Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Shar-pei fan club (és minden ami kutya) fórum

Shar-pei fan club (és minden ami kutya) (beszélgetős fórum)


1 2
40. Spiritus (válaszként erre: 39. - Cff8a294de)
2010. márc. 5. 11:10

Jajj nem tudom a nevét, és pont tegnap dobtam ki a dobozát, de valami általános multivitamin, mindenhol lehet kapni.

Amúgy nem visszük túlzásba, prémium tápot+tényleg jó házikosztot esznek, úgyhogy most csak így tél végén csináltam nekik egy vitaminkúrát, amikor ugye picit jobban legyengül a szervezet.

Most nem fáj neki úgy, tök jókat játszottunk tegnap is meg ma reggel is, nagyon kis játékos kedvükben vannak mostanában.... meg az étvágyuk is kiváló, mostmár nem adok nekik annyit amennyit megesznek, mert nagyon kis falánkok lettek.

2010. márc. 5. 10:23
Most nem fáj neki,de volt már hogy nem fájtneki 1 darabig,aztán megint.De akkor nem volt lázas,csak most.De már semmi baja,ugyan olyan eleven,játékos mint eddig,aminek nagyon örülök.Ha 6 hónapos koráig minden hónapban kap akkor jó mert minden hónapban kapott ő is.Azt hittem hogy csak "keresni" akarnak velünk.Reméllem semmi baja nem lesz a kutyusodnak!Ti milyen vitamint adtok neki?
38. Spiritus (válaszként erre: 36. - Cff8a294de)
2010. márc. 4. 07:29

Nem hiszem, hogy többet kéne kapnia mint egy másik kutyának :) csak lehet nem kérdez meg a doktornő a lyme oltásról mondjuk ami nem kötelező...csak adja. Tudnak ám jófejek lenni. Vigyázni kell. Pl. minket beetetett az orvos, hogy mostmár csak chippeltetett meg ilyenolyan könnyvvel rendelkező kutyát lehet sétáltatni. És már lőttük is a chippet, amikor itthon elolvastam a trvt és csak a III. kerületre volnatkozik. Mi meg arra nem sétálunk. És most nem az a 16.000 ft, mert azt hiszem annyi volt mindennel együtt, mert a chip az hasznos, de az egyik kutyus kb mindenre alergiás, és minden ilyet el akartunk kerülni, nehogy még több baja legyen, bár elvileg ez ártalmatlan, de ugye én is ezt mondanám.

Ma reggel nekem is fájt a lába az egyik kutyusnak :( remélem nem lesz baja...

37. sas02
2010. márc. 3. 22:42

Már nem fáj a kutyud lába?Az nagyon jó hír.

Én nem tudom miket kapnak azt tudom hogy 6 hónapos koráig minden hónapba kap egyet.

2010. márc. 3. 19:01
Nah megjöttünk,kapot megint antibiotikum szurit.De mostmár jol van.Nem is kell vissza mennünk.Csak ha megint elöjön neki.Nektek milyen kötelező oltásotok volt?Mert nekünk van egy rotwailer kutyánk is és ő nem kapott ennyi oltást kicsinek.És igazábol nem mindig tudom,hogy miket kap mert nem monja a dr.nő.
35. Spiritus (válaszként erre: 34. - Cff8a294de)
2010. márc. 3. 14:04
:)
2010. márc. 3. 13:41
Ha megjöttünk dr.nőtöl irok,hogy mi volt.
2010. márc. 3. 13:41
Köszömöm!Nagyon reméllem hogy semmi komoly baja nincs.Amit tudok az biztos hogy meg tegszek hogy neki jo legyen!De a lábai nincsenek bedagadva,talán csak 1 kicsit,de lehet hogy nincs is,csak én látom ugy.
32. Spiritus (válaszként erre: 31. - Cff8a294de)
2010. márc. 3. 13:04

Elképesztően szép kutya!!! De a lábán nemlátszik semmi... a láz az sajnos nem jó jel, de a shar-pei láz tünete az, hogy nagyon bedagadnak ezek a könyökizületszerűségek...nem tudom, hogy mondjam.

Szegénykém!!! De legyél optimista, nekem is mind a két kutyával nem egyszer éreztem már úgy, hogy nincs kiút,aztán mégis meggyógyúltak!!!

2010. márc. 3. 12:33
Tettem fel képet az adatlapomra.Inkább az első lábai fájtak neki.Hétfőn már annyira beteg volt hogy kézbe kelett bevinnem a dr.nőhöz.Feltettem az asztalra és szétcsusztak a lábai.Ma délután is viszem.Kap antibiotikumot még.Tegnap 38 volt a láza.
2010. márc. 1. 20:00
Nem tudsz képet küldeni??? Én úgy tudom, hogy az inkább a hátsó lábakon szokott lenni, de az nem biztos. Viszont azt tudom, hogy nem tart ilyen huzamos ideig. Egy két nap aztán elmúlik mintha mi sem történt volna és utána hónapokig nem tűnik fel majd megint. Nekem is gyanus az egyik kutyusom, de még drukkolok, hogy nem az!!
2010. márc. 1. 19:36
Sziasztok.Ma el vittem a dokihoz,mert már lábra sem birt állni.40 fokos láza volt,sharpei láz azt mondta a doktornő.Holnap meg holnapután is vinnem kell.
28. Spiritus (válaszként erre: 27. - Sas02)
2010. márc. 1. 08:53
Eltünt ... pedig már kezdtünk gyülekezni :)
27. sas02
2010. febr. 27. 01:24
Szia!Nekünk is volt ilyesmi.Nehezen bír felállni a fekszik?
2010. febr. 26. 12:03

:)

na akkor biztos nincs komoly baj :)

Csak egy jó tanács..ha tudod akkor vidd sokat más kutyák közé..mert ez a fajta elég nehezen szocializálódik, és késöbb akkor agresszív lesz a többi kutyával, az meg kellemetlen tud lenni.

2010. febr. 26. 10:13
Köszönöm!!!Akkor lehet hogy tényleg csak azért van neki ez mert nöl.Mert szerintem ha annyira beteg lenne,akkor nem játszana meg nem örülne nekem annyira amikor haza megyek.Mert semmi más baja nincs ,eszik rendesen(sőt)és játszik is,és mindenhova jön utánnam.A talpába nem látok semmit.
24. Spiritus (válaszként erre: 22. - Cff8a294de)
2010. febr. 26. 10:04
Ja és üdv a portálon :)
23. Spiritus (válaszként erre: 22. - Cff8a294de)
2010. febr. 26. 10:04

Pedig már azt hittem minden gyógyszert ismerek, de nem :)

Biztos nem ment semmi a talpába vagy ilyesmi???

Volt ilyen nekünk is, kemény játszma volt, főleg azért mert nem tudtuk mi sem, hogy mi az oka. Kül gyógyszerek mellett kamillásan borogattuk, de egyszercsak elmúlt, mintha sose lett volna.

Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni, de megnyugtattásképpen azt hiszem a mi kutyánk se volt idősebb ekkor.

2010. febr. 26. 09:47
Elöször is nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltatok!!!!!Kapott CARPRODYYL-t,CURAM-t és APTUS MULTIPUPPY-t.Az első jobb lábára sántit.Talán egy kicsit megvan neki dagadva,de nem nagyon.Az állat orvosunk azt mondta,hogy azért fáj neki mert nöl.De én félek nehogy valami komolyabb legyen.
21. Spiritus (válaszként erre: 19. - Cff8a294de)
2010. febr. 26. 09:39
Milyen gyulladáscsökkentő?
20. Spiritus (válaszként erre: 19. - Cff8a294de)
2010. febr. 26. 09:39
Ez mit jelent pontosan? Meg is van dagadva??? Vagy a hátsó "csülkei" fájnak? Talpa? Nálunk már sokféle ilyen probléma volt! Fájdalomcsillapítón kívűl, hogy kezelték stb.
2010. febr. 26. 09:21
Sziasztok.Nekem van egy 5 hónapos sharpei kisfiu kutyám.Az a problémám,hogy fájnak a lábai,és ilyenkor sokszor szomorú.Elvittem állatorvoshoz,irtak ki neki fájdalom csillapitot,meg gyulladáscsőkentőt.Amig volt a gyogyszerekből addig minden rendben volt de elfogyott és most megint fájnak a lábai.Egyépként meg nagyon játékos,és elég sokat mozog.Tudna nekem valaki segiteni,hogy ez mitől lehet?Előre is köszi!
18. sas02
2010. febr. 25. 01:05
Az biztos hogy érdekes természetük van.:-)
2010. febr. 21. 17:24
Mi is mikor megyünk el vásáorlni ott nyüszít a Pocok, csak attólk tartok mindíg, hogy a szomszédok nem értik miről van szó. Igen általában nekünk is akkor bátrak ha van legalább egy kerítés... de volt, hogy sétáltunk és megjeleknt egy 8 főből álló kóbor csapat. A mi kutyáink pedig legalább 100 m-el elöttünk jártak, meg se hallották, hogy ordibálunk, mi meg sprinteltünk de hát ugye kutyákhoz képest az semmi. Lényeg a lényeg azt hittük végzetes bunyó lesz, ehelyett pedig bandázás lett, elkezdtek haverkodni. Na erre tényleg nem számítottunk. Lehet csak nekünk akarják mutatni, hogy milyen nagyok és bátrak.
16. sas02
2010. febr. 20. 02:49

Tipikus shar-pei jellemző.Én is azért szeretem őket annyira mert teljesen "megőrülnek" ha megjövök valahonnan.Mindegy nekik hogy csak 5 percre ugrok el akkor is úgy tudnak örülni mintha már egy hete nem láttak volna.:-)

Visszatérve a félénkségre tesómnak is ilyen kutyája van a változatosság kedvéért.Ő is mindenkinek megy neki,de megtartja az 1m távolságot.Érdekesen hangzik de így van.Messziről támad.:-)

15. Spiritus (válaszként erre: 14. - Sas02)
2010. febr. 18. 07:21

Valami látszott rajtuk, de annyi féle shar-pei van :) mindegyik nagyon cuki.. én csak az enyéim arcára gondolok és mosolyognom kell :)

Most az elmúlt egy hónapban nekem legalább 3x annyit esznek mint általában. Sajnos amíg dolgozunk nem lehetnek bennt a lakásban, akármilyen is az idő... mert egyszer otthagytuk őket és lukas volt az ajtó mire hazaértünk... van úgy, hogy a párom elugrik otthonról, én attól még otthon vagyok velük, és ott nyafognak az ajtóban amíg haza nem ér.... állítólag fordítva is szokott így lenni :) szóval valami eszméletlen ragaszkodóak!!!

14. sas02
2010. febr. 17. 23:21

Azt nagyon tudják!Hogy őszinte legyek a kiskutyák bullmasztif és shar-pei keverékek voltak!:-)

Csak kettő nem lett ráncos!Ne hogy azt hidd hogy shar-pei nek adtam oda őket!Megmondtam mindenkinek.Meg látták is a szülőket.:-)

Nem tudom hallottad e van talán Újpesten egy kutyaotthon.Én az adóm 1% -át nekik ajánlom.Pontosan azért amit írtál.

2010. febr. 15. 07:30
Az biztos, hogy a világon a legédesebb dolog sok shar-pei kiskutya :) de van egy honlap ami felnyitotta a szememet olcsokutya.hu vagy valami ilyesmi. Ott leírják meg képekkel is van ilusztrálva, hogy mennyi kutyát altatnak el helyhiány miatt... szóval rengeteg kiskutya születik így is, és oké hogy a gyönyörű shar-peiekenek találsz helyet de így másik 6 csúnyább kiskutyust kiütsz a nyeregből. Félre ne érts nem rád értem, mert tényleg ez is volt a célunk, mert mi fiut meg lányt vettünk, de szeretném kibírni kölykök nélkül... hátha így megmentek pár másikat!!! Az egyik kutyus nekük is nagyon félénk, a saját árnyékától fél. A másik meg egyszer megpróbát nekimenni egy 80 kilós harci kutyának... szerencsére az nem vette komolyan a dolgot, mert még baj is lehetett volna. Szóval nekünk nagyon különbözőek...azt leszámítva ahogy rázzák a fejüket :)
12. sas02
2010. febr. 14. 22:51

Amikor megvettem a lányokat úgy féltek mindentől mint a tűztől.2 évnek kellett eltelnie ahhoz hogy a szemembe merjenek nézni.1,5 év hogy elkezdjenek ugatni.Gondolhatod milyen körülmények között lehettek.:-(

A kölykök fantasztikusak voltak.Sajnáltam őket odaadni,de tudom hogy jó helyre kerültek.Mind ismerősökhöz.Ti nem akartatok kiskutyát?

2010. febr. 13. 09:09

Igen, és sajnos nem a legjobb helyről... egyiket sem pedig a másodikra már tanulhattunk volna a hibáinkból... na de majd a harmadik :)

Baromi jó lehettet 7 kölyökkel :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook