Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi szülés 2016 fórum

Szegedi szülés 2016 (beszélgetős fórum)


76. mongi
2016. jún. 28. 12:11
Nancy,a szülésznő témával kapcsolatban még annyit,hogy mikor fogsz vele először találkozni-szüléskor?Adsz neki majd pénzt vagy ajándékot?Azt előre szokás vagy utólag?Vagy ő mond egy tarifát?
75. mongi (válaszként erre: 74. - Mongi)
2016. jún. 28. 12:09
Ja,most látom ez reggel volt!:)
74. mongi (válaszként erre: 72. - 6496c360f6)
2016. jún. 28. 12:09

Woooow!De jó hír!:)

Még ott vagy?

Leolvasod nekem a doki nevét a névtáblájáról?Lécciiii!:))

2016. jún. 28. 08:39
*emberekkel, pardon
2016. jún. 28. 08:39
Jelentem az ekg 5 perc volt. Valaki azzal riogatott, hogy fél óra... Mindenki nagyon kedves, az sztk-ban vagyok. Mindenki szidja az egészségügyet, de én eddig a hét hónap alatt szinte csak kedves emberekké találkoztam :)
71. Doooly
2016. jún. 26. 17:55
Koszi akkor majd kitalaljuk meg hogy :)...
2016. jún. 26. 09:52
Jaj csajok! Én már úgy várom! Azt álmodtam, hogy pocakon keresztül éreztem a lábujját <3 Olyan kis cuki volt :)
69. gcsi (válaszként erre: 68. - Gcsi)
2016. jún. 26. 09:32
Ja, akkor is odaadhatod, ha hazamenetel előtt megvizsgál.
68. gcsi (válaszként erre: 67. - Doooly)
2016. jún. 26. 09:30
A szülés után nálunk szerintem apa fogja odaadni. Ha minden rendben megy, csak akkor. Nem tudod a párodra bízni? (Szerintem az 50 E teljesen rendven van.) Semmiképp se várj a 6 hetes vizsgálatig.
67. Doooly
2016. jún. 26. 08:15

Fu bakker.Az ilyen kapja be...

En 50re gondoltam. Es mondjuk akkoradjam oda amikor megvizsgal mielott hazamegyunk? Nem baj ha van asszisztens is ott vagy ilyesmi? Anikor megyek hozza mindig egyedul csinal mimdent asszisztens nelkul. Vagy varjak a 6hetes kontrollig? Akkor meg majd azthiszi nem adok semmit es bunko lesz...vagy nemtudom..nem vagyok ebben anmyira otthon..

66. gcsi (válaszként erre: 65. - Doooly)
2016. jún. 26. 07:45
Szerintem készíts valamennyit (30 E is hálapénz), és ha úgy érzed, jobban törődött veled, mint egy átlagos klinikai pácienssel, adj neki. Ha nem, akkor ne, nem "fogadott" doki. Sokszor a szülésznő jobban megérdemli. Ilyenkor a gesztus is sokat jelent, nem az összeg. (Bár hallottam már olyan szegedi szülészről, aki megnézte a borítékot, 20E volt benne, és visszaadta:"Köszönöm,már kávéztam." kijelentéssel. Hát, elmegy az ilyen melegebb éghajlatra...)
65. Doooly
2016. jún. 26. 06:09
Nem nem volt fogadott dokim azert kerdeztem... :) en megmondom oszinten nem akarok 100ezret adni a dokinak mert rohadtul sokallom ezert meg sem kerdeztem es annyit tervezek adni neki amennyit gondoltam.plane h nem is legelejetol jarok hozza. Eddig o sem hozta szoba. Meg ez kicsit erdekes o a inokam van nem maganba es ugy tudom nem is nagyon kerhetne igy penzt tolem...
64. gcsi (válaszként erre: 63. - Doooly)
2016. jún. 25. 22:06

Doooly, azt írtad, hogy már szültél Szegeden, nem értem akkor a kérdést, vagy akkor nem volt fogadott dokid?

Ha jársz valakihez, eleve fizetsz neki alkalmanként a magánrendelésen. Van olyan köztük,aki közli, mennyi a tarifája-ezt előre szokás odaadni, van olyan (mint pl.az enyém), aki nem tartja a markát, köszöni, hogy őt választottam, nem vár el a szülésért pénzt. Így mi úgy döntöttünk, mindenképp a szülés után adunk/nem adunk. (Én az asszisztensétől érdeklődtem, aki ad, mennxit ad.)

63. Doooly
2016. jún. 25. 21:50
Csajok ti mennyit fizettek a dokinak? Ezt a penzt mikor szokas odaadni?
62. gcsi (válaszként erre: 59. - Mongi)
2016. jún. 25. 21:01

Sziasztok! 36 hetes szegedi kismama vagyok. A héten fejeztem be a Madách-sulis szülésfelkészítő tanfolyamot. Én mindenképp javaslom az első babát váróknak. Hétfőnként 16 órától kezdődik, alkalmanként másfél -2 óra. 800 Ft egy alkalom. Témák: babakelengye,oltások,szülés,juttatások,szoptatás, gyerekágyas időszak,csecsemőgondozás,ápolás. Engem elkísért a párom is (a szoptatásos előadás kivételével), úgy 1500 volt kettőnknek. Bármikor be lehet kapcsolódni, az előadások nem épülnek egymásra. Sok pár látogatta a tanfolyamot, a kispapák is érdeklődőek manapság, és ez jó. 😃 Ráczné Gyémánt Andrea tartja, és ő szervez klinikalátogatást is,itt a szülészetre való becsöngetéstől egészen a klinikai tartózkodás végéig mindenről felvilágosít-ide is tanácsos apával menni. Mint írtam,mindenképp javaslom az első babát váróknak, de, ha én most lennék a terhességem elején, akkor tuti, hogy elkezdeném kb.a 20. héten, mert így azért már fárasztó volt. Mi részt vettünk még - szintén Andi szervezésében- egy csecsemő-elsősegély tanfolyamon is, az is nagyon hasznos volt.

Gondolom nem sok kedvetek van ebben a hőségben hetente egy iskolában ücsörögni, de szerintem megéri. 😉

61. Doooly
2016. jún. 25. 20:07

Szegeden szultem rendesek voltak. Mondjuk a szoptatasban annyira nem segitettek..de normalis volt mindenki.

Szules felkesziton nem voltam meg a klinikat se nezegettem ugy kulon :)...

60. 6496c360f6 (válaszként erre: 59. - Mongi)
2016. jún. 25. 16:41
Hallottam róla, de basszus... én olyan lusta vagyok ebben a melegben! :D Szerintetek tényleg van erre szükség?
59. mongi
2016. jún. 25. 11:47
Hallottátok,hogy a Madách suliban hétfőnként van szülésfelkészítő tanfolyam?Egy védőnő tartja,s a végén van benne klinika látogatás is.Tegnap mondta a védőnőm.
58. mongi (válaszként erre: 57. - Doooly)
2016. jún. 25. 11:46
Te Szegeden szültél?Neked mi volt a tapasztalatod a gyerekágyas osztály dolgozóival?Azért picit segítenek,vagy mindegyik nagyon goromba?
57. Doooly
2016. jún. 24. 17:15

Sajna nem tudtam szoptatni, de most midnen erommel azon leszek h sikeruljon. En is ebben remenykedek h majd attol lemennek a kilok... Meg majd megprobalok odafigyelni az evesre.

Az a baj h utalom a zoldsegek nagy reszet, a halat is, meg eleg finnyas vagyok :D

56. mongi (válaszként erre: 55. - Doooly)
2016. jún. 24. 14:15

...és szoptattad a kislányodat?Nekem a szoptatás alatt minden felesleg lement rólam,pedig többet ettem,mint a terhesség alatt.9 és 15 hónapig szopiztak.

Most úgyis még nyáron szülsz,szerintem le fognak menni a plusz kilók.Sokat bírtok majd sétálni,ilyen melegben nem is lesz már annyira étvágyad.Az ősz-tél az húzós.Akkor aztán nehéz fogyni.:)

55. Doooly
2016. jún. 24. 13:23
en kb 12 kgnal tartok igy a 35. heten, de a kislanyommal 28 kgot hiztam tehat mar igyis tobb vagyok 5kg-val mint amennyivel ot szultem... nagyon szeretnek lefogyni valahogy szules utan, mert ez mar nem allapot..
54. mongi
2016. jún. 24. 12:24

Sziasztok!

Ma voltam a védőnőnél.Nem kell járnom a Vasasba,így is kapok anyaságit.Végre elmagyarázta.:)

A vérnyomásom 150 volt először,végül már én mértem magamnak és kinn az előtérben és így lement 125-re.Sajna,amikor bemegyek valamilyen eü.intézménybe,már azonnal felszalad a vérnyomásom.Amúgy itthon napi 3x mérem és 80-90 szokott lenni,épp,hogy birok mozogni.:)

Majd az EKG-nál is magyarázkodhatok...Szörnyű!!!


Ti mennyit híztatok eddig?Én kb. 5kg-nál tartok most a félidőben.A fiammal 11kg-ot,a lányommal 16 vagy 18 kg-ot híztam.Most nem szeretnék sokat.

53. Doooly (válaszként erre: 52. - Mongi)
2016. jún. 24. 07:49

Koszi jol vagyok! :) Ma 35+2. A meleget gyulolom, megorulok tole. Amugy se nagyon birom a forrosagot , de igy balnakent meg rosszabb.

Fu nem is tudom mikortol ereztem, de en is eleg keson. 20 het utan valamikor, de en egybol a rendes rugasokat ereztem. A kislanyomnak 20het elott valamikor mar ereztem valamiket, aztan fokozatosan erosodott. Szerintem ez azert van mert o elso baba volt.

Nyugi eljon az az ido amikor barmit csinalsz erzed :D Meg amikor mar szinte faj ahogy mozog. En konkretan a cicim alatt erzem, hogy rugdos...

52. mongi
2016. jún. 23. 18:03

Doooly,hogy vagy?Hogy bírod a meleget?

Neked mikortól kezdett úgy rendszeresen,erősen,mindig érezhetően mozogni a kisfiad?

Én most töltöttem a 20 hetet,de a napi tevékenységeim mellett én sose érzek semmit.Csak pihenés közben,rákoncentrálva.

51. mongi (válaszként erre: 50. - Doooly)
2016. jún. 23. 17:59
Hű!Nekem még kell pár hónap feldolgozási idő,hogy várjam a szülést!:D
50. Doooly (válaszként erre: 42. - Mongi)
2016. jún. 21. 07:56

Nem nem fogadtam szulesznot, csak a dokit. Hat remelem, hogy jo lesz nyaron szulni :D Mar varom nagyon :)


Az evesrol.. en is eszek mindent, kiveve a nyers tojas meg a nyers hus. De amugy amikor meg dolgoztam, kinai etteremben ott volt amikor terhes csaj nagy pocakkal jott sushiert... :D

49. 6496c360f6 (válaszként erre: 47. - Mongi)
2016. jún. 19. 21:56

A borsmenta iható, de a zöld nem. A koffeinre vigyázni kell. A nyers tojás csak akkor baj, ha eleve volt benne valami baci, mert úgy ugye nem sül ki.

Jövőhétre kaptam csak időpontot. Persze, megnézem. :)

Biztos minden rendben lesz! :) Sokat vártam, nagy káosz volt épp. Meg elmérték a babát is. A férjem csak a dokimhoz jön be.

48. mongi
2016. jún. 19. 16:35
Ja,és a teák közül borsmenta,zöld tea vajon iható?:)
47. mongi (válaszként erre: 46. - 6496c360f6)
2016. jún. 19. 16:34

Szerintem is nagy része ijesztgetés.Ha pl.elmegyek vendégségbe,és nem tudom mit eszek,és véletlen volt benne nyers tojás vagy valami más tilos dolog,gondolom nem lesz semmi baj.Anyukám is mindent evett,amit megkívánt.

A tengeri herkentyűket én se szeretem,csak most terhesen.:))Nagyon megkívántam a rákot(persze előtte nem ettem) és nagyon ízlett.Ha megyünk a tengerre,tuti nem birok majd ellenállni.Ki kellene használni ezt az időszakot,amíg szeretem!:))


Mikor is mész EKG-ra?Nem 24 hetesen kell?Majd megnéznéd nekem,hogy ki a belgyógyász doki,akihez átküldenek majd?


Én holnap megyek a 20 hetes genetikai uh-ra.Remélem rendben lesz!Neked sokat kellett várnod?A párod is szokott veled járni az uh-okra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook