Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolás, költségmegtakarítás, költségcsökkentő, optimalizáció tippek, ötletek, ötletbörze. fórum

Spórolás, költségmegtakarítás, költségcsökkentő, optimalizáció tippek, ötletek, ötletbörze. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2022. szept. 15. 14:20

tételek amiket nem veszel meg:

én azzal kezdtem, hogy amik amugy sem tesznek jót és viszik a pénzt az nem veszem meg. gyerekeknek kicsit fura, de lassan realizálódik bennük és kezdjük megszokni hogy nincs nassolás.

kekszek, chipsek, reggeli gyerekmüzli (tejbeáztatós néven fut nálunk). reggeli édes cuccok a pékségből

helyette van hogy paradicsomlevest vagy főzeléket visznek a suliba "reggelire". a sütés, főzés amugy is olyasmi amivel takarékoskodni tudsz.


nem menzázunk, nem rendelünk, én főzők. valakinek biztos eddig is igy volt, ezek csak amik nálunk változtak. ez pl már tavaly


néha kioffoljuk a hűtőt, szinte semmi nincs benne, csak vaj, lekvár zsír, sajt, néhány zöldségféle. ilyenkor a fagyasztóból főzők egy hétévégt és csak azért ugrok le a boltba ami kell hozzá.

szerintem igy szinte semmit nem kell kidobnom. kenyér, kifli nekem is a fagysztóban ez is minimalizálja a kukába dobást. szüleim ketten élnek és tökig a hűtőjük. még ha ritkábban is járnak boltba, tuti hogy ezt-azt kidobálnak.


nyári gázfogyasztás 6-7 m3 volt, pedig én kacsát konfitálok 8 órán keresztül, szóval bőven megéri, én nem félek bekapcsolni, amugy is télen majd melegít. szóval tervezem hogy még többet sütök


gyerekek sétálnak/bicikliznek a suliba. nem inditjuk be az autót ha vállalható az időjárás. boltba is ha tehetem vagy beugrok munkából hazafele vagy lesétálok ha itthon dolgozom.


TV nem megy egész nap, sőt nem takarékossági indokból de le fogom mondani. marad netflix


most hirtelen ennyi jutott eszembe, egyik sem nagyon kapcsolódik a gáz és villanyszámlához, ott már évekkel ezelőtt csökkentettünk.

de olvasgatom én is a hozzászólásokat, biztos kapok ötleteket és olyan is van ami nekem nem megvalósítható, időhiány miatt.

129. tumbo2 (válaszként erre: 127. - Napsugár8)
2022. szept. 15. 14:16
én olyan repülőszőnyegest is csináltam,rajta ült az aladin.mivel több,mint 50 éve volt,gondolom a szibériai széttépte.meg terítőt,én rajzoltam rá a virágmintát,szépen kihímeztem.de most már sem kedvem,se türelmem hozzá.
128. Napsugár8 (válaszként erre: 126. - Globus)
2022. szept. 15. 14:03
Egyetértek! És mennyivel olcsóbb! Régen, gyerek korunkban sem volt szárítógép, eddig sem volt, ezek után még inkább megleszek nélküle én is.
127. Napsugár8 (válaszként erre: 125. - Tumbo2)
2022. szept. 15. 14:02

Aranyos vagy! Az egész horgolás csupa pálcika, csak az nem mindegy, hogy hány "ráhajtásos", és hova teszed. Abból jönnek ki a minták. Anno vagy 35-40 csipke terítőt, kisebbet, nagyobbat horgoltam, és vittem magammal "hozományként".

Aztán nekiadtam mindet anyósomnak, mert ugye világos szekrénysort vettünk, akkor az volt a menő, és azon a fehér terítők semmit nem mutattak.


Azt mondta anyósom, cserébe varr nekem keresztszemes terítőt, persze, ha előtte megtanítom rá. Akkor a sport-szállóban volt portás, munkaidő alatt is ráért varrni. Egy egész garnitúra keresztszemest varrt nekem. Ott mondta neki az egyik arab orvos rezidens, vagy minek nevezik, akik (kórházban) gyakorlaton voltak, és ott szálltak meg: sok-sok katolíík! :))


A böködős, az nem a subahímzésre gondolsz? Egy falvédőt és 2 díszpárnát varrtam olyat, saját tervezésű (szivárvány az égen) mintával. Alig lettem készen velük, amikor hozzánk került a tacskó: a két párnából csináltam neki egy nagyot. Egyetlen kutyának sem volt olyan jó dolga, hogy subapárnán aludt volna. :))

126. globus (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 13:09

Teljesen igazad van. Az ezres, sőt 2000-es (?) centrizéstől olyan a ruha, mint a kapcarongy.

Nyilván szarítógépbe téve így ideális, kevesebb víz maradjon benne.

Nálunk maguktól száradnak. Akinek nem tetszik a teregetett ruha, ne nézzen rá.

125. tumbo2 (válaszként erre: 124. - Napsugár8)
2022. szept. 15. 13:04
csak pálcikát,vagy mifenét horgoltam.azt is az iskolában.de kötni nem tanultunk.a húgom viszont szépen kötött,én inkább keresztszemest,meg azt a böködőst,fene tudja már,minek hívták.ja,suba?
124. Napsugár8 (válaszként erre: 120. - Tumbo2)
2022. szept. 15. 11:22

Először horgolni tanultam meg, kismillió terítőt horgoltam. Majd csak azok után kezdtem el kardigánt, blúzt horgolni.


Később tanultam meg kötni, de az nem annyira haladós, mint a horgolás, nem is díjaztam. :))

123. Napsugár8 (válaszként erre: 119. - Bozsu55)
2022. szept. 15. 11:20
Ez jó! :))
122. tumbo2 (válaszként erre: 101. - Cilabogyó)
2022. szept. 15. 10:43
aha,menjen,de ne az én erdőmbe.
121. tumbo2 (válaszként erre: 102. - Liliom10)
2022. szept. 15. 10:40
a temetés drága.
120. tumbo2 (válaszként erre: 105. - Napsugár8)
2022. szept. 15. 10:38
sosem tudtam megtanulni.
119. bozsu55 (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 10:10

Jaj, 300 fordulat nem kevés?Én a 600 is kevésnek tartom.


Én (az ágynemű konyharuha törölköző) száradás folyamán többször forgatom, amikor hajtogatom kisimítom, ezek mindig alulra kerülnek a szekrénybe, és felülről veszem el amikor frissen veszek elő.

Mire az alsó sorra kerül a többi súlyától olyan mintha vasaltam volna.

Persze terítőt, blúzt, függönyt én is vasalok.

2022. szept. 14. 15:04
A vasalára kaptam egy típpet, ami nagyjából be is vált. Olyan egyenes nem lett, mint a vasalástól de energiahatékonyabb. Mosásnál alacsonabb háromszázas forduttal centrizik ki a gép, amitől sokkal vízesebb lesz a ruha és lassabban szárad, viszont a víz súlya kihúzza a ruhát. Válfán olyan az ingnek az esése, mint amikor hordják. Így már csak az vasalom, amit nagyon szükséges.
117. cilabogyó (válaszként erre: 115. - Franc22)
2022. szept. 13. 08:41
A pékáruk fagyasztása nagyon hasznos. Amikor akciós, pl. este zárás előtt, megveszek többet és lefagyasztom. Én is elkezdtem tésztát készíteni újra. Pizzát is itthon sütjük, nem rendelünk. Felvágott helyett ilyen-olyan kencéket készítek, mert nagyon drágák. Tejföl helyett sokszor a natúrjoghurtot használom. Az áram fogyasztást sikerült lecsökkentenünk a régi fagyasztó kiiktatásával. Inkább üvegbe raktam el mindent, ne kelljen fagyasztani annyi mindent. Mosni, vasalni muszály. Bár a vasalást nem feltétlenül mindennél. Amit lehet megsütök lábasban, aztán csak a végén teszem be a villanysütőbe. A fűtéssel majd ezután próbálkozunk spórolni. Volt itt a szerelő, átnézte a kazánt, és beállította, hogy hogy gazdaságos. Majd meglátjuk.
116. ,zumba (válaszként erre: 115. - Franc22)
2022. szept. 9. 15:35
Van amivel nem tud spórolni az ember, pláne gyerekes családokban. De a péksütemény fagyasztást jól csinálod. Nálunk a munkába járás miatt is, meg az árak miatt is kenyér, kifli, pogácsa, vajdasági sós és 1-2 féle édes péksütemény mindig lapul a fagyasztóban.Hőmérséklet: meg lehet értetni a gyerekekkel is, hogy ősszel-télen felveszünk egy szabadidő felsőt, hosszú nadrágot, nem a nyáron viselt rövid nadrágot és trikót kell feltétlenül viselni. Nálunk így volt, illetve ma is így van. Meg nem kell fázni, de 28 fokra fűtött lakás sem biztos,hogy egészséges.
115. Franc22
2022. szept. 9. 11:41

Sziasztok!

Iskolás gyerkőcömnek, eddig úgy vettem a péksütiket, mert suliba csak ebédre fizetünk. a Tízórait uzsit én csomizom neki.

Most már eljutottam oda, hogy mivel a kakaós csiga 200körül, a croisson 220 és így tovább, most én megsütöttem neki kakaós csiga, túrós batyú, lekváros bukta és kettesével lefagyasztottam. 2-3hétre meg van a kaja.

Most a zsemlével és bagettel is megakarok próbálkozni. Régen sütöttem kenyeret és azt is újra elkezdek.

Hétvégén elhozom anyumtól a tésztanyújtót és azzal is megpróbálkozom, azt hiszem, hogy azzal is spóroljak. egy 10hónapos mellett nehéz, mert azért ezekre idő kell, de valahogy csak lefoglalom majd.

Most amúgy a gyerekszobába teljesen kihúztunk mindent. És napközben a hálóba is minden zárolva. Csak a nappaliban vagyunk. Este ígyis 8-9kor már fekvés volt és este tv már nem szokott lenni, így annyival is rövidítjük az áram használatot.

Este a gáz nálunk amúgy is 18fokra van mindig állítva, Nappal meg jobban felöltözünk.

A mosással nem tudok spórolni, mert az muszáj.

114. 55Judit
2022. szept. 9. 11:28

Akinek n incs kertje, erkélyen, vagy ablakban is termelhet friss zöldséget. Ha nincs is kilószám, de nagyon tud az ember örülni minden sajátkezű frissnek.

Pl. metélőhagyma cserépben. Dughagyma erkélyládában, akár a szoba belső párkányán is. Petrezselyem cserépben, erkélyládában.


A boltban vásárolt zöldség koronáját levágva, cserépbe téve sok zöld hajtást hoz. Ilyen a zellerszár is. Ha kihajt a hagyma a konyhában sokan kidobják. Pedig cserépbe téve finom zöldhagymaként újjá éled.


Nekem van kertem, de télen mégis szeretek bent ezt-azt tartani.

113. ,zumba (válaszként erre: 111. - Tinka0613)
2022. szept. 9. 11:24
Sok sikert a változtatáshoz! Menni fog, elejében nehezebb, de meg lehet csinálni.Ami pedig otthon elkészül, az mindig olcsóbb és tudod, hogy mit tettél bele, nem mindenféle adalékkal turbózott a kenyér.
112. Gabi927
2022. szept. 9. 11:05
Ha belefáradtál a takarításba, unod a monoton, kötelességből végzett kínlódást, gyere el Linda Thomas Dornachból érkező, Marie Kondóhoz hasonló szellemiségű előadó szeptember 16-i előadására, ahol beszél majd a tisztaság és a rend gyógyító erejéről, és bemutatja, hogyan teremthetünk örömtelien tartós harmóniát az élettereinkben. [link]
2022. szept. 3. 22:03

Nálunk a legújabb projekt a kenyérsütő gép... (Merthogy háziasszonynak borzalmas vagyok, saját kezűleg nem megy a sütögetés...)

Cukorbeteg vagyok, így teljeskiörlésűt fogyasztok, amiből lehet. Pl kenyérből. De a tk kenyerek 350-400 grammos csomagja 8-900 Ft lett mifelénk mindenhol... Kis utánajárással 21ezerért beszereztünk egy nem túl bonyolult gépecskét. A hozzá kapott recepteket használom, és egy 700 grammos tk Cipó 370 Ft áron jön ki. Ha teszek bele bármi extrát, mint magvak, vagy sült hagyma... Nyilván az plusz, de a bolti tk kenyérbe se mindben vannak magvak... Illetve elég élelmiszerpazarlós háztartás voltunk sajnos, ezen próbálunk meg változtatni, előre átgondolt étrendhez bevásárlólista, és ehhez ragaszkodnunk is kell. Ez számunkra sajnos nehéz feladat, de dolgozunk rajta...

2022. szept. 2. 16:08
Visszatérve a kötésre: évek óta tervezem, hogy elkezdek kötni magamnak egy poncsót. Ha ősszel elkezdeném, talán tavaszra készen is lenne. És ez esetben nem lenne gond, ha néhány kg. felszaladna, és nem tudnám a tavaszi kabát cipzárját felhúzni. A poncsó alatt elférne a többlet. Csak kérdés, mennyi dkg fonalat (és milyet) kellene hozzá egyszerre megvenni???
109. Napsugár8 (válaszként erre: 108. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 16:05
No igen! Azért a mosóteknőig ne menjünk már vissza, ahol gyökérkefével súroltuk a férfiak fehér ingének a nyakát. :))
108. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Napsugár8)
2022. szept. 2. 15:57

A romantikus 25-ös égő energia takarékos változata 0,2W-os.


Esetleg a havi egyszeri mosással lehet spórolni. De azért a spórolásnak is van egy alsó határa.

107. Napsugár8 (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 15:44
Nem tudom mennyi a gyertya ára, de gyanítom, hogy ár-érték arányban a villany nyerne. Különösen, ha romantikus fényerő (= 25-ös égő!!) van a foglalatban. :))
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 104. - Napsugár8)
2022. szept. 2. 15:25

Jogos a felvetésed. Nagyjából így tájékozódtak az emberek száz évvel ezelőtt.


Tv-t már nincsen, a netet munka emailek miatt megtartottam, de hírekről a kollegáktól értesűlök.


A romantikus gyertyázással mennyit lehet spórolni?

2022. szept. 2. 14:56
Pl. az otthon ücsörgő nagyikat, munkanélkülieket, egyéb okból ráérő embereket ismét rávenni, hogy kezdjenek el kötni. A családnak (gyerkőcöknek) pulcsit, sapkát, sálat. Persze az is lehet, hogy a fonál többe kerülne, mint ha a kínaiban vásárol valaki egy-egy db-ot. Igaz, hogy a vásároltnak a minősége kb. addig tart ki, amíg a gyerek ki nem növi, a saját kötésű pedig ahhoz képest minőségi darab!
104. Napsugár8 (válaszként erre: 103. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 14:50

Pl. hogy be sem kapcsolod a tv-t, internetet, hasonlókat. :))

Helyette ismét csak könyveket olvasunk, nappali fény mellett, és elég a piacon tájékozódni a napi hírekről.

És akkor a vércukor-szintünk sem emelkedik az egekbe, mert fogalmunk sem lett arról, hogy mások milliókat "találnak" amikkel a havi fixüket meg tudják emelni.

Lehet, hogy rossz helyen keresgéltem eddig?

2022. szept. 2. 14:39

Hogy lehet villanyt csökkenteni?



Az összes elektromos készülék ki lett cserélve A+++-ra, illetve minden lámpában led van. Készenléti módban is csak egy készülék van, a kötelező füstgázelszívó.


A mennyiségi fogyasztás úgy lett csökkentve, hogy a nagy fogyasztókat mosógépet, mosógatógépet a szükséges minimális hőfokon műkődik teli kapacítással.


A kiegészítő rendszerek nélkül, mint napelem nélkül hogyan lehet még villanyt spórolni?

102. liliom10 (válaszként erre: 101. - Cilabogyó)
2022. aug. 21. 19:17

Holnapra mindenki meghalna, aki az általam szedett gombát ette meg. :(

Igen, mások is mondták, hogy az erdőkben nincs idén gomba.

101. cilabogyó (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 21. 18:13
A 2008-as válság idején azt javasolták a közfoglalkoztatottaknak, munkanélkülieknek, hogy menjek szedjenek gombát, abból is lehet pénzt szerezni. Az idei szárazság miatt egyáltalán nem volt gomba, de már tavaly se nagyon.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook