Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci munka, élet? Akik éltek már ott vagy voltak Svájcban, tapasztalat? fórum

Svájci munka, élet? Akik éltek már ott vagy voltak Svájcban, tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. Geroes
2012. szept. 12. 23:01
Hát 22 vagyok és nincs szakmám, csak 3 éves referenciám, szóval ami adódik... És ha szabad megkérdeznem, ez hogy jött, jelentkeztél otthonról munkára és azt mondták hogy háát ott nincs jó személyi asszisztens és te kellesz nekünk? És mit jelent az hogy "házi munka"? Persze fel lehet építeni, csak ki kell tartani, mert nagyon idegen lesz mindenki és minden, nem lesz ott senki és nagyon egyedül fogod magad érezni. Legalábbis nekem ezek a tapasztalatok. Remélem a nyelvet jól beszéled, akkor baj nem lehet :) Luzern húúú, az még német nyelvterület? Most nicns kedvem megnézni térképen. :)
2012. szept. 12. 20:15

Köszönöm a választ!

Nos, nem ismerek senkit Svájcban! Luzernbe megyek és alig egy hónapja csupán email formátumban kommunikáltam a munkáltatómmal. Aki felajánlott egy személyi asszisztenssi munkát a cégénél. Ma kaptam meg a repülőjegyet. Segít a szállásomban, mindent levonva is nagyon korrekt fizetést beszéltünk meg. És említette a tartózkodási engedélyt is, de azt majd ő intézi, legalábbis ebben állapodtunk meg. Irodai munkára érkezem, de segítenem kell a házi munkában is. Kicsit én is félek, hogy nagyon egyedül leszek, de majd csak sikerült felépítenem magam körül a dolgokat. Te milyen munkát keresel?

68. Geroes (válaszként erre: 67. - KissVirág09)
2012. szept. 12. 17:45
Szia, hát mi számít álommunkának? Az elején elég sok mindenre oda kell figyelni. Be kell jelentened magad a Gemeinsam Büro-ba ami az okmányiroda megelelője, akkor meg fogod kapni az Aufenthaltsbewilligungot, utána a munkáltatód ad egy papírt, amivel elvileg vissza mész az irodába és akkor kapod meg az L-Ausweist amivel egy évig tartózkodhatsz Svájcban. Ha leellenőrizted a szerződést és a céget is akkor nem lehet probléma :) Egyedül jössz vagy van itt ismerősöd? Az első hónapban figyelj az árakra, mert 1000-1500 frankot simán elköltesz a létedre és akkor még nem béreltél lakást. Minden nagyon új lesz, és eléggé elveszettnek érzi magát az ember de ha van ismerős akinek van türelme sokat beszélgetni veled, az segít a dolgon.
2012. szept. 12. 17:26
Igazából bárkinek várom a válaszát a levelemre!Azt hiszem, elég pontosan és alaposan lenyomoztam mindent,láttam a szerződésem is, de itt is szeretnék információkat kapni. Jó döntés Svájc? És lézetik, hog egy hónap leforgása latt valaki szinte "álom munkát" kapjon? Kicsit szkeptikus vagyok...
2012. szept. 12. 16:27

Kedves Geroes!


Én pár nap múlva megyek Svájcba dolgozni, mit tanácsolsz, mire figyeljek? Lányként kicsit félek a munka tisztaságát illetően. Sajnos a híradók által belénk ültették, hogy egy lánynak mi mindentől kell tartania. Én személyi asszisztens leszek egy cégnél.

65. tibi44
2012. szept. 12. 16:15

Sziasztok.

Megyek ki svájcba és sürgösen keresek szálást.SOS.Root,Ebikon környékén.

64. Geroes
2012. szept. 11. 19:20

Sziasztok,

én 1 hónapja vagyok kinnt Svájcban, most keresek munkát. Gondoltam megpróbálom feldobni kicsit a topicot. Sok új élményben volt részem ebben az első hónapban, még minden új :) Ha van valakinek kérdése, csak bátran.

63. Vendégmunkás (válaszként erre: 62. - THM-01)
2012. máj. 23. 16:03
Az király
62. THM-01 (válaszként erre: 60. - Vendégmunkás)
2012. máj. 18. 18:11
Sokáig vártam, hogy jár-e erre valaki...de közben talált az illető Mo-n munkát.
61. kedit55 (válaszként erre: 55. - Burberry0324)
2012. máj. 14. 15:55

Burberry0324

Sikerült kijutnod? Mi van veled? Én is szeretnék kimenni házvezetőnőnek. Ha tudsz, akkor írjál.Örülnék, ha lenne társam.

60. Vendégmunkás (válaszként erre: 59. - THM-01)
2012. ápr. 27. 20:54

Szia!

Ha még aktuális volna a kérdésed akkor viszont már lekéstél a dologról.

59. THM-01
2012. márc. 2. 19:34

Sziasztok! Egy ismerősöm nevében érdeklődöm. Talán volna esélye Svájcban dolgozni olyan helyen, ahol már több magyar is van. A gond az, hogy van egy egyéni vállalkozása - amit nem akarna megszüntetni, hiszen a család tudná továbbvinni.

Svájcban is kap olyan igazolást az ember, amivel itthon tudja igazolni, hogy külföldön biztosított? Mert ugye csak így mentesülhet a hazai TB-fizetés alól. Előre is köszönöm, ha valaki tud ebben segíteni.

58. Céda (válaszként erre: 54. - Rubykairo)
2012. febr. 11. 12:05
Én Wallis-ban élek. Valaki a közelben?
57. nenne67 (válaszként erre: 53. - Rubykairo)
2011. dec. 19. 13:09

Szia!

Elsős,és másodikos lányokkal mennénk ki,de nekem van még egy 21 éves Down szindrómás fiam is.Sajnos itthon nem találok munkát,talán ott lenne...Zürich mellé mennénk.Köszi a válaszosat előre is :-)

2011. dec. 17. 07:58
Sziasztok! Arról érdeklődnék hogy milyen üzleteket érdemes keresni Svájcban ha ruhát és ajándékokat szeretnék vásárolni?
2011. dec. 6. 14:54

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék kint dolgozni, egy ismerősék segítségére várok, de idén már nem sok esélyt látok rá, hogy összejön. Egyedül nem merek nekivágni az útnak, szóval ha van valaki, aki menne, és egyedül ő sem szeretne, akkor fogjunk össze! Basel mellettiek az ismerősék...ők amúgy nagyon jól beszélik a németet, teljesen megértem, tehát az, amit tanultam itthon. :-)

54. rubykairo (válaszként erre: 5. - Ee1fa992f1)
2011. nov. 22. 23:15

Szia. Bocsi lehát már sokkal korábban megkaptad a helyes választ, de én csak segiteni probálok.

négy hivatalos nyelv van: német (az emberek 64%-a beszéli), francia (19%), olasz (8%) és rétoromán (kevesebb, mint 1%). Ha hozzáadjuk a világ minden tájáról idevándorolt menekültet, ami a lakosság 20%-át teszi ki, na ebböl a 20%-bol remélhetöleg te csak 1% ismersz majd meg, mert a többi az elképesztöen selejt.

Vallis-ban van a legspeciálisabb tájszolás ezt csak ök beszélik és értik, a többi svájci nem, de a vallisiak értik az összes tájszolást, csak nem szeretik. Hát talán eltudsz képzelni egy ilyen zürzavart, de azért a legszebb hely Europában nekem.

Igazán gyönyörü.

53. rubykairo (válaszként erre: 50. - Sunny59)
2011. nov. 22. 22:58

Szia. Erre a kérdésre igy nem lehet választ adni, attol függ hová ménnél, melyik megyébe, hány éves a gyereked.... itt nem egyformák a kölcségek, ahogy a fizetés sem... még az adoterhek, vagy a betegbiztositás is más...

Ahhoz, hogy valaki válaszolni tudjon neked, pontositanod kell a kérdésed.

52. rubykairo (válaszként erre: 45. - Piccolastella)
2011. nov. 22. 22:53
Ha csak barátokat keresel, akkor ird meg, hogy magyar emigráns is megfelel, vagy csak született svájci. Én nem tul messze lakom töled, Valis-ban, bár most pont Budapesten vagyok, de pénteken repülök végre haza. Nekem már ott van az otthonom. De szivesen ismernék meg még több magyart aki Svájcban él velem együtt.
2011. nov. 7. 18:15
Sziasztok! A pärom es en (ö szakäcs en felszolgälo)szeretnenk sväjcban melozni.Ott is ugy van mint Ausztriäban,hogy a szälläs es a kaja ingyenes,ha hotelbe mesz dolgozni?Mennyi kb a fizu?Hova erdemes menni?eves älläst keresünk.mennyibe kerül az egeszsegbiztositäs?nemetül es angolul beszelünk,franciäul nem!köszi!!!!
2011. nov. 3. 08:13
Kíváncsi vagyok, van-e valakinek tapasztalata arról, hogy ha gyerekkel mennénk ki Svájcba dolgozni, ott hogyan lehet megoldani a gyerek iskoláztatását, mennyibe kerül, stb?
49. #Viki
2011. okt. 17. 19:32

Sziasztok. Én aupairként vagyok itt Svájcban úgy 2 hónapja. A rendes fizetésekről túl sokat így nem tudok mondani, de aupairként 500-800 frank körül lehet keresni, és azt hiszem az tény, hogy az aupair anyagilag eléggé ki van használva. A munkavállaláshoz az kell, amit előttem már Butternut is emlegetett, az Ausländerausweis. Ehhez tudtommal nem kell semmit Magyarországon rendezni, hanem a munkadó bejelent, és vagy meg kapod, vagy nem. De enélkül nem lehet hivatalos munkát vállalni. Illetve kötelező a betegbiztosítás.

A svájci deutsch tényleg borzasztó. Én 8 évig tanultam németet a suliban, és már két hónapja itt vagyok, de néha még most is csak lesek, hogy mit is akarnak pontosan (német családnál vagyok, ráadásul a határnál, így szerencsére hochdeutsch-ot beszélünk).

És a svájci mentalátás tényleg más. Pl mi kisvárosban élünk, de ha szembejön valaki az utcán és ránézek, egyből köszön (tök mindegy hogy 8 éves vagy 80). Ami először fura volt, mert otthon ugye nem igazán jellemző, hogy minden idegenre ráköszönsz. Amúgy alapjáraton kedvesek és segítőkészek (első héten mikor a várostérképet tanulmányoztam a városban odetotyogott mellém egy öreg bácsika és kérdezte, hogy mit keresek, és segíthet-e).

48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Koverann)
2011. okt. 12. 11:57

szia,


van Auslaenderausweissod és tb-d?

2011. okt. 9. 10:41
Sziasztok!Régen olvasom az oldalt.Ugy alakult,hogy ho végéig rokonoknàl vagyunk Adliswillben a pàrommal,aki ezermester,de alapbol asztalos.Mivel nyàrbol érkeztünk a rossz idöbe,és elég rosszul birjuk a tétlenséget,ugy gondoltam irok ide.Ha tudtok valakit,akinek szüksége van segitségre a hàz körül,én elvàllalnék kutyasétàltatàst,gyerköcre vigyàzàst,takaritàst stb.A pàrom pedig barkàcsmunkàt.42 éves vagyok,19 éves a fiam.A pàrom is,és én is fiatalosak vagyunk.telsz:06703152607 e-mail:koverann@freemail.hu
46. gabor1980 (válaszként erre: 45. - Piccolastella)
2011. aug. 1. 14:10

Szia! Gábor vagyok a párommal együtt mi is gondolkodunk azon erősen, hogy Svájcban próbálunk szerencsét... Érdeklődnék Tőled, hogy mi módon kerültél ki, segített-e valaki, volt-e konkrét munkád amikor kimentél vagy csak próba szerencse alapon. Ugyanis nekem is van kint több ismerősöm, de még csak válaszra sem méltattak. Látod ez a szomorú, hogy sokszor az ember inkább számíthat egy idegenre mint akár egy rokonra vagy ismerősre...


Ahogy Te is írtad, hogy kint rád mosolyognak, megszólítanak, a magyarok meg irigyek és nem éppen a segítő készégükről híresek. Szívesen barátkoznánk. Mennyire beszéltél németül amikor kimentél. Volt olyan ismerősöm aki semmit nem beszélt németül tavaly szeptember 20-án mentek ki egy kislánnyal, a csaj manikűrös, műkörmös abból meg takarításból éltek egész júniusig nem rosszul, a srác csak most talált munkát, mivel most kapta meg a letelepedési engedélyt...


Kérdezném, hogy mi változott idén május 1. óta?? Azt mondják még könnyebb és egyszerűbb... Lehet e minimális nyelvtudással állást találni???


Ha kimegy egy pár és tegyük fel csak az egyik talál állást, el lehet e éldegélni egyenlőre egy fizetésből...

Svájc melyik részén élsz, melyik kantonban, városban, vagy faluban??

Köszönöm szépen, ha őszitén válaszolsz a kérdéseimre így ismeretlenül. S lehet hogy még találkozunk... Üdv. Gábor

2011. máj. 22. 05:37
De megdobbant a szívem, a témacím láttán... Nemrég költöztünk Svájc olasz részére, és úgy szeretném megbeszélni valakivel az itt tapasztaltakat, de az otthoniakat jóformán csak a fizetés érdekli, meg azt kérdezgetik, tényleg olyan hideg-rideg nép-e a svájci... Jelentem nem, lépten-nyomon megszólítanak, sokat mosolyognak, ha segítséget kérek, akkor a minimális információt bôven meghaladva, készségesen válaszolnak, stb. Ééés, a legnagyobb félelmem, hogy majd le/kinéznek, mert magyar vagyok, nem igazolódott be! Senki nem akar származás alapján megítélni, mindenki a viselkedésem alapján alakítja ki a véleményét. Persze igyekszem is maximálisan az itteni normákat tiszteletben tartani, de tulajdonképpen ehhez nem is kellett sokmindenen változtatnom, én Budapesten is az "élni és élni hagyni" mottó szerint tengettem a napjaimat. Szóval jól érzem itt magam, közelebb áll hozzám az itteniek értékrendje, mint az átlag magyaré, ha pedig sikerülne végre barátokat szereznem, akkor teljes lenne a boldogságom :)
2011. máj. 7. 11:39
tehát munkaszerződést már munkavállalási engedély nélkül is alá lehet írni.
43. 07c4794583 (válaszként erre: 42. - Féknyom)
2011. máj. 7. 11:38

így van, tudninvalók:


"Magyarorszag most mar az EU25-be tartozik:

[link]


A munkaugyi hivatal oldalan a munkaltatoknak szolo reszben azt irjak, hogy a munkavallalonak kell bejelentkezni.


A bejelentkezeshez a bevandorlasi hivatal ugyfelszolgalatara iranyitanak at:

[link]


A bevandorlasi hivatal oldalan a vonatkozo resz:

[link]


Es a munkavallasi engedely kerelmezese online:

Csatolni csupan egy dolgot kell hozza: alairt munkaszerzodes masolatat.

[link] "

2011. máj. 7. 02:27
Május 1-jén Svájc is megnyitotta a munkaerőpiacát.
41. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - °°°Bibie°°°)
2011. máj. 7. 00:57
Akkor mit csinál egy borásztechnikus?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook