Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szénhidrátmentes ételek fórum

Szénhidrátmentes ételek (beszélgetős fórum)


1 2
11. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Bowie)
2013. júl. 11. 15:25
Igen, de ezek megint foetelek. Vagy ugy gondoltad, h csirkemellet magaban, koret nelkul? :D Az eleg gyilkos lehet :p
10. ubi pretium (válaszként erre: 6. - M0ncsa)
2013. júl. 11. 15:25

Akkor elnézést,így már értem :((


Van a neten vhol egy kifejezetten dagantasokaknak írt szakácskönyv,abban ha jól emlékszem daganattípus szerint is le vannak írva a receptek.Ha megtalálom(vhova elmentettem,csak nem könyvjelzőbe)elküldöm neked.

9. M0ncsa (válaszként erre: 3. - Nbandus)
2013. júl. 11. 15:24

Igen, az "elmeletet" en is tudom, csak relevans recepteket nem nagyon talalok :) Ha irnal/linkelnel nehanyat, nagyon megkoszonnem.


Wokkal kapcs. csak annyi, hogy magaban nem szokas enni, nem? A koret meg altalaban rizs, tehat gabona, amit nemigazan kellene, ill. minel kevesebbet.

2013. júl. 11. 15:23
vadasmártás is lehet
7. bowie (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2013. júl. 11. 15:23

baconbe tekert pulyka vagy csirkemell, sajttal, sonkával, pestóval töltve...ez egy óra alatt sül meg 200 fokon.


Zsírban sült hal


Oldalas, bőrös disznó husi sütve

Ezeket tudod úgyis, hogy a tetejüket megrakod gazdagon répával, hagymával..nagyon jól összesülnek, ízre is.:)

6. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Ubi pretium)
2013. júl. 11. 15:22

A gomba nem tiltolistas, csak nem tudja megemeszteni (belrak). Nem az a gond, hogy nem tudom, mit ehet, az alapanyagokkal tisztaban vagyok, csak receptekre lenne szuksegem, hogy ne 5-6-fele etelt fozzek ket hetig.

Apu sem tartja be 100%-osan, nem is lehet. De igyekszik minel kevesebb szenhidratot fogyasztani, en meg, miutan atgondoltam, miket szoktam fozni... nos, szinte mindenben van szenhidrat krumpli vagy gabonafele formajaban :(

2013. júl. 11. 15:18

A gomba nem tiltólisás! :S A szénhidrátot 100%-ban én sem tudtam elhagyni,pedig előtte sem nagyon ettem.Ha apukád nem eszi egyáltalán,minden tiszteletem az övé!(néha kell,feszült vagyok,ha semmi nincs)


Halat minden mennyiségben és formában.

Lecsó is jó.Főzelékek,levesek.

Nem olyan bonyolult ez azért :) Ha mindent szigorúan betartana az ember,éhen halna.A cukrot kell mindenképp mellőzni!

2013. júl. 11. 15:15
Tejtermekekkel vigyaznia kellene a novekedesi hormonok miatt es az inzulint hintaztatjak.
2013. júl. 11. 15:13
Rakott zöldségek, párolt zöldségek, majonézes saláták(kukorica, virsli stb), wokos zöldségek. ezeket úgy mixelheted, ahogy akarod :) padlizsán, cukkini, répa, paprika, paradicsom stb.
2. M0ncsa (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2013. júl. 11. 15:11
Hogy mit ehet, es mit nem, meg hogy miert, tobb info itt: [link]
2013. júl. 11. 15:09

Sziasztok!


Apukam jon hamarosan latogatoba, aki rakos megbetegedes miatt dietan van. Nem ehet gombat, huvelyeseket (bab, borso), kaposztafeleket, gyumolcsot, es szenhidratot is csak minimalis mennyisegben (napi 50 gramm, ami szinte semmi). Szoval krumplit, gabonafeleket, ertelemszeruen a tesztakat is kerulnie kell. Meg persze minden ami edes/cukros, ki van zarva.


Ami johet: zsiros etelek, husfelek, zoldsegek es tejtermekek minden mennyisegben.


Mar nezelodtem a neten, de eleg keves ilyen receptet talaltam, szinte mindenben volt "valami". Meg az Atkins es a paleolit is gyumolccsel es kulonbozo edesitoszerekkel foz. A foetelek nem akkora gond (csinalhatok neki sult kolbaszt, fasirtot, rantott sajtot, stb.), inkabb a koretekkel, hogy ne tokfozeleken es salatan eljunk ket hetig :) Persze minden egytaletel is szivesen latott (mint pl. a ratatuelle).


A segitsegeteket elore is koszonom!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook