Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sorsunk a nevünkben fórum

Sorsunk a nevünkben (beszélgetős fórum)


1 2 3
26. Darien (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2006. dec. 7. 11:37

A belső sugallat valóban adhat választ a kérdésre. De mi van azokkal a gyermekekkel, akik divatnevet vagy valami teljesen értelmetlen szót kapnak a szüleitől névként?


Örülök, hogy pontos volt számodra a belső sugallat, az én esetemben ez már korántsem olyan egyértelmű.

2006. dec. 6. 23:10

Sziasztok,akiket a nevek érdekelnek.Ha megengeditek az egyikről én is írnék:Marianna,Marietta.

Eredete nem eldöntött.Származhat a római Marianus (a Marius nemzetségből való),de héber eredetű is lehet.(Mirjam)Eme név viselője leginkább az élet és a halál rejtelmei iránt érdeklődik.Erős és szenvedélyes.Szeretne mindent átélni,tapasztalatai útján igyekszik megismerni a világot.Gyakran befelé forduló,titokzatos.Legjellegzetesebb vonása a szenvedélyesség,mely megnyilvánul szerelmi életében,családjában és munkájában is.Sőt szenvedályesen politizál...Nem nyitott,hanem magába zárkózó,visszafogja indulatait,gyakran szorongással teli.Intenzíven kutatja morális kérdésekre a választ.Széles látókörű,az okot kutatja,mindennek az alapját keresi.Munkáját rendkívül nagy lelkesedéssel és precizitással végzi.Kemény és célratörő.Jó gyakorlati érzék is társul állandóan fejlesztett tudásához.Gondolkodásmódja különös és hatékony.Nem szereti a fanzázia nélküli munkákat,

problémamegoldési képessége célravezető.Bátran

megmondja véleményét akkor is,ha emiatt hátrányos helyzetbe kerül.A kudarcokon viszonylag hamar túlteszi magát,kellemetlen helyzetekből a lehető

legrövidebb időn belül kikerülni képes.Ritkán szerez barátokat.Nem szereti a nagy partikat,iszonyodik a tömegtől.Számára a szerelem

egy szenvedélyes megismerés,valami újnak a tapasztalása.Ha rátalál a neki tetsző partnerre,akkor ahhoz rendkívül hűséges,de ezt a hűséget,kitartást és állandó szenvedélyes szerelmet tőle is elvárja.Szenvedélyesen rajong gyermekeiért is,azok nevelését mindig elsőrendű feladatának tekinti.Jellegzetes humoruk van.Természetüknél fogva lázadók,minden kényszernek ellenszegülnek.Rendkívüli hajlamuk van a természetfölötti jelenségek vizsgálatára.

Szeretik az életet,szeretik az anyagi javakat.Logikusan gondolkodnak.Ennyit róluk...

2006. dec. 6. 09:42
D A R I E N Vajon a szülők hogy választanak nevet? Nem esetleg egy belső sugallatra? Hiszen a névválasztás nem úgy történik, hoigy megszületik a gyermek és utánna az anya ránézve közli, hogy pl Edömér. Az én időmben még nem volt ultrahangos nem-megállapítás. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, leültem behunytam a szemem és kigondoltam, hogy Ő bizony kislány, és ahogy ezt kigondoltam, a név is beugrott. 6 hetes terhes korom óta neve van a lányomnak.
23. Darien (válaszként erre: 22. - Csehe)
2006. dec. 6. 09:27

Értem. Elnézést, voltam olyan figyelmetlen, hogy nem olvastam el az első hozzászólást.


Nem hiszem, hogy egy név meghatározhatja egy ember sorsát. A sorsunkat önmagunkban kell megkeresni. Mivel születésed pillanatában nem te választod a nevedet, hanem a szüleid, vajon ezáltal sorsot is ők választanak neked?

22. csehe
2006. dec. 4. 22:03
Köszi Darien, hogy leírtad a nevek jelentését, de mi a nevekhez tartozó sorsot? keressük. Úgy, ahogy a legelső hozzászólásnál az Évára vonatkozóan olvashattuk. Ha ennek a forrását megtalálnád, nagyon boldogok lennénk.
21. Darien
2006. dec. 4. 13:44

A Luca latin eredetű női név, eredetileg Lucia formában használták, jelentése: virradatkor született.


Az Anikó női név az Anna női név erdélyi becenevéből ered. Rokon nevek: Anda, Anett, Anetta, Aniella, Anina, Anita, Anna, Nanetta, Panna. Az Anna női név a héber Hannah női névből ered. Jelentése: Isten kegyelme, báj, kellem, kecsesség.


Forrás: [link]

2006. nov. 22. 04:00
Én is beállok a sorba: Anikó vagyok,ha valaki tud esetleg bővebb ismertetőt megköszönöm.
2006. nov. 21. 15:11
Lehet, hogy a Jézuskától kérni fogom ezt a könyvet és kielégitem mindanki kíváncsiságát.
18. csehe
2006. nov. 19. 09:42

Az én lányomat Lucának hívják. Vajon Ő kis boszorkányos csibészke lesz? Mondjuk már most be nem áll a szája. :)

Erről a névről tud valaki valamit?

17. Fiona
2006. nov. 17. 10:59
Az én kislányomat Rebekának hívják. Hát olyan is lett, olyan rebekás, huncut, csibész. Szerintem, nagyon jól áll neki. Ha lesz következő gyermekünk, és fiú lesz, akkor Álmosnak fogjuk elnevezni. Remélem, hogy kicsit nyugodtabb lesz.
2006. nov. 17. 10:15

Minden évnek megvannak a maga slágerkeresztnevei és sok szülő ezek közül választ, vagyis a szülők személyisége, egyénisége picit hasonlíthat egymáshoz akik ezeket a slágerneveket választják. A másik tábor meg a ritka nevű gyerekek, én nem nagyon tudok mit kezdeni a Christopherekkel, Larionokkal, Eperkékkel (na már elnézést, ha valakit érint)

A harmadik csoport pedig a családi hagyomány, generációkon átívelő Györgyök, Sándorok stb.

Különben meg mindenki nevezze úgy a gyermekét, ahogy akarja, de gondoljon arra, hogy egyszer ő is felnőtt lesz.

2006. nov. 9. 16:19
Én hiszek ebben a dologban. Nem merem 100%-ra állítani, hogy minden esetben igaz, de nagyon sok hasonló tulajdonság található meg az azonos nevű gyerekekben. Ezt több, mint 20 év tan1tói tapasztalata mondatja velem.Hogy mitől és miért van így arra én is kíváncsi lennék.
2006. nov. 9. 16:03

Sziasztok!

Én is beleolvastam a könyvbe (megvenni azért nem akartam), és rám is, és a kedvesemre is igaz volt, amit írtak.

Igaz, hogy nem lehet beskatulyázni az embereket, de ez egy kicsit olyan szerintem, mint az asztrológia - segít abban, hogy megismerd saját magad :-)

2006. nov. 8. 20:16
Biztos, hogy nem egyforma emberek, akik véletlenül ugyanazt a nevet viselik, de-csak hogy rögtön ellent mondjak magamnak-az összes Mónika nevű ismerősöm hasonló jellemmel, tulajdonságokkal rendelkezik. De a nagybátyám, akit ugyanúgy hívnak, mint a nagypapámat, nem igazán hasonlítanak egymásra. Szóval szerintem nem ezen múlik.
2006. nov. 8. 16:07

sziasztok

Láttam az egyik könyvesboltban egy ilyen könyvet.

Eddig Balázsnak akartam a fiamat, de valami furcsa volt írva róla, már nem is nagyon emlékszem rá, de (bocsi a Balázsoktól) valami olyasmi, hogy az ezzel a névvel élők bambák, meg ilyesmik:(

De most szerintetek minden egyforma nevű ember egyforma?

Majd részletsebben elolvasom a Gabriellát, ha megyek megint a könyvesbolt felé, de nem adok érte 2-3000 Ft-ot:)

11. mese
2006. nov. 8. 13:02
én már olvastam a nevemről, de nem részletesen. Valaki tud valamit bőven az Emese névről?Tudom, hogy mi a mondája ennek a névnek, meg, hogy anyácskát jelent, de ezenkívül valaki tud valamit e névről?
10. 4b6a2525df (válaszként erre: 9. - Bettibaba)
2006. nov. 8. 10:01
Háát, a multkor bementem a Mammut könyveboltjába, ott az Ezoterikus polchoz, és ott találtam egy ilyen című könyvet, és abból kiirtam az enyémet, mert teljesen passzolt rám
9. Bettibaba (válaszként erre: 1. - 4b6a2525df)
2006. nov. 7. 10:52
Szeretném megkérdezni,hogy Te hol találtad a neved jelentésének ilyen részletes leírását?
2006. nov. 7. 09:01
Én Éva vagyok, így választ is kaptam az engem érdeklő kérdésre. Ráadásul még igaz is nagy része rám. :)
2006. nov. 6. 18:32

keresztnev.lap.hu

szammisztika.lap.hu

2006. okt. 30. 08:38

Találtam egy oldalt , de itt csak röviden írják le ! Azért ez is valami nem?

asztro.net/nevek.php?nev=Ad%E9l - 9k

2006. okt. 30. 08:21
Szintén csatlakozom a Tamással.
2006. okt. 30. 07:17
Csatlakozom a sorba, az Adriennel.
2006. okt. 29. 20:39

Hello mindenkinek!

Ha valaki tudja az Andrea bövebb jelentését lécike irja meg Nekem.Köszike!

2006. okt. 29. 20:26
Sajnos nem tudom.Bernadettnek hívnak,és csak a nevem jelentését tudom,mélyebb tartalommal bíró ismeretem nincs róla.
2006. okt. 29. 20:11

Tudom, hogy van egy olyan topik, hogy tudod-e mit jelent a neved, de ez valamivel több.

Az Éva héber eredetű, élet, életet adó nő. Életfeladata egy közösségért való küzdelem, a biztonság létrehozása. Nagyon kettős a személyisége. Egyrészt az érzelmi függetlenség megteremtése a célja és törekvése. Ebben az esetben a karrier az, ahol kiteljesedhet. Ez természetesen a családban nehezen valósulhat meg. Másik oldalon a kötődés jelenik meg.Ilyenkor minél előbb családot, otthont próbál létrehozni. Olyan kapcsolatokat létesít, ahol nem szorul háttérbe és a barátaival is képes távolságot tartani.Nem akarja kiadni magát. Csak akkor lehet irányítani, ha azt ő is akarja. Ingadozik a szenvedély és a magány között. Érzelmileg szeretne mindenkit magához kötni, és ily módon irányítani, de csak ha ez őt nem korlátozza.

Nos ti is imeritek a nevetek mögött húzódó sorsotokat?

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook