Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sorsunk a nevünkben fórum

Sorsunk a nevünkben (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. iz_eniko (válaszként erre: 48. - Juhaszjudit)
2007. ápr. 15. 14:41

En Izabella Eniko vagyok.

Tudnal nekem is segiteni a nevemmel kapcsolatban?

Mit jelentenek es mi van, ha 2 nevet kap valaki?

Melyik "az igazibb"?

55. kniki
2007. ápr. 1. 14:47

Az Effi névvel kapcsolatosan:

Már itthon is két részre oszlik a tábor. Az egyik akinek tetszik a másik akinek nem. :)


Interneten rátaláltunk két lányra, egy 13 és egy 8 évesre. Rákérdeztünk, hogy szeretik-e a nevüket és milyen Effiként élni. :)


Pozitív válaszok érkeztek. Nem éri őket hátrányos megkülönböztetés a nevük miatt és az anyósomnak is tetszik! :)

54. 4b6a2525df (válaszként erre: 52. - 6b94deaef4)
2007. márc. 25. 19:21
írj a juhaszjuditnak
53. 4b6a2525df (válaszként erre: 49. - Kniki)
2007. márc. 25. 19:20
Hát nézd meg, jmilyen sorsot rejt ez a név. A keresztlányom születendő kislánya Hanga lesz.
2007. márc. 25. 18:34

sorsunk a nevünkben? érdekesen hangzik.


Emőkének nívnak,

egyszer olvastam,hogy a nevem jelentése, anyatejjel táplált csecsemő,

de a nevemben a sorsom?... kiváncsian várom az elemzést.

51. Mókica (válaszként erre: 49. - Kniki)
2007. márc. 25. 18:00

Szia:)


Elég különleges ez a név, még sose hallottam:)

De bevallom őszintén, remélem nem harizol, nekem kicsit furi...ez nem igazán suggalja nekem, hogy fiu vagy lány név...nem igazán tetszik! De ez az én véleményem....amolyan túl külföldi már...

Remélem nem bántottalak meg:)

2007. márc. 25. 17:58
És az Anita?? Tudja valaki?
49. kniki
2007. márc. 25. 17:29

Most 22 hetes terhes vagyok, kislányunk lesz. Már pár hetesen az utónévkönyvet bújtam. Kiírtam kb 10 nevet, ami nekem is és a páromnak is tetszett.

Közben rátaláltunk az Effire. Azóta a kis pocaklakót így hívjuk, de nem tudjuk, hogy merjük e, így elnevezni a születendő utódunkat.


Ti mit gondoltok?

2007. márc. 25. 16:44

Mindenki maga válaszja meg a nevét még mielőtt megszületne. Sugalja a szüleinek. NEM VÉLETLEN senkinek sem a neve.

JUDIT=Valakit naggyá tenni ez lesz a feladata.Támogatni kell párját valamilyen területen, hogy hatalomra tegyen szert.Párkapcsolatban ő akar írányítani, ha nem akkor független marad.( Bármilyen név értelmezésében tudok segíteni csak írjatok)

47. cicumaci (válaszként erre: 44. - Moncsi 1982)
2007. márc. 25. 14:20
Mónika név:karthágói-pun eredetű; jelentése: istennő.
2007. márc. 5. 17:00

Amig terhes voltam,gondolkodtam hogy mi legyen a babam neve ha megszuletik,de nem tudtam donteni .Aztan, hogy hamarabb jott mint ahogy kiszamoltuk,a nevet a korhaz fele vezeto uton

tiz percen belul dontottem el.Gabor vagy Gabriella

Es Gabriella lett.

22 eves,es szereti a nevet.

Legyszi irj par sort errol a nevrol is.

45. KNM1947 (válaszként erre: 43. - 11b140028a)
2007. febr. 25. 01:34
Rácsodálkozásod megmosolyogtatott...Biztosan "jó bőr vagy",nahát!(szokták ezt manapság így is mondani) Üdv.Rian
2007. febr. 24. 22:09
Tudja valaki mit jelent a Mónika??
43. 11b140028a (válaszként erre: 42. - Mandella)
2007. febr. 24. 13:15
Köszi,hogy megnézted.Érdekes,állatbőr lennék?:)
42. mandella (válaszként erre: 41. - 11b140028a)
2007. febr. 23. 19:05

1. - germán eredetű; jelentése: Hedin városából való;

2. - germán eredetű; jelentése: állatbőr, bunda;

2007. febr. 23. 18:13

Tudja valaki,hogy az Edina

mit jelent?

40. 6e423ffabc (válaszként erre: 39. - KNM1947)
2007. febr. 21. 06:29
igaz, nagyon igaz..köszönöm szépen...Méz, aki Marianna
39. KNM1947 (válaszként erre: 37. - 6e423ffabc)
2007. febr. 20. 21:58
Figyelmedbe ajánlom a 25.hsz-t!
38. 4716605536 (válaszként erre: 36. - Bb2f4e28dd)
2007. febr. 12. 08:54

tök jó ez az oldal! Rólam ezt írja (sajnos, nem sajnos, de stimmel):


A névanalízis szerint a Tamás név különösen érzékeny, álmodozó személyiséggel ajándékozza meg meg viselőit. Sikeresek lehetnek különféle művészeti ágakban. Mivel nem hajlandók figyelembe venni gyakorlati és üzleti szempontokat, meglehet, hogy anyagi sikerek nem koronázzák a befektetett energiát. Sok mindent éreznek és érzékelnek, amit nem feltétlenül értenek. Előfordul, hogy mások gondolatai úgy befolyásolják őket, hogy észre sem veszik. Szívesen segítenek másokon.

2007. febr. 12. 08:17
vajon a Marianna mit jelent??
2006. dec. 20. 15:26

Itt mindenki rákereshet a kívánt névre:

[link]


Zsuzsannára pl (ez az én nevem :)) ezt írja:

A Zsuzsanna héber eredetű bibliai név. Jelentése: liliom. Magyarországon a 17. századtól kezdve egészen az 1980-as évekig az egyik leggyakoribb női név volt.

(...)

A névanalízis szerint a Zsuzsanna név olyan karakter kialakulását támogatja, aki folyamatosan igényli a változást, szeret utazni, keresi az új lehetőségeket. Ez a folyamatosan aktív egyéniség nem viseli könnyen, ha egy kialakult rendszerbe kell belehelyezkednie, vagy számára unalmas, egyhangú dolgot kell csinálnia. Ezért a feladatok megoldására újfajta, a korábbinál hatékonyabb megoldásokat keres és talál. Ügyesen irányít másokat, de türelmetlen, és ha valami nem megy valakinek, akkor legszívesebben maga végezné el az adott munkát. Tehetséges lehet, mint ügynök vagy eladó, valamint szerencsés lehet a szerencsejátékokban, de jobb, ha óvatos, és nem hisz túlzott önbizalmának.


---van benne igazság, de nem egészen ;)

35. anyamaci (válaszként erre: 20. - Anianya)
2006. dec. 15. 08:44
Szia! Én is Anikó vagyok és a nevünk röviden annyit jelent ,hogy :ISTEN KEGYELTJE . Döntsd el,hogy rád vonatkozik-e? Rám biztos nem! Bár abban van némi igazság,hogy kegyeltnek érzem megam abban,hogy van 3 csodaszép ,egészséges gyermekem!!
34. KNM1947 (válaszként erre: 29. - 4b6a2525df)
2006. dec. 11. 13:10

Lehet benne igazság! Én először Mária és Anna nevet kaptam,de vmi sugallatra szüleim egybeíratták 6 éves koromban,így lett Marianna.Ez

pedig nagyon jól passzol a skorpió mivoltomhoz.

33. Darien (válaszként erre: 29. - 4b6a2525df)
2006. dec. 11. 09:35

A névválasztásnak roppant logikus magyarázata van. A Darient a barátaim ragasztották rám, egy becenév semmi több (címke, ha így tetszik). Sokan hívnak így, mert nekik tetszik, de számomra ez is pusztán egy név. Volt egy sorozat, amiben a főszereplőt hívták így, aki mellesleg férfi volt, és nagyon tetszett. :)


Sok internetes fórumon ez a nickem, mert a barátaimnak könnyebben jön a nyelvükre, mint a civil nevem, ami felett a szüleim sokat vitatkoztak. Ezzel kedveskedek nekik, mert így könnyebben egymásba botlunk.


Tényleg semmi bajom a nevemmel, csak nem tulajdonítok neki különösebben nagy jelentőséget. Persze lehet, hogy kellene, ezért is olvasgatom ezt a fórumot.

32. csehe (válaszként erre: 31. - 4b6a2525df)
2006. dec. 9. 15:43
Én hiszek benne, hogy létezik. Én is olvastam egy érdekes könyvet,Noel Langley: Cayce a reinkarnációról. Amiket meg ajánlottál elolvasom, mert engem érdekel a téma. Ja, a másik könyv címét is köszi.
31. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - Csehe)
2006. dec. 8. 09:35
Bizony, hogy létezik.(52 éves létemre 3 éve tudom) Olvasd el THORWALD DETHLEFESEN: A sors, mint esély c. könyvét. (Az első fele lehet, hogy unalmas lesz,azt akkor lapozd át, a második fele már nem)De ami nagyon nagy hatást gyakorolt rám az egy magyar irónő könyve: Hodnik Ildikó A lélek teste.(auradinamika emberi erőterek kölcsönhatásban). Mondjuk az igaz, hogy én az angyalok felé kanyarodtam inkább el, meg a gyógyító kritályok felé.
30. 4b6a2525df (válaszként erre: 28. - Csehe)
2006. dec. 8. 09:23
A könyv címe valami olyasmi, hogy Sorsunk a nevünkben, vagy Nevünkben a sorsunk. Már pontosan nem emlékszem. A könyvesboltok Ezoteria polcain keresd. Elég drága, úgy 3.000?ft körül van.
29. 4b6a2525df (válaszként erre: 26. - Darien)
2006. dec. 8. 09:20
Figyeld meg a gyerekeket, úgy 5 éves kor körül. Ha nem érzik magukénak a nevet, akkor választanak maguknak másikat. Pl játék során a Rómeó azt mondja a másiknak, hogy most engem mint katonát, híjál Pistinek. De a lányoknál is ez a helyzet. Persze ezt elfelejtik az évek során, de úgy 6 éves korig még él bennük az előző életek emléke, és az is, hogy miért is születtek le a földre. Természetesen mi felnőttek ezt tudatosan kiirtjuk belőlük. Ha most kezdeném nevelni a lányom, sokkal jobban odafigyelnék a "fantáziálásaira"Látom te sem szeretheted a neved, hisz más nevet választottál itt. én pedig nem.
28. csehe
2006. dec. 7. 21:51
Egyébként megmondja valaki, hogy mi a címe annak a könyvnek, amiben ezeket lehet olvasni? Azt hiszem ezt kérem karácsonyra, vagy névnapomra. Lécci, lécci valaki!
27. csehe (válaszként erre: 23. - Darien)
2006. dec. 7. 21:49
Tudod, engem is Évának hívnak, és én döbbenten olvastam az első jellemzést.Szinte szóról szóra igaz. Pedig ez előtt nem hallottam róla, csak a név jelentését, amit te is írtál. Az, hogy milyen összefüggések vannak az élet, a sors, a név, vagy éppen a hely között, ahová születtél, ki tudja? Lehetne róla vitatkozni. Ez valami olyan, mint hogy hiszel-e lélekvándorlásban. Egyáltalán létezik olyan, hogy lélek?
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook