Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


64. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 63. - AirMan)
2008. szept. 9. 15:36
Teljesen egyetértek veled!!!
63. AirMan (válaszként erre: 62. - Sztrixi)
2008. szept. 9. 14:05

Szia!


Próbáld meg! Mi a veszteni valód? Vegyél pár terméket, ami tetszik, használd őket, szerezz tapasztalatot, beszélj róla, segíts az ismerőseidnek a termékekhez jutni, keress sok pénzt és élj boldogan!


Olyan céget válassz, ahol nincs belépési díj, tagdíj, meg ilyenek. Válassz olyan szponzort és felső vonalat (akihez csatlakozni fogsz), akivel, akikkel jól érzed magad, akik sikeresek és akarják, segítik a Te sikereidet is.


Számíts rá, hogy tanulás (olvasás, CD-k hallgatása, rendezvények) nélkül nehezen, vagy egyáltalán nem fog menni. Ez egy szakma, amit meg kell tanulni. Ha teheted, tanulj profitól, profi módon.


Van egy mondás: "Az amatőr módon végzett munka is ugyanannyi időt vesz igénybe mint a profi, csak épp nem olyan jövedelmező!"


Az árakkal kapcsolatban: egy 4 kg-os P..sil mosópor is kb. 3.000-3.500 Ft, egy alumínium sókkal megtömött dezodor is legalább 600-900 Ft. Aki azt mondja, hogy nincs pénze egy 2.500 Ft-os mosószerre, vagy egy 1.500 Ft-os alumínium sóktól mentes dezodorra, az 1. hazudik, hiszen ezt máshol, máskor úgy is megveszi; 2. csak kifogásokat keres.


Azt ugyanis tudni kell, hogy MLM hálózaton belül csak kiváló minőségű termékeket lehet értékesíteni, akik nem így tettek vagy tesznek, azok a cégek előbb-utóbb becsődölnek, vagy már rég becsődöltek.


Keress tehát olyan céget, aki több éve, akár évtizedek óta töretlenül fejlődik, legalább 100 országban jelen van, a marketing tervét nem módosítgatja évente, stb. stb. - magyarul megbízható céget válassz!


További tanácsokat, vagy részleteket privátban szívesen adok, mert ha részletezném a dolgokat, talán nem férne bele a fórum szabályzatába.

2008. szept. 9. 13:39

Sziasztok !


Én éppen tegnap voltam egy ilyen "xway"-es tájékoztatón! Nevettem magamban mikor telefonon meghívtak, mert kb egy hónappal egy FLP-es csaj akart beszervezni, de nem fogadtam el a meghívást !

Az elmúlt fél nap alatt fórumokon kerestem hozzászólásokat, mindezek ellenére nem tudok igazságot tenni a hálózatépítők és az ellentábor között ! A mamám 12 évvel ezelőtt belevágott ebbe az xway-es üzletbe, de sajna nem úgy alakult ahogy an szerette volna. A termékekkel nem volt semmi gond, a legnagyobb baj, hogy az emberek azt mondták, hogy nem tudnak egy mosogatószerért egyszerre cirka 2500 Ft-ot kiadni,annak ellenére hogy az ember hangsúlyozta, hogy azt 10 x hígításban kell használni !...mindezek ellenére nem tudom, hogy én most megpróbáljam e ??? ...sajna úgy érzem ezek az árak nem a középosztálynak szólnak !

61. AirMan
2008. szept. 9. 12:39

Válasz az 59. és 60. hozzászólásokra:


60.: Minősülni bizonyos szintekre azért kell, mert minden szinten más a visszatérítési arány. A lényeg, hogy - mint az FLP-nél - ezt a szintet elég egyszer elérned, utána nem veszíted el akkor sem, ha pl. betegség, utazás vagy valami miatt épp nem csinálsz "semmit".


A belépési, regisztrációs, tagdíj, éves megújítás, ... stb. szerintem is csak pénzkidobás, ha nem kapsz érte már valamilyen terméket. Ha ilyennel találkozol - MENEKÜLJ!


59.: Azt hiszem, hogy a gondolkodásod nagyon jó! Nincs más hátra, mint előre... nézz szét a piacon, érdeklődj, informálódj, menj el előadásokra és olvass üzleti könyveket mielőtt belevágsz! Ha tanácsolhatom, akkor olyan emberek véleményét kérd ki, akik sikeresek! Ne beszélj pl. a szomszéddal, aki az MLM-et keveri a piramisjátékkal vagy a szektákkal, ne beszélj azokkal a sikertelen hálózatépítőkkel, akik a sikertelenségüket jogtalanul a termékekre vagy a cégre fogják, miközben várták a sültgalambot, hogy majd leesik a nulla munkáért. Sajnos magától itt sem megy semmi, és a pénzért meg kell dolgozni. Ami viszont jó, hogy arányos a fizetés a befektetett energiával, ill. mindenki ugyanolyan esélyekkel indul.

60. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - Szeszipuszi)
2008. szept. 9. 11:01

Nagyon egyszerű, ugyanolyan jövedelem, mint bármilyen más vállalkozásból származó, tehát annak megfelelően adózol, hogy milyen vállalkozási formában végzed.


Van olyan hálózat, ahol az elején a jutalékodat vásárlási kedvezményként használhatod fel egy bizonyos összegig. Ez azért jó, mert nem kell vállalkozást indítanod addig, amíg nem derül ki, hogy valójában hogy fog működni.


Mindenképpen olyat válassz, ami mellé az arcodat is oda tudod tenni :), és nem kell belépési díjat fizetned, és nincs úgynevezett minősülés, hogy csak akkor kapsz jutalékot, ha elértél egy szintet.


Sok sikert, ez a XXI. század üzlete, ha jól csinálod :))

2008. szept. 9. 10:36

Hali!

Van itt még valaki?

Felkeltettétek az érdeklődésemet.

Kérdésem ezer volna - de tudom, hogy a legtöbbre itt nem válaszolhattok.

Egyre viszont szeretném, ha választ kapnék:

adózási szempontból mi a helyzet? Milyen módon kell letudni a sarcot állambácsinak? Világ életemben alkalmazott voltam, így nem vagyok tudója ezeknek a dolgoknak.

Egyébként priviben bombázhattok levelekkel, ha van kedvetek bemutatni a cégeteket és a termékeiteket. Ki tudja, hátha valamelyik nagyon bejön nekem is. Egy ideje már gondolkodom, hogy valami egészséges és tényleg hasznos termékre rá kellen állítanom a családot. De annyi étrendkiegészítő van, hogy nehéz kiszűrni: melyik is a jó. A természetes alapú kozmetikumok is érdekenek, az allergiaelleni dolgokról már nem, is beszélve. Épp a csúcsot döngetem az allergiámmal. (parlagfű és fekete üröm)

58. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 57. - AirMan)
2008. szept. 5. 14:15

Igazad van, bocs, a felbruttósítást kihagytam a számításokból.


Egyetértek veled MLM ügyben, már én is látom, hogy ez egy nagyon is intelligens üzleti megoldás. Nekem ez speciel a harmadik lábam lesz. Nekem jobban tetszik egy olyan megoldás, ahol nem kötik időkorláthoz az elért eredményt és van ilyen.

57. AirMan (válaszként erre: 56. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 5. 13:34

Nem értem, hogy a 11 MFt-ot hol olvastad, én kb. bruttó 7 Mft-ról írtam, ami valójában csak 5 Mft, hiszen az alap összeget 43%-al felbruttósítja a cég.


Tehát a példa alapján a teljes csoport, ami egy, a péla alapjául szolgáló igazgató esetében kb. 8-10 üzletileg is aktív front és a hozzájuk tartozó fogyasztók (akár több 100 fő) után jön ki, amiért nem a vezető rohangál egyszemélyben. Az energia beletétele az MLM cégnél - Te is tudod -, hogy nem folyamatos, legalább is nem egyenletes. Az elején több alapmunka, utána már inkább vezetés, motiválás, képzés, stb.


Egyébként nekem is hobby, de elég jól fizető hobby a hálózatépítés. Van bejelentett 8 órás munkám és egyéb vállalkozásaim is.


Az MLM kiváló lehetőség azoknak, akik több lábon kívánnak állni, akiknek egy bevételi forrás nem biztos jövedelem!

56. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 54. - AirMan)
2008. szept. 4. 16:32

Őszinte legyek: nem. Nem azért, mert ez nem egy szép összeg, de 11.000.000 ft forgalmat kell hozzá produkálni.

Bár nem vagyok nagy tudora az MLM cégeknek, de ennél azért jobban fizető cégekkel is találkoztam már.

Minden esetre le a kalapom előtted, ha két hónap altt összehozod. Ennyi energiát én nem tudok, nem akarok beletenni. Nem ebből élek, ez csak egy jól fizető hobbi :)

55. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 52. - Klimpírozi)
2008. szept. 4. 16:14
Az a legjobb:-))
54. AirMan (válaszként erre: 50. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 12:42

Az elméletet jól érted, a gyakorlatban felbruttósítják a forgalom utáni jutalékot, magyarul 1 pontos forgalom (mostani Euro középárfolyamon kb. 45.000,- Ft) esetében, a jutalékalap 43%-al magasabb, 64.435 Ft. Ennek az 5%-a a jutalék, azaz 3.220,- Ft a legalacsonyabb szinten. A következő lépcső 8%, utána 13%, a menedzseri szint 18%. A jutalékot a saját, a közvetlen diszkontos, illetve a hozzánk tartozó, de alacsonyabb szinten lévő csoportok forgalma után kapunk.


Ezt lefordítva az életre - például egy igazgató a teljes csoportja 1 havi forgalma esetén:

Saját 3 pontos forgalma után: 34.800,- Ft

10 közvetlen diszkontos 0,5 pontos (összesen 5 pont) forgalma után: 58.000,- Ft

Egy (13%-os) Assistant Mg-i csoport (30 pontos forgalma) után 5%-os csoportbónusszal: 96.650,-

Három (8%-os) Supervisori csoport (20 pontos forgalma - összesen 60 pont) után 10%-os csoportbónusszal: 386.610,-

Három (5%-os) Assistant Supervisori csoport (4 pontos forgalma - összesen 12 pont) után 13%-os csoportbónusszal: 100.520,-


Tehát összesen a teljes csoport 110 pontos (br. 7.087.850,- Ft-os) havi forgalma után a csoport vezetője 676.580,- Ft-ot keres.


Ezért már úgy hiszem, hogy érdemes felkelni.


A fenti összeg természetesen egy példa, ez az aktivitástól, a csoport működésétől függően lehet kevesebb és több is! Egyéntől,és csoporttól függ!

53. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 51. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 4. 11:21
Ha jól értelmezem, akkor szerintem sem egy nagy kaland. Linda Evangelistát idézve: ennyi pénzért az ágyból nem kelek fel :)).
52. Klimpírozi (válaszként erre: 51. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 4. 11:08
a "miénk" jobb, korrektebb...ugye???
2008. szept. 4. 11:07
Ez szerintem nem jó jutalékkiosztás!
50. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 49. - AirMan)
2008. szept. 4. 11:06
Ezek szerint, ha jól értem, 100.000 ft-os forgalom kell ahhoz, hogy 5.000 ft jutalékot kapjak? Addig nem is csatlakoztathatok új embert, amíg ez nincs meg? Ha viszont megvan a 100.000 ft-os forgalmam, csatlakoztatok egy új embert, és az ő 99.999 ft-os forgalma után is kapok nagyjából 5.000 ft-ot, azaz a forgalom 5%-át? Jól értem?
49. AirMan (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 10:06

Az FLP marketingrendszeréről sajnos nem vagy jól informálva. Nem részletezem a nemzetközi üzletpolitikát, mert reklám lenne. Akit érdekel úgyis megnézheti, mert a nyilvános tájékoztatók ingyenesek és mindenki számára szabadon látogathatóak.


Ami fix és amire nem jól hivatkoztál: ahhoz, hogy jutalékot kapj 2 hónapon belül (mindegy, hogy melyik két hónap) kell kb. 100.000,- Ft-os forgalmat elérni a saját neveden - ami persze lehet a rokonok, barátok és ismerősök rendelése is, csak épp Te veszed meg (mert neked van diszkont kártyád), és viszed el nekik. Ez 2 pont forgalom 2 hónap alatt. Innentől van 5%-os visszatérítésed és ettől a szinttől lehet új üzlettársakat csatlakoztatnod, akik után - amíg el nem érik ugyanezt a szintet - 5%-os jutalékot kapsz. A többi az üzletpolitikában, ill. a nyílt infókon.

48. Cszsuka (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 10:58
:)
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - Cszsuka)
2008. szept. 3. 09:57

Igazából ez egy fogyasztói klub, nem a termék értékesítéséről szól. Ezért is léptem be, ennyi belefér az életembe a munkám mellett. Nem kizárt hogy az arányok esetleg változnak majd a jövőben, de most ez csak egy kellemes hobbi. Tulajdonképpen más sem csinálok, mint pletyózok és jutalékot kapok érte.

Nekem is csak az volt fontos, hogy jó termék, korrekt cég.

46. Cszsuka (válaszként erre: 45. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 09:45

:DD Persze, nekem is. Amit írsz, nem hangzik rosszul. Egyébként én nem hagyok magára senkit, aki egyszer regisztrál, tehát nem lehet csalódott. Nálunk (úgy mint az Amway-ben), nemcsak táplálék kiegészítők vannak, hanem egyéb, környezetvédelemhez kapcsolódó termékek, ami segít abban, hogy egy vásárlói körbe tartozzunk, s ne csak a "kapszulák"-ról szóljon az egész.

Nekem gyógyulást hozott mindaz, amibe belepottyantam, nem a MT miatt léptem be, az sem érdekelt, hogy MLM. :)

45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 43. - Cszsuka)
2008. szept. 3. 09:00

Azért regisztrál, mert akkor ő is ajánlhatja másnak, ő is pénzt keres vele. Arra semmi szükség, hogy valaki egyszer regisztrál, aztán inaktív és csalódott. Általában úgy kezdődik, hogy az első, talán a második havi adatot én hozom, aztán amikor megtapsztalja, hogy jó, akkor merül fel a kérdés, hogy regisztrál. Így biztosan nem csalódik és nem írogat mindenféle fórumokra, hogy őt hogy lehúzták a gonosz MLM-esek :o))), és nekem sem kell inaktív embereket "kerülgetnem".

Ráadásul ebben a hálózatban ú.n. dinamikus kompresszió van, ami azt jelenti, hogy ha egy hónapban nem jogosult a jutalék kifizetésére, a jutalékot akkor is kiosztja a cég, csak az ő szintje abban a hónapban nem aktív, ő nem kap.


Nekem ez nem elsősorban üzlet, de tudom, hogy egy idő után azzá válik :)), most azonban van nekem "rendes munkám" is :DDDD

44. Cszsuka (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 08:56

Ahhoz, hogy jutalékot kapjak, össze kell jönnie 800 pontnak egyszer, miután regisztráltam. Ez megtörténhet egy hónapon belül is és 10 éven belül is. Az a lényeg, hogy amikor összegyűlt, onnantól kezdve, ha van alattam munkatárs, különbözeti jutalékot kapok. Persze, ehhez is van teljesítési feltétel, de ez már csak 200 pont, kb. 48.000 Ft saját forgalom, ami lehet eladás, új munkatárs vagy saját fogyasztás.

Ahogy megyek feljebb a szinteken, ez a 48.000 Ft értékben úgy csökken.

Nem kell újra és újra megvédenem a szintemet. Ha megvolt a 200 pontom, megkapom a kül. jutalékot, ha nem volt meg, nem kapom meg, de nem befolyásolja a szintemet, egy év múlva sem.

43. Cszsuka (válaszként erre: 41. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 08:51
Igazad van, ez jó hozzáállás. Én úgy érzem, hogy az árkülönbség jó indok arra, hogy regisztráljon az illető, mert ha csak kér terméket és kész, abból nekem nem lesz hasznom. Viszont, ha felajánlom, hogy regisztráljon, nekem is, neki is kényelmesebb.
42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - Cszsuka)
2008. szept. 3. 08:47
Mi történik akkor, ha csak 190.000 ft jön össze? akkor is kapsz jutalékot?
41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 39. - Cszsuka)
2008. szept. 3. 08:47

Nincs.

De nekem ez kifejezetten tetszik. Ugyanis ha én ajánlok valamit a barátaim, ismerőseim körében, nekem nem lenne képem keresni rajtuk 15%-ot. Hiszen azért mesélek róla, mert amióta én ezt fogyasztom, nem hullik a hajam, nem kávézom, egész nap energikus vagyok, nem betegszem meg, a súlyos allergiás apám 4 hónap alatt szinte tünetmentes.

És nincs egy egész termékpaletta, nem kell egy marék kapszulát összeválogatni, hanem egyetlen termék, amiből reggel-este egy kis kanállal eszem. Egyszerű, hatékony, és nagyon gazdaságos :)


Egyébként van, mert ha valaki besétál a céghez és egyetlen üveggel vesz, az 1.600 ft-tal drágábban kapja. Én is megtehetném, hogy drágábban adom, de nem teszem.

40. Cszsuka (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 08:44
A 200.000 Ft-os forgalom nálunk is kijön kb. (800pont), viszont nem csak a saját forgalmam, hanem az új munkatársaim pontszáma is beleszámít. Egy új munkatárs 70 pontot ér, az is benne van, nem csak a forgalom.
39. Cszsuka (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 08:41
De akkor ezeken a helyeken gondolom, nincs eladási ár és munkatársi ár külön, vagy van??
38. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 24. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 3. 08:39

Állítólag??? Ugye nem elégszel meg ennyi információval?? :)) Már amennyiben ezt információnak lehet tekinteni.


A Flavin növények flavonoid kivonata, amelyek hatásosságáról tudományos kutatások garmada áll rendelkezésre. A terméknek pedig engedélye van.


Nem az a lényeg, hogy belőled meggazdagodjon egy hálózatépítő, hanem az, hogy találj valami táplálék kiegészítőt és vigyázz az egészségedre. A lényeg, hogy természetes alapú legyen, ne szintetikus és magas legyen a felszívódási képessége. S ha ezt egy gyógyszertárban találod meg, éppoly értékes, mint ha egy hálózatban. A minsőség a lényeg!

37. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 27. - Cszsuka)
2008. szept. 3. 08:34

Hívhatjuk szinteknek is. Van cég, ahol nincs jutlékkülönbség a szintek között. Már a legelején jutlékot kapsz, nem úgy mint pl. az FLP-ben, ahol ha jól vagyok informálva, legalább 200.000 ft-os forgalmat kell elérni ahhoz,hogy járjon a jutalék, de a felső szintek már ebből is kapják.


Az új típusú hálózatoknál mindenki egyforma szintű jutalékot kap. Van vezetői bónusz a teljes hálózati forgalomból, de ez már 20 mélységben (20 szint lefelé), míg a jutalék csak 12 szinten van. Viszont az új belépő első kéthavi forgalmából azonnali 20% jutalékot kapsz.

36. AirMan (válaszként erre: 24. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 3. 08:24

Kifejezetten nem akartam hozzászólni a fórum témájához, mert úgy gondolom, hogy egy jó mlm-es nem feltétlen kérkedik az eredményeivel, mert sok embert elriaszthat a "csillogás", mert azt hiszik, hogy ezt ők nem tudják megcsinálni.


Amiért mégis hozzászólok, hogy én is láttam az RTL híradóját, de csak a Flavin termékekről volt szó, az Aloe Vera alapú termékekről nem. A Flavinról is azt a hírt adták, hogy nem a termék tartalmával - bevizsgálásával - volt gond, hanem arról, hogy gyógyhatást tulajdonítanak a termékeknek, amit a hazai törvények szerint csak gyógyszereknek, vagy gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményeknek lehet.


Az FLP-nek egyébként van itthon 2 db OGYI engedéllyel forgalmazott gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítménye is és a többit is engedélyeztetik az OÉTI-vel.


Sok esetben az információk befogadásának tehát nagy gátja, hogy összemossák a cégeket és a termékeket és ezt hangoztatják úton, útfélen.


Szerintem a kezdő mlm-esek akkor lesznek sikeresek, ha maguk is fogyasztják a termékeiket, sok tapasztalatot gyűjtenek, amiről hitelesen tudnak beszélni.

35. 45f5ce422c (válaszként erre: 34. - Hetimea)
2008. szept. 3. 01:39

En voltam amway-es, a parom pdig flp-s, de vegul nem epitettunk halozatot, csak hasznaloi vagyunk a termekeknek.

Most amibe par honapja belevagtunk Magyarorszagon egeszen uj, egy osztrak ceg, es ami az erdekes, hogy nem piramis szerkezetu, hanem az amerikai foci a rendszer alapja! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook