Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

78. nadjasurrealist (válaszként erre: 74. - Sookie)
2010. aug. 6. 13:02

én és még sokan másképp gondolkodunk, ezt is tiszteletbe kéne tartani és hangsúlyozom, diszkréten szoptatunk...


döbbenet???? jaj hol élünk, ennyire korlátoltak lennének az emberek?

77. 94786a70d9 (válaszként erre: 73. - Nadjasurrealist)
2010. aug. 6. 12:59
Csak hát nem mindenki így fogja fel. Lehet nyilvánosan is megoldani úgy a szoptatást, hogy diszkrét legyen. Inkább azzal van a a baj, hogy aki észre veszi a szoptató anyukát,annak kínos lehet, hogy "jaj Istenem, megbámultam az intim pillanatot" ,akarva akaratlan is megnézi az ember és egy pár másodpercig döbbenten figyeli.
2010. aug. 6. 12:38
Én a lányomat bárhol megszoptatom ha kéri: Strandon, Balcsi parton..... persze azért elvonulva, eltakarva magunkat. És nincs is ebben semmi rossz! Ez szerintem annyira természetes, mint hogy mások előtt merünk enni.
75. Sookie
2010. aug. 6. 12:36

Ez egy olyan intim dolog, ami MAXIMUM rám, a gyerekemre és férjemre tartozik.

Szerencsére a férjem is egyetért velem ebben.

74. Sookie
2010. aug. 6. 12:29
Én nem örülnék, ha ilyesmit kellene néznem, és én nem is szoptatnék senki előtt, kivéve a férjem.
73. nadjasurrealist (válaszként erre: 72. - 94786a70d9)
2010. aug. 6. 12:11

na én nem maradok otthon sőt, és diszkréten meg tudom oldani, csak van egy csomó csökött agyú ember, mert nem a melleimet akarom mutogatni, hanem etetek és gyakorlatilag semmi nem is látszik az egészből...


barátaim előtt is szoptatok, családom előtt is....


miért kéne elvonulni, ez tök természetes dolog, d e nem mutogatom magam, jó a nagypapám előtt nem szopt5atok és a barátnőim pasijai előtt se, leszámítva egy-kettőnek a férjét, akik szintén szoptatnak


lassan elmegyünk sétálni és lehet szoptatok si ha úgy jön ki a lépés

2010. aug. 6. 12:00
Szerintem egy szoptatós anyának is joga van, sőt kell, hogy kikapcsolódjon, kimozduljon otthonról, főleg amikor lehetséges is (nyáron, jó időben ).A legjobb az,ha ezt a babával teszi, de a baba meg szokott éhezni, most akkor ne menjenek sehova,mert szoptat? Ameddig szoptat kuksoljon otthon, vagy rohanjon haza, mondjuk? Mert én ezt csináltam, rohantam velük haza, ha éhesek lettek,vagy otthon maradtunk. Az a baj, hogy a női mellet első sorban szexuális erogén zónának tekintik még akkor is,amikor szoptatunk.Pedig a női mell elsődlegesen az utódok táplálásáért van rajtunk.Én egyáltalán nem vagyok ellene, de eléggé szemérmes vagyok.
71. pritta
2010. aug. 6. 11:42
Én szoptattam már kórházban, (nem szülészeten), kajáldában és több helyen is. A védőnőnél minden alkalommal vizsgálat után. Persze diszkréten, szoptatós felső, szoptatós melltartó, így sokat nem látnak belőled. Engem konkrétan nem zavar h mások ott vannak. Büszke vagyok rá h szoptatok és szoptathatok, egyrészt h van tejem, másrészt, h van gyerekem. És inkább szopjon valahol kint, minthogy sírjon mert éhes, vagy üvegből adjak neki. Hiába tudom mikor van etetés ha menni kell valahova időpontra akkor nem én tervezek.
70. 000Évi000 (válaszként erre: 69. - Bbetti25)
2010. aug. 6. 11:41

sziasztok!


Nem az a baj Mo-n mi az általános vélemény, hanem, hogy mindenki tolja az ember fejébe a magáét, ha kell, ha nem...tolerancia nulla.

Én életemben nem láttam olyan édesanyát, akinek éhes babája sírására az lett volna az első gondolata, hogy ó micsoda remek alkalom melleim mutogatására. Szerintem ez a feltételezés egyszerűen az elfogadás hiánya...szokták ezt tenni-persze nem minden esetben-gyermektelen feneket, mellet villantó miniruhás lánykák is, akik magukból indulnak ki:)

A másik, hogy egy szoptatásnál néha kevesebb mellet látni, mint egyesek általánosan elfogadott, mindennapi öltözékében...én legalábbis szoptató anya mellét nem láttam, csak ki lehetett következtetni mit csinál...

Egyébként meg tőlem meztelen is járkálhatna a fél ország, nem a lenge ruhák zavarnak, hanem hogy mennyire intoleráns, rosszindulatú egy nép vagyunk, ahol mindig mindenki a másikat lesi mit csinál rosszul...

2010. aug. 6. 11:24

Elég sokszor hallom, hogy anyukák kidobva a mellüket szoptatnak és nem törődnek ki látja ki nem. Szerencsére még ilyennel nem találkoztam, mert ez engem is zavarna. De aki diszkréten ezt megoldja nem lehet zavaró senkinek sem. Ha egy anya ezt meg tudja oldani, akkor a többi is meg tudná. Ahhoz hogy nincs elég nyilvános hely kialakítva inkább nem szolnék semmit. Sajnos ezért kell megoldani máshogy.

Egyébként engem is zavar az a kérdés: meddig akarok szoptatni, már lassan nekem kezd kínossá válni, hogy még szopizik a 13 hónapos kisfiam, mert mások szerint nem ez az általános nézet, legalábbis Magyaro-on.

68. kenzol (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2010. aug. 6. 11:23
Gratulálok,szépen megfogalmaztad a lényeget :) Totálisan egyetértek!
67. trapiti (válaszként erre: 66. - 118ace9012)
2010. aug. 6. 11:08

Szerintem ott is meg lehet úgy oldani, hogy ne zavarjon másokat. Igaz én csak Balatonon járok strandra, városi strandra nem, de ott alig-alig látni felsö nélkül nöket. Tíz éve nagy divat volt, ma már kevésbé...

Ha strandra megyünk, viszek egy napozósátrat, így minden intim ügy elintézhetö, etetés, peluscsere, mostanában a bilizés. És nem zavar senkit, mert észre sem veszik.


Az a helyzet, hogy a közvélemény azért közvélemyén mert a többség alakítja... ha a többséget, vagy sokakat zavar a nyilvános szoptatás, ehhez kénytelen az anyuka alkalmazkodni, vagy elviselni a nemtetszést. Aki diszkréten oldja meg, azt szerintem nem bántja senki, aki meg tényleg kellemetlen helyzetbe hoz másokat, az magár vessen.

2010. aug. 6. 10:48

Játszótér mellett pl a strandon való szoptatás is miért zavar sokakat? Ott amúgy is szinte félmesztelen az ember... :-DDD

Napozni lehet bikinifelső nélkül, szoptatni nem?!

65. trapiti (válaszként erre: 55. - Gavrilo1)
2010. aug. 6. 10:33

De képzeld, én is próbáltam minden esetben a lehetö legintimebb helyzetet teremteni az etetéshez, még úgy is, hogy üvegböl evett a lányom. Legtöbbször itthon ettünk. Metrón, bevásárlóközpontban, buszon pl. sosem. Szerintem ehhez nyugalom, békesség kell, és ha csak mód van rá, igyekeztem megteremteni. Annak ellenére, hogy sokszor megkaptam, én nem is vagyok anya, mert aki nem szoptat és pláne, nem szül, az nem anya...

Pedig mi is jártunk-járunk ezer felé... hetente 2x vittem át a gyerekemet a városon busszal-metróval gyógytornára 6 hetes korától egy éves koráig. Mindig megtaláltam a módját, hogy ne a metróban kelljen etetni. És igen, zavar, amikor a metrón velem szemben ülö társaságban a 2-3 éves gyerköcök maguk "csomagolják" ki az anyjuk mellét, és kiszolgálják magukat... Nem tudod nem megbámilni, merthogy 2 méterre zajlik töled... Szerintem ezek azok az esetek, ami miatt sokaknak ellenérzése van ezügyben.

64. 118ace9012 (válaszként erre: 56. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:32
Ez már szerintem csak kötöszködés... Erre találták ki a törlőkendőt, van kimondottan melltörlőkendő, meg alkoholos kézfertőtlenítő is...
63. nadjasurrealist (válaszként erre: 60. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:28

kíváncsi lennék, hányan tették ezt...


még senkit se láttam, aki 8-10 hónapos vagy annál nagyobb babájánál, azért rohant haza, hogy mellett mosson...


egészséges Nádja és nem parázom túl a dolgokat, ésszerű higiénia van, nem túlzásba vitt

2010. aug. 6. 10:27
Ja és még most is szoptatom a nagy lányt, de most már csak du. és esti elalvás előtt cicizik.
61. nadjasurrealist (válaszként erre: 54. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:26
nincs autóm, gyalog kirándulunk és soha se volt ebből probléma, egy kendőt si magamra terítek
60. kenzol
2010. aug. 6. 10:26
A mellen épp úgy savanyodik a tej mint a zacskóban amit előlhagysz. Nálunk a családban mindig természetes volt,hogy elötte és utána is megmostuk.
2010. aug. 6. 10:26
ám én már eléggé hozzátáplálok, így már elég ritkán szoptatok máshol...de még azért van rá példa
58. nadjasurrealist (válaszként erre: 56. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:24

hogy lehet erre visszavezetni a dolgot?


nem a mellem itthon se mosom meg minden szoptatás előtt, reggel,este zuhanyzok és 8 hónapos nagy babáról van szó, kezet meg úgy mosok, mint az üvegből táplálós anyukák...

57. Gavrilo1 (válaszként erre: 56. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:21
A mellem soha. A kezem meg le tudom tisztítani egy popsitörlővel is ha kell.
56. kenzol (válaszként erre: 53. - Gavrilo1)
2010. aug. 6. 10:20
Miért Te nem mostad meg elötte a melledet meg a kezedet?
2010. aug. 6. 10:19
Az a furcs, hogy ha valaki üvegből eteti a gyermekét, akkor senki sem mondja, hogy kell az intimitás, nyugalom és miért nem időzít hogy az etetések otthon történjenek. Akkor miért nem gond ha nem szakítja meg a sétát, játszóterezést az anyuka. Aki üvegből táplál az sose megy el otthonról , hogy ne vinné magával az előkészített tápszert.
54. kenzol
2010. aug. 6. 10:17
Nem kirándulásról van szó,diszkréten oké a dolog,de honnan tudja a szoptatós anyuka,hogy bámulják,ha Ő közbe nem azt lesi sokszor,mit szólnak hozzá mások,ahelyett,hogy csak a babára figyelne,mint otthon.Láttam példát már nem is egyet strandokon is például. Nekem is van gyerekem,mind a kettővel előfordult 1-1X,hogy máshol kellett szoptatnom,de olyankor beültem mondjuk a kocsiba,hogy ne hozzak esetleg másokat zavarba és én is a babámmal foglalkozhassak.
53. Gavrilo1 (válaszként erre: 51. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:16
Megmosakodva???? Pont a játszótér az olyan hely , ahol igeneis szoptathat az anyuka. Míg esetleg a nagyobb játszik a kicsit nyugodtan meg lehet szoptatni. Általában van az üzletközpontokban szoptatós szoba, de akkora hogy oda max egy anyuka fér be, de az is igen szűkösen, és egy szoptatás néha akár fél órát is tarthat. Én álltam már az Árkádban több mint fél órát sorba a baba-mama szoba előtt és végül egy kávézóban evett a gyerekem mert nem tudtuk már kivárni.
52. nadjasurrealist (válaszként erre: 51. - Kenzol)
2010. aug. 6. 10:12

semmi polgárpukksztás nincs és nagyon diszkréten lehet játszótéren és nem értem miért kéen ezért haza száműzni sé nem kiszámítható mikor lesz éhes és sokszor, ha azonnal éhes, iszonyat messze van az a 10 percre lévő lakás, meg sokszor sokkal távolabbra megyünk, fél-1 napos Túrákra, a Normafához, Kopaszi gátra, akkor rohanjak haza 2-3-4 óránként????


elég fura felfogás

51. kenzol
2010. aug. 6. 10:08

Nagyon szép dolog a szoptatás, és főleg az igény szerinti,az is oké,hogy nyilvános helyen,csak sokszor az az érzésem szinte kérkednek sokan vele,hogy már csak azért is. Valahol nem értem,hogy a játszótéren miért? Annak a babának is van ritmusa akit igény szerint szoptatnak,ráadásul nincs messze szerintem a játszótér az otthonától az embernek,hogy nem lehetne haza menni és kényelmesen csak a babára figyelve és persze megmosakodva szoptatni. Valahol nekem furcsa az olyan,hogy "miért szakítanám meg a sétálást?" vagy "kirakat nézegetés közben is"

Sokszor úgy érzem direkt polgárpukkasztás a cél!

Hivatalokban,bevásárlóközpontokban,pályaudvarokon igenis kellene szoptatós szobákat létrehozni,hogy ne kerüljön senki kellemetlen helyzetbe,és a mamáknak is kényelmesebb lenne.

50. nadjasurrealist (válaszként erre: 48. - Fehérleander)
2010. aug. 6. 09:49

én se feltűnően, diszkréten, de megetetem, a Károlyi kertben egy padon pédául, vagy a Millenáris parkban egy pléden, pláne hogy mi általában sok kismama együtt bandázunk, sokszor egyszerre szoptatunk is...


én is ki vagyok élezve a témára, de még senki se szólt eb, azt próbálta volna...


mondjuka perverz férfi tekintetek marhára zavarnak és frusztrálnak és undorítónak tartom, miért kell basszus bámulni,


azt én se tartom normálisnak, ha valaki egy bankban kidobja a mellét

49. FairyJ
2010. aug. 6. 09:47
Különbséget kell tenni azok között az anyukák közt, akik diszkréten szoptatják a gyermeküket, és azok közt akik simán előveszik a mellüket és úgy szoptatnak. Az utóbbi eset az emberek többségét szerintem zavarba hozza, fura érzést vált ki. Szegény párom meg főleg zavarba tud jönni egy ilyen helyzetben. Nem értem, hogy attól, hogy anyuka valaki, hogy éhes a picije, miért nem lehet tekintettel lenni másokra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook