Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolás, költségmegtakarítás, költségcsökkentő, optimalizáció tippek, ötletek, ötletbörze. fórum

Spórolás, költségmegtakarítás, költségcsökkentő, optimalizáció tippek, ötletek, ötletbörze. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
10. timycat (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:59

Ez így teljesen megfoghatatlan kijelentés. Lehet akár igaz is, de általánosságban nem lehet kijelenteni. Csak hogy értsd miről írok, egy tök lakatlan lakásban, ahol a tv-n kívül nincs más fogyasztó, a stand by állásban lévő tv az energia fogyasztás 100%-át használja el. Ami ez esetben igaz, de nem általános.


Egy átlag háztartásban nem gondolnám hogy ekkora tétel lenne a kikapcsolt tv, bent hagyott töltők, vagy az órát mutató sütő,mikro, klíma stb.

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:57

Úgy gondolom, hogy majd menet közben kiderül, hol és milyen módon kell a nadrágszíjon igazítani. Egyelőre nem görcsölök ezen, mert feleslegesnek érzem. Nem stresszelem magam olyan dolgokkal, amik még be sem következtek.


Amit már jó ideje érzékelek, az az árak drasztikus emelkedése. Minden drágult. Idáig - lekopogom - az árak emelkedése ellenére ugyanúgy megveszek mindent, amit idáig, nem kell megvonnunk magunktól semmit. Ha majd eljön ennek az ideje, hogy azt érzem, hopp! be kell húzni a féket, akkor megteszem.


A felesleges ruhavásárlásokat már jó ideje beszüntettem. Már ez is valami.

8. unom (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2022. aug. 14. 18:56
Ez igaz lehet.
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
2022. aug. 14. 18:52

Vízpuhító? Még nem is hallottam .


Viszont azt hallottam, hogy hűtőszekrényeket úgy kell beállítani, hogy a hátulja és a fal között 3-5 cm. hely legyen, mert ha ez nincs meg, több áramot fogyaszt. Említettem a férjemnek, már 2 hete, semmi. Én pedig egyedül nem bírom. Nem biztos, hogy valós amit írtam, de rádióban így hallottam.

6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:52
nem igaz
5. vigyefene (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:29

Megnéztem a villanyórám, és nem mozdul meg, pedig elktromos tűzhelyem van. Plusz természetesen készenlétben van a sütő, piritós sütő, mikró, A köztponti fűtés, amikor nem megy a légkondi, a víz puhító, de még nem húztam ki a hajszárítót sem, a ventilátor a tűzhelynél.stb....

Ezek közűl legtöbb dolog, állandóra van bekötve.

4. vigyefene (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:14
Ezt nem tudom elhinni.
3. unom (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 18:13
Kimértük, nem igaz.
2022. aug. 14. 18:07

Az elektromos energia terén olvastam, hogy a készenlétí módban levő készülékek a villanyszámla harmadát is kiteszik.


Hány ilyen fölösleges energia felhasználas van egy háztartásban?

2022. aug. 14. 18:05

Spórolás, költség megtakarítás, költség csökkentő, optimalizáció tippek, ötletek, ötletbörze.


Kíváncsi vagyok, hogy elkövetkező fél-egy évre ki hogyan próbálja kezelni az előttünk álló gazdasági kihívásokat.


Ha van egy ötleted, tedd közkincsé.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook