Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Személyiséglap oviba.......Jogos? fórum

Személyiséglap oviba.......Jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. zebracsikó (válaszként erre: 38. - 4c30444687)
2011. nov. 19. 19:10
akkor azt odaírták volna és kérték volna a felmérésben való szíves közreműködését a szülőnek , felajánlva, hogy önkéntes a kitöltés!
41. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 19:09
Nem is fog szólni, megnyugodhatsz.
40. Puppi4 (válaszként erre: 33. - Lili74)
2011. nov. 19. 19:09

Lili! Ezek a kérdések amikhez igazán köze van minden óvónőnek.

Ezek alapján tudhatja hogy kell e külön is figyelnie a gyerekre.


ezek a kérdések mind a hivatalos anamnézis felvétel részei, és fontosak abban, hogy megállapíthassák,ha esetleg probléma van a fejlődésében.


Az is nagyon fontos kapott e az anya oxitocint, EDA-t mert az is árthat a gyereknek

39. zebracsikó (válaszként erre: 37. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:09
szerintem ritka, hogy az oviba frissen bekerülő gyerek és anyuka ennyire nyíltan beszélne a problémákról...az majd később, ha bizalmába fogadja az óvónőt. Addig nem mondja el egy ilyen papíron, hogy minden nap kap két pofont vacsora helyett apukától.
38. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 19:07
szerintem ez valamilyen felméréshez kell, és a kitöltése nem kötelező
37. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 19:05

... azzal, ha kitöltök egy lapot, nekem is össze kell foglalnom magamnak hogyan élek, milyen módon, mennyire jó/rossz ez a gyermekemnek... nem rossz ez néha, ha az ember átgondolja.

Nem érzem kurkászósnak az ilyen lapokat, a mai világban pláne nem... amikor albérletről albérletre vándorolnak anyukák pici gyerekekkel, semmi pénzből... az apukák játékgépeznek, elverik a maradék pénzt... kell, hogy erről tudjon a pedagógus, akár óvónő, akár tanítónő.

SZülői értekezleten gyakran hangzik el, hogy " a gyerekek rosszak, neveletlenek... blabla" ... de nem látja a pedagógus, és igenis látnia kell, hogy nem a 3-4-5-7-10 éves gyerek ül a padban, hanem vele ül a családja... ami jó esetben harmonikus és boldog, de lehet, hogy apuka esténként összeveri anyukát... a nagypapa megrugdalja a nagymamát, és megint nincs kajára pénz... stb. stb. tudom, hogy szélsőséges esetek, de bizony a gyerek napját a "hogyan vagyok ma itt"-jét erősen befolyásolják, és segíteni csak úgy lehet, ha tudnak dolgokról. Ok, biztos vannak olyan családok, ahol minden szép és csilivili, és feleslegesnek érzik az ilyen kérdéseket, de bizony van, ahol nem annyira felesleges..... és nem mellékesen, a pedagógusnak meg kell tanulni a sorok között, a szavak közti szünetekből olvasni, mert nem mindenki írja le a valóságot... de a lap mégis tükrözi... jó esetben.

2011. nov. 19. 19:05

Egyébként még annyit hozzáteszek hogy ha nem töltöd ki a papirt a gyerek akkor is nagyon sok mindent el fog mondani. Még azt is amit nem is gondolnál hogy a gyerek tudja. Ugyanis a gyerek nagyon őszinte, és mindent elmond. Nem tudod neki megtiltani ha valamit titokban akarsz tartani mert tuti hogy az lesz az első amivel a napot inditja az oviban. Szóval a gyerek az nagyon őszinte, és néha még beszélnie sem kell, mert a pedagógus látja hogy valami van, mert a gyerek nem olyan mint szokott. És elég egy kicsit beszélgetni, máris megvan a válasz a miért-re.

Szóval a bizalom tényleg nagyon fontos. És ha megkérdezed az ovónénit biztos hogy ő is sok kérdésedre fog válaszolni. De ah kis faluban laktok akkor meg úgyis tud mindenki mindent. Még azt is ami nincs. Ezért jobb tisztázni a dolgokat.

35. Puppi4 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. nov. 19. 19:04

Pedig ez a kérdés kell a gyerek anamnéziséhez.

Ami a lakás tulajdonjogát illet, stb, azokat a kérdéseket nem értem (de lehet hogy a szociális helyzet meghatározásához kell)


Viszont hogy a szülők együtt élnek e, az anya szedett e gyógyszert a terhesség alatt, és mit?

MIlyen volt a szülése (természetes/császár)

Ezek a kérdések kellenek.

Mert pl. ha az anya szedett gyógyszert a terhesség alatt akkor az óvónő jobban odafigyel a jelekre, nem maradt e valami vissza ebből a gyereknél.

Ha tudja hogy van előzmény akkor könnyebben észreveszi a gyereknél ha valami nem stimmel, nem síklik el felette, és a gyerek megkaphatja a hasznos fejlesztéseket.

2011. nov. 19. 19:03

Nálunk volt család látogatás, és ilyen kérdőív is. Simán kitöltöttem, mert ezzel jobban megismerik a gyereket.

Amúgy rajta volt, hogy nem az óvoda kéri, hanem valami kutatáshoz kellett.

33. Lili74
2011. nov. 19. 19:01

Ha pl beírom, hogy igen, anyuka szedett gyógyszert a terhesség alatt, akkor abból milyen információt kap az óvodapedagógus?

Leveszi, hogy anyuka pl drogos, vagy akkor megkérdezi azt is, hogy miért szedte anyuka a gyógyszert, és akkor már mindjárt anyukáról is teljes kósképet kell adni, hogy igen anyuka azért szedte a gyógyszert, mert pl bakteriális fertőzése volt?


A házasság hányadik évében született a gyermek?Hányadik házasságból?Az anya hányadik terhessége volt?Szedett-e az anya gyógyszert?Mit?. . .


Szerintem ezekhez pont semmi közük.

Nem mondom, hogy nem kell a kérdőív, mert ez is ad egy képet a gyerekről, a szociális helyzetéről, bizony ezek sokszor nem felesleges kérdések. De az fentiek...jó, hogy nem már arról kérdez, hányadik kukacolásból jött össze a gyerek.

32. zebracsikó (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 19:00
hidd el, ezeket, amiket te levelezel a tanítónénivel, óvónénivel, ha zaklatott a gyerek, vagy van közlendőd, akkor is lehet csinálni, ha nem töltetnek ki ilyen kurkászós személyi lapot!!
2011. nov. 19. 18:59
A mai óvoda felénk legalább csak gyermek megőrző intézmény,hazug,sumák óvónőkkel.Önkormányzati fenntartás.A katolikus óvoda sokkal másabb.Nem kérdeztek ilyeneket.Jó,hogy arra nem kiváncsi a tisztelt óvoda,hogy anyuka netán szűzen ment férjhez ?Régen az én gyerekem idejében a család látogatás volt divatba.Azután kitárgyalták,hogy kinek milyen szekrénysora van.Na ez nem egy kis 1000 fős falu,hanem 165 ezres nagyváros.A gyámhatóság is megér felénk egy misét!A hőlgy nálunk én csak nagymama vagyok mennyi a nyugdíjam,van -e betétszámlám és azon mennyi a pénz,milyen vagyonom van,A szobákat fel leltározta,mint egy hagyatéki leltárnál,hogy mi van benne.Én is kérdezgettem mindenkit,hogy halottak -e már ilyet,de senkinek még nem volt benne része.Az,hogy a gyereknek milyen volt a születési súlya,hogyan fejlődött,van-e testvére? Van e valami allergiája megértem,hogy kíváncsiak.No de a többi?
30. minden név foglalt (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 18:59

Egyetértek Veled.

Nem a kifogásokat kell keresni.

A "MIÉRT"-re én is kiváncsi lennék.

Miért kell mindig furkálódni? Miért kell bizalmatlannak lenni? Miért kell akadályozni a másik munkáját?

Nekem nincs takargatni valóm, és válaszoltam a kérdésekre. Akinek van az meg csak háborogjon

29. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - Bella 13)
2011. nov. 19. 18:58

... pl... a nagyszülőkkel... stressz van... miért? Kitől? valaki bántalmazza? Ki?


De nem akarok belefolyni ebbe a fórumba, mert én az ördög ügyvédje vagyok... Én a gyerekemet és a bizalmamat raktam mind a bölcsödébe, mind az óvodába, mind az iskolába... két gyerekemet (egyedülálló szülőként) ... soha nem éltek vissza az információkkal... soha... elsős-másodikas volt a lányom, azt is beírtam az üzenőbe, ha zaklatott volt éjszaka, rosszul aludt... vagy sírósan ébredt, mert akkor figyelték, hogy van-e valami, amit tudnom kell, amire rá kell néznem...

Bizalom nélkül semmi nincs... :/ ... és a tapasztalatom, hogy azok nem tudnak bízni más emberekben, akikben amúgy nem lehet megbízni... :/

Sajnálom...

2011. nov. 19. 18:58
(egyébként a pontos elnevezése ennek a dokumentumnak SZemélyi lap. A "személyiség" azért egészen mást jelent.)
2011. nov. 19. 18:58

Szerintem...

1.Vagy ezzel akarják megspórolni a családlátogatást

2.vagy valaki az oviban szakdolit ír...

Véleményem:

felháborító turka emberek magánéletében.Ha elmegy az ovónő és úgy jut információhoz oké.Na de írásba adni...Szerintem nagyon sok jó ovi van,ahol nincs ilyen.Szerintem...

26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Minden név foglalt)
2011. nov. 19. 18:54
amikor kibukik a probléma, akkor kell megkeresni a gyökerét, ugyanis nem biztos, hogy az albérletben élő család gyereke megsínyli ezt a helyzetet, de azt viszont biztosan megsínyli, ha tejallergiás, én meg adom neki a kakaót! Ezért mondtam, hogy bizonyos információk feltétlen szükségesek, bizonyosak meg nem, vagy csak speciálisan kialakult helyzetben
25. zebracsikó (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 18:52

bizony, a korrekt együttműködéshez információk kellenek!!


De RELEVÁNS információk!! Olyanok, amik a közös célt, a gyerek fejlesztését a legjobban elősegítik, illetve amik ehhez feltétlen szükségesek.


AZ nem szükséges, hogy mi a ház tulajdonjoga.

24. minden név foglalt (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 18:51

hidd el hogy ezeknek a kérdéseknek van jelentőségük

Az otthoni feszültésg eredhet pl abból hogy nem a saját lakásomban lakom, és nincs pénz a törlesztésre.

A gyerek születehet "szerelemgyerekként" amikor próbálkozik az ember tudatosan, és születhet azért mert kefél anyuci meg apuci mint az állat.

Hidd el hogy ezek a kérdések nagyon sokmindent elmondanak egy pedagógusnak.

A jegyző valószinüleg tud a papirról, mivel az ovi a hivatalhoz tartozik, legalábbis sok esetben.

Vannak kérdések amire én sem válaszolnék, de ezek szerintem nem azok.

Felháboritónak egyáltalán nem tartom, azt már sokkal jobban hogy egyes szülők bele kötnek szite mindenbe, azzal nem foglalkozva hogy a pedagógusnak milyen nehéz a helyzete manapság, legyen az óvónő vagy tanár.

Mondom ezt azok után hogy 2 év iskola és 1 év ovi munka áll mögöttem.

Igaz hogy nem sok idő, de nagyon ki lehet ismerni az embereket. Azt hogy a szülők hogy bánnak a gyerekkel, hogy neveleik, vagy éppen pont hogy nem nevelik a gyereket.

Az pedig általános hiba hogy a tisztelt szülők összekeverik manapság az iskola és óvoda feladatát.

Ugyanis az intézményekben tanitják a gyerekeket nem pedig nevelik. A szülők pedig nagy tévedésben vannak mikor azt mondják hogy a gyerek neveletlen mert rossz a pedagógus. NEM. Neveletlen a szülőtől lehet egy gyerek. A pedagógustól esetleg nem tanul eleget olvasni irni, rajzolni stb. De nevelni a szülő neveli a gyereket.

Hozzáteszem igy a végén hogy:TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!

23. Moncsi0101 (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 18:51
Valahol igazad van,de akkor miért ne kérhetnénk mi szülők az óvónőkről hasonló kérdőívet,ha már rájuk bízzuk gyermekeink "nevelését".
22. gne2 (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 18:51
Mindenhol van kérdőív, de azért nézd már meg ezeket a kérdéseket.
21. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 18:51

Megfogalmazol egy levelet, melyben kéred az ügyben való állásfoglalást. Ne felejtsd csatolni a személyi lap másolatát, és írd oda, hogy a neved elhallgatását kéred. Tiszteletben tartják!.

(névtelenül nem írhatsz, azokat nem vizsgálják)

Az oktatási jogok biztosa nem hatóság, tehát ő csak egy hivatalos állásfoglalást fog küldeni az ovinak arról, hogy tanácsolja a jogsértő adatbekérés felfüggesztését.


[link]


maximálisan korrekt módon járnak el minden esetben

20. Bella 13 (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 19. 18:51
És a gyerek fejlődésének melyik aspektusát befolyásolja, hogy kinek a házában lakik?????????
19. gne2
2011. nov. 19. 18:50
Nálunk is volt kérdőív, de korántsem volt ennyire "alapos". Nem kérdezted az igazgatót, hogy miért kérik ezeket? Mi köze az óvodának mindehhez?
18. Bella 13 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 18:49
Jogos!!!
2011. nov. 19. 18:49
Nem semmi kérdések!!! A kérdések többségére én sem válaszolnék. Még jó, hogy nálunk ilyen nincs.
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 18:48

:o) Háborogjunk! :)


... és mindig elfelejtődik, hogy elvileg az ovodának, az iskolának és a szülőnek (a családnak) ugyanaz a célja, hogy harmonikus, mind testileg mind mentálisan egészségesen fejlődő gyermekeket neveljünk.... a gyakorlat, hogy inkább fúrjuk egymást, bizalmatlankodunk, akadályozzuk egymás munkáját... az én kérdésem pedig az, hogy MIÉRT?

Ha együtt akarunk dolgozni a pedagógusokkal, és elvárjuk, hogy velünk együtt dolgozzanak, gondolkodjanak, ahhoz információ kell... igen, volt 19 éve is ilyen, nálunk volt... nem okozott gondot a megválaszolása.

2011. nov. 19. 18:48

Én biztos nem tölteném ki!

Mi köze van a ház tulajdonviszonyaihoz meg hogy voltál-e már házas???

Felháborító!!!!!

14. Moncsi0101 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2011. nov. 19. 18:47
Köszi ennek utána járok.
13. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Moncsi0101)
2011. nov. 19. 18:45

értem.

akkor ha akarsz lépni az ügyben, küldd be az oktatási jogok biztosának (akit ombudszmannak szoktak tévesen hívni), mert ott kérheted, hogy a neved elhallgatása mellett vizsgálják ki az ügyet, és ezt maximálisan be is tartják!!!


(őszinte leszek: engem pár pontban annyira felháborított, hogy én bizony meglépném a helyedben ezt)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook