Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
189. krissy789 (válaszként erre: 175. - 490d99aa63)
2008. okt. 13. 14:17

Szia!

Így már nem lehet eltolni. Úgy lehetett volna, hogy ha a bogyók mondjuk csütörtökön fogynak el, akkor pénteken előveszed az új levelet, és folytatod a szedést egészen a következő levél végéig.

Amúgy nekem nagyon bevált ez a gyógyszer, a Belara után főleg: azt 4 hónapig szedtem, nem jött meg tőle, de a 4. levélnél meg még a bogyók szedése alatt megjött, szóval kész káosz volt. Ráadásul a PCOS-om miatt nem lehet túl sokmindent felírni, úgyhogy én örülök, hogy ez bevált.

188. Ekidli
2008. okt. 13. 14:04

Sziasztok! Amit szeretnék kérdezni egyáltalán nem fogamzásgátlással kapcsolatos, de gondolom aki szedi a gyógyszert az jár nőgyógyászati vizsgálatokra és esetleg tud segíteni nekem:


Már többször voltam nőgyógyásznál, azzal nincs gondom, de eddig csak tavasszal és nyáron, amikor ugye szép lezseren, kis szoknyácskába, papucskába tudtam menni. . .

De most: 2 hét múlva megint kéne mennem, és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogy is kéne felöltöznöm, mert ugye már azért nincs olyan meleg, hogy kis szoknyába meg papucsba flangáljak az utcán. :) (vagyis 2 hét múlva valószinű, hogy nem lesz):S

Erről szeretném a segítségeteket kérni, mindenki ötletét, tapasztalatát, bevállt módszerét várom, mert tényleg nagyon tanácstalan vagyok!!!:(

Lehet, hogy sokan azt gondolják, hogy ez hülye kérdés, de nagyon felvilágosulatlan vagyok ilyen téren, nem tudom, hogy ilyenkor mi a módi. :D

Előre is köszönöm szépen!


Egyébként én is Yasminellet szedek, nekem nagyon bevállt, nincs semmi mellékhatása (kop-kop-kop), rendbetette a ciklusomat és a vérvétel eredményeim is tökéletesek! Ja, és a mellem is nőtt egy picit. :)))


Szép hetet mindenkinek!

187. 2ab728965c (válaszként erre: 186. - Reni0712)
2008. okt. 13. 07:41

Szia Reni, igen, a túlzott érzékenységet és a többi tünetet is okozhatja a tabletta, sajnos.

Annyit tudsz tenni hogy visszamész a dokihoz és íratsz másikat, vagy mivel még csak 16 vagy, megpróbáltok még legalább egy-két évig óvszerrel védekezni.

A nők hormontermelése és ciklikus egyensúlya a 18. életév körülre lesz annyira stabil, hogy elbírjon ilyen durvának mondható beleavatkozásokat mint pl. a fog. gátló.

Nem úgy értem a durvát hogy ártana, félre ne érts, hanem úgy hogy drasztikusan beavatkozik a természetes hormontermelésbe azzal hogy gyakorlatilag "kilövi" a petefészkek természetes hormontermelését, ezzel pedig "álterhességet" hoz létre, becsapva a szervezetet.

Ha csak 16 vagy, nagyon gondold meg hogy éppen ezt a módszert szeretnétek-e huzamosabb ideig használni, főleg ha a barátod is benne lenne abban, hogy Ő védekezik egy ideig.

2008. okt. 12. 20:26
halihó..új vagyok még itt.. és eléggé megrémültem azoktól amiket mondatok itt:S..a yasminellét szedem aug vége óta...én 2 nap múlva fejezem be a második levél szedését, és a hajam hullik,mindenap hányigerem van, hirtelen szédüléseim vannak és sokat fáj a fejem...:S a bőröm sajnos nem szépült..sőt.. a combom tele lett pattanásokkal...a mellem ugyan ojan mint eddig..kicsi:D. de ezzel már megbarátkoztam.. van amikor ezek a tüneket egy kicsit súlyosabbak...szóval h a fejem annyira fáj h leginkább levágnám.. a barátom azt mongya h inkább haggyam...de én szeretném az együttlétet igazán élvezni, szóval óvszer nélkül.. .. az első hónap közepén volt egy hétig pecsételés, egy kicsit megijedtem h nincs rendben valami.. de miután olvastam itt mások tapasztalatát egy kicsit megnyugodtam..:)de különösebb tünetet nem vettem észre a vérzésemnél....16 éves vagyok, van egy 20 éves barátom, és anyukám monta h elvisz az orvosához és felirat nekem vmi gyógyszert..:S..nagyon remélem h be fog válni ez a fogamzásgátló...az orvos engem se küldött kivizsgálásra..:S..kérdés...a túlzott érzékenység lehet tünet? szóval h bármin elsírom magam..jón és rosszon egyaránt....ha vki vlaszol rá azt nagyon megköszönöm ..
2008. okt. 11. 19:51
Köszi:)
184. 2ab728965c (válaszként erre: 183. - Babika020)
2008. okt. 11. 19:12
Szia, nem lehet!
2008. okt. 11. 17:32

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,h ha a tabimentes héten voltam együtt a párommal,abból lehet baj?

182. 2ab728965c (válaszként erre: 181. - SaCCiii)
2008. okt. 10. 06:58
Akkor én kifogytam az ötletekből, bocsi.
181. SaCCiii (válaszként erre: 180. - 2ab728965c)
2008. okt. 9. 21:32
Tudom, de az nem olyan egyszerű:S
180. 2ab728965c (válaszként erre: 179. - SaCCiii)
2008. okt. 9. 14:44
Szia, van egy nagyon egyszerű módja annak hogy orvos nélkül meggyőződj róla, mi a helyzet: vegyél egy terhestesztet.
179. SaCCiii
2008. okt. 9. 14:05
Sziasztok! Tudom, hogy nem vagyis nagyon remélem, hogy nem vagyok terhes... Hiszen meg is jött meg minden, de félek, hogy ez csak azért van, mert így reagál a szervezetem a gyógyszer miatt... Lehetséges,hogy csak beteg voltam, azért hánytam fájt a fejem sőt még hőemelkedésem is volt,de azért jó lenne hallani , hogy nem vagyok terhes:) Tudom,hogy el kellene mennem dokihoz:( de félek, hogy olyat mond amit nem szeretnék hallani...
2008. okt. 8. 23:26
Egyébként nekem 1 hónapig pecsételt, ezért se aggódjatok:9 majdnem mindegyiknél előfordul(hat)
2008. okt. 8. 23:24
Jézus! Hogy itt miket nem olvasok :) Bár sokan gondolom azért panaszkodnak itt, mert kerestek vmi oldalt ami a bogyókkal foglalkozik! Nem akarom elszólni magam nekem eddig semmi bajom nincs... háromnegyed éve szedem a gyógyszert.. se nem híztam, a cicim kerekedett, nincsenek menzesz előtti pattik és max 4 nap gyenge vérzés:) imádom! És sok barátnőm is! Persze mki máshogy reagál... De soha ne sexeljetek az első levél végeztével.. addig egyáltalán nem szokja meg a szervezet akárki akármit mond.. Én is így csináltam és lám jólvagyok ;) puszi
176. 2ab728965c (válaszként erre: 174. - Nevolim)
2008. okt. 8. 15:39
Nagyon szívesen, örülök neki...:)
2008. okt. 7. 16:19

Sziasztok!

Nekem remekül bevállt a gyógyszer, semmi gondom vele.

Azt szeretném kérdezni h van e valakinek tapasztalata a menstruáció eltolásáról? Elvileg holnap kéne megjönnie, de a barátom jövő7en utazik és szeretném ha a héten még zökkenőmentes legyen minden. Lehet különösebb bajom, ha nem holnap kezdem a gyógyszermentes hetemet, hanem eltololom kb. szombatig? Egyik ismerősöm azt mondta h akkor megint vérezni fogok egy hónapig!!! Segíííííítsééég!

174. Nevolim (válaszként erre: 173. - 2ab728965c)
2008. okt. 7. 14:18
Kösszöm! :) Kicsit megnyugtatál!
173. 2ab728965c (válaszként erre: 171. - Nevolim)
2008. okt. 6. 18:28

Ilyen ritkán ugyan, de elő szokott fordulni, valamikor valamiért nem volt tökéletes egy-két tabletta felszívódása és leesett a hormonszinted.

A következő havit rendes időben kezd el, és ha mégegyszer is így jársz, meg kéne mutatni Magadat dokinak.

172. 2ab728965c (válaszként erre: 169. - Monababa_)
2008. okt. 6. 18:26
Szia, egy hét után még ne nyugtalankodj, az első hónap a "beszoktatás" a szervezetednek, van aki könnyebben áll át, van aki meg nehezebben, ez egyéni teljesen.
171. Nevolim
2008. okt. 6. 16:59
8. hónapja szedtem ezt a cuccost,semmi bajom nem volt,bőröm kitisztult,meg voltam elégedve,aztán most, kedden jár le egy levél,pénteken megjön,de most vasárnap jött meg úgy, hogy még volt a vasárnapi, hétfői, keddi bogyi.mitől?MOndom,eddig minden rendben volt,nem hagytak ki egyet se, nem akartam megváltoztatni a kezdőnapot se.valaki tud valamit mondani?
2008. okt. 6. 16:22
Sziasztok! Én egy hete szedem a yasminellet, tudom ez még nem sok idő,de sajna nekem sem akar elmúlni, igaz szerencsére csak pecséltelgetéseim vannak, de a megszokott 4-5napig tartó gyenge mensihez képest ez is idegesítő. Amilyen peches vagyok, tuti, nekem is meglesz egész hónapban :S
2008. okt. 6. 16:20
Sziasztok! Én egy hete szedem a yasminellet, tudom ez még nem sok idő, nekem sem akar elmúlni, igaz szerencsére csak pecséltelgetéseim vannak, de megszokott 4-5napig tartó gyenge mensihez képest ez is idegesítő. Amilyen peches vagyok, tuti, nekem is meglesz egész hónapban :S
168. Ekidli (válaszként erre: 167. - Dori8888)
2008. okt. 3. 21:00
Igen, mindegyikben ugyan az a hatóanyag van, a sorrend csak neked segítség, hogy semmiképp se felejtsd el bevenni. (Vagy ha elfelejtetted akkor mikor felejtetted el.)
2008. okt. 3. 11:32
hali!ugye a yasminelle-nél nem számít a tabik beszedési sorrendje??ha beszedem az első sort akkor utána végülis mindegy, hogy a másodikkal vagy a harmadikkal folytatom, nem? ugyanaz a hatóanyag van az összes tabiban sztem.
2008. szept. 29. 19:32
Elvileg azonnal hat a gyógyszer.De gyógyszertől függ. Inkább biztonság kedvéért egy hetet várj.
165. 2ab728965c (válaszként erre: 162. - Mityi25)
2008. szept. 28. 11:06
Szia, ha így áll a helyzet akkor semmi esetre ne várj egyetlen napot sem,minél hamarabb menj vissza az orvosodhoz és kérj Tőle tanácsot.
164. Lea0215
2008. szept. 28. 11:01
Én 2éve szedem a Lydinette20-at,de elhíztam tőle és az orvosom nem akar másik gyógyszert felírni :S És hiába fogyókúrázok,nem tudok fogyni a gyógyszert miatt :S Valaki nem tud,olyan fogamzásgátlót,ami hormontartolom nélküli?? Mert hallottam egyik ismerősömtől,hogy létezik ilyen,csak ő nem tudja már a nevét :S Remélem valaki tud segíteni.
2008. szept. 26. 17:43

hello. én ma kaptam meg az első fogamzásgátlomat. a kövi menstruáciotol fogom szedni. kérdésem: mennyi idő után fog hatni a gyógyszer? szoval kell egy-két hét, vagy azonnal hat és nem kell mással védekezni?

Előre is köszi a választ

162. mityi25
2008. szept. 26. 10:43
Hát kinek mi az erős vérzés...:S Van hogy fél napig nem volt semmi aztán hirtelen annyi kijött ilyen nagy darabba hogy a betét se birta.Nekem ez erős vérzés mert sose volt ilyenem.2hónap-ki birja ezt ki,ezt nevezem akkor fogamzásgátlónak,hát igy hogy folyton vérzek esélyem nincs a sexre igy könnyü a fogamzásgátlás :(:(:(:(:(
161. 2ab728965c (válaszként erre: 160. - Mityi25)
2008. szept. 25. 17:00

Szia, ha nem erős a vérzésed, akkor előfordulhat ilyesmi a tablettaszedés első hónapjában, nem kóros, a Doki is csak türelemre intene.

Ha viszont 2 hónap múlva is lesznek pecsételgetéseid, akkor érdemes váltani, addig nem.

160. mityi25 (válaszként erre: 150. - SaCCiii)
2008. szept. 25. 13:10
sziasztok ez engem is érdekelne,ugyan is tegnap szedtem be az első 21tablettából az uccsót és végigmenstruáltam a 21 napot.Valami nem jo nálam talán,vagy ez természetes ilyenkor?Már kezdek komolyan aggódni,de az orvoshoz csak legkorábban 10nap mulva tudok menni..:(
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook