Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sivatagi rózsa gondozásával kapcsolatban tud valaki segíteni? fórum

Sivatagi rózsa gondozásával kapcsolatban tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 23. 23:40
Hajrá! Kiváncsi vagyok neked mit ajánlanak.
2010. aug. 23. 22:34
Köszi, én is beviszem majd akkor a gazdaboltba, ott egy nagyon hozzáértő eladó van, kertészmérnök, biztos tud segíteni.
2010. aug. 23. 21:43
Pff, most fogalmam sincs, valami teljesen alap dologgal. Bevittem egy rozsdás levelet egy kertészetbe, és ott adták rá. 120 Ft volt egy zacskóval, és annak kb a tizede kellett.
6. mmacus (válaszként erre: 5. - Lucusmanó)
2010. aug. 23. 16:50
Megírnád, mivel permetezted? Valamilyen gombabetegség lenne ez a rozsdásodás?
5. Lucusmanó (válaszként erre: 4. - Mmacus)
2010. aug. 23. 15:58
Csíptem én is, amikor még csak a széle kezdett rozsdásodni, de nem segített. Ami akkor még csak hajtáskezdeményezés volt, az is elkapta. Sorba potyogtak le a levelei aztán. Amióta lepermeteztem, gyönyörűen nő. Nálam általános tápot kap a többi növénnyel együtt.
4. mmacus (válaszként erre: 3. - Lucusmanó)
2010. aug. 22. 11:36

Akkor nem egyedi a problémánk:)

Ha kezd rozsdásodni a levél, inkább le szoktuk csípni, bízva benne, hogy nem fertőzi a többit. A törzsön vannak pici rügykezdemények, amik további oldalágak lesznek majd valamikor szerintem. Nem tudom, valamilyen tápoldat nem kellene-e neki, nem próbáltad még?

2010. aug. 22. 09:37

nálam is ugyanez van, most bokrosodik. Szerintem türelemmel kell lenni, majd jövő nyárra lesz rajta virág is. Az enyém még betegséget is kapott télen egy bolti mentától, de tavasszal egy kis lemosóval sikerült megmentenem. Addig folyamatosan hozta a levelét, rozsdásodott be, majd esett le. .-(

De várom én is a válaszokat!

2010. aug. 22. 09:21
Tavaly kapott a lányom egy fiatal növénykét, látszólag jól érzi magát, folyamatosan hoz új leveleket, de közben folyamatosan hullatja is az alsókat. Új oldalhajtása is nőtt, de az sem fejlődik jobban, mindig néhány leveles állapotban van. Keleti ablakban van, földje mindig nyirkos. A törzse szépen vastagszik. Virágzásra semmi hajlandóságot nem mutat. Mit kellene vele tenni, hogy kicsit "beinduljon"?
2010. aug. 22. 09:17
Sivatagi rózsa gondozásával kapcsolatban tud valaki segíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook