Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

2010. aug. 7. 14:02

Akkor pontosítok:

a "Majd tapasztalni fogod, ha anyuka leszel." megjegyzésem arra vonatkozik, hogy ha szoptat, majd akkor látja mindenki, hogy mennyi látszik - ill. nem látszik - ki a mellből.

137. 07c4794583 (válaszként erre: 136. - Sookie)
2010. aug. 7. 14:00
ez annyira szar duma, a hajam hullik ki tőle.
136. Sookie (válaszként erre: 134. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 13:57
Igen-igen, látod én is megkaptam, h majd ha lesz gyerekem megtudom :)
135. Sookie (válaszként erre: 132. - Mágika75)
2010. aug. 7. 13:56
Lehet, de én akkor sem fogom nylvános helyen csinálni, ez TUTI BIZTOS!
2010. aug. 7. 13:44
ja de persze ezt hiába mondja akárki, mert jön a "még nem tudod, mert nincs gyereked" szöveg. és? és akkor mi van? még egy csomó más embernek nincs gyereke, és nem is tartja valami hajjdemekkora teljesítménynek. nem értem, miért indok ez mindenféle társadalmi szabály felrúgására meg mások letojására. és egy kicsit túl sokan is használják ezt ki mindenféle módon.
2010. aug. 7. 13:41

Alapvetően amíg látom a kendőt, illetve az igyekezetet, hogy eltakarja magát, és nem látszik maga a mellbimbó például, addig egyébként abszolút nem zavar, sőt szépnek találom. De láttam egy komplett mellet is teljesen kivéve a ruhából, rajta a gyerek, mindent szépen lehetett látni, és egyszerűen nem értettem, hova lettek a gátlásai az anyukának. Ezek a gátlások a neveltetésből fakadnak, mint ahogy a sáros csizmám se teszem fel az asztalra, szóval viselkedni akkor is tudni kell, ha az embernek épp fel van borulva a hormonháztartása, mert nemrég szült, és minden idegszálával rá van állva a 'gyereketcsináltamésmostfelnevelem' üzemmódra.


A világ másik része azonban nem ebben él, hanem dolgozik, fiatal, vagy nyugdíjas, hidakat és repülőket épít, házakat vakol, macskákat ment fáról, embereket gyógyít, kenyeret süt, meg még ezer dolog van, amit az emberek csinálnak, szóval a gyermekek kihordását és táplálását mindenek fölé emelni szerintem rettenet primitív és önző gondolkodásra vall. Tipikus ősanya-hozzáállás, de sajnálattal közlöm, hogy akármennyire a világ hőstettének érzi minden anya, hogy megszült és felnevel egy gyereket, ez viszonylag hétköznapi dolog (pl minden állat képes rá), és az emberek jó része vastagon tesz rá, és ennél sokkal érdekesebb dolguk és motivációik is vannak, úgyhogy a gyerek etetéséből nem kéne ekkora palávert csinálni, hanem inkább elfogadni, hogy ennek megvan a maga helye és ideje, és hogy a világ bizony más dolgok körül is forog, és más megítélés is létezik, mint a "hátnemcsodálatos ahogy büfizik és szopizik a drágám"?

röviden szólva nem kéne beszűkülni, csak mert valaki csinált egy gyereket!

132. Mágika75 (válaszként erre: 126. - Sookie)
2010. aug. 7. 13:39

Ez ÍGY csúsztatás....


A mondat ugye így teljes:

"Miért van az, hogy sokakat mondjuk zavar a félig kilátszó női mell szoptatás közben, míg mondjuk egy nyári ruhából kivillanva kifejezetten kívánatosnak tartja?"

És így egész mást jelent. Így "csak" annyiról szól, hogy ugyanaz a kilátszó kebel csak az egyik esetben zavaró, míg a másikban 'igen-igen-még'. És nem arról, hogy 'látszódjon csak ki a mell szoptatás közben, mer' az természetes!'


'Mell'esleg :-) Sookie, amikor szopizik egy kisbaba, gyerek, akkor szinte belefúrja magát a mamijába és a fejecskéjével pont eltakarja a mellet. Csak felülnézetből látszik a dekoltázs - kb annyi, ami egy ruhából/blúzból/topból is kilátszik.

(Majd tapasztalni fogod, ha anyuka leszel. :-) )

131. Sookie (válaszként erre: 130. - Jozsi.38)
2010. aug. 7. 13:28
Azzal nincs gond, ha eltakarja magát az anya vmivel és úgy szoptat, nekem azzal van problémám, ha valaki úgymond kidobja a mellét ország-világnak.
2010. aug. 7. 13:23
én is szoptattam buszon a gyerek teljesen eltűnt a kabát alatt és nem látszott semmi+ nem üvöltött egyfolytában
129. Sookie (válaszként erre: 125. - Bettike2007)
2010. aug. 7. 13:22

Igen, abban semmi kivetnivaló, ha valaki szépen, siszkréten megoldja.

De ez a mellkidobás akárhol, amit a cikkben írnak.... :S

128. Sookie (válaszként erre: 127. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 13:19

Ez is tökéletesen igaz, amit butternut ír.


Mert ugye mondjuk mi sem természetesebb annál, hogy egy nő és egy férfi szeretkeznek azért, h gyerekük legyen. Tehát, akkor mivel ez tök természetes, ezért ha épp' a Tescoban jut eszébe, ott is csinálhatják, mert TERMÉSZETES?!


Hát, "asszem" érdekes lenne.... Ezen is el kellene gondolkozni, pár elvakult ősanyának.

2010. aug. 7. 13:01

Engem leginkább ez zavar:


"Nem fogják olyankor fel az emberek, hogy ilyenkor a nők melle rendeltetés szerint van használva és nem egy szexuális erogén zóna."


Már bocsi, beky84, de a szexualitás mióta nem rendeltetésszerű, de az etetés igen? Ha nem lenne szex, nem lenne gyerek! Úgyhogy az, hogy egy csomó embernek a szex jut első körben eszébe a mellről, és nem a kaja, az tök rendeltetésszerű ám.


A szexualitást pedig a zsidó-keresztény kultúrában nem mutogatjuk, és mivel ebben élünk, te se szállsz fel a buszra, és kufircolsz egy jót a barátoddal mindenki szeme láttára, pedig az hajj de természetes volna! Úgyhogy 1. a szexualitásra asszociálni egy női mell láttán, és nem egy doboz joghurtra TÖK TERMÉSZETES (mondhatni ösztön), azaz "rendeltetés szerinti", 2. a szexualitás nyílt demonstrálása a mi társadalmunkban NEM ELFOGADOTT.


na ennyit a rendeltetésszerűségről meg a ránk nőtt tejbüféről.

126. Sookie
2010. aug. 7. 12:51

Ez a mondat zavar a cikkben leginkább: "Miért van az, hogy sokakat mondjuk zavar a félig kilátszó női mell szoptatás közben".


Ne látszódjon ki! Legyen már annyi ilyenkor egy nőben, h magára dob egy kendőt! :S

2010. aug. 7. 12:27
szerintem abban mindenki egyet ért hogy na nincs mód otthon szoptatni és muszáj lehet úgy szoptatni hogy azt mindenki elfogadja és nem lát benne kivetni valót(legtöbben így is csinálják,bár én még szerintem nem láttam csak 1er talán szoptatni valakit)az etnikum akik főleg kidobják akárhol....azt viszont láttam és inkább oda sem néztem..
124. Sookie (válaszként erre: 123. - Cicus62)
2010. aug. 7. 12:24
Egyszerűen nem értem miért kellene nyilvánosan szoptatni?! Vagy csak nem világos, h ti mit értetek nyilvánosnak.... Ha valahova félrevonulva, letakarva szoptat valaki, az miért nem jó?
123. Cicus62
2010. aug. 7. 10:36

Évi.

Látom sokan nem értették meg az iróniádat.

Ne csodálkozz rajta,nem vagyunk egyformák.

Például van egy haláli jó videó,amin könnyesre nevettem magam,más meg csak néz,mi ez???


Szerintem a szoptatástól való idegenkedés a felháborodóról árulkodik.Nyilván van valamilyen gátlás benne,ezért botránkozik meg.Senki nem tudja miért,lehet talán még ő maga sem.

Tehát ez nem a nyílvánvalóról szól,miszerint az is etethesse nyílvánosan a babáját,aki nem akar üvegből etetni(ennek is megvan az oka,összezavarja a kicsit a cumisüveg,és lőttek a szopcsizásnak).Arról szól,hogy vannak emberek,akik valamely okból ,ami belőlük fakad,ítélkeznek a kismamákról.

2010. aug. 7. 08:52

Szasztok.

Nagyon jó a téma szrintem.

Én is szoptatom a babámat.Tudom milyen kellemetlen,mikor éhes a baba és nem nyomhatod a szájába a cumisüveget és azzal le is van rendezve.Én is azt mondom,szoptatni épp oly természetes,mint enni.Bár én nyilvánosan nem etettem a fiamat,de ha arra kényszerülnék,gondolkodás nélkül megtenném,természetesen diszkréten.Milyen anya lennék,ha éheztetném a fiam?Akkor mit gondolnának rólam azok akik a nyilvános szoptatással nem értenek egyett.A világ legrosszabb anyukája lennék.Nem?

2010. aug. 6. 23:36

Nincs sajnos időm egyesével kitérni mindenre...nem érzem hogy annyira durva lettem volna, esetleg kissé cinikus:) Na jó, talán nagyon...:))))

Macska itt képletes...röviden: mindenben tudnak emberek rosszat találni-nem általánosítok-de sokan.

Úgy érzem vélemények nem fognak közelíteni:) Pedig én még életemben nem szoptattam nyilvánosan...de ez az én bajom....tehesse szabadon, akinek igénye van rá, vagy rá van kényszerítve.

És nem itt kéne tartanunk, hogy wc-be lehet menni szoptatni...szerintem az undorító -tekitve-hogy étkezni nem oda megyünk többnyire.

Elnézést a hibákért...alszanak a kezemben.


Na mindegy...a lénveg, hogy legyenek egészséges gyerekeink, így vagy úgy szoptatva.

120. Nkriszti (válaszként erre: 86. - 118ace9012)
2010. aug. 6. 23:35
Polgármesteri Hivatal, sokgyermekes anyuka, gyerekek mind körülötte, a legkisebb üvölt a kezében, hát elő a cicit :-), eltakarás, diszkréció, stb. nélkül... Az nem zavarja, hogy a többi ügyfél is ott várakozik (itt a diszkréció nélküliség a lényeg, még mielőtt valaki megszólna)...
119. AnnaésÁdám (válaszként erre: 116. - Mágika75)
2010. aug. 6. 22:06
Sziasztok! Az én kisbabám máj. 21-én született és én annak a híve vagyok, h. hat hónapos koráig nem kell neki más, csak anyatej. Sajnos én kénytelen vagyok nap mint nap elmenni otthonról boltba s ilyenkor bizony előfordul, h. meg kell szopiztatnom, mert a nagy meleg miatt sűrűbben igényli. Igyekszem olyankor besurranni a gyerekrendelőnk várótermébe, de ugye ott előfordul, h. van beteg gyerek s ez nem mindig a legjobb ötlet. Volt, h. a parkban kellett leülnöm, pelus mögé bújva, de rém kellemetlen volt, s nem is a pasik bámultak annyira, inkább a nők. S érdekes volt számomra, h. ők vajon hogy etették a gyerekeiket??? Ha ekkora "csodának" számít egy babáját szoptató anyuka. Még egyszer ismétlem, pelus mögé bújtunk, nem pedig csak úgy kidobálóztunk.. ;) S egy kérdés: a boci szopizásán miért nem botránkoznak meg az emberek??? Csak az embergyerek táplálását kell az ún. civilizált keretek közé korlátozni??? Nem mindenki teheti meg, h. otthon marad több hónapig s igyekszik az otthon intimitásában etetni babáját. ;)
118. 000Évi000 (válaszként erre: 109. - Cicus62)
2010. aug. 6. 21:48

Ez igaz:)


Én írtam, de valahol egyetértek veled. Az is egy itélkezés, mégis jobb lenne több elfogadást látni.

117. nadjasurrealist (válaszként erre: 116. - Mágika75)
2010. aug. 6. 21:16
neked adok igazat, tökéletesen megfogalmaztad a lényeget...
116. Mágika75 (válaszként erre: 111. - Sookie)
2010. aug. 6. 21:05

Csak is diszkréten! Ld. 20. hozzászólásom.


DE! egy diszkréten szoptató anyukát sem kell MEGBÁMULNI. Egy pillanat alatt fel lehet mérni, hogy valaki pelus, kendő, akármi alatt/mögött, elfordulva szoptat, és utána el lehet fordulni és mehet tovább az élet. De van, aki még a diszkrét mamikat is leplezetlenül megbámulja, mutogat, aztán nekiáll felháborodni....


Még egyszer, a mamik többsége szépen, csöndben intézi a nyilvános szoptatást és általában nem azért indul el otthonról, hogy 'naénmostszoptatnifogokpukkadjonmegmindenki', hanem egyszerűen előfordul, hogy kénytelen jártában-keltében szoptatni. És ez így van rendjén, így helyes.


Ne indítsunk boszorkányüldözést a nyilvánosan szoptató anyukák ellen! A másik oldalon pedig őrizzük meg a szoptatás intimitását!

Továbbra is: intelligencia, tolerancia, empátia és diszkréció.

115. bettike2007 (válaszként erre: 100. - Trapiti)
2010. aug. 6. 20:31
Igen itt támadtak mikor szó sem volt arról hogy valaki nem szoptathat akárhol hanem úgy ahogy azt kell,akárcsak egy csókolózó pártól elnézzük a diszkrét csókokat,nem beszéltem én sem így senkivel..ebben nagyon igazad van és a macska is hogy jött ide???Nekem tengeri malacom van és,??
114. bettike2007 (válaszként erre: 98. - Nadjasurrealist)
2010. aug. 6. 20:29
ácsi ácsi nem egy szoptató anyukáról beszélek hanem egy nyálban fröcsögő csókolózó párról mi van itt hogy mindenki kifordítja mások írását??
113. bettike2007 (válaszként erre: 95. - 000Évi000)
2010. aug. 6. 20:27
én kibírtam 8hónapot hogy nem mentünk hosszabb időre,egy anyuka jól tudja hogy gyerek az első és nyugodtan tudjon enni.Én nem azt mondom hogy másnak is így kell tennie,ha akar bárki elmehet akárhová ha megtudja oldani a szopit!Senki sem mondta hogy menjen valaki is a fenébe,azt mondtam hogy diszkréten meglehet oldani a szopit ha nincs otthon mód etetni!
2010. aug. 6. 20:15

Sziasztok!

Nekem egyszer kellett buszon szoptatnom. Koraszülött utógondozásra kellett mennünk, autóval terveztük az utat, de pont előző este robbant le a kocsi.így a 3 hónapos babával buszozni kellett Bajáról Szegedre. Az odaúton nem volt gond, akkor éredt föl, amikor leszálltunk a buszról, elkaptunk gyorsan egy helyijáratot, ami hamar kirepített minket a rendelőhöz, ott aztán be is szaladtam egy kis külön helységbe, ahol meg tudtam szoptatni. Hazafelé volt nehezebb, lemaradtunk arról a buszról, amelyikkel akartunk menni, és egy órát kellett várni a következőre. Kisfiam békésen aludt ez idő alatt, és még a buszon is jó sokáig, de az út felénél olyan keservesen kezdett sírni, mint akit az éhhalál fenyeget. Én behúztam a függönyt, befordultam az ablak felé... szerintem akik ott voltak, csak sejtették, hogy éppen szoptatok... utána az út hátralevő részében a kisfiam elégedetten mosolygott.

111. Sookie (válaszként erre: 80. - Mágika75)
2010. aug. 6. 20:04
Hát, ha diszkrét, akkor ok, max azt tudom elképzelni, hogy egy kevésbé nyüzsgő helyen, tehát elvonulva, letakarva egy kendővel. De enélkül SEMMIKÉPP.
110. Cicus62
2010. aug. 6. 19:31
fenn
109. Cicus62
2010. aug. 6. 19:30

Aki azt állítja,hogy a magyar emberek nem toleránsak,az éppúgy ítélkezik,mint aki a szoptatós nőktől háborodik fel.


Sajnos van néhány olyan ember,aki folyamatos felháborodásával tartja fen az adrenalinját,lehet az egy szopcsizó gyerek látványa,egy csókolózó pár,egy útlezárás,vagy késik a busz...mindegy,csak lehessen zsörtölődni.

Szerintem ez vihar egy pohár vízben.Szoptasson ,aki így érzi helyesnek,ítélkezzen,aki ilyen ember,"azt jóság van.........."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook