Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
424. _anatha_ (válaszként erre: 423. - Berni1982)
2010. szept. 29. 11:56
Nekem még sajnos nem sikerült eljutnom oda, de ha sikerül, beszámolok. Flóriánban Gilda van, nem? Megyek arra elvileg jövő hét elején, beugrok, megnézem.... ha nem felejtem el..
423. berni1982 (válaszként erre: 422. - _anatha_)
2010. szept. 14. 22:28

Szia!

A Csillagvárban voltam. :(

Nekem nem vált be, mert rajtam és az edző kívül még 2 lány volt összesen!!! :((

Plusz, neon-fényben tartották az órát, nem sötétben gyertyákkal. Sajnos nem igazán élveztem, sőt. :(

De ez kb. 1 éve volt, azóta nem voltam ott.

Ha megnézed, majd légyszi írj, hogy milyen volt!

:)

Max.keresünk újat.

Nem tudod, esetleg a Flórián-ban van spinning?

422. _anatha_ (válaszként erre: 421. - Berni1982)
2010. szept. 12. 23:17
Szia, én is most keresek a III. kerületben, mert a Clubfitness megszűnt. Van egy Team Fitness nevű hely a Csillagvárban, jövő héten megnézem milyen. Legalábbis igyekszem. Ha sikerül, beszámolok róla!
2010. szept. 1. 19:32

ESETLEG TUD VALAKI BP. III. KERÜLETBEN PÖRGŐS, JÓ SPINNING HELYET?

KÖSZI

2010. aug. 30. 22:42

ESETLEG TUD VALAKI BP.III.KERÜLETBEN PÖRGŐS, JÓ SPINNING HELYET?

KÖSZI

419. berni1982 (válaszként erre: 418. - MPolly)
2010. aug. 27. 17:52

Helló, szerintem ne add fel! Én sírva fakadtam az első spinning órám után, annyira fájt mindenem és levegőt sem kaptam. Még óra előtt bérletet vettem, így "köteleztem" magam a folytatásra. Nem bántam meg, imádom!


Amúgy, esetleg valaki tud Bp-en, a 3.kerületben JÓ spinning helyet?


Köszi

418. MPolly
2010. aug. 26. 23:10
Sziasztok. Ma voltam életem első spinning óráján.Hát.... 60 percből 15-20 percet tudtam rendesen csinálni, a többit meg csak simán ülve tekertem. Átlagos alkatú lány vagyok, és 5-10 kiló feleslegem van.Azt hittem jobban bírom majd, de rájöttem, hogy nincs állóképességem.Holnap úszni megyek... :)
417. nettas (válaszként erre: 416. - Molly24)
2010. jún. 9. 13:08

Köszi, hogy válaszoltál!

akkor vmi tényleg nem stimm nálam, nekem fölszalad 186-ra ha kiállok, mindegy milyen menetnél, de 163 alá nem megy csak ha abbahagyom.

Mehetek vissza sportorvoshoz....

416. Molly24 (válaszként erre: 415. - Nettas)
2010. jún. 7. 08:18

szia!

nekem ülve tekeréskor 150-160,ha síkon futok akkor sajnos nagyon felmegy...180-ra is akár.ha pedig hegyen kell kiállni akkor kb 165-170.

neked?

415. nettas
2010. jún. 6. 20:53

Sziasztok!

nektek mennyi az átlag pulzusotok edzés közben?

414. Tempest (válaszként erre: 413. - Helgucci)
2010. jún. 1. 19:29
Megkérdezhetem , hol voltál spinnig órán?
2010. jún. 1. 16:19
Február óta járok edzeni, Hot Iron, Kick Box, Alakformáló és természetesen Spinning. 5 óra az első 3 edzésformából hetente, és a spinninget most erősítem fel heti 3-4 alkalomra. Ugyan van rajtam kb 6-7 kiló plusz, de mivel lassan indul be a fogyás, és az izom nehezebb, és át kell alakulnia a zsírpárnáknak, ezét inkább csak formailag állt be nálam változás (bár kicsit csalódott vagoyk h. kilókban még nem látszik, bár betudható annak is h. belehúztam egy kicsit az evésbe – edzés után vacsora). Leginkább a jó társaság és szuper hangulat miatt járok le, már másodlagos a fogyás...Tegnap viszont életem legeslegjobb spinningjén voltam. Az elején durci voltam, hogy más tartja, mint akire készültem, de istenkirály volt. A srác úgy indított, hogy adjuk át magunkat a zenének, a ritmusnak, és hogy még oldottabb legyen a hangulat, és szabaduljon csak fel a sok-sok endorfin, szinte végig énekelte az órát. Ebben a hangulatban sokkal-sokkal izgisebb volt, mint egy hagyományos, hegymenetes, jumpos, síkterepes óra. Ezért repetáztam is. Felejthetetlen élmény volt 
412. nettas (válaszként erre: 411. - Molly24)
2010. máj. 27. 13:21

igen

(de csak részleges,

először azt hittem durvább izomláz, de csak nem akart elmúlni a fájdalom, amikor be is dagadt akkor "szaladtam" dokihoz)

411. Molly24 (válaszként erre: 410. - Nettas)
2010. máj. 27. 11:17
A spinning miatt lett izomszakadásod? :O
410. nettas
2010. máj. 26. 09:44

Azt hiszem jegelem a spinninget egy jó időre , részleges izomszakadásom lett mindkét combomban.

De igyekszem nekiugrani megint (pár hét rehabilitáció múlva.....) és pulzusmérővel fölszerelkezve!

A doki is letolt, hogy magamnak kell sportolni nem az edzőnek, köszi a tanácsokat és a biztatást!

sziasztok!

409. nyuszihopp (válaszként erre: 405. - Nettas)
2010. máj. 21. 15:23

Nekem is van asztmám (allergiás és terheléses is, bár terhelésre nem nagyon vészes, de futni pl nem tudok). Ez nem akadály. Mindig vigyél magaddal rohamoldót, pszichésen megnyugtató akkor is ha nem kell ;)

Én is kezdő vagyok, de engem szerencsére nem szólt le az edző, hanem azt mondogatta, hogy üljek le ha nem bírom, vagy tekerjem lejjebb az ellenállást.

Nem tudom, hogy szakmailag mi a helyes, de nekem az sokkal jobb, ha az ellenállást tekerem lejjebb, és fel is tudok állni, meg kart is tudok hajlítani - mert így kevésbé monoton az edzés. Szerintem próbáld ki így. Meg válts edzőt, mert ez nem jó hozzáállás szerintem.

408. nettas (válaszként erre: 407. - Molly24)
2010. máj. 21. 09:26

Köszönöm a választ! :)

Már azt hittem ez mindenkinek megy először...

találtam egy duci spinninget, ott csak tekernek kevés kiállással. Elmegyek, megnézem az milyen.

majd írok, hogy haladok!

407. Molly24
2010. máj. 21. 08:47
Ja,majd írj,hogy haladsz! :)
406. Molly24 (válaszként erre: 405. - Nettas)
2010. máj. 21. 08:46

Szia!

Én heti 2szer járok spinningre,már 5.hónapja....

Először nekem sem ment minden,amit a többiek csináltak. De ne add fel,járj el órákra heti legalább 2-szer,nem baj ha végig ülve tekersz...lényeg h élvezd. Vagy próbáld az ellenállást kisebbre állítani,hátha nem fáradsz ki annyira és még fel is tudsz állni. Először szerintem a hegyen tekeréskor próbálj felállni,nekem az a könnyebb...a síkon futás elég surva tüdőre nézve! Aztán majd ahogy telnek a hetek egyre többet és többet bírsz majd,csak ne add fel! Nehogy azt hidd,hogy te vagy az egyetlen aki nem birja végig!!! Nálunk is vannak oylanok,akik nem mindent biirnak,pedig régóta járnak!

Szóval sok sikert neked és kitartás!!!! :)

405. nettas
2010. máj. 21. 08:10

Sziasztok!

Tegnap voltam először spinning edzésen szóltam az oktatónak, hogy még nem voltam ilyenen.Valami tragédia volt és megalázó, csak végigtekertem azokon a fokozatokon amin kellett de sem fölállni sem kart hajlítani nem tudtam lényegében. Az óra végén lesajnált az edző, hogy látszik az aszthmám és nem ajánlja.

Nem akarom föladni ilyen egyszerűen de nem tudom hogyan lehet fölkészülni erre, alakformáló órák már a könyökömön jönnek ki, tovább akarok lépni, fogyni de legalább végigcsinálni, élvezni egy keményebb órát.

Tudtok valamit tanácsolni? Hogyan kezdtétek el? Köszönöm a válaszokat!

404. zedy
2010. máj. 5. 21:52
Köszönöm. Én is, nagyon szeretem őket! Jó kis helyet csináltak!
2010. máj. 5. 17:48
Laci valóban nagyon jó oktató, biztos vagyok benne, hogy nála jó kezekben vagy! :-)
402. zedy
2010. ápr. 16. 15:05
Sziasztok! én is főként a fogyás miatt kezdtem el, mivel én azon "szerencsés" alkatúak közé tartozom, akik alul mindig erősebbek voltak 1-2 ruhamérettel, mint felül. Tehát nagy fenék és vastag comb. Kb. 1 hónapja csinálom újból (mivel tavaly októberben elkezdtem, de januárban közbe jött egy államvizsga, utána pedig egy betegség). Rajtam nem 12 kg súlyfelesleg van, ezt is hozzátenném, hanem 40 kg, és imádom a spinninget. Nagyszerű edzőm van (Kovács László személyében), aki mindig gondosan odafigyel ránk. Pulzusmérő nélkül fel se ülök a bicóra és van, hogy dupla órát tekerek, imádom a hegyen való jumpokat és futásokat! Már két házi maratonon is részt vettem. Az egyik decemberben volt, igaz nem tekertem végig a 4 órát, csak a felét, de nagyszerű hangulatuk van ezeknek a rendezvényeknek. Sajnos a Spinning Tavaszon még nem állnám meg a helyem, de remélem ősszel már elmehetek, mert biztosan nagyon klassz a hangulat. Én mindenkinek csak ajánlani tudom ( a bokám már két hét után láthatóan vékonyabb volt, és eddig 6 kg-ot fogytam)
401. Jagas (válaszként erre: 396. - Poschgabi)
2010. ápr. 4. 16:25

Hali!

csak hogy egy kicsit dobjak a hangulatodon, én kifejezetten azért járok spinningre mert élvezem. és persze hogy levezessem a felgyülemlett energiákat :) (munka után, előtt jó egy kicsit tekerni és máris jobb kedvem lesz tőle) sajnos a probléma az hogy mostanság kevésbé tudok órákra járni az időpont miatt, így magamtól járok le a terembe. de jó zenével és barátnőkkel így is élvezetes. heti 3szor 4szer mindenképp! :)

400. Molly24
2010. ápr. 1. 15:45
Igen én is azért kezdtem járni,hogy fogyjak! De mindemellett imádok tekerni :)
399. Roki (válaszként erre: 398. - Poschgabi)
2010. ápr. 1. 14:14
Kezdetben nekem is a fogyás lebegett a szemem előtt és azért kezdtem el járni. De mára már ez nem érdekel,(pedig még volna pár kiló amit le kéne adnom)mert megszerettem a spinninget. Ha fogyok annak nagyon örülök, de már nem ez az elsődleges szempont.
398. poschgabi (válaszként erre: 397. - Unotka)
2010. ápr. 1. 13:36

Ha csak egy pici ellenállást tennél rá, és ülve maradnál a nyeregben, talán élvezetesebb lenne ;-)

Sokakat ismerek, akiken bőven van ennyi (sőt, több, sőt, hajjaj :-))) súlyfeleslege, és mégis élvezik... (Mellesleg pedig fogynak közben.)


Saját tempó, saját tekerés és saját ellenállás, a saját szinteden, szerintem ez a titok nyitja.

397. unotka (válaszként erre: 396. - Poschgabi)
2010. ápr. 1. 13:04
Szeretném azt mondani, hogy micsoda örömteli dolog a sportolás, de 12 kg súlyfelesleggel még nem az. Remélem, hogy 6-7 hónap múlva arról számolhatok be, hogy milyen kellemesen elfáradtam torna után, és hogy mennyire klassz dolog, de ennyi súllyal még séta közben is alig kapok levegőt, nem hogy egy ellenállással növelt spinning kerékpáron. Azért vannak olyan pillanatok, amikor élvezem is, de ez egyelőre még nagyon kevés.
2010. ápr. 1. 12:19

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek a fogyáshoz, kitartáshoz, stb!

De...

Van valami, ami nem hagy nyugodni...

Tényleg mindenki csak azért teker, hogy lefogyjon????? Csak azért mozog, hogy jobban nézzen ki???? Ez egy kellemetlen kötelesség, amit le kell tudni...? Egy áldozat?????


Nem lehetne, hogy valaki azért tekerjen, mert szereti, mert élvezi, mert örömet okoz neki és mert jól esik neki????? Vagy akár csak, ezekért IS????????


Tök jó Benneteket olvasni (tényleg, komolyan írom), de mégis, ez valahogy annyira hiányzik nekem a hsz-ekből :-(

395. unotka
2010. márc. 31. 10:55
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek spinninggel kapcsolatos tapasztalataimat. 6 hete kezdtem, egészen pontosan április 17-én jár le a második bérletem. Heti 5 alkalommal járok és mellette 3-szor step aerobik, vagy erősítő tornát iktatok be. Két nap pihenő mindössze. Nem diétázom, de délután 2 és 4 között eszem utoljára. Az oktatóm mondta, hogy ha fogyni szeretnék, álljam meg, hogy utána nem eszem. Kb. 10 kg-ot kell lefogynom. Az első két hétben lekes voltam, a negyedik hét volt a mélypont, persze semmi változást nem vettem észre magamon. Ráadásul a mérleg mára nagynehezen mindössze két kilóval mutat kevesebbet. A múlt hétre azonban elkezdtem a régebbi nadrágjaimat próbálni, mert feltűnt, hogy a hasam nagyjából eltűnt. Kb. 1, másfél méretet mentem le körméretben. Centivel is lemértem magam és derék -4, comb darabonként -1, másfél, kar -1,5, csípő -2 cm. Nem sok mindenki tudja megtenni, hogy munka után, még ennyit tornázik, mert bizony nem könnyű, nekem még mindig fájnak éjjelente a lábaim így 6 hét után is, de érdemes kitartani. A spinning edző azt mondta nekem, hogy kb. 4 hónap, mire igazán beindul a fogyás, ne adjam fel. Most elkezdődött valami, csak ajánlani tudom mindenkinek!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook