Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


146. omaja
2011. máj. 13. 07:35
"Az ember értékét nem az esze, a műveltsége, nem a hatalma vagy a tehetsége, hanem a lényéből áradó melegség minősíti. Vagyis a szeretetnek behunyt szemmel is érezhető jelenléte. " Müller Péter
145. omaja
2011. máj. 13. 07:35
„A hegyeket már megmászták, az űrhajósok már eljutottak a világűrbe, s a tengereken sincs már egyetlen aprócska sziget sem, amit ne fedeztek volna föl. De hátravan még a lélek meghódítása.”Paulo Coelho
144. omaja
2011. máj. 13. 07:34
"Amikor bátorságot kérsz Istentől, nem bátorságot kapsz. Olyan helyzetet teremt Neked, amiben bátorrá kell válnod."
143. omaja
2011. máj. 13. 07:33

Szent Teréz imája:

Hozzon a mai nap belső békét a számodra. Bízz az Istenben annyira, hogy tudd, pontosan ott vagy, ahol lenned kell. Ne felejtsd el a végtelen lehetőségeket, amelyek a hitből erednek. Használd az adottságokat, amelyeket kaptál, és add tovább a szeretetet, amely megadatott számodra. Légy elégedett abban a tudatban, hogy az Isten gyermeke vagy. Legyen ez a tudat teljesen a tiéd, és adja meg lelkednek a dal, a tánc, a hála és a szeretet szabadságát. Ez mindannyiunké

142. omaja
2011. máj. 13. 07:33
„Ha nem találtad meg az igazi pozitív választ a kérdésedre, nem azt jelenti, hogy az a válasz nem létezik, hanem azt, hogy nem kerestél még eleget.”
141. omaja
2011. máj. 13. 07:33
„Néha csend tölti be a szívet és a lelket, ha a zajos világ meghátrál és megengedi, hogy ráleljünk a békére. Olyan rövid ez a pihenő! Becsüld meg a pillanatot!”
140. omaja
2011. máj. 13. 07:32
„A képesség, hogy azt lássa az ember, amit a többiek nem látnak, sokkal fontosabb, mint nem látni azt, amit mindenki lát.”
2011. máj. 8. 17:15

"A feltétel nélküli elfogadás a legnagyobb élmény, amelyet egy ember átélni képes."


/Carl Rogers/

2011. máj. 8. 17:04

"A visszautasítástól való félelem az egyik legalapvetőbb emberi félelem. Ez nem meglepő, ha figyelembe vesszük, milyen fontos, hogy középpontunk ne sérüljön. A visszautasítás alapvető belső egyensúlyunkat és az önelfogadás érzését fenyegeti. A szívcsakra integrál, a

visszautasítás viszont dezintegrál. Hatására pozitív öngerjesztő rendszerünk a visszájára fordul: a „nem szeretetet" önmagunk ellen fordítjuk, s kezdetét veszi egy önpusztító folyamat."


/Anodea Judith/

137. ruszalka (válaszként erre: 135. - 7717d911a9)
2011. máj. 6. 06:50
ez nagyon szép...
2011. máj. 2. 21:42

Ó, Én szívem,

Te, aki bennem dobogsz,

Ki lükteted vérem, s Énem,

Ki éltetsz engem a földi létben,

Ki befogadtad az isteni csírát,

Nyílj meg hát, s ölelj át!

Élő Krisztus ölelj át,

Hogy követhessem az Úr akaratát!


(A szív-önmagam imája)

2011. ápr. 22. 21:52

Krisztus mondja:


Nincs oly mélység, ahová

El nem ér segítő kezem,

Hisz magam vagyok a mélység.

Nincs oly fájdalom, melyre

Gyógyírt ne jelentenék,

Hisz magam vagyok a balzsam.

Nincs oly súlyos magány, melyet

Veled meg nem osztanék,

Hisz magam vagyok a jelenlét.

Nincs oly félelem, melyet

Szerte nem oszlatnék,

Hisz magam vagyok a békesség.

Nincs oly Lélek, kit

Alázattal ne szolgálnék,

Hisz magam vagyok a szeretet.

134. 0e1de0a449 (válaszként erre: 133. - 7717d911a9)
2011. ápr. 19. 23:03
Sokat dolgozol,míg kikeresgéled,beírogatod:) Bízol, hogy sokan olvassák, lejegyzik,teszik,értik.Ez is egy erény:)
2011. ápr. 19. 19:58

"A félelem ellen az egyik fontos kulcsszó a JELEN-LÉT! Amikor az ember fél, retteg valamitől, akkor sok minden van a lelkében, csak éppen tudatosság és jelenlét nem."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 17. 23:16

"A tudatosság éberség erőfeszítéssel, az éberség pedig tudatosság erőfeszítés nélkül."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 17. 23:15

"Az éberség a tudatosságnál egy magasabb fokozat: az a szint, amikor a tudatosság megszületik belső erőfeszítés nélkül, természetessé, mondhatni az ember természetévé válik."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 17. 23:12

"Az ember annyira megszokta az öntudatlanságot a jelen pillanatra nézve, hogy szinte már ez a természetes. Ebből kellene átlépni a tudatosságba, s ez nagyon komoly belső erőt és figyelmet igényel."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 17. 23:10

"Az ember menekülése a jelenből nem tudatos, hanem öntudatlan, ami azért történik így, mert a jelen az igazság pillanata, ami szembesít, tükröt tart elénk. Csak úgy tud az ember ez elől a tükör elől elmenekülni, ha a múltat vagy a jövőt választja."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 17. 21:01

"Az önemlékezés felhalmozódik, minél inkább emlékszel magadra, annál inkább leszel képes emlékezni magadra."


/Robert Earl Burton/

2011. ápr. 17. 20:59

Lényegében egy kiút létezik: az önemlékezés.


Shakespeare írta: "LENNI VAGY NEM LENNI: AZ ITT A KÉRDÉS."


/Robert Earl Burton/

2011. ápr. 15. 20:12

"Amikor azt kérdezték Istentől, "Ki vagy te?", azt felelte: "Én vagyok."


Ez azt jelenti, hogy az élet nem más, mint önmagam tudatában lenni."


/Müller Péter/

2011. ápr. 12. 22:17

"Mivel életünk saját magunk tükörképe, minél több szeretetet és szépséget észlelünk, annál többet fejlődünk, ezért mindannyiunk számára A SZERETET MINDEN."


/Andrew Matthews/

2011. ápr. 12. 22:17

"Csodálatosak a kapcsolatok, csodálatosak a házasságok, de akárhogy is szépítgetjük, ezek mind átmenetiek. Viszont kapcsolatod önmagaddal - örökkévaló. Sohasem szűnik meg."


/Louise L. Hay/

2011. ápr. 9. 21:18

"Az ember tudatosan választhatja az örömöt vagy a bánatot."


/Váradi Tibor/

2011. ápr. 9. 21:18

"Az élet nem küzdelem, nem fájdalom, nem szenvedés, csak ha hagyjuk, hogy a fájdalomtestünk negatív, destruktív gondolatainkból táplálkozva folyamatosan ébren legyen. Az élet lehet öröm, a puszta létezés lehet maga a boldogság."


/Geszvein Erika/

2011. ápr. 6. 22:22

"Végső soron minden betegség szeretethiányból fakad, és minden betegség valahol visszavezethető a szeretetnek a hiányára, és ebből adódóan a szeretet nevezhető a legfőbb gyógyító erőnek."


/Váradi Tibor/

120. ruszalka (válaszként erre: 119. - Kitti1225)
2011. ápr. 5. 12:24
és mennyire igaz :)
119. Kitti1225 (válaszként erre: 114. - 7717d911a9)
2011. ápr. 5. 11:23
ez nagyon tetszett:)
2011. ápr. 4. 20:39

"A lelkünk, intuíciók révén kapja a szellemi világ üzeneteit."


/Rudolf Steiner/

2011. ápr. 2. 19:30

"A tudatosság azt jelenti, hogy az ember próbál jelen lenni, a jelent megragadni tudatosítani azt, hogy az adott pillanatban mi történik benne és körülötte. Mindazt próbálja tudatosítani, ami a külső és a belső világban végbemegy.


A jelen nagyon kényelmetlen szembesüléseket hozhat az ember számára, ezért a legtöbb ember ösztönösen menekül belőle: vagy a múltba, próbálva a múltbeli emlékekből élni, vagy azon rágódva, hogy mit kellett volna máshogyan tenni, esetleg a jövőbe menekülve, azon szorongva, hogy a jövőben mit kell tennie, s vajon meg tudja –e tenni.


Az ember menekülése a jelenből nem tudatos, hanem öntudatlan, ami azért történik így, mert a jelen az igazság pillanata, ami szembesít, tükröt tart elénk. Csak úgy tud az ember ez elől a tükör elől elmenekülni, ha múltat vagy a jövőt választja.

A tudatosság komoly belső erőfeszítést igényel az embertől. Az ember annyira megszokta már az öntudatlanságot a jelen pillanatra nézve, hogy szinte már ez a természetes. Ebből kellene átlépni a tudatosságba, s ez nagyon komoly belső erőt és figyelmet igényel. Az embernek újból és újból figyelmeztetnie kell magát, hogy ’már megint nem vagyok a jelenben’, és a belső ereje segítségével visszaterelnie tudatát a jelen pillanatba.


Az éberség a tudatosságnál egy magasabb fokozat: az a szint, amikor a tudatosság megszületik belső erőfeszítés nélkül, természetessé, mondhatni az ember természetévé válik."


/Váradi Tibor/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook