Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? fórum

Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szembe menni a korszellemmel, avagy sem?

1 2 3 4 5
2013. jan. 26. 09:38

Szia! Nekem tetszett a cikked.

Én is szembesültem már ezzel a problémával, de amíg egy gyerek fel nem nő, addig nem késő változtatni. Én két kamasz gyereket nevelek, olyanokat, akik ps-sel a kezükben nőttek fel és amikor a szárnyaim alá kerültek egy éve, közel nem voltak ilyen aktív és sikeres gyerekek. DE! Én sem tartom mumusnak a tévét, telefont, tabletet, stb... inkább ott látom a bajt, hogy sok szülő nem magyarázza el, vagy nem mutatja meg, hogy első a kötelesség, azután a szórakozás. Én semmitől nem tiltom őket, ha elvégezték a feladataikat, így eljutottunk arra a szintre, hogy kötetlenül tudok beszélgetni a két gyerekemmel és nem kell őket "rendszabályoznom", mint azt egyesek teszik, ha már "nem bírnak" a gyerekkel. Ráadásul tavasztól őszig nagyon sokat kirándulunk, apa is elkísér bennünket mindenhova, vagy ő szervezi a programot, és erre bizony egy gyerek se mond nemet, éljünk akármilyen modern korban. :) Hiszen élmény.

6. Muraja (válaszként erre: 4. - 07016ed7ac)
2013. jan. 26. 09:34

Teljesen egyett ertek , fiam anno a 80 evek közepen a dator schakott imadta . Eltelt ket ev bejött a dator , jöttek csak pl . a Backpaker ami nagyon bejött akkor. Fantasztikus tudasokat szolgalt a földrajz es kulturak terulaten igenis jatszva tanulni - tanulva jatszani .

Ma a fiam mar maga is teenage edesapa es egy ismert koncern szisztem fejlesztöje .

2013. jan. 26. 09:17
Ja,és mellesleg ma több háztartásban találsz tévét,mint fát,amire mászhat a gyerek. Lehet,rossz anya vagyok,de a nappali közepére akkor sem ültetek...
2013. jan. 26. 09:15

Részemről messze nem gondolom ilyen tragikusnak az egészet.

Informatikus a férjem,többek közt játékfejlesztéssel is foglalkozik. Majd azt kéne mondanom a gyerekeknek,hogy nektek tilos ilyennel foglalkozni,végülis csak a napi kenyeret köszönhetitek ennek?

Másrészről hülyeség,h agreszívvá tesz. Képzeld ,én is játszom például,mégis él még minden családtagom. A mobiltelefonnak pedig számos előnye van,nem kéne ördögi bálvánként kikiáltani még mindig.

Mellesleg ez nem "korszellem",ez a mai világ. Része a mindennapi életnek. Ahogy anno a vezetékes telefonról,sőt a villanyról (elektromosság) is azt hitték,az ördög műve..ugye attól nem akarod eltiltani a gyerekeidet?

3. gkreka (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. jan. 26. 09:13
Hasonlót akartam írni :) Nekem is olyan szép elveim voltak, amíg csecsemők voltak a fiaim.
2013. jan. 26. 09:11

:)

Beszéljünk erről újra 10 év múlva :)

2013. jan. 26. 09:08
Mennyit engedjünk a gyereknek a számítógép előtt ülni? Mennyire korlátozzuk mivel játszik? Milyen mértékben kell ellenőriznünk, mi is történik a számítógép előtt a gyerekünkkel?
A média, a mobiltelefonok, a számítógépek uralják az életünket. Engem anyaként, még kevéssé érint a téma, mivel a kisfiam még csak 8 hónapos. Ám ő is megbabonázva bámul a tévére, mászik bele a laptopba, ha hozzáfér. Persze ez érthető, mert színes, villogó, érdekes. Vajon mikortól válik veszélyessé?!

Ugrás a teljes írásra: Szembe menni a korszellemmel, avagy sem?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook