Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1260. kisgé (válaszként erre: 1259. - Szlívia)
2007. márc. 21. 13:18

Szia!


Sok sikert hozzá, nagyon jó az első szakasz, csak élvezd!:)))) Majd gyere beszámolni, jó?:))


g

1259. szlívia
2007. márc. 20. 17:09

sziasztok!


hát...elkezdtem:)

Tegnap megláttam a könyvet teljesen véletlenül...és megvettem, még nem olvastam el, csak elkezdtem.

Ma reggel megmértem magam 77 kg., vettem cm-ben is méretet magamról, szépen leírtam és meglátjuk, mi lesz mához két hétre.

...igen van +1 kg-om az utolsó hozzászólásom óta, talán azért, mert a hétvégém "görbe hétvégére" sikerült. Voltunk bálban a férjemmel, és a fiamnak is névnapja volt....no ez nem mentség, de hát előtte keményen diétáztam majd 1 hónapig.


Nos, azonnal készítek egy bevásárló listát, aztán megyek úgyis bevásárolni, beszerzek pár dolgot:)

magokat főként, és koffeinmentes kávét...

1258. kisgé (válaszként erre: 1257. - Cicus30)
2007. márc. 20. 14:53

Szia!


Csak 2 hétig szabad, mert ha tovább megvonod a szénhidrátot, nem fogsz fogyni olyan jó ütemben és kiéhezteted magad, ami hosszú távon nem jó.

1257. Cicus30
2007. márc. 17. 21:05

Sziasztok,


én új vagyok és pár napja vettem meg a könyvet. Elsőre nagyon tetszik, remélem hatásos is lesz. Most 173 cm vagyok és 83 kg. Szeretnék 65 leni, de igazándiból 70 körül is nagyon boldog lennék:))))

A könyvben azt írják hogy csak 2 hétig kell tartani az első fázist. Csinálta valaki tovább is is?

1256. kisgé (válaszként erre: 1255. - Darien)
2007. márc. 12. 10:50

Szia!


Hm...nem vette észre a 22 kg különbséget??? Azért az szembeötlő, nem?:))))

Nagyon jól gondolkozol és már csak 15 kg-nak kell lemennie!!!! Az nem sok, Neked is azt mondom 4-6 hónap alatt meg is lehet, és ez egy egészséges ütem!:))

1255. Darien (válaszként erre: 1250. - Kisgé)
2007. márc. 12. 10:20

Halihó!


Az az igazság, hogy 2004. szeptemberében még 97 kg voltam. Akkor kezdtem a nagy súlyvesztősdit. Persze, ha kitartóbb lettem volna, mára már meglenne a 65 kg, sőt...


De nem voltam. Lefogytam 75 kg-ra, és izgatottan vártam, hogy mi lesz párom reakciója, de ő észre sem vette. Azzal védekezett, hogy neki nincs szeme az ilyesmihez. A 2005-ös és 2006-os év gyakorlatilag stagnálással és oda-vissza hízással, fogyással telt. Két év az életemből... Aztán rájöttem, hogy azért van ez, mert alapvetően a párom elismeréséért akartam lefogyni, s mivel ez elmaradt, elfogyott az inspiráció, az akaraterő, a "doppingszer".


Szóval tavaly májusban, nővérem esküvőjén még 76 kg voltam, de most nyomok 80-at. De nem adtam fel az álmomat, hogy 65 kg legyek. Most már csak önmagamért.


És igyekszem! :-)


Puszika:

D.

1254. kisgé (válaszként erre: 1253. - Szlívia)
2007. márc. 12. 10:01
11 kg, az semmi, megvan 3-6 hónap alatt játszva!:))) Csak szánd el magad és menni fog. Nézd, hogy süt a nap, csak jó jöhet! Már tervezgetheted, milyen ruhákba jársz majd, ha újra 65 kg leszel!:))))
1253. szlívia
2007. márc. 10. 18:48

hát álomsúly az 65 lenne (165cm vagyok) ez a "lánykori" súlyom két gyermekem előtt, most 76 kiló vagyok és 3 héttel ezelőtt 82 kg voltam

tavaly ilyenkor voltam már egyszer 65 kg, akkor 80-ról indultam a kislányom megszületése után, de elhagytam magam, és tessék tipikus jojo....vissza 80-ra és +2 kg:(

de szeretném végre ha ez az életmódommá válna, ezért gondoltam erre az étkezési szokásra...

1252. kisgé (válaszként erre: 1251. - Szlívia)
2007. márc. 10. 09:03

szia!


Hány kilótól akarsz megszabadulni?

Itt fönt South Beach diétáról megtalálsz mindent, ami csak találtam róla.

1251. szlívia
2007. márc. 9. 22:55

Sziasztok! én is elkezdtem kacérkodni a sbd-val....

most is épp diétázom updatet csinálom ..pontosabban 4 hét u1-ebből lement 3hét, és 6 kilóval vagyok könnyebb...

böngézgettem a napokban a neten, és Béres Alexandra nevével jelent-jelenik meg 1 új életmódprogram, amiből én azt vettem ki hogy szintén a GI-re alapoz, és ugyanúgy 3 szakaszból fog állni....

szóval töltögettem le pár dolgot a netről, de szivesen fogadnék még több listát-táblázatot az ételekről....belevágnék én is:)

1250. kisgé (válaszként erre: 1249. - Darien)
2007. márc. 9. 08:48

Szia!


Nagyon jó úton jársz! Gratulálok a súlyveszteséghez! :))) Igen, jöhet mélypont, de ha erős leszel, azon is átevickélsz..)))

Azért segítek szivesen, mert nekem olyan játszva ment akkor, hogy bárkivel megosztanám.:))

1249. Darien (válaszként erre: 1248. - Kisgé)
2007. márc. 9. 07:43

Igen, mert eddig mindig úgy voltam vele, hogy a párom miatt akartam fogyni, a környezetem "kedves" megjegyzései miatt, és így tovább. Aztán rájöttem, hogy fenébe ezekkel, én én vagyok, önmagam, és azért kell fogynom, mert könnyedebben szeretnék mozogni, csini ruhákat szeretnék hordani, fittebb szeretnék lenni, stb. Ezt az eszem eddig is tudta, de a szívemnek is el kellett ismernie.


Jelentem, ma van a negyedik napom, eddig -1,2 kg, és nem érzem éhesnek magam. Persze számítok mélypontra, meg éhségrohamra, de a napi három étkezés és két csipegetés mellett tényleg nem érzem magam éhesnek. Mondjuk erősen dolgozik bennem a lelkesedés, de szilárdan hiszem, hogy menni fog. :-)


Tényleg, amikor olvastam a cikkedet, mintha magamról olvastam volna. Aztán rápillantottam az adatlapodra, és nagyon megkapónak találtam, hogy írtad, hogy ha valakinek segítségre van szüksége, Te szívesen segítesz. Nagyon jó, ha az ember lányát egy általa nem ismert ösvényen vezeti valaki, aki már végigjárta. :-)

1248. kisgé (válaszként erre: 1247. - Darien)
2007. márc. 8. 13:13

Ehhez is meg kell érni, én is így voltam valahogy!:)))

Hogy megy?

1247. Darien (válaszként erre: 1246. - Kisgé)
2007. márc. 8. 10:07

Halihó!


Az az igazság, hogy szerintem egészen addig, amíg nem önmagadért akarsz fogyni - hanem a megfelelés miatt mások elvárásai alapján - addig tényleg nem megy, akármennyire is eltökélt vagy. Illetve nem véglegesen megy.


Én csak most 30 éves fejjel jutottam el idáig, de most már úgy érzem, hogy menni fog.

1246. kisgé (válaszként erre: 1245. - Darien)
2007. márc. 7. 09:53

Szia!


Igen, jól látod, ez inkább életforma és sokáig tartható!!!! Egészséges is, én nem nagyon voltam beteg, míg ezt csináltam.


Igen, ez a kényszerevés dolog eléggé érzelmi szinten működik. A diétához nem csak elhatározás kell, hanem gondolkodás mód is!:)))

1245. Darien (válaszként erre: 1244. - Kisgé)
2007. márc. 7. 09:49

Halihó!


Nem, többet szeretnék, mint 5, és olyan "diétát" kerestem, ami életforma is. A South Beach-et nem érzem annyira drasztikusnak, mint az Atkinset, dehát ugye ezt egyéne válogatja.


Feltétlenül beszámolok. :-) Még csak a második napnál tartok, és rájöttem, annyira nem is nehéz átgondolni, hogy mit egyek, mivel, hogyan és mikor. :-)


Mentális támogatásból persze sosem elég. Rájöttem, hogy én is elsősorban érzelmi alapon vagyok kényszerevő (mint sokan).


Szép napot:

D.

1244. kisgé (válaszként erre: 1243. - Darien)
2007. márc. 6. 13:38

Szia!


Örülök, ha belelkesedtél!:)))))))

Tehát 5 kilót akarsz leadni? Az viszonylag gyorsan megvan!:))


Majd gyere és számolj be!

1243. Darien
2007. márc. 6. 13:30

Sziasztok, én ma kezdtem a South Beach diétát, nem utolsósorban a Kisgé által felvitt lelkesítő hatású cikkeknek köszönhetően. Köszönöm, Kisgé! Ha már csak a lelkesedést profitáltam, az is jó, mert nagy szükségem volt pozitív érzésekre.


Az elmúlt időszakban 5 kg-ot fogytam Norbival, de abból csak kettőt tudtam megtartani. A South Beach-et testhezállóbbnak érzem. Remélem, menni fog.


Szép napot mindenkinek:

D.

2007. febr. 27. 16:37
Hogy ne egyedül egyen
1241. kisgé (válaszként erre: 1240. - 8ef78160df)
2007. febr. 27. 08:02
Miért töm????
2007. febr. 27. 06:39
Engem is sokszor töm a barátom. Elhatározom hogy mostmár nagoyn erős leszek, és akkor egyél már, egyél...
1239. kisgé (válaszként erre: 1238. - Babi83)
2007. febr. 8. 16:23
Minden csak elhatározás kérdése. Beszéld meg vele, hogy az egészséged miatt, meg hogy a bőrödben jobban érezd magad, kicsit oda akarsz figyelni és legyen rád tekintettel. Ezt biztos meg fogja érteni és még segít is.
1238. babi83 (válaszként erre: 1237. - Kisgé)
2007. febr. 8. 16:06

Én már annyiszor elszántam magam, csak ott van mindig a buktató, hogy mindig aszerint főzök, hogy adott pillanatban mit ennék szívesen, és közben nem kell mondani , hogy számtalanszor megkóstolom, aztán meg beis falatozunk a munkám gyümölcséből szépen kettecskén a párommal, és ráadásul ez mindig estére esik...

Egy ideig mindig ellenállok, és ha a párom hív akkor is tudom neki azt mondani, hogy kösz, de nem vagyok éhes, csak aztán ő erőszakosabban hív, én meg gondolom, hogy ő hát egy kis ebben meg ebben mi lehet a rosz....

Na és itt mindig kicsúszik a talaj a lábam alól!:((((((

1237. kisgé (válaszként erre: 1236. - Babi83)
2007. febr. 8. 15:51
Nem szabad rosszul érezni magad, mert úgy kín szenvedés a diéta. Inkább lásd magad előtt a célt és vágj bele, az első két nap nehéz, aztán már visz magával a lendület. A vérnyomásod is simán vissza állhat, amikor lemegy a felesleg.
1236. babi83 (válaszként erre: 1235. - Kisgé)
2007. febr. 8. 14:58

Ez így is van, mert négy hónapja fedezték fel a magasvérnyomást, 3 hónapja szedek gyógyszert, és tisztában vagyok vele, hogy fogyni kell, hiszen lehetséges, hogy akkor a vérnyomás is helyreáll.

Másrészről az is fontos, hogy magamat jól érezzem a bőrömben, márpedig most pocsékul érzem....:(((((

Sokszor egyszerűen nem ismerek magamra, valahogy az énképem nem alakult még át...

1235. kisgé (válaszként erre: 1234. - Babi83)
2007. febr. 8. 14:50
Azért kérdeztem, mennyi a felesleg, mert ugye az utolsó 5 kg a legnehezebb, de nekem 9 hét alatt lement, ami 2 hónap. Szerintem neked 2 kg lesz első két hét után, aztán heti 0,5-1 kg a normális az elején. Na most ez nem szentírás, mert kinek milyen a szervezete, lehet, hogy leadod a 15 kilót 2 hónap alatt, de lehet, hogy 3-4 hónap kell. Az a lényeg, hogy magad miatt akarj lefogyni, hogy egészségesebb legyél és az önbecsülésed is a helyére kerüljön.:))
1234. babi83 (válaszként erre: 1233. - Kisgé)
2007. febr. 8. 14:02

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Ahonnan te indultál, nekem az jelenleg csak álomsúly, dúrván 15kg-ot kellen fogynom, ahhoz, hogy vélhetően megint jól nézzek ki!A párom szerint így is jól nézek ki, de az itt-ott lévő húrkácskák még az életkedvemet is elveszik....

1233. kisgé (válaszként erre: 1232. - Babi83)
2007. febr. 8. 13:54

Én 9 hét alatt 6 kilót fogytam, de 64-ről 58-ra, tehát alig volt feleslegem . Neked hány kg felesleged van? Én nagyon jó ütem,ben fogytam, első 2 hét után 1 kg, aztán heti 0,5 kg.


Eléggé kis adagokat kell enni, pont annyit, hogy ne legyél éhes, na most nagyon fontos a napi ötszöri étkezés, mert akkor egyrészt nem leszel nagyon éhes két étkezés között, így kevesebbet tudsz enni, valamint ez az, ami begyorsítja az anyagcserédet. Úgy ettem, de ez a Te bioritmusodtól függ:


Reggel 7-kor kelek, 8:30 reggeli, 10:30 pár falat tízórai, 12:00-12:30 ebéd, 15:30 körül lettem megint éhes, akkor uzsi és 19:00 körül vacsi. Na most én 23:00-ig kb fönt vagyok, ha még vacsi után meéhezem, akkor szoktam sajtot majszolni, vagy valami pár falat husit zöldséggel. Nem kell ezt tartanod, figyeld magad, mikor leszel éhes, de egyél napi5-6szor mindenképp. Nem baj, ha lefekvés előtt is eszel, mert mivel felgyorsul az anyagcsere, reggelre bőven elégeti a dolgokat. Először én traktának éreztem, ezt a sok evést, nem voltam éhes, de akkor is egyél, csak ha nem vagy éhes, egyél 2-3 falatot akkor.

1232. babi83 (válaszként erre: 1231. - Kisgé)
2007. febr. 8. 10:05

Kisgé!

Megkérdezhetem, hogy mennyit fogytál vele, igaz a két hét alatt 4-6kg?

Milyen adagokat ettél?

Milyen időközönként étkeztél, mindig ugyanabban az időben, és mikor utóljára?

1231. kisgé (válaszként erre: 1230. - Babi83)
2007. febr. 8. 09:48

Szia!


Nagyon jók, én percek alatt fogytam tőle annó, mikor lefogytam, ezt nagyjából 2,5 éve tartom is. Könnyű diéta, egészséges és tartható. Az a lényeg, hogy foglalkozni kell a kaja készítéssel én majd mindennap főzöcskéztem keveset, mert így lehet változatosan enni.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook