Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális Kávéház fórum

Spirituális Kávéház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1337. Cymbelyne (válaszként erre: 1325. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 28. 10:07
Az a legjobb stratégia, ha feladom az egoizmusomat abban a küzdelemben. Végül is ilyenkor hülyeségekről "vitatkozunk". Mint a gyerekek a homokozóban. Csak az a gáz, ha nincs elég fény és nem ismerem fel a helyzetet, mert akkor aztán a fejem tetejére is állhatok.
1336. VersEmber (válaszként erre: 1335. - Zizisicc)
2018. nov. 28. 00:05

Igen?

Nem tudsz aludni?

1335. Zizisicc (válaszként erre: 1333. - VersEmber)
2018. nov. 27. 23:59
Talán én is most kezdek .... majd ... :o))
1334. VersEmber (válaszként erre: 1332. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 27. 23:25

Én halak születésű vagyok.

Én tényleg a bölcsőmnek tekintem a vizet, és nem csak abban a tekintetben, hogy a REND a vízből épített fel minket.

Nagyon sokszor használom a vizet "gyógyszerként".

Beszélgetek vele.

Beszélgetek egy pohár vízzel.

És ezt minden ismerősöm, kollégám tudja rólam, és nem tartanak egyáltalán hibbantnak.

Tudod miért?

Mert megmagyarázom nekik, hogy miért beszélgetek - tudományosan.

1333. VersEmber (válaszként erre: 1327. - Zizisicc)
2018. nov. 27. 23:19

Beköszönni, vagy elköszönni?

Mi most kezdünk élni. :)))))

2018. nov. 27. 23:15
A sodródó-fodródó víz elképesztő hangulattal bír, főleg amikor megcsillan rajta a napfény. Nem teljesen evilági, az biztos...
1331. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1328. - VersEmber)
2018. nov. 27. 23:13
És micsoda misztikum, amikor az ember vízközelben van, tengerparton vagy nagyobb folyamnál...
1330. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1328. - VersEmber)
2018. nov. 27. 23:11
Én is így gondolom, de most ez jött! :)
1329. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1327. - Zizisicc)
2018. nov. 27. 23:10

Szijja!!! :))


Örömmel látunk! :))

1328. VersEmber (válaszként erre: 1326. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 27. 23:08

A víz az jó példa...

A víz az mindenre jó példa.

A tenger, a belefutó folyók, az abba futó patakok...

A fodrozódó felszín és a csendes mély...

A Víz sok-sok tekintetben mutat mintát az élet megértésével kapcsolatban.

És ez sem véletlen.

1327. Zizisicc
2018. nov. 27. 22:54
Sziasztok, csak bekukkantottam köszönni! :o))
1326. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1324. - VersEmber)
2018. nov. 27. 22:52
Ezt a témát még "komolyabb" körökben sem pedzegetik, de jó hogy leírtad. Nagyon sok embernek az sem érdeke, hogy mélyebbre szántson. Persze attól nem kell félni hogy befuccsol a biznisz, mert a többség a felszínen szeret hullámozni, nem mélyvízi búvár.
1325. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1322. - Cymbelyne)
2018. nov. 27. 22:47

Nos, nem mindegyik egoista halad a gyengébb ellenállás irányába, vannak akik kifejezetten az erős ellenállást élvezik. Itt általában két nagyon erőszakos, nagyon egoista csap össze. Ott vér lesz, veríték és hullaszag. Semmitől nem riadnak vissza. Szappanopera.


Nyilván a legtöbbjük beszari és menekül vagy a gyengébbet bántja.


Azoktól nagyon szoktak félni, akik ismerik magukat és átlátnak rajtuk. Azoktól menekülnek!!


Itt jön képbe a fény-sötétség viszonya.


Ahol fény van, ott nem lehet sötétség. Persze hogy félteni fogja a saját valóságát (sötétség), hát menekül mielőtt felszívná a fény. Neki az a lét-tudata hogy hazugságban él, hogy ármányban él. Ha ez megszűnik, akkor vége! Gondolja ő! Innen a halálfélelme. Ilyenkor a fényre úgy tekint, mint leendő gyilkosára. Ésszerűbb menekülni, mint támadni.


Ahol a vámpírkodás végbemegy, ott te is ludas vagy, mert nem vagy elég éber, és nincs védelmi stratégiád.

1324. VersEmber (válaszként erre: 1323. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 27. 22:37
Hátha valakinek lejön valami...
1323. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1319. - VersEmber)
2018. nov. 27. 22:24
Ez kemény volt Tesa!!!
1322. Cymbelyne (válaszként erre: 1317. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 24. 10:16

Engem mostanában az energiavámpírok találnak be. De lényegében minden ellenséges cselekedet tudat alatti szinten energiavámpírkodás, mert rosszindulatú, és olyan módon avatkozik be a másik ember életébe, ami őt rossz irányba terelheti, ha nincs észnél. Kicseréli a jó energiákat az ő rossz energiáira, és akkor akitől ellopják az energiát, az ezekkel a rossz energiákkal teremt. Ha meg beépül a hitrendszerébe és erősíti a rossz felfogást, akkor tartósan is rossz irányba fordulhat az élete. Hányszor jártam már így. Tényleg óriási a kollektív mocsok, az emberek tudatlanok, rosszindulatúak és önzőek. Mindenki nyomja előre a saját kis egóját és ahol érzi a gyenge ellenállást, a gyenge önbizalmat, azon könyörtelenül átgázol. Az ember még az állatnál is rosszabb. Elképesztő, hogy mennyien nem képesek észbe kapni, hanem gátlástalanul törtetnek előre. Így nem is csoda, hogy fenn tud maradni ez a rabszolgatartó rendszer. Akkor kapnak észbe az emberek, amikor valami veszély fenyegeti őket. Amíg jólét van, addig nagy a pofájuk. Gusztustalan.


Vannak olyan emberek körülöttem, akiket eddig nem tudtam hova tenni. Valami jót reméltem tőlük, valami pozitívat, de rájöttem, hogy ezek is csak energiavámpírok. Elhúzzák a mézesmadzagot, de igazából nem adnak semmit. Sokan csinálják ezt. Amikor meg látják, hogy nem jött be a próbálkozás, akkor fülüket-farkukat behúzzák. De ha hatalom kerül a kezükbe, akkor nem ismernek határt. Szerintem a legtöbb embernek esze ágában sincs magába nézni. Azt nézi, hogy a másiktól mit vehet el, meg a másiknak mije van. Meg hogy tud kihasználni másokat a saját egoista céljai érdekében.

1321. d3c8162c76 (válaszként erre: 1319. - VersEmber)
2018. nov. 24. 07:29
Ez egy nagyon jó cikk, alapos és lényegretörő! Megengeded, hogy erre én is reagáljak, ahogy én látom, gondolom és teszem. Te most úgy fogtad meg a lényeget, ahogy én látom, és ez remek. Le a kalappal!
1320. 35fd735e6f (válaszként erre: 1319. - VersEmber)
2018. nov. 22. 23:08

Köszönöm igen részleteden taglalt válaszodat! :)

Várom a többit is, a végén amit írtál!

Szép estét Mindenkinek!

1319. VersEmber (válaszként erre: 1318. - 35fd735e6f)
2018. nov. 20. 00:03

Tehát akkor a tudatalattival történő kommunikációról.

---------

Gyakorlatilag mindenki hallott már a pozitív megerősítésekről, és már mindenkinek a könyökén jön ki.

El is hiszem - mert abban a formában, ahogy közismert, tényleg csak ritkán működik.

-------

Simonfalvy Tamás: Gyógyító agy, gyógyító lelki kulcs c. könyve válaszol arra, hogy miért nem működnek legtöbbször a pozitív megerősítések.

(A pszichiátriai is már régen ismeri ezt a mechanizmust, de nagyon nem akarják publikálni... - jó drága hipnoterápiákat lehet levezetni ezen az elven brutális pénzekért...)

--

A lényege az, hogy minden Léleknek... jaj, majdnem elszóltam magam, minden embernek csak SZEMÉLYRE SZABOTT lehet a pozitív megerősítések "szó és gondolat készlete", ami tényleg pozitívan kommunikál a tudatalattival.

És ezt a személyre szabott készletet nevezi Simonfalvy gyógyító lelki kulcsnak (GyLK).

Tényleg röviden (mert ez egy hatalmas téma, disszertációk százait írták ebből a témából világszerte), hogy miről is van szó?

---

Az az ember, akinek te most látod magad, amilyennek hiszed, ismered magad, az nem olyan ember. Nagyon nem olyan ember!

(Na, itt kapja az első "sokkot" a delikvens.)

Azért nem vagy olyan, mint amilyennek hiszed magad, mert nem ismered a tudatalattidba bevésődött sok-sok megélt eddig életeid hozadékát. Ezek a finom (un. éteri) testek memóriájában vannak.

(Második sokk "élmény".)

Neked úgy kell a jelen életedben pozitív megerősítéseket használnod, hogy az az ÖSSZES EDDIG MEGÉLT ÉLETED TAPASZTALATÁT A LEHETŐ LEGKEVÉSBÉ BÁNTSA.

Hogy lehet erről tudomást szereznünk? Többféle módszer van, az egyik pl. a kineziológia, de itt most az elméletet akarom felvázolni.

A Gyógyító Lelki Kulcs (GyLK) az a szó, szín, hang, illat, érzés, gondolat, kép, érintés, stb., aminek hatására neked valami átlagon felüli jó érzésed keletkezik. (fontos: nem keverendő össze a szexuális jellegű jó érzéssel, az teljesen más energiaszintről táplálkozik)

Ez a jó érzés jellemzően a lebegéshez, a hullámzáshoz és - ezt a szót kell használni - a kvázi "test nélküliséghez" hasonlít a legjobban. Ez azért van, mert test nélkül sokkal többet töltött már a lelked, mint testben, és test nélkül dolgozta fel mindig a testi tapasztalatokat. Tehát ez a logikája ennek.

(Harmadik sokk "élmény".)

Aki eddig eljutott, annak elhiszem, hogy nem könnyű feldolgozni azt az információt, hogy nem is az, akinek eddig hitte magát...

Minden fóbia, minden alap tulajdonság, minden kötődés, minden félelem, stb. a fent elmondottakon alapul.

Sok mindent hozunk a gyermekkori élményeinkből, de sokkal többet az előző életben megtapasztaltakból - ami a személyes tudatalattinkban fixen ott van.

Miért van az, hogy millió elhatározásunkat nem tudjuk megtartani? Ismeritek a híres mondást, "tudom a jót, és teszem a rosszat". Ez pontosan ennek a fejleménye.


Mondok egy konkrét példát.

Azt mondják neked pl. egy "pozitív megerősítés kurzuson", hogy: "Képzeld el, hogy egy szép, napos mezőn ülsz, körülötted virágok és azok illata."

Ha téged ilyen körülmények között bármilyen negatív, fájdalmas, nem lekezelt élmény ért az előző életeid bármelyikében, akkor neked ez a világ legszörnyűbb helye. És nem csoda, ha ezt elképzelve lever a víz, reszketsz és valami nagyon nem stimmel állapotba kerülsz.

Egy másik megdöbbentő példa.

"Szeretem a testem" - mondják, legyen ez egy megerősítés a számodra.

Aki nem szereti a testét, szerintetek annak az előző sok-sok életében lehet, hogy mondták, hogy "szeretem a tested" - és megerőszakolták? (Anno ez nagyon mindennapos volt.)

Ennek az embernek a tudatalattijára az a kifejezés, hogy "szeretem a testem" negatív hatással van.

Stb. A sor végtelen.


Hogy hogyan találjuk meg a valódi GYógyító Lelki Kulcsot, a valódi pozítív megerősítést önmagunk számára, azt legközelebb leírom. Ez már itt hosszú lenne.

1318. 35fd735e6f (válaszként erre: 1316. - VersEmber)
2018. nov. 19. 22:24
Oké! Várom! :)
1317. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1315. - 35fd735e6f)
2018. nov. 19. 22:17

Erre pont ma volt egy tapasztalatom.


Nem tudhatod hogy ki mennyire árthat neked tudatosan vagy tudattalanul, ha nem érzékeled!


Éppen ezért a megoldás, hogy neked kell LÁTNI, ÉRZÉKELNI hogy ki az, aki romboló szándékkal van jelen az életedben.


Tehát a kulcs: ÉRZÉKENYSÉG, ÉRZÉKELÉS, TUDATOSSÁG


Enélkül nem ismered fel, hogy ki okoz neked bajt.


De ha látod és felismered, akkor tudsz is tenni ellene.


Nagyon sokszor olyan rombolások vannak, amit egy laikus nem vesz észre, mert nem a látható, hanem a "láthatatlan" lelki vagy energetikai tartományban zajlik. Pontosabban azt is lehet látni, érzékelni, akinek megvan ez a képessége.


Nagyon alattomos tud lenni. Ezért a látszat ebben az esetben csal.


Az viszont jó, ha az ember tanulja a testbeszédet, de a profik még azt is meg tudják hackelni.

1316. VersEmber (válaszként erre: 1315. - 35fd735e6f)
2018. nov. 18. 01:32
Holnap..., azaz ma majd írok erre neked választ.
1315. 35fd735e6f (válaszként erre: 1240. - VersEmber)
2018. nov. 17. 21:23

Akkor mit tegyünk, hogy tudat alatt ne romboljanak?

Azt írod, h foglalkozzunk euzel a kérdéssel többet.

Tudod mennyit foglalkozok vele? Nagyon sokat...

1314. 04424e865e (válaszként erre: 1311. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 17. 09:15
Nem gúnyolódtam, én egy megtörtént eseményt írtam le.
1313. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1312. - VersEmber)
2018. nov. 16. 23:35

A WU-WEI erre egy gyönyörű technika.


(Nem árt néha észben tartani.)


"Wu-Wei: cselekvés nemcselekvés által. Ez olyan magatartás, amikor együtt haladunk a Tao folyamával és kerülünk annak menetébe bármiféle erőszakos beavatkozást. A Wu-Wei nem azonos a passzivitással, hanem olyan cselekvési mód, amikor sikerül a világban ható erők játékában elcsípni egy egyensúlyszerű pillanatot és minimális beavatkozással lehet a dolgokat megfelelő irányba terelni.


A Wu-Wei voltaképpen "szelíd Tao" és szimbóluma a víz, amely bár a leglágyabb anyag és szelíd alázatosságában a legmélyebb helyre törekszik, mégis képes kivájni és elporlasztani a köveket. A Wu-Wei az alapelve több keletázsiai harci sportnak, mint amilyen a dzsúdó és az aikidó, amelyekben az ellenfelet annak saját erejével győzik le.


A Wu-Wei szelíd cselekvés a megfelelő pillanatban a legkisebb ellenállás irányában. Erőszakkal cselekedni pedig olyan, mintha a vízen lévő hullámokat deszkával akarnánk elsimítani, mint kőműves a betont."

1312. VersEmber (válaszként erre: 1310. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 16. 23:29

"Az emberrel elhitetik, hogy NINCS BÉKE, nem lehet ZÖKKENŐMENTES az élete, nem lehet HARMÓNIA!!!" - írod.

.....

Az életet meg kell harcolni - ez az általános szlogen.


Az életet meg kell élni és törekedni a szeretetre - ez az én üzenetem, és ettől nem tántoríthat el senki, mert tudom, hogy ez az egyetlen ÚT.

1311. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1308. - 04424e865e)
2018. nov. 16. 23:25

Figyelj!


Nem kell ennyire túltolni.


Nem volt pezsgő, sem babérkoszorú, úgyhogy kár gúnyolódni.


Úgy hozta a sors, hogy két hasonló érdeklődésű ember beszélget itt, és ez jó!


Ezt tiszteletben kéne tartani másoknak.


Ennyi és nem több!

2018. nov. 16. 23:23

Tudod mi jutott eszembe?


Hogy is várhatnánk el, hogy minden zökkenőmentes legyen, ami az ember számára hihetetlen, mégis vágyik rá, amikor...


- még a filmekben is a csókjelenetnél leesik a kanál, vagy benyit a haragos...


- vagy kezd helyreállni a béke, amikor a szekrényből kiesik egy csontváz.


Az emberrel elhitetik, hogy NINCS BÉKE, nem lehet ZÖKKENŐMENTES az élete, nem lehet HARMÓNIA!!!


Mindig ugrásra készen, a legrosszabbra számolva, kések kiélezve, várva a pillanatot hogy egymás torkának ugorjanak és lehetőleg GYŐZZENEK!!!


Így tényleg nem lehet elhinni!

1309. VersEmber
2018. nov. 16. 23:21

"Nézd, végül is Jézus sem volt egy extrovertált pali, pedig lehet, hogy Ő tudott valamit...:)"

Láttam, ez a mondatom picit megfogott.

Most is vállalom.

Harsány, hadonászó, magamutogató tanítók soha nem voltak - csak felszínes önmutogatók éltek ezekkel az eszközökkel.

A szeretet csendes és puha - mert nem akar bántani.

Ez a titok.

1308. 04424e865e (válaszként erre: 1306. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 16. 23:17

Dehogynem tudjuk. Volt itt már más is, aki ezt vallotta, sőt mikor innen kitiltották magával rángatta az igaz hitűeket, hogy aztán, mikor már nem volt jelen az ellenség elfeledkezzen róluk.


Remélem nektek tovább fog tartani ez a mindent legyőző hatalmas barátságotok.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook