Skizofrénia (beszélgetős fórum)


2008. okt. 20. 21:41
Ezektől érzem magam a legbetegebbnek.
42. Harlekin (válaszként erre: 35. - Tündérpihe)
2008. okt. 20. 21:40
A hangok... Arról nem írnak sehol, hogy ezek mindenkinél máshogy jelentkeznek-e, de gondolom, hogy így van... Nekem rendes beszélgetésként jelennek meg, mintha valaki, vagy valakik ott ülnének mellettem és csak szövegelnének. Nem túl gyakran esik meg velem, mert még "csak" kezdeti stádiumban vagyok, de nagyon zavaróak tudnak lenni... Pláne, ha társaságban vagyok.
41. saca78
2008. okt. 19. 10:14
Sziasztok! Sajnos én is paranoid skizofrén vagyok. Ez 2 és fél éve derült ki, de már több mint 10 éve kezdődött. Az orvosom szerint gyógyíthatatlan vagyok, de a betegség a gyógyszerekkel szinten tartható. Vannak, akik kigyógyulnak belőle, ahogy Tündérpihe is írta, ez a betegség mértékétől, komolyságától függ.
2008. okt. 18. 22:21
jön valaki csevegni?
2008. okt. 18. 22:10
ezért van ez a fórum, hogy beszélgessünk
2008. okt. 18. 00:30

HARLEKINNEK

ird be a keresöbe:"BIPOLÁRIS ZAVAR"

itt sok mindent megtudhatsz a betegségünkröl.

söt a kezelés terápia is le van irva.

a másik infom

a BURA pszihés betegek foruma.

2008. okt. 17. 18:16
valaki jöjjön ide fórumozni, mert erről néha jó beszélni
2008. okt. 16. 22:09
gyertek beszélgetni, a téma érdekes
2008. okt. 16. 22:08
ki szeretne beszélni hangokról, hallucinációkról?
34. Tündérpihe (válaszként erre: 30. - Harlekin)
2008. okt. 16. 22:04
szerintem, ez a betegség mértékétől, azaz komolyságától függ
2008. okt. 16. 22:02
nekem annyit mondtak hogy /családomból/, hogy van, aki kigyógyul belőle
2008. okt. 16. 22:01
remélem el lehet olvasni
31. Tündérpihe (válaszként erre: 30. - Harlekin)
2008. okt. 16. 22:01
sziasztok! én is paranoid skizofémiában stenvedek, de ddig még nem sikerült a hangokat eltüntetnem az életemből
2008. okt. 12. 18:16
Sziasztok! Nem rég derült ki, hogy paranoid skizofrén vagyok... Nos, nem lelek benne nagy örömet, és azt szeretném kérdezni,- mivel erre vonatkozólag nem találtam sehol információt és amikor közölte velem a pszichiáter, nem igazán voltam érdeklődő kedvemben- hogy ki lehet- e gyógyulni belőle valaha tejesen? Úgy értem, hogy el múlhatnak e valaha a tünetek?
29. Donyta
2007. szept. 9. 12:54
Már késő!!!!
28. Donyta (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 7. 12:34
Sajnos az esély fiú gyereknél 12%. Leánynál ritkábban fordul elő. Gyermekkorban nem is végeznek ezzel kapcsolatos génvizsgálatot, csak serdülőkor teljes befejezése után 20 éves kort betöltötteknél. Figyelni kell a gyereket is, ha valamilyen feltünő ok van arranézve, hogy a hajlam benne is lehet, orvoshoz kell vinni időben. Nem gyógyítható, kezelhető. Idültebb fázisában, komoly dolog. Állandó felügyeletet igényel és piszok nagy türelmet. A betegség lassan leépüléshez vezet, ha addig nem következik be tragédia. Ön és közveszélyes lehet.
27. Donyta (válaszként erre: 1. - Bibed)
2007. szept. 7. 12:03
Hú te lány! Erről nem is tudtam! Otthon sok a könyv (orvosi, mentős, ápolói stb..) miért nem ott olvasol erről? Ez a nap K.O. az életben és durva dolgok történtek ma. Azaz ezen a napon amikor ezt a témát feldobtad. A súlyos formáját sajnos megtapasztalhattad, előzményeit és a legrosszabbat is. Láttad milyen, láttad és tudtad ki min megy át.Ami történt tragikus, és feledhetetlen...
26. erikpipi (válaszként erre: 25. - Bundy)
2007. jún. 30. 18:04

"attol lekismeretfuradalasom van, hogy en kint elek o meg itthon."-költözz haza, ha annyira bánt.

Sajátodban meg a gerendát.....

25. Bundy (válaszként erre: 15. - Zoepit)
2007. jún. 30. 16:55

Szia


Erezd is magad felelosnek, ko kemenyen mert gynge voltal es elhagytad azt akit szeretel nem ertem az ilyen embereket legszivesebben most irnek neked egy ket keresetlen szot. Mert nekem a tesom beteg es mar attol lekismeretfuradalasom van, hogy en kint elek o meg itthon. Remelem egyszer eltudsz maj dszamolni a lekismereteddel.

24. pocsimari (válaszként erre: 21. - Hb18)
2007. jún. 11. 18:41
A skizofrének nem ismerik fel a betegségüket,mivel tulságosan valóságosnak élik meg.
23. pocsimari (válaszként erre: 6. - Tittike)
2007. jún. 11. 18:38
szedjél a gyógyszerekhez omega3 halolajat és egyél sok halat ,nálunk bevállt.Szedjél még májvédőt is,mivel nagyon leterhelik a gyógyszerek a májat.Ha jól vagy,kérd az orvost,hogy probáljátok meg a dózist csökkenteni idővel.Az omega3 biztos hogy gyógyit hosszútávon
2007. máj. 31. 20:06

[link]


AJÁNLOM!

21. hb18 (válaszként erre: 4. - Tittike)
2007. máj. 30. 13:29

Szia!


Szeretnélek megkérni, hogy írd le pontosan hogy nálad milyne tünetekkel jár a skizofrénia! Attól félek h én is hasonló betegségben szenvedek, bár még orvos nem állította ki a diagnózist!


Köszi előre is!

2007. máj. 10. 17:14

Ezen a fórumon is szeretném felvenni olyan szülőkkel a kapcsolatot, akiknek a mára már bőven nagykorú gyermeke vélhetőleg,- de még nem egészen bizonyitottan - az egyetemi évei alatt évekig tartó marihuna/füvezés miatt betegedett meg és vált megalomán/téveszmés depresszióssá (durvábban fogalmazva: skizofrénné)

Köszönöm:-))

2007. ápr. 18. 13:49

Ugy emlekszem, ha egyik szulo skizofren, 10% az esely, ha mindketto, 20-25 %, de nem vennek ra merget.

Szerintem van olyan szervezet, ami foglalkozik skizofren betegek csaladtagjaival.

Gyogyszerekkel szinten tarthatoak, masreszt szukseguk van a segitsegre, hogy valaki figyeljen, hogy rendszeresen beszedjek a gyogyszereiket. Pont ez az a betegseg, ami ha van egy puha csaladi kornyezet, odafigyelessel, gyogyszerekkel szinten tarthato. Barkin kitorhet, barkivel barmikor megeshet, nem kell hozza csaladi terheltseg. Nem tudom, milyen embernek tartanam magam, ha addig jo lenne a tarsam, amig egeszseges, ha meg megbetegszik, akkor kiszallnek. No comment.

2007. ápr. 15. 20:15
Én úgy tudom ,lehet örökölni,de,hogy hány%-ban azt nem tudom. De van ismerösöm,akinek a nagyapja és annak az apja is skizofrén volt.
17. ritike
2007. ápr. 15. 19:06

Sziasztok!

Mit hallottatok, mennyire örökletes ez a betegség?

16. rocker (válaszként erre: 9. - E7a6785cc7)
2007. márc. 22. 16:18
Szerintem is szenilitas.
15. zoepit
2007. febr. 15. 15:22
Férjem akitől külön éltem,2 hete öngyilkos lett.Skizofrén volt.Nagyon egyedül,magányosan élt betegsége miatt.Bűnösnek érzem magam mert elhagytam egy beteg embert,pont paranoiája miatt.Pedig IMÁDTAM.És ő is,engem.
2006. okt. 7. 11:49

Bocsi, nem jol irtam be a mail cimemet.

A helyes cim: s.bettii@freemail.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook