Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sumetrolim tabletta szedése hosszútávon beválhat? fórum

Sumetrolim tabletta szedése hosszútávon beválhat? (beszélgetős fórum)


25. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 22:12
Gyerekkorom óta húgyúti bajokkal küzdök és laborban dolgozom, de még ilyet életemben nem hallottam. Egyébként nekem a nefrológus azt mondta a Sumetrolimra, hogy gyerekkorunk óta kiderült, hogy vesekárosító, de az urológusok mégis használják, ne fogadjam el, ha azt írna másik orvos. És igenis antibiotikum. Ezt egy jónevű urológus nem tudja?
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Cicaanya)
2021. febr. 19. 19:43
Igazan nincsmit. 😄😄
23. Lávli* (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2021. febr. 19. 19:00
Az ACC a mai napig kiváló nyákoldó.
2021. febr. 19. 18:57

Még létezik ilyen!!! áá de jó!!!

Fórumnyitó (anonim) köszii házidokinak szolok ,nekem jobban használ

21. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 17:58
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Alinka01)
2021. febr. 19. 17:42
A sok sok ev alatt mar rengeteg orvosnal voltam ezzel. Tisztaban vagyok vele sajnos nagyonis hogy mi ez es a nogyogyasz sem talalt nalam semmit. De koszonom szepen a valaszod!
19. alinka01 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 17:38
Az még nem merült fel, hogy nőgyógyásszal is konzultálj? Ez a jelenég ugyanis nagyon úgy tűnik, igen hasonlatos az ún. nászutas hólyaghurut betegségre. Lásd a Google-on ezen a néven.
2021. febr. 19. 17:32
Akkor meg rakerdezek nala,hogy ez megis hogy mukodne igy ,illetve a haziorvosnal is megerdeklodom.
17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Globus)
2021. febr. 19. 17:29
Ez csodás
16. globus (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. febr. 19. 17:28
Egyik ált. iskolai tantónéni mindig 1 db Sumetrolimot + 1 db Maripent vett be, amikor epés panasza volt :) Együtt a kettőt, szerinte használt.
15. globus (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 17:27
Éppen az összevissza szedése okoz rezisztenciát, azaz később már nem használ ez a hatóanyag, ha tényleg szükséges. Amikor éppen volt húgyúti fertőzésed, akkor történt vizeletből baktérium tenyésztés?
2021. febr. 19. 17:26
1 darab Sumetrolim nem fog megvédeni semmitől. Ez egy antibiotikum, amit kúraszerűen kell szedni. Érdekes javaslatot kaptál
13. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. febr. 19. 17:24
Jaj, akkoriban az ment, tényleg. Meg az ACC köhögésre.
2021. febr. 19. 17:15
Koszonom szepen a valaszokat. Leginkabb viszont az erdekelne,hogy valaki szedte e hugyuti fertozesre illetve alkalmazta e ezt a “csak egyuttlet elott kell beszedni” modszert. 😅 Mivel latom,hogy sokan irjak,hogy ezt altalaban kura szeruen kell szedni igy kicsit felnek,hogy ez az egyszer-egyszer egy szem belole nem valami jo megoldas.
2021. febr. 19. 17:11
Nálam semmi mellékhatása nem volt, a fiam is kapott, nála sem,
2021. febr. 19. 17:10
Magamtol nem szednem semmikeppen. Az urologus mondta,hogy sokaknak ajanljak,hogy igy szedjek,amit nekem is mondott. Viszont nem tudom,hogy esetleg en allergias lennek e ra vagy ilyesmi. Marciusban megyek vissza hozza tovabbi vizsgalatokra, addig jobban utana jarok ennek a gyogyszernek es rakerdezek par dologra,addig semmikeppen sem szedek be belole.
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 17:07
Kúraszerűen kell szedni ezt a gyógyszert. Beszélj az orvosoddal!
2021. febr. 19. 17:06
A fiam Sumetrolim érzékeny, nem szedhet. Szerintem az orvossal beszéld meg, magadtól ne szedj semmilyen gyógyszert.
2021. febr. 19. 17:02

Jó 30 évvel ezelőtt a gyerekorvos rendszeresen Sumetrolimot írt fel alányomnak, de nem hatott. Nem baj, legközelebb újra felírta.

A torokkenet-tenyésztésből aztán kiderült, hogy a baci kifejezetten imádta a Sumetrolimot, de megtalálták a valóban hatásos gyógyszert is. (Visszatérő mandulagyulladás volt a probléma.) Aztán átkerült a felnőtt orvoshoz, aki ráírta pirossal a kartonjára, hogy Sumetrolim-rezisztens.

Most megnéztem, annyi mellékhatása lehet ráadásul, én nem szedném.

2021. febr. 19. 16:53
Megfázásra vagy torokfájásra kaptam. elmult, lehet h. S .nélkül is elmult volna. Többször is felirták .
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Secret8)
2021. febr. 19. 16:47
Ő is ki lett vizsgáltatva. Mindene negatív lett. Szóval annak az esélyét,hogy esetleg nála van a probléma ki is zártuk. De köszönöm szépen a válaszod.
2021. febr. 19. 16:43

Bocs, hogy nem a Sumetrolimról irok, nem hallottam még én sem ezt a felhasználasi módját.

Viszont érdemes lenne a párodat is megnézetni, mert ha minden együttlét után fertőzéssel küszködsz, akkor lehet, hogy nála van a gond forrása. Esetleg tünetmentes, és nem is tud róla.

2021. febr. 19. 16:38
Elviekben egy nagyon jo urologusnal jartam Pecsen es ugye o mondta,hogy ha mindig CSAK egyuttlet elott beveszek egy szemet belole akkor hosszutavon siman szedhetem es nem lesz belole problemam viszont nekem is vannak ketelyeim ezzel kapcsolatban,azert erdekelne,hogy valaki hasznalta e mar igy ezt a gyogyszert es ha igen,akkor milyen tapasztalatai vannak vele.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 16:34
Még nem hallottam ilyesmiről. Nem igazán alkalomszerű gyógyszer.
2021. febr. 19. 16:32
Pár napja voltam urológusnal azzal a problémámmal,hogy szinte minden együttlét után húgyúti fertőzéssel küszködök úgyis,hogy már mindent próbáltam és mindent betartok (szex után pisi stb).Azt javasolta,hogy egy db sumetrolim tablettát szedjek be minden együttlét előtt és nem kell mindennap csak akkor,ha együtt vagyok a párommal. Elvileg így hosszútávon is lehet szedni ezt a gyógyszert megelőzésre,ugyanis azt mondta,hogy ez nem egy antibiotikum. Van esetleg olyan aki ezt a gyógyszert így alkalmazta és ha igen akkor bevált? Illetve volt e valamilyen mellékhatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook