Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SpermaJOGOK, avagy a férfiak is dönthessenek, akarnak e gyermeket! fórum

SpermaJOGOK, avagy a férfiak is dönthessenek, akarnak e gyermeket! (beszélgetős fórum)


55. a14deb9047 (válaszként erre: 51. - NMucus)
2011. febr. 7. 20:39

Ahogy ott volt a Stahl J. és a Várkonyi A. esete.

Orvosilag nem lehetett gyermekük.

És mi lett a következmény?? A S-nak volt egy vidéki egyéjszakás kalandja, V-nak meg jött a B. és mindkettő boldog anyuka.

54. Indiánlány83 (válaszként erre: 50. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:38
Hú, az adatlapod szerint te nő vagy... nem értelek. :D
53. pethoevi (válaszként erre: 50. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:36
mit kell megváltoztatni?nem értem
2011. febr. 7. 20:36
Én azt sem értettem sose hogy mi az hogy besikerül, mi 11 éve vagyunk együtt és nem sikerült be.
51. nMucus (válaszként erre: 39. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:35

Vigyázhatna. De ugyanúgy a pasi is.

Kettőn áll a dolog, mindkettőnek a felelőssége.


És ha a nő vigyáz is, az se jelent 100%os védelmet.


Legjobb barátnőm most tudta meg, hogy terhes, pedig mindent megtettek, hogy ne legyen. Sőt olyan nőgyógyászati baja van, ami miatt nem is volt biztos, hogy valaha is teherbe eshet. (A doktor közölte vele, hogy a lottó 5ösre nagyobb esélye lenne, mint hogy valaha is terhes legyen.) Ezért úgy döntött nem megy abortuszra, mert ha ez a baba nincs, akkor valószínűleg nem lesz másik. Párjával közölte a döntését, és hogy nem kötelezi semmire, ha kell egyedül fogja felnevelni a gyereket. De a párja mellette marad, pedig csak 4hónapja vannak együtt.

50. vagy mégse? (válaszként erre: 44. - Pethoevi)
2011. febr. 7. 20:35
na ezt kell sűrgősen megváltoztatni! A nők mindenben követelik az egyenjogúságot, hát eljött a ffi-ak ideje is, ebben és most ...
49. Indiánlány83 (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2011. febr. 7. 20:34
És ami érdekesség, hogy eddig senkinek nem válaszolt a kérdésére, egyedül név szerint a tiédre...
48. pethoevi (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2011. febr. 7. 20:33

így van!

+ algopirin a térd közé szorítva!:-)

47. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:33
Úgy tűnik, érintett vagy érzelmileg.
46. 06718ca650 (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2011. febr. 7. 20:33
Vannak ilyen fiatalok, ismrek is párat, de mondd meg hogy szexelni tudnak védekezni meg nem. :(
45. Indiánlány83 (válaszként erre: 39. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:32
De értsd meg, hogy ha a férfi tuti nem akar gyereket, húzzon óvszert. És akkor mindegy, hogy mit mond a nő, hogy szed e gyógyszert, vagy sem. És még védekeznek a nemi úton terjedő betegségek ellen is. Ennyi. Vagy ne szexeljen. Már írtuk egy páran. Stimt?
44. pethoevi (válaszként erre: 30. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 20:32

hát ez a legkönnyebb megoldás.Megcsinálni a gyereket és aztán egyedül hagyni az anyával...ugye ez nem komoly?????

Ha valaki megcsinálta azt a kicsit,akkor igenis vállaljon felelősséget!Az is már kérdés,h milyen kapcsolatból lesz a baba.Ha több évesből és a pasi mégis elhagyja őket,az szerintem gáz.Ha egyéjszakásból,akkor nyilván a csaj sem akarja megtartani,de ha igen,akkor vállalja egyedül,bár a pasi is ott volt,amikor összejött...

A magyar jog amúgy a gyereket védi,a legfontosabb,h legyen apja és anyja.

2011. febr. 7. 20:32

Nagyon jól tudjuk szinte mindnyájan, hogy a nő bármikor megtermékenyülhet - hiába a gyógyszer, a hőmérséklet mérés, a gumi, a megszakítás, az öblítés, a vérzés megléte, stb.

Van, aki még a férfikerékpártól is teherbe esik... ahogy régen mondták.

A legjobb fogamzásgátló pedig a "nem" szó és az önuralom.

42. vagy mégse? (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2011. febr. 7. 20:30
rám gondolsz a leírásoddal?
2011. febr. 7. 20:29

Nem értem az általánosítást. Én egyetlen nőt sem ismerek, aki azért feküdt le egy pasival, hogy gyereket "csináltasson" magának. Mégis itt a sok szót használják...


Akkor azt is lehetne mondani, hogy sok pasi meg erőszakoskodik a nőkkel, mert mondjuk épp többet ivott a kelleténél, kvázi megerőszakolja a nőt... és abból lesz baba! Ilyet már hallottam. :S

2011. febr. 7. 20:29

Húha!Szerinted ebben az országban ez a legnagyobb probléma???

ha egy férfi nem akar gyereket,akkor felejtse el a szexet,mert bizony attól lesz a gyerek!

39. vagy mégse? (válaszként erre: 33. - NMucus)
2011. febr. 7. 20:28
erre mondtam, hogy a nő is vigyázhatna, ha nem akar gyereket
2011. febr. 7. 20:27
Az a megérzésem, hogy egy anyuka tizenéves fia egy kellemesnek ígérkező kalandjából az ifjú hölgy teherbe esett és most áll a bál. Rájött, hogy mi lett a következmény. Késő bánat, ebgondolat.
37. agis
2011. febr. 7. 20:26
Aki nem akar ferfi letere gyereket, huzzon gumit, kotesse el magat satobbbi.
36. vikucka (válaszként erre: 29. - Vikucka)
2011. febr. 7. 20:26
megtermékenyiteni a petesejtet, szóval petesejttel találkozni... ehh késő van már. de a mondanivalóm ugyanaz.
35. Indiánlány83 (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2011. febr. 7. 20:26

1. ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2. ha egy nő bármit is mond, a férfi nyugodtan húzhat óvszert!

3. elég kár, hogy a nő csak komplikáltabb megoldás keretében dönthet, és egy életre meghatározó lehet a döntése, és annak következménye. A pasi csak kijelenti, hogy ő még nem érett az apaságra?


Szomorú!

2011. febr. 7. 20:25
A férfi nem tudja, hogy "abból" gyermek lehet?? Tudja. Csak abban bízik, hogy nem lesz következménye...
33. nMucus (válaszként erre: 19. - Indiánlány83)
2011. febr. 7. 20:25

Egyetértek Veled!


Semmi se nyújt 100%os védelmet. Csak akkor 100%, hogy nem lesz terhes, ha nem szexel.


Az abortusz pedig mindamellett, hogy trauma a nőnek, mert tulajdonképpen megöli a saját gyerekét.. Még az se kizárt, hogy nem lesz valami komplikáció, ami miatt soha nem is lehet másik gyereke.

2011. febr. 7. 20:24
egy gyerekvállalást meg kéne beszélni a másikkal, de sok nő nem teszi. Dönt a másik felett is. És akkor mi van, ha a ffi- akarja, de a nő ennek ellenére elveteti. Ezt megteheti? persze!
2011. febr. 7. 20:24

Persze.. meg kell védeni szánalmas gerintelen pasikat...


Hajrá.. csak így tovább.. Pfff...

30. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - Indiánlány83)
2011. febr. 7. 20:24
sztem erre az lenne a megoldás, h ilyenkor a pasas nyilatkozhasson arról, h teljes mértékben lemond az apai jogairól! Viszont akkor az egy életre szóló legyen!
29. vikucka (válaszként erre: 1. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:23

ha a spermának joga van egy petesejt találkozás után megtermékenyülni, akkor a matyizás is bűn, mert nem fog petesejttel találkozni.


Amúgy abban a formában egyetértek, ha a nő csak a gyerektartásért csináltatja fel magát, hogy a pasi nyilatkozhasson. De itt szerintem elég sok lenne a joghézag.

2011. febr. 7. 20:23

azért valahol jogos a felvetés. Én legalábbis nő létemre jogosnak tartom. És h miért? Mert sajnos sok nő él vissza a helyzettel, és soxor paliznak be pasikat gyerekkel.... Az pedig se a szülőknek, se a gyereknek nem jó. Én mélyen el is ítélem az ilyen nőket.

Persze, van az az eset is, amikor tényleg csak a véletlen játszik közbe. Csakhogy lényegében akkor is a legtöbben, mégha nem is tervezett gyerek lett, követelőznek, és szegény pasi hiába mondja meg határozottan, h ő nem érett még az apaságra, és nem akar még gyereket, vagy egyáltalán nem is ettől a nőtől akar gyereket, a pasi bele van kényszerítve az apaságba. És mit tud tenni ellene? Semmit! És akkor is bele van kényszerítve, ha mégsem lesznek egy család, hisz a bíróság rákényszeríti a tartásdíjra, stb.

Azért ne csak azt az oldalát nézzük a dolognak, h 2 ember kell egy fogantatáshoz! Csak képzeljük már bele magunkat egy-egy ilyen pasi helyzetébe!

27. Indiánlány83 (válaszként erre: 20. - Vagy mégse?)
2011. febr. 7. 20:23

Tehát ez történjen szóbeli kijelentés alapján, két tanú előtt? :D


Ha besikeredett egy baba, a férfinek joga legyen nyilatkozni, hogy mit kíván a helyzettel. Rémes a felfogásod. És még finom voltam!

2011. febr. 7. 20:22
tudjátok, azt nem tudjátok, de ne is tudjátok meg, amikor mindig hívja a párodat a volt barátnő...hozz a gyereknek ezt ..azt, elfogyott a tüzelő, vágd le, a gyerek köhög stb, mindig valamilyern kifogással rángatja!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook