.Aszisztens beszélgetett egy dokival,mig én levetkőztem.

1386. rencsilany (válaszként erre: 1385. - Ancsa 37)
2009. febr. 18. 11:08

ezt nem tudom.Érden járok,mert itt az sztk-ban van ilyen gép.

Viszont az érdi sztk-ban nem mennék semmilyen más vizsgálatra.

Azt hiszem nem kell ecsetelnem miért:(

Ég és föld a 2 sztk között a különbség...

De itt Érden egyszerre egy kismama lehet a gépen.

Meg úgy tudom elég drága a masina,igy általában egy darab van belőle többnyire.

Bár lehet vannak "gazdagabb" szk-k,kórházak.Passz!

1385. Ancsa 37 (válaszként erre: 1383. - Rencsilany)
2009. febr. 18. 10:50
NST-re is a Fehérvári útra jársz? Írsz arról is? Hány kismama van egyszerre a gépen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook