Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci munka, élet? Akik éltek már ott vagy voltak Svájcban, tapasztalat? fórum

Svájci munka, élet? Akik éltek már ott vagy voltak Svájcban, tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Vendégmunkás (válaszként erre: 99. - Mucilli)
2012. dec. 3. 21:43

ch.jobrapido.com

gastro-express.ch

jobwinner.ch

jobs.ch/de/

jobanova.de

gigajob.de

Itt találtok vendéglátós munkákat. Csak a szezon munkában van tuti szállás. Javaslom ha sikerül kijutni a párodnak azonnal saját lakást keresni.

0041772571964

Ha volna még kérdésetek, de csakeste 10 óra után.

2012. dec. 3. 18:37
Szeged kornyeken lakunk, en 27eves vagyok,parom 28eves Van1 5 eves kislanyunk, en dolgozok csak a csaladban sajna a paromnak megszunt a munkalye ES iden nyaron Kiment szerencset probalni munkakozvetito altal Skociba de atvertek ES sok penzt bukott,visszajott de ujra megprobalna ha lenne valami lehetoseg ES ezert probalkozok. Angol,nemet kozepszinten. Vegzettsege,uszomester,uszasoktato,edzo,de barmilyen munkat elvalalna,mosogatas akar. Joljonne a segitseg
98. Geroes (válaszként erre: 97. - Vendégmunkás)
2012. dec. 3. 14:38
Amúgy milyen munkát kaptál, ha szabad tudakolni?
97. Vendégmunkás (válaszként erre: 96. - Mucilli)
2012. dec. 3. 07:15
Hát nehéz ez nekem is. De megpróbálok. Többet kellene tudni rólatok. Milyen végzettsége ven? Tud e németül? Stb....
2012. nov. 29. 20:52
Szia vendegmunkas. Tudnal nekem segiteni munkaugyben valamit. Mindegy milyen munka lenne parom akarmit elvalalna,fontos lenne.
95. Vendégmunkás (válaszként erre: 94. - Geroes)
2012. nov. 29. 00:01
Igen találtam Zürichben.
94. Geroes (válaszként erre: 93. - Vendégmunkás)
2012. nov. 26. 15:50
Találtál már melót Vendégmunkás? Én decembertől fogok áprilisig dolgozni egy hotelban téli szezonban...
93. Vendégmunkás (válaszként erre: 79. - Aylin)
2012. nov. 18. 12:09
80 CHF. De minimális az esélyed rá. Lakás kell és munkahely. Így kezdődik a tartózkodási engedély igénylése. Aztán próba szerencse vagy nem.
92. Vendégmunkás (válaszként erre: 88. - Geroes)
2012. nov. 18. 12:07
A "B" -t sajnos most nem nagyon adják. Ismerek itt magyar henteseket akik másodszorra is csak "L" -t kaptak. Nem tudom mi igazán a feltétele a "B" -nek. Az is lehet, hogy egyéni elbíráláson múlik.
91. Vendégmunkás (válaszként erre: 89. - Mucilli)
2012. nov. 18. 12:06
Biztos munka itt sem létezik. Az Interneten kell keresni esetleg talál valamit. De tanári állásra én nem számítanék.
2012. nov. 4. 21:37

Sziasztok!


Tudna segíteni valaki egy-két információval, hogy Svájcban hogy keresnek a vendeglátasban? Konkrétan ilyen Bar szupervisor-ra vagy Bar manager-re gondolok. Esetleg internetes oldalakat tudna valaki ajánlani?

Elore is koszonom!

2012. okt. 25. 23:09

Sziasztok


Segitsegeteket szeretnem kerni paromnak kellene biztos munkalehetoseg aki tudna valami infot azt megköszönnenk. Sajnos atvertek Skociaban munkateren,de nekivagna a jobb elet remenyeben ujra. Vegzettsege testnevelo tanar illetve nemzetkozi vizimento meg uszasoktato. üdv:Anita

88. Geroes
2012. okt. 6. 12:37
Látom a B már kicsit bonyolultabb. Én néztem, hogy a minimum fizetés 3400 Frank. Ha azt nézem, hogy 1000 frankból kijövök egy szállással ami egy kis 1 szobásra vonatkozik, akkor még egész jool ki tudok jönni belőle. Egy ezres elmegy kajára meg ilyenekre, de akkor nem csinálok viszont semmit csak melózok meg otthon ülök. Szóval 3-4ezernél többet szerintem nem fogsz keresni ha csak nincs szakmád, mert akkor ugye mindig emelkedik a fizetés. A b-bewilligung már lakáshoz kötött vagy mi?
87. Vendégmunkás (válaszként erre: 86. - Geroes)
2012. okt. 5. 09:40
Az a gáz kedves Geroes, hogy a itt Svájcban még mindig hülyének nézik a magyart. Kaptam volna én is szezon mnkát a télre 4100 bruttóért. Ebből még leakartak vonni 400 CHF ot szállásra és még kajára is Kb 250 CHF ot. Ez egy szar pénz itt. Ja és akkor nekem még kikellene fizetnem a lakást amit bérlek. Azt akarták, hogy mondjam fel a lakásomat itt Zürivh mellett. De ha felmondom akkor elveszítem a "B" tartozkodási engedélyem.
86. Geroes
2012. okt. 5. 07:18
Én nézegetem mindig a hotelek állásajánlatait(ahogy gondolom te is Vendégmunkás), nagyon sok munka ugye csak a téli szezonra korlátozódik ami csak Decembertől kezdődik sajna. Ezek teljesen jók lennének nekem, csak hát túl későn kezdődnek... Drága itt az élet sajnos munka nélkül. Ma megyek egy kis kávézóba, mert adtak fel hirdetést kiszolgáló alkalmazottnak, meg takarítás stb... Ráadásul itt van egy faluval odébb, úgyhogy kinyomtatom az Unterlagenem és bevetem magam :D Sok sikert Neked is a munkakereséshez, azt hittem már van egy teljes állásod.
85. Vendégmunkás (válaszként erre: 81. - Aylin)
2012. okt. 4. 12:43
Én még annyit tennék hakapeszi úr mondadójához hozzá, (amivel alapban egyetértek)határozatlan idejű munka nélkül nem tudsz lakást bérelni. Viszont lakás nélkül nincs meló. Olyan munkát keress (feltéve hogy kiváncsi vagy a tanácsomra)(amit segítő szándékkal adnék)ahol van szállás is. Szezon munka!!! Például. Ha már itt vagy könyebben tudsz bármit keresni illetve lépni.
84. Vendégmunkás (válaszként erre: 78. - Geroes)
2012. okt. 4. 12:38

Egyenlőre most én is munkakeresésben vagyok.

Ha tudok valamit szólok.

83. Geroes
2012. okt. 3. 05:32
Biztos megvan rá a módja :)
82. hakapeszi (válaszként erre: 79. - Aylin)
2012. okt. 2. 18:40
Szia aylin! Nos B-Bewilligung- ot nem tudod csak ugy "magadnak elintezni"! Azt csak akkor kapod, ha van munkad, vagy kint dolgozo ferjed/ feleseged, aki szinten B-vel rendelkezik. Elöször is szerezz egy lehetöleg hatarozatlan idejü munkaszerzödest....vagy legyen par millio CH- Frankod amit egy svajci bankba fektetsz- ez is egy lehetöseg! :-))))) Mar bocsanat a kerdesert, lehet felreertettelek : komolyan azt gondolod,hogy Bewilligungot lehet vasarolni??? Mint emlitettem par millioert lehetseges! :-))))
81. aylin
2012. okt. 1. 21:29
K9szönöm szépen a válaszod:)
80. Geroes
2012. okt. 1. 18:12
Én az L-re fizettem 67 frankot, nem hiszem hogy a B sokkal drágább lenne :)
79. aylin
2012. szept. 30. 20:35
sziasztok!lenne egy olyan kérdesem hogy:mennyibe kerül a B kategoriás bewiligung?ki szeretnék költözni de még munka helyem nincs kint tehát magamnak szeretném el intézni és nem munkáltató álltal.válaszaitokat előre is köszönöm
78. Geroes
2012. szept. 28. 19:58

Nekem nincs még munkám, de L-Bewilligungot kaptam 6 hónapra, pedig úgy tudtam 3 hónapra kaphatok csak...

Vendégmunkás ha tudsz mosogató állást esetleg szólj rögtön :) Megyek :) Köszi

77. Vendégmunkás (válaszként erre: 69. - KissVirág09)
2012. szept. 26. 18:01

Kedves Kiss Virág 09!

Ahhoz amit hakapeszi Úr mondott csak csatlakozni tudok. Én 15 hónaoja vagyok itt Svájcban és "B" bewilligungot kaptam rögtön (magam sem értettem miéert). Szakácsként dolgzozk Zürich kantonban. Mondjuk nekem is furcsa hogy még állásinterjúra sem kellett kijönnöd. De ha tudok bármiben is segíteni keress meg! 0438439867 ez vezetékes telefon.

Biros Ákos

76. Geroes
2012. szept. 18. 00:39
Ma megyek 14-kor állásinterjúra, szorítsatok ba'ki! :D
75. Geroes
2012. szept. 14. 18:30

Gemeinde igen igen :D


Igen én is az L-Bewilligungban reménykedek, hiszen azt kapom meg ugye elsőként ha lesz munkám. Most elvileg úgy van, hogy voltunk a gemeinde-ba ismerőssel és ott a hölgy kiltött egy papírt hogy én itt vagyok és elküldte az adataim Bernbe, ott leellenőriznek és akkor kapom meg a valamilyen Aufenthaltsbewilligungot amivel 3 hónapig maradhatok!! És ha lesz munkám akkor kapom a munkáltatótól a papírt amivel majd tudom igényelni a Kurzaufenthaltsbewilligungot (vagyis L-t). Ami elvileg egy évre szól és minden évben újítani kell.

74. hakapeszi (válaszként erre: 68. - Geroes)
2012. szept. 14. 14:34

Szia Geroes, amit ebben az üziben irtal, nem minden stimmel pontosan.

Gemeinsambüro nem letezik, csak Gemeindehaus/büro. Aufenthaltsbewilligung = L / B / C- Bewilligung. C-t nem adnak, csak 5 / 10 ev tartozkodas utan. Hogy L vagy B- Bewilligungot kapsz, az függ a munkaszerzödestöl (hatarozott vagy hatarozatlan idejü )vagy a kontingenstöl. L: valoban 1 ev, B : altalaban 5 evre adjak. ÜDV. Hakapesi

73. hakapeszi (válaszként erre: 69. - KissVirág09)
2012. szept. 14. 14:13

Szia Kisvirag09, en egy kicsit ovatossagra intenelek! En 12 eve elek Svajcban, van ralatasom a dolgokra. Jogos a felelmed a munka "tisztasagaval" kapcsolatban. Eleg rendhagyo, hogy csak e-mailban kommunikaltal a munkaadoddal! Beszeltetek legalabb telefonon, leinformaltad a ceget, van hivatalos munkaszerzödes a kezedben (ami tartalmazza a pontos fizetesedet, a probaidö lejaratat, levonasokat, munkaidöt, munkakörileirast, a szerzödes idötartamat, stb. )???? Anelkül egy lepest nem tennek a helyedben, repülöjegy ide vagy oda! Szemelyi asszisztenskent besegiteni a häzimunkaba???? Eleg furan hangzik. Ne haragudj, hogy megkerdezem, de jol beszelsz nemetül es/vagy angolul?

Meg egy kerdes, veletlenül nem egy magyar uriember ajanlotta fel ez az "alom munkat"? Nagyon kerlek, legy ovatos! Es ha rossz erzesed van a dologgal kapcsolatban hagy a fenebe! ÜDV.

72. Geroes
2012. szept. 13. 15:16

Szia Tibi,


nézd meg ezt a linket: [link]


Beállítottam, hogy Root 10 km-es körzetében dobja ki a lakásokat. Elvileg azt mondtad arrafele leszel. Az elején ajánlom, hogy fogadd el amit intéznek, mert ha magad akarsz bérelni akkor biztosítást kell kötni, szerződést stb stb. Itt az oldalon már 600frank/hótól vannak kis lakások ami nagyon jó ár de érdeklődni kell, hogy bútorozott-e, mert bár bútorozva fényképezik le, nem jelenti azt, hogy ott is hagyják neked. Remélem tudtam segíteni.

71. tibi44
2012. szept. 13. 10:17

Szia Geroes.

Vasárnap megyek ki Lucernbe,a munkaadó intézte a panziót de az eléggé borsós árban van.Tudnál adni tippet hol lehetne bérelni kis lakást vagy szobát.Előre is köszönöm

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook